Kazinotë më të mira live me Neteller

Shumë site të kazinove në internet pranojnë Neteller si një formë pagese. Pasi ekziston për gati dy dekada, kjo portofol elektronik ka fituar një reputacion të fortë si një nga mënyrat më të sigurta dhe më të besueshme për të paguar mallrat në internet. Do të gjeni një kazino me Neteller me një kërkim të shpejtë, pasi kjo ndihmon për ta bërë më të thjeshtë për kumarxhinjtë të depozitojnë para dhe të nxjerrin fitimet e tyre. Këtu, do të mësoni më shumë rreth kazinove të drejtpërdrejta të Neteller dhe se si mund të gjeni kazinotë më të mira të Neteller të aksesueshme aktualisht. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose sapo po filloni, ky udhëzues do të shpjegojë pse Neteller është një mënyrë kaq fantastike pagese për adhuruesit e kazinosë live të të gjitha niveleve të përvojës. Bota e kazinove Neteller po pret, kështu që le të zhytemi.

Kazinotë më të mira live me Neteller
al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Në pronësi të Techin Fusion Limited, 1XBet është një kazino live online që filloi në vitin 2007, si një bastevënës rruge në Rusi. Sot, është ndër emrat më të mëdhenj në industrinë e lojërave të fatit në internet. Kompania ofron:

BonusDeri në 300 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet Casino filloi funksionimin e saj në vitin 2018. Është një kazino relativisht e re live online, por ata kanë bërë hapa të mëdhenj drejt majës së industrisë së kazinosë live. Në këtë rishikim të kazinosë 22bet Kjo pjesërisht i detyrohet faktit se 22Bet Casino është pjesë e markës së mirënjohur 22Bet, e cila është e famshme për shanset e saj të basteve sportive. Statistikat tregojnë se marka sportive ishte shumë e suksesshme, ndaj u siguruan të zgjeronin biznesin e tyre.

BonusBonus mirëseardhjeje deri në 750$
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Miratuar nga eCogra
 • Seksion i madh Microgaming
 • Ruletë e shkëlqyer në internet

Ruby Fortune Casino u themelua në vitin 2003, por vitet e fundit është rritur ndjeshëm në popullaritet. Është një faqe e besueshme kazinoje që ofron një sërë lojërash të ndryshme për lojtarët në të gjithë botën. Slot machines janë komponenti kryesor dhe lojërat e kazinosë janë gjithashtu të disponueshme.

Bonus100% deri në 1600 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Shumë monedhë
 • Miratuar nga eCogra
 • Të gjitha pajisjet mund të luhen

Jackpot City Casino ka kohë që është në dispozicion në treg. E themeluar në vitin 1998, kazino u ofron lojtarëve të saj një shumëllojshmëri lojërash kazino në internet dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, të disponueshme për t'u luajtur në disa pajisje të ndryshme. Jackpot City Casino ka një licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe është certifikuar nga një agjenci e pavarur testimi, eCOGRA. Lojtarët mund të regjistrohen për një llogari dhe të shijojnë një përvojë të sigurtë dhe të sigurt lojrash.

BonusDeri në 120 dollarë + 120 rrotullime falas
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • 96%+ Pagesa në Top Sports
 • Shërbim i shpejtë ndaj klientit
 • Kazino bastesh sportive

20Bet Casino është një kazino live online që u themelua nga një ekip profesionistësh të pasionuar që kishin vetëm një ide në mendje, për të dalë me një produkt që do të sjellë një përvojë më të mirë për bastorët. Për të krijuar një faqe që do të dallojë në turmë, ata kanë kombinuar përzgjedhjen më të gjerë të lojërave të kazinosë dhe tregjeve të basteve me metodat më të sigurta të depozitave.

Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Paneli i lojtarit më të mirë
 • Dizajn i pastër
 • Kazino shumëgjuhëshe
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Paneli i lojtarit më të mirë
 • Dizajn i pastër
 • Kazino shumëgjuhëshe

National Casino është një produkt i një grupi lojtarësh të pasionuar dhe me përvojë në internet, dhe për këtë arsye ky është vendi i përsosur i lojërave në internet. Faqja ka një temë të zezë dhe të artë dhe është një kazino live shumë elegant. Më e rëndësishmja, bonusi shfaqet në faqen kryesore dhe e bën më të lehtë për lojtarët të dinë se çfarë mund të pretendojnë dhe të lundrojnë në të gjithë faqen.

BonusDeri në 1000 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Për të siguruar përvojën përfundimtare Kazino Drejtpërdrejt , është thelbësore të zgjidhni një ofrues me një histori të provuar të përsosmërisë. Nomini është një emër tek i cili mund të mbështeteni me një vlerësim të lartë dhe një reputacion të gjatë në industri. Në këtë përmbledhje, ne do të zhytemi në tiparet kryesore të këtij ofruesi popullor për t'ju dhënë një vështrim të thellë se çfarë e dallon atë nga konkurrenca. Nga përzgjedhja e tij mbresëlënëse e lojës deri te metodat e thjeshta dhe të sigurta të depozitave dhe bonuset e pakrahasueshme. Ne do të shqyrtojmë gjithçka që ju duhet të dini për të vendosur nëse ky ofrues i kazinosë është i duhuri për ju.

BonusDeri në 5000 $/€
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Zgjedhje masive e Playtech
 • Bisedë drejtpërdrejt 24/7
 • Kazino premium

Mansion Live Casino është një faqe e madhe e basteve online live në Mbretërinë e Bashkuar që përdor softuerin Playtech për të siguruar që përzgjedhja e lojës ofron diçka për të gjithë. Duke qenë se është themeluar në vitin 2004, operatori ka fituar një përvojë të madhe ndër vite, gjë e cila është e dukshme në bonuset, shërbimin mbështetës dhe arkëtarin online. Mansion ka një numër të madh klientësh të përkushtuar të cilët kanë luajtur në kazino live për shumë vite dhe me kënaqësi do t'ua sugjerojnë atë entuziastëve të tjerë të lojërave elektronike, lojërave tavoline dhe lojërave të tjera.

Bonus400 dollarë
Shfaq më pakShfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar
Shfaq më pak
Shfaq më shumë
 • Janë hapur disa vende
 • Më shumë se 500 lojëra
 • eCOGRA miratuar

Spin Casino është një nga operatorët më të mëdhenj dhe më të njohur në hapësirën e lojrave online. Ajo është ngjitur në këtë pozicion të lakmueshëm duke ofruar një gamë të madhe lojërash, të përqendruara kryesisht në slot machines, por gjithashtu duke ofruar lojëra tavoline si pjesë e një oferte më të gjerë dhe më të rrumbullakosur të kazinove.

BonusMerrni mbi 2000 €
Shfaq më pakShfaq më shumë
Shfaq më pak
Shfaq më shumë

  Një nga të rejat më të mira bitcoin kazinotë është Spin Samurai, e cila hapi dyert në vitin 2020. Kazinoja u ofron lojtarëve një gamë të gjerë opsionesh kumari, metoda të mëdha depozitimi dhe tërheqjeje, si dhe promovime dhe bonuse bujare. Spin Samurai ka një licencë Antillephone NV (nr. 8048/JAZ2020-013) dhe u përmbahet rreptësisht rregullave dhe rregulloreve të përgjegjshme të lojërave të fatit.

  BonusBonus depozite deri në 200 € + bonus pa depozite 7 €
  Shfaq më pakShfaq më shumë
  Shfaq më pak
  Shfaq më shumë

   GratoWin është një kazino që u themelua në vitin 2019 nga një ekip novatorësh të aftë që arritën të krijojnë një destinacion të ëndrrave për lojërat online. Lojtarët që vendosin të bashkohen me kazino live do të kenë një përvojë të veçantë me një bonus mirëseardhjeje të ngrohtë dhe një bonus pa depozite që do t'u japë atyre një fillim.

   BonusDeri në 1000 €
   Shfaq më pakShfaq më shumë
   Shfaq më pak
   Shfaq më shumë

    E themeluar në vitin 2016, Bettilt është ndër faqet më të mira të lojërave të fatit sot, ku lojtarëve u garantohet një përvojë emocionuese e lojërave në internet. Kazinoja i ofron të dyja baste sportive tregjet dhe lojërat e kazinosë në internet. Bettilt operohet nga Abudantia BV, një operator kazinoje që mban një licencë (# 8048/JAZ2014-034) të lëshuar nga Antillephone NV

    Bonus€300/1BTC
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    • Pranon kriptomonedhën
    • Shumë gjuhë
    • Shumëllojshmëri metodash depozitimi
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë
    • Pranon kriptomonedhën
    • Shumë gjuhë
    • Shumëllojshmëri metodash depozitimi

    Një nga kazinotë më të mira të bitcoin sot është Bao Casino, një sipërmarrje e drejtuar nga Dama NV E themeluar në vitin 2019, kazinoja është e licencuar në Curacao ku mban një licencë Antillephone NV (8048/JAZ2020-013). Bao Casino krenohet me një përzgjedhje mbresëlënëse lojërash, banka fleksibël, mbështetje të shkëlqyer ndaj klientit dhe shumë bonuset e kazinosë në internet.

    Bonus100% Bonus Mirëseardhjeje deri në 5000 €
    Shfaq më pakShfaq më shumë
    Shfaq më pak
    Shfaq më shumë

     Në pronësi dhe operim nga Orakum NV, Megapari ofron gjithçka nën një çati. Kazinoja mirëpriti lojtarët e saj të parë në gjysmën e dytë të 2019, dhe që atëherë, ka bërë një emër të shkëlqyer për veten. Është kazinoja e preferuar për bastet sportive, lojërat e kazinosë dhe tregjet financiare. Lojërat e ofruara këtu përfshijnë lojëra elektronike, letra me gërvishtje, ruletë dhe shkop polici.

     Bonus100% deri në 1000 dollarë
     Shfaq më pakShfaq më shumë
     • Jackpote ditore
     • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
     • 1000+ lojëra elektronike
     Shfaq më pak
     Shfaq më shumë
     • Jackpote ditore
     • Mbështetja e drejtpërdrejtë e disponueshme 24/7
     • 1000+ lojëra elektronike

     BetVictor Casino është një nga faqet më të vjetra të lojërave të fatit në funksion. Sipërmarrja është në pronësi dhe operuar nga BetVictor Limited, një operator kazino i licencuar në juridiksionet e MB, Irlandës dhe Gjibraltarit. Ndërsa njihet gjerësisht si një krijues bastesh, BetVictor gjithashtu kujdeset për adhuruesit e lojërave të fatit në kazino në internet.

     Shfaq më shumë
     Shfaq më pak

     Nëse jeni duke kërkuar për bonusin më të mirë të kazinosë Neteller, ju jeni me fat! Me ndihmën e shërbimit të mirënjohur të portofolit elektronik Neteller, ju mund të dërgoni para online shpejt dhe sigurt. Shumë kazino online pranojnë Neteller-in si një mënyrë pagese dhe ofrojnë bonuse ekskluzive për lojtarët që e përdorin atë. Në këtë artikull, ne do t'i hedhim një vështrim më të afërt llojeve të ndryshme të bonuseve të Casino Neteller të disponueshme në kazinotë në internet dhe ku mund t'i gjeni ato.

     Shfaq më shumë

     Një portofol elektronik është një metodë e thjeshtë dhe e sigurt për të trajtuar paratë tuaja nëse vini bast online. Dy nga kuletat elektronike më të njohura janë Skrill dhe Neteller, që të dyja ofrojnë përpunim të shpejtë dhe të besueshëm të pagesave. Megjithatë, zgjedhja mes tyre mund të jetë konfuze. Në këtë artikull, diskutoni Skirll vs Neteller dhe Neteller vs Skrill, të cilat do t'ju ndihmojnë të vendosni se cili është më i miri për lojërat e fatit të kazinosë live.

     Shfaq më shumë
     Çfarë është Neteller?

     Çfarë është Neteller?

     Kur bëhet fjalë për kryerjen e pagesave elektronike të sigurta dhe të lehta në internet, pak shërbime mund të krahasohen me Neteller. Që nga fillimi i tij në 1999, Neteller ka fituar me shpejtësi popullaritet si një mjet pagese për blerjet në internet, transfertat bankare dhe bastet online, dhe shumë vlerësime pozitive të Neteller-it e vërtetojnë këtë. Faqja e internetit pranon një shumëllojshmëri të gjerë mënyrash pagese për rimbushjen e llogarisë, të tilla si kartat kryesore të kreditit dhe debitit, transfertat bankare dhe kuletat e tjera elektronike.

     Ata që pyesin se çfarë është Neteller, do të zbulojnë se ky portofol elektronik i besueshëm ka disa përfitime, si procesimi i shpejtë i pagesave, kostot konkurruese të transaksionit dhe një program special VIP për klientët e tij më besnikë. Për shkak të dizajnit të tij të përshtatshëm dhe nivelit të lartë të sigurisë, ky shërbim është bërë shpejt një mënyrë pagese e preferuar për kazinotë e drejtpërdrejta në internet me të cilat Neteller është partner. Ky përmbledhje e Neteller do të shqyrtojë arsyet pse është e preferuara për bastorët e zgjuar në internet kudo.

     Çfarë është Neteller?
     Si të zgjidhni kazinonë më të mirë Neteller Live?

     Si të zgjidhni kazinonë më të mirë Neteller Live?

     Zgjedhja e kazinosë më të mirë live Neteller mund të jetë një ndërmarrje e vështirë, me kaq shumë alternativa të arritshme. Megjithatë, duke shqyrtuar disa variabla thelbësorë, ju mund të kufizoni zgjedhjet tuaja dhe të zgjidhni kazinonë ideale për ju. Këtu janë disa ide se si të gjeni tregtarin më të mirë të kazinosë live që mund të shijojnë përdoruesit e Neteller:

     • Kontrolloni licencën dhe reputacionin e kazinosë: Përpara se të zgjidhni një kazino të drejtpërdrejtë Neteller, sigurohuni që është licencuar dhe kontrolluar nga një organ i respektuar qeverisës i lojërave të fatit. Partnerët e kazinove Neteller kanë gjithmonë një reputacion të fortë për drejtësinë, sigurinë dhe ndihmën ndaj klientit.
     • Rishikoni opsionet e pagesës: Konfirmoni që kazinoja juaj e preferuar live është ndër kazinotë që pranojnë Neteller. Shikoni alternativa të ndryshme pagese që janë në dispozicion si dhe tarifat shoqëruese të transaksionit për secilën prej tyre.
     • Vlerësoni përvojën dhe ndërfaqen e përdoruesit: Sigurohuni që faqja e internetit dhe softueri i kazinosë live janë të thjeshta për t'u përdorur dhe intuitive. Verifikoni përputhshmërinë e pajisjes suaj, performancën e faqes së internetit në pajisjet celulare dhe cilësinë e stafit mbështetës.
     • Shikoni përzgjedhjen e lojës: Kontrolloni përzgjedhjen e lojës së kazinosë për të garantuar që ajo ofron lojërat tuaja të zgjedhura. Kazinotë e drejtpërdrejta me të cilat punon Neteller duhet të ofrojnë një përzgjedhje të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë.
     • Shqyrtoni stimujt, bonuset dhe promovimet: Kërkoni një faqe interneti të mbështetur nga pagesat e Neteller-it të kazinosë që ofron stimuj dhe promovime tërheqëse, si bonuse të mirëseardhjes dhe ringarkimit, dhe programe besnikërie.

     Duke marrë parasysh këta faktorë, ju mund të identifikoni tregtarët më të mirë të kazinosë live që përdoruesit e Neteller mund të shijojnë në maksimum.

     Si të zgjidhni kazinonë më të mirë Neteller Live?
     Si të bëni një depozitë të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur Neteller?

     Si të bëni një depozitë të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur Neteller?

     Kazinotë e drejtpërdrejta zakonisht e bëjnë procesin e depozitimit aq të thjeshtë sa të munden, dhe ky është një nga treguesit që duhet t'i kushtoni vëmendje kur regjistroheni në një faqe bastesh në internet. Këtu janë hapat e thjeshtë që duhet të ndërmerrni nëse dëshironi të paguani me Neteller për të financuar llogarinë tuaj të basteve.

     1. Hyni në llogarinë tuaj Neteller dhe sigurohuni që të keni bilancin e mjaftueshëm që ju nevojitet. Nëse fondet në llogarinë tuaj Neteller janë të ulëta, mund t'i plotësoni ato në çfarëdo mënyre pagese që preferoni.
     2. Shkoni te faqja e depozitave të kazinosë live. Skeda e arkëtarit në kazinotë Neteller shpesh mund të gjendet në pjesën e sipërme të faqes së internetit.
     3. Zgjidhni opsionin e metodës së depozitimit Neteller nga lista e zgjedhjeve. Mund të shfaqet një dritare pop-up, ku do t'ju duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj Neteller, të futni shumën e dëshiruar të depozitës dhe të plotësoni fusha të tjera përkatëse.
     4. Tani duhet të klikoni butonin Submit ose Konfirmo për të finalizuar pagesën tuaj Neteller në kazinonë tuaj të drejtpërdrejtë.
     5. Pasi transaksioni të finalizohet dhe miratohet, gjithçka që duhet të bëni është të prisni që ai të reflektohet në bilancin tuaj të basteve. Në shumicën e rasteve, depozitat e Neteller në kazinotë e drejtpërdrejta përpunohen menjëherë, duke ju lejuar të filloni të shijoni duke luajtur lojërat tuaja të preferuara të kazinosë live.

     Është e rëndësishme të mbani në mend se disa kazino mund të vendosin tarifa për depozitat e Neteller, prandaj sigurohuni që të shikoni çdo kosto të mundshme përpara se të bëni një pagesë.

     Si të bëni një depozitë të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur Neteller?
     Si të tërhiqni para nga një kazino live duke përdorur Neteller?

     Si të tërhiqni para nga një kazino live duke përdorur Neteller?

     Këtu janë procedurat që duhet të ndërmerrni për të tërhequr fonde nga një kazino live me Neteller:

     1. Shkoni në faqen tuaj të preferuar të kazinosë live dhe regjistrohuni. Pasi të jeni identifikuar, drejtohuni në seksionin e arkëtarit të faqes tuaj të internetit. Në shumicën e rasteve, ju mund ta gjeni këtë në pjesën e sipërme të faqes në internet.
     2. Pasi të jeni në seksionin e arkëtarit, gjeni dhe zgjidhni opsionin e tërheqjes së Neteller.
     3. Futni shumën që dëshironi të tërhiqni nga portofoli juaj i kazinosë live. Megjithatë, është gjithashtu e rëndësishme të informoheni për rregullat e tërheqjes së kazinosë tuaj të drejtpërdrejtë, si kufijtë maksimalë dhe minimalë të tërheqjes.
     4. Konfirmoni tërheqjen tuaj duke shtypur butonin Konfirmo ose Dërgo. Prisni që kazinoja juaj e drejtpërdrejtë të përpunojë tërheqjen tuaj. Mbani në mend se kjo mund të zgjasë nga disa orë në disa ditë, në varësi të ditëve kalendarike ose festave.
     5. Pas kohës së përpunimit të tërheqjes së Neteller, ju do të merrni fondet tuaja në portofolin tuaj, minus tarifat, nëse ka. Tani mund të shijoni fitimet tuaja nga lojërat live online të kazinosë Neteller.

     Është e rëndësishme të theksohet se nëse është tërheqja juaj e parë me Neteller nga llogaria juaj e kazinosë live, do t'ju kërkohet të verifikoni llogarinë tuaj të kazinosë. Kjo përfshin dorëzimin e dokumenteve duke përfshirë, por pa u kufizuar në, vërtetimin e identitetit, të ardhurat dhe vendbanimin. Periudha e verifikimit kërkon gjithashtu kohë, kështu që është e favorshme ta bëni atë më herët se më vonë.

     Si të tërhiqni para nga një kazino live duke përdorur Neteller?
     Monedhat e mbështetura nga Neteller

     Monedhat e mbështetura nga Neteller

     Më së shumti monedhave të njohura të pranuara nga Neteller janë si më poshtë:

     Currency CodeCurrency Name
     AEDUnited Arab Emirates Dirham
     USDUnited States Dollar
     EUREuro
     CADCanadian Dollar
     CHFSwiss Franc
     DKKDanish Krone
     GBPGreat Britain Pound
     HKDHong Kong Dollar
     RUBRussian Ruble
     SARSaudi Arabian Riyal
     SEKSwedish Krona
     SGDSingapore Dollar

     Mbani në mend se mbështetja e monedhës Neteller është subjekt i ndryshimit dhe se një numër monedhash mund të mos jenë të disponueshme për ju bazuar në vendndodhjen tuaj gjeografike dhe rrethana të tjera. Për të dhënat më të sakta mbi monedhat e pranuara të Neteller, duhet të ekzaminoni ose faqen e internetit të Neteller ose stafin ndihmës të kazinosë live.

     Monedhat e mbështetura nga Neteller
     Të mirat dhe të këqijat e Neteller

     Të mirat dhe të këqijat e Neteller

     Për shkak të përfitimeve të shumta, opsioni i depozitave Neteller dhe mënyra e tërheqjes janë mjaft të përshtatshme për pagesat në kazino online. Disa nga avantazhe të shumta të përdorimit të Neteller për lojëra të fatit live janë si më poshtë:

     1. Neteller shton një shkallë tjetër mbrojtjeje për aktivitetet tuaja financiare në internet duke përdorur enkriptimin standard të industrisë dhe vërtetimin me dy faktorë. Ju gjithashtu mund të përdorni thjesht kartën tuaj Neteller për të ndarë plotësisht fondet tuaja personale dhe të basteve.
     2. Për shkak se një depozitë Neteller përdoret për të gjitha transaksionet, ju kurrë nuk duhet t'i jepni kazinosë drejtpërdrejt qasje në informacionin tuaj bankar. Kjo është e dobishme për të shmangur besimin popullor se bankat janë të njëanshme ndaj klientëve që bëjnë depozita dhe tërheqje të shpeshta në dhe nga faqet e lojërave të fatit në internet. Një depozitë Neteller e bërë në llogaritë tuaja të basteve nuk do të dërgohet ose vihet në dispozicion të institucionit tuaj financiar.
     3. Tërheqjet në një llogari bankare ose kartë krediti mund të zgjasin disa ditë, ndërsa tërheqjet në një llogari Neteller shpesh përpunohen brenda 24 orëve.
     4. Me Neteller, ju mund të merrni pjesë në një program shpërblimesh që ju jep pikë për aktivitetin e përditshëm të llogarisë; këto pikë mund të konvertohen më pas në para ose çmime të tjera. Për më tepër, disa kazino të drejtpërdrejta që pranojnë Neteller ofrojnë stimuj për lojtarët që përdorin këtë metodë të veçantë pagese. Një kazino e mirë Neteller bonus depozite është gjithmonë një tërheqje e madhe për bastorët e rinj.
     5. Neteller është një opsion pagese popullor dhe i lehtë për t'u përdorur pasi mund të përdoret në një larmi të gjerë institucionesh, duke përfshirë kazinotë, libra sportive dhe më shumë. Aktualisht, është në përputhje me mbi 20 monedha të ndryshme.

     Pavarësisht se sa të pazakonta janë, Duhet të merren parasysh kritikat e Neteller:

     1. Ka tarifa që lidhen me përdorimin e Neteller për depozitat, tërheqjet, ndryshimet e monedhës dhe pasivitetin. Këto tarifa mund të shtohen shpejt me përdorimin e shpeshtë të Neteller.
     2. Ndërsa është mirë që ekziston një bisedë e drejtpërdrejtë në internet e Neteller, ka pasur raporte për periudha të gjata mbajtjeje dhe mospërgjigje nga rrugët e tjera të shërbimit ndaj klientit të Neteller.
     3. Neteller nuk është i disponueshëm në çdo vend të vetëm, gjë që mund të jetë një pengesë nëse po udhëtoni ose banoni në një nga vendet e kufizuara.

     Ndërsa disa bastorë mund ta shohin Netellerin si një alternativë të lehtë për shkak të thjeshtësisë dhe sigurisë së tij, të tjerët mund të çaktivizohen nga tarifat dhe kufizimet e tij. Ju duhet të peshoni të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Neteller për transaksionet e lojërave të fatit në internet përpara se të merrni një vendim përfundimtar.

     Të mirat dhe të këqijat e Neteller
     Neteller Siguria dhe Siguria

     Neteller Siguria dhe Siguria

     A është Neteller i sigurt? Kjo është ndoshta pyetja e parë dhe më e rëndësishme që i keni bërë vetes nëse dëshironi të regjistroheni në platformë. Përgjigja e shkurtër është po, për arsyet e mëposhtme.

     Kur bëhet fjalë për ruajtjen e të dhënave tuaja të sigurta dhe sigurimin e pajtueshmërisë, rregulloret e sigurisë Neteller plotësojnë kërkesat e larta të vendosura nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të Mbretërisë së Bashkuar (FCA). Si rezultat, Neteller kujdeset shumë me informacionin tuaj financiar dhe personal.

     Për të mbrojtur informacionin tuaj, Neteller përdor metoda të besueshme si kriptimi SSL. Për më tepër, sistemet e avancuara të zbulimit të mashtrimit monitorojnë transaksionet dhe parandalojnë aksesin e paautorizuar. Neteller gjithashtu kërkon që ju të siguroni vërtetimin me dy faktorë kur hyni.

     Në përgjithësi, Neteller është një platformë pagese e sigurt dhe e besueshme që mbron informacionin tuaj personal. Megjithëse asnjë sistem nuk është 100% i pagabueshëm, Neteller ka zbatuar masa të gjera për të parandaluar shkeljet e të dhënave dhe çështje të tjera të sigurisë. Si i tillë, ju mund t'i besoni Neteller për të mbrojtur informacionin tuaj.

     Neteller Siguria dhe Siguria
     Merrni një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë duke përdorur Neteller

     Merrni një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë duke përdorur Neteller

     Së pari, zgjidhni një kazino të besueshme që pranon Neteller si një metodë pagese dhe ofron bonuse të drejtpërdrejta të kazinosë. Bonuset e kazinosë live ofrohen nga shumë kazino të ndryshme live online, dhe një kërkim i shpejtë në internet do t'i zbulojë ato.

     Pasi të keni gjetur disa sajte që marrin Neteller, hapi tjetër është të zgjidhni një dhe të përcaktoni nëse faqja ju tërheq apo jo dhe ofron një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë Neteller. Ndërsa shumica e sajteve do ta kreditojnë automatikisht llogarinë tuaj me bonusin e kazinosë live kur të bëni një depozitë, të tjerëve mund të kenë nevojë për një kod promocional për t'u dhënë pas depozitimit.

     Kriteret e bonusit të kazinosë Neteller të drejtpërdrejtë, duke përfshirë kërkesat e kërkuara për depozitën fillestare dhe për bast, do të përshkruhen në termat dhe kushtet e marrëveshjes, kështu që është e rëndësishme t'i lexoni ato tërësisht përpara se të kërkoni një bonus të kazinosë Neteller. Pasi të plotësohen këto kërkesa, do të jeni të lirë të përdorni bonusin tuaj të drejtpërdrejtë të kazinosë në çdo lojë që zgjidhni dhe çdo para që fitoni është e juaja për t'i mbajtur.

     Për të përmbledhur, gjithçka që duhet të bëni është zgjidhni një kazino live me reputacion, krijoni një llogari dhe më pas financoni atë me Neteller për t'u kualifikuar për një bonus të drejtpërdrejtë të regjistrimit në kazino Neteller.

     Merrni një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë duke përdorur Neteller
     Alternativat më të mira për Neteller

     Alternativat më të mira për Neteller

     Megjithëse Neteller përdoret gjerësisht, ai është vetëm një nga disa procesorë konkurrues të pagesave, me krahasimet midis Neteller dhe Skrill që janë veçanërisht të spikatura. Ju mund të prisni të shihni Venmo ose Paypal në këtë listë, por mjerisht, ato nuk janë një alternativë e mirë për Neteller. Meqenëse Venmo dhe PayPal kanë rregulla që nuk lejojnë përdorimin e platformave të tyre për transaksionet e lojërave të fatit, ato nuk duhet të përdoren për baste. Ju rrezikoni të anuloni ose ngrini llogarinë tuaj nëse përdorni cilindo shërbim për lojërat e fatit në internet dhe mund të ketë edhe pasoja ligjore.

     Ne kemi përpiluar një listë të shkurtër të disa prej alternativave të Neteller në treg:

     Skrill

     Skrill është një rrjet i njohur pagesash që ofron shumë nga të njëjtat shërbime si Neteller, duke i bërë ata konkurrentë të drejtpërdrejtë. Kjo ka ndezur diskutime të nxehta se cili shërbim është më i miri për skenarë të caktuar. Meqenëse Skrill dhe Neteller kontrollohen nga i njëjti ofrues i shërbimeve financiare i njohur si PaySafe, ai që është më i miri për ju do të varet nga ajo që është më e mira për ju.

     Payoneer

     Disa kompani dhe juridiksione të lojërave të fatit e njohin Payoneer si një metodë të vlefshme pagese. Megjithatë, Payoneer nuk është projektuar dhe në zona të caktuara mund të jetë i paligjshëm për kumar ose bast. Është gjithashtu e mundur që disa sajte bastesh nuk do të funksionojnë me Payoneer ose mund të paguajnë shtesë për përdorimin e tij. Për informacion nëse Payoneer pranohet apo jo në një faqe të caktuar kumari, si dhe për çdo tarifë apo terma dhe kushte të tjera që mund të zbatohen, është më mirë të konsultoheni drejtpërdrejt me faqen në fjalë.

     ecoPayz

     ecoPayz përdoret gjerësisht në industrinë e lojërave online meqenëse është zhvilluar duke pasur parasysh industrinë. ecoPayz tejkalon konkurrencën për sa i përket shpejtësisë së transaksionit, sigurisë dhe kostos. Për të mbajtur informacionin e klientit të sigurt dhe aktivitetet me qëllim të keq, ecoPayz përdor një sërë masash mbrojtëse kundër mashtrimit, duke përfshirë teknologjinë më të fundit të enkriptimit. Anëtarësimi në skemën VIP të ecoPayz ka përfitime të ndryshme, duke përfshirë kufij më të lartë të transaksioneve dhe tarifa më të ulëta.

     Alternativat më të mira për Neteller
     NiveliCasinoBonusRating
     11xBetDeri në 1500 €9.2
     222BETDeri në 300 €8.7
     3Ruby FortuneBonus mirëseardhjeje deri në 750$9.1
     4Jackpot City100% deri në 1600 dollarë6
     520betDeri në 120 dollarë + 120 rrotullime falas7.78
     6National9.1
     7NominiDeri në 1000 €8.3
     8MansionDeri në 5000 $/€9
     9Spin Casino400 dollarë7.92
     10Spin SamuraiMerrni mbi 2000 €8.19

     FAQ

     Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

     A përdoret Neteller për lojëra të fatit?

     Neteller është një metodë popullore pagese për lojërat e fatit në internet. Neteller është një nga kuletat elektronike më të njohura në industrinë e basteve në internet dhe është miratuar nga shumica dërrmuese e kazinove online dhe platformave të basteve.

     Pse duhet të përdor Neteller?

     Neteller është një shërbim pagese që e bën menaxhimin e parave tuaja në internet të shpejtë, të thjeshtë dhe të sigurt. Institucione të shumta në internet, duke përfshirë kazinotë, e pranojnë atë. Neteller përdor masat më të fundit të sigurisë për të mbrojtur të dhënat tuaja financiare, dhe duhen vetëm disa minuta për të bërë depozita ose tërheqje. Nëse e përdorni shpesh Neteller-in, mund t'i bashkoheni programit të besnikërisë për të marrë përfitime si kufij më të lartë të transaksioneve dhe kosto më të ulëta. Kumarxhinjtë në internet dhe blerësit në internet njësoj kanë gjetur se Neteller është një mundësi pagese e besueshme dhe miqësore për përdoruesit.

     A është Neteller i sigurt dhe i sigurt?

     Neteller përdor teknologjinë e fundit të kriptimit dhe masat e parandalimit të mashtrimit për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe për të parandaluar transaksionet mashtruese, duke kontribuar në reputacionin e tij të shkëlqyer për sigurinë. Kompania duhet të jetë në përputhje me rregulloret e sigurisë dhe pajtueshmërisë të përcaktuara nga Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA) i Mbretërisë së Bashkuar. Megjithatë, është e rëndësishme të mbani mend se, si çdo metodë tjetër pagese elektronike, duhet të përdorni fjalëkalime të forta për të mbajtur private informacionin e llogarisë suaj.

     Si mund të regjistrohem me Neteller?

     Kliko "Bashkohu falas" në faqen kryesore të Neteller për të krijuar një llogari. Hapi tjetër është të regjistroheni duke dhënë informacionin tuaj personal (emrin, emailin dhe fjalëkalimin). Zgjidh vendndodhjen, monedhën dhe detaje të tjera si adresa dhe numri i telefonit. Kur të pranoni termat dhe kushtet e tyre, regjistrimi do të vazhdojë. Do t'ju duhet të jepni detaje të mëtejshme për veten tuaj, si p.sh. një ID të vlefshme fotografie dhe adresën aktuale, pasi të regjistroheni për të verifikuar llogarinë tuaj. Pas kësaj, llogaria juaj Neteller mund të përdoret për të financuar dhe tërhequr nga faqet e internetit të kazinove dhe platformat e tjera të blerjeve.

     A është Neteller popullor në kazinotë live?

     Po. Neteller është mjaft i popullarizuar në kazinotë e drejtpërdrejta që u shërbejnë shumë lojtarëve në mbarë botën. Që dikush të përdorë këtë portofol elektronik, ata duhet të jenë në një vend të shërbimit të Neteller. Aktualisht, ai pranon përdorues nga 100+ vende, duke përfshirë Gana, Panama, Algjeria, Australia, Belgjika, Italia dhe Kenia. Disa vende të pambështetura janë Afganistani, Angola, Burundi, Çadi, Kuba, Haiti, Irani dhe Ishulli Norfolk.

     Cilat monedha pranon Neteller?

     Neteller lejon mbajtësit e llogarive të saj të përdorin mbi 20 monedha, duke përfshirë AUD, PLN, HUF, INR, RUB, RON, USD, EUR, GBP, SEK, JPY, CAD dhe DKK.

     Pse Neteller bllokon llogaritë e përdoruesve?

     Neteller mund të bllokojë llogarinë e një anëtari nëse ata shkelin termat dhe kushtet e kësaj kompanie. Prandaj, është më mirë që lojtarët të lexojnë faqen e kësaj mënyre të njohur të pagesës së kazinosë live në lidhje me kushtet e përdorimit. Kjo i ndihmon ata të kuptojnë se çfarë duhet dhe jo të përdorimit të shërbimeve të saj. Rrjedhimisht, ata e dinë se çfarë të shmangin në mënyrë që Neteller të mos bllokojë llogaritë e tyre. Për shembull, anëtarët lejohen të hapin vetëm një llogari personale nëse nuk janë klientë VIP.