Kazinotë më të mira live me PayPal

PayPal është një mënyrë pagese e njohur në të gjithë botën. Është një kompani financiare amerikane me selinë e saj në Kaliforni. Kompania njihet kryesisht si procesor pagese për faqet e ankandeve online dhe ndërmarrjet tregtare. PayPal u themelua në vitin 1998, fillimisht u përdor vetëm për pagesat e Palm Pilot, dhe në atë kohë njihej si Confinity. Tani ka mbi 240 milionë përdorues të regjistruar.

Paypal është një opsion popullor në lojërat e fatit në kazino dhe është një nga metodat më të besueshme të depozitimit. Një nga arsyet e shumta pse është kaq popullor është për shkak të numrit të gjerë të vendeve që e pranojnë atë. Është e rëndësishme të siguroheni që të gjeni një kazino që pranon mënyrën e pagesës. Më poshtë, lojtarët kanë një listë të kazinove më të mira live për të zgjedhur.

Kazinotë më të mira live me PayPal
Rreth PayPal

Rreth PayPal

Me mbi 250 milionë përdorues aktivë në mbarë botën, PayPal është një shërbim financiar i sigurt online i krijuar në vitin 1998. Në atë kohë, ky ofrues pagesash me bazë në San Jose njihej si Confinity. Disa njerëz shpesh janë hutuar se kush e themeloi PayPal. E vërteta është se ajo u krijua fillimisht nga kapitalistët sipërmarrës gjermano-amerikanë Peter Thiel dhe Max Levchin, një zhvillues dhe sipërmarrës popullor ukrainas-amerikan. Më pas, në vitin 2000, Confinity Inc. u bashkua me X.com, një bankë në internet e Elon Musk e bashkëthemeluar me Christopher Payne, Ed Ho dhe Harris Fricker. Kompania e bashkuar njihej si "PayPal"

PayPal është ndër liderët në industrinë e pagesave online, duke shpjeguar pse mbi shtatë milionë ndërmarrje në mbarë botën janë krenare që lidhen me të. Unike është një nga avantazhet konkurruese që gëzon.

 • Si fillim, ai i lejon përdoruesit të lidhin deri në tetë adresa emaili në një llogari bankare. Kjo rrit mbrojtjen e tyre pasi nuk është e lehtë për hakerat në internet që të kenë akses të paautorizuar në emailet e shumta të një individi. Ai gjithashtu e bën transferimin e fondeve më fleksibël.
 • PayPal gjithashtu krenohet me një veçori Bill Me Later që lejon përdoruesit të blejnë produkte me fonde të pamjaftueshme dhe të shlyejnë faturat më vonë. Ky sistem i pronarit pagesash ofrohet aktualisht nga mbi 1000 tregtarë online të interesuar për të rritur komoditetin për klientët e tyre.
 • Përveç kësaj, PayPal ofron dy opsione llogarie. Një përdorues mund të krijojë një llogari personale ose biznesi. Zgjedhja e tyre më ideale varet nga fakti nëse ata duan një llogari kompanie ose një llogari që t'u mundësojë të paguajnë për mallrat dhe shërbimet e tyre dhe të marrin pagesa.

Informacion i pergjithshem

Emri

Paypal

themeluar

Palo Alto, Kaliforni, SHBA

Themeluar

dhjetor 1998

Shtabi

San Jose, Kaliforni, SHBA

Lloji i pageses

E-portofol, Kartë me parapagesë

Faqja e internetit:

www.paypal.com

Rreth PayPal
Depozitoni me PayPal në Kazinotë Live

Depozitoni me PayPal në Kazinotë Live

Është e lehtë të kuptohet pse PayPal është bërë një lojtar kaq i madh në hapësirën e financimit të kazinosë live dhe lehtësia e përdorimit të tij ka të ngjarë ta mbajë atë atje për vitet në vijim. Për të bërë një depozitë me PayPal në një kazino të drejtpërdrejtë, lojtarët duhet të hapin një llogari Paypal Casino.

Procesi i hapjes së llogarisë Paypal të Kazinosë Live

 1. Për të përdorur PayPal për të luajtur një lojë online të kazinosë live, lojtarët do të duhet të krijojnë një llogari PayPal fillimisht. Kjo mund të bëhet në faqen e internetit të PayPal dhe duhen vetëm disa minuta për t'u përfunduar. Sasia e informacionit që kërkohet për të hapur një llogari ndryshon midis vendeve për shkak të ligjeve lokale dhe dallimeve në qasjen e PayPal ndaj krimit dhe parandalimit të mashtrimit, por dy gjërat që kërkohen kudo janë një numër telefoni celular dhe një adresë emaili.
 2. Pasi të përfundojë procesi i konfigurimit, ka edhe një gjë tjetër për të bërë përpara se të përdorni një llogari PayPal luani një lojë kazino live, dhe kjo është krijimi i një burimi financimi. Fatmirësisht, një sasi masive e opsioneve të financimit janë në dispozicion, nga kartat e kreditit dhe debiti deri tek transfertat e llogarive bankare. Në disa vende, PayPal shet gjithashtu karta dhuratash në dyqanet me pakicë, gjë që bën të mundur financimin e një llogarie PayPal duke përdorur para në dorë.
 3. Pasi të jetë konfiguruar burimi i financimit, lojtarët mund të bëjnë një depozitë në llogarinë e tyre (kjo në përgjithësi është e mundur vetëm duke përdorur opsionin e transferimit bankar në vend të kartave të kreditit ose debitit në mënyrë që të reduktojë tarifat që PayPal duhet të paguajë si pjesë e transaksionit ).

Opsionet e pagesës të ofruara nga PayPal

PayPal lejon mbajtësit e llogarive të bëjnë pagesa nëpërmjet këtyre metodave:

 • Kartat e kreditit dhe debitit
 • llogari bankare
 • Bilanci i shpërblimeve
 • Kredi PayPal

Si të bëni një depozitë:

Nëse një faqe interneti ofron PayPal si një mënyrë pagese ose depozitimi, kjo në përgjithësi do të shfaqet në fund të faqes dhe si pjesë e procesit të pagesës.

 • Në mënyrë që të përdorin PayPal për të bërë një depozitë të drejtpërdrejtë të kazinosë në internet, lojtarët thjesht e zgjedhin atë si opsion dhe hyjnë në llogarinë e tyre.
 • Pasi ta kenë bërë këtë, ata mund të zgjedhin se cilat metoda financimi dëshirojnë të përdorin për të bërë pagesën.
 • Konfirmoni transaksionin
 • PayPal më pas do të tërheqë paratë e kërkuara nga ajo metodë financimi dhe do t'ia kalojë kompanisë së kazinosë në internet.

Shumica e metodave të pagesës të mbështetura nga PayPal ofrojnë pagesa të menjëhershme në këto rrethana, por disave u duhen disa ditë për t'u pastruar, që do të thotë se lojtarët do të duhet të presin përpara se të jenë në gjendje të përdorin paratë e tyre për të luajtur në lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë.

Në këto rrethana, rekomandohet që lojtarët të mbajnë gjithmonë një bilanc në llogarinë e tyre PayPal në mënyrë që fondet të jenë gjithmonë aty kur ata vendosin se është koha për të luajtur një lojë kazino në internet.

Depozitoni me PayPal në Kazinotë Live
Si të bëni një tërheqje me PayPal

Si të bëni një tërheqje me PayPal

Ashtu si me depozitimin e parave, lojtarët gjithashtu duhet të kuptojnë se si të përdorin PayPal kur tërheqja e pagesave të tyre në kazinotë online të drejtpërdrejta. Për ta bërë këtë, ata duhet:

 • Hyni në kazinotë e tyre live PayPal
 • Shkoni te seksioni i tërheqjes dhe zgjidhni PayPal
 • Futni shumën që duan të lëvizin nga llogaritë e tyre të kazinosë
 • Konfirmo transaksionin

Këshilla për të tërhequr me PayPal në kazinotë e drejtpërdrejta

Kur tërhiqni para me PayPal në një faqe interneti kumari, është e mençur që lojtarët të sigurojnë verifikimin e llogarive të tyre në PayPal. Kjo ndihmon në parandalimin e komplikimeve të panevojshme që mund t'i pengojnë ata të hyjnë në pagesat e tyre të kazinosë sa më shpejt që të dëshirojnë.

Verifikimi i një llogarie PayPal është pa probleme. Mund të vizitoni faqen zyrtare të këtij ofruesi të pagesave dhe të kërkoni "si të verifikoni PayPal?" Ai ilustron gjallërisht hapat që duhet të ndjekin lojtarët dhe dokumentet që duhet të ofrojnë për të pasur sukses.

Lojtarët që e dinë kufirin ditor të tërheqjes së PayPal të një kazinoje të drejtpërdrejtë dhe i përmbahen atij, gjithashtu shijojnë shërbimet e këtij sistemi pagesash. Në mënyrë tipike, kur tërhiqeni në një kazino me PayPal, kjo varet nga politikat e një platforme specifike dhe mund të variojë midis 500 dhe 8,000 dollarë ose më shumë. Tërheqjet nga PayPal përpunohen brenda një dite, por ato mund të zgjasin deri në tre ditë.

Si të bëni një tërheqje me PayPal
Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Paypal

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Paypal

Klientët në të gjitha kontinentet mund të përdorin PayPal për të bërë pagesa dixhitale, duke përfshirë ato për kazinotë live. Në Afrikë, klientët nga Algjeria dhe Angola në Tunizi dhe Uganda mund të përdorin objektet e PayPal, ndërsa klientët nga Amerika e Veriut dhe Jugore, nga Kanadaja e deri në Argjentinë, do të zbulojnë se transaksionet e tyre mbështeten nga platforma. Në mënyrë të ngjashme, PayPal mbështetet në një sërë tregjesh të Azisë Paqësorit, duke përfshirë Australinë dhe Indinë, ndërsa shumica e vendeve evropiane - duke përfshirë Gjermaninë dhe Suedinë, ndër të tjera - mbështeten gjithashtu.

Në total, PayPal thotë se klientët nga mbi 200 vende mund të përdorin shërbimet e tij, të cilat mbështesin bilancet në shumë nga monedhat e ndryshme të botës. Varësi të tilla si Mayotte dhe Ishujt Kajman shërbehen gjithashtu nga PayPal, përveç vetë shteteve kombëtare.

Përdorimi i aplikacioneve ekzistuese

PayPal është një ofrues dhe platformë pagesash e krijuar prej kohësh, e cila u shfaq për herë të parë mbi dy dekada më parë në fund të viteve 1990. Sot, PayPal vazhdon të jetë një nga kuletat dixhitale dhe zgjidhjet më të njohura të pagesave në botë dhe pranohet nga shumë kazino të ndryshme live si një metodë për kreditimin e fondeve dhe pagesën e një depozite.

Shumë përdorues do të zbulojnë se nuk kanë nevojë të krijojnë një llogari të re ose të shkarkojnë ndonjë softuer të ri. Historia e gjatë e PayPal – së bashku me lidhjen e saj me platformat e shitjes me pakicë në internet si eBay – do të thotë që shumë klientë tashmë kanë një llogari PayPal. Kjo do të thotë se platforma tashmë gëzon një nivel të lartë besimi dhe do të ofrojë lehtësi shtesë për përdoruesit që tashmë janë mësuar të bëjnë pagesa nëpërmjet kësaj metode.

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Paypal
Bonuset kryesore të kazinosë për Paypal

Bonuset kryesore të kazinosë për Paypal

Më poshtë janë bonusi kryesor i kazinosës nga kazinotë e drejtpërdrejta që pranojnë Paypal:

Bonuset e kthimit të parave

Bonuset e kthimit të parave u japin lojtarëve mundësinë për të rikuperuar disa nga humbjet që kanë pësuar gjatë shijimit të lojërave të kazinosë. Në përgjithësi, përdoruesit e PayPal do të jenë në gjendje të kenë akses në këto bonuse nëse kazinoja i ofron ato, por lojtarët duhet të kontrollojnë termat dhe kushtet për t'u siguruar për këtë.

Bonuset e plota të depozitave

Disa kazino mund të ofrojnë një bonus të plotë depozite, duke i dhënë lojtarit të gjithë depozitën e tij si dhuratë falas. Pra, nëse lojtari hedh 100 dollarë si depozitë, kazinoja mund ta përshtatë këtë falas, që do të thotë se përdoruesi mund të luajë me 200 dollarë. Përsëri, përdoruesit e PayPal në përgjithësi do të jenë në gjendje të përdorin këtë lloj bonusi ku ofrohet.

Bonuset e pjesshme të depozitave

Kazinotë nuk do të ofrojnë gjithmonë depozitën e plotë si pjesë e bonusit dhe mund të ofrojnë vetëm një pjesë të saj. Për shembull, një kazino mund të ofrojë një bonus prej 50%, duke i dhënë përdoruesit gjysmën e depozitës së tyre si dhuratë falas. Pra, nëse përdoruesi paguan një depozitë prej 50 dollarësh, ai do të kishte 75 dollarë në llogarinë e tij. Ashtu si bonuset e plota të depozitave, përdoruesit e PayPal duhet të jenë në gjendje të kenë akses në këtë bonus kur ofrohet.

Rrotullime falas

Një rrotullim falas është në thelb një provë falas ose shkoni në një lojë kazino live. Kjo është një formë e zakonshme bonusi që ofrohet në kazinotë live në mbarë botën. Fatkeqësisht, përdoruesve të PayPal nuk do t'u ofrohet gjithmonë ky bonus dhe lojtarët duhet të kontrollojnë të gjitha termat dhe kushtet.

Bonuset e mirëseardhjes

Një kazino live mund të vendosë të mirëpresë një lojtar të ri me një bonus, i cili mund të përfshijë një bonus depozite ose disa rrotullime falas. Përdoruesit e PayPal ndonjëherë mund të përjashtohen nga këto bonuse, kështu që lojtarët duhet të kontrollojnë termat dhe kushtet e kazinosë.

Bonuset e besnikërisë

Një bonus besnikërie është një mënyrë që kazinoja të shpërblejë klientët që kthehen. Ky lloj bonusi mund të përfshijë një bonus depozite të plotë ose të pjesshme, ose mund të përfshijë rrotullime falas në një lojë. Në shumicën e rasteve, përdoruesit e PayPal do të jenë në gjendje të kenë akses në këtë bonus, por lojtarët duhet ta verifikojnë këtë paraprakisht.

Bonuset kryesore të kazinosë për Paypal
Pse të depozitoni me Paypal

Pse të depozitoni me Paypal

PayPal është popullor sepse mbështetet nga kaq shumë faqe interneti dhe institucione financiare. Nëse një kompani pranon pagesa në internet, ka një shans të konsiderueshëm që kazino live të pranojë PayPal. Lehtësia e përdorimit e bën atë një zgjedhje popullore për njerëzit që kërkojnë metoda të depozitimit të drejtpërdrejtë të kazinosë në internet dhe metodat e tërheqjes.

Një aspekt që e bën PayPal një zgjedhje të shkëlqyer në krahasim me disa operatorë të tjerë është lehtësia me të cilën paratë e ruajtura në një llogari PayPal mund të transferohen pothuajse menjëherë ose në llogarinë bankare të mbajtësit të llogarisë PayPal ose në një llogari tjetër PayPal. Kjo do të thotë që lojtarët mund të marrin fitimet e tyre të drejtpërdrejta në kazino pothuajse menjëherë duke bërë një tërheqje të kazinosë në internet nga PayPal.

Në vende të tilla si SHBA dhe MB, PayPal ka marrëveshje me shumicën e bankave që lejojnë që depozitat të bëhen brenda pak minutash, shpesh pa tarifë për tërheqjen e PayPal.

Për lojtarët që kërkojnë metoda depozitimi në kazino në vendet ku PayPal nuk ofron tërheqje falas në llogaritë bankare, numri i madh i faqeve të internetit që pranojnë PayPal si një mjet pagese duhet të jetë i mjaftueshëm për ta bërë atë një opsion që ia vlen të merret në konsideratë.

Pro

Kundër

Siguria: Premton siguri dhe komoditet të kartës së kreditit me një sistem të mbledhjes së të dhënave një herë. Kur lojtarët regjistrohen për PayPal dhe e përdorin atë për herë të parë, është e detyrueshme të jepni detajet e llogarisë bankare ose të kartës së kreditit. Që atëherë, ata nuk do të duhet të japin më të njëjtat detaje. Kjo eliminon rrezikun e futjes së informacionit të pasaktë të pagesës ose dhënies së këtij informacioni tek individët mashtrues. Kjo gjithashtu u kursen atyre kohë nga futja e informacionit vazhdimisht.

Koha e gjatë e pritjes: Tërheqja me Paypal ndonjëherë mund të zgjasë deri në 3-5 ditë për të financuar llogarinë Paypal

Kursimi i kohës: PayPal gjithashtu u ofron lojtarëve të kazinosë mundësinë për të financuar llogaritë e tyre duke përdorur burime të shumta bankare dhe krediti. Në rast se një nga burimet e tyre të kredisë ka zero fonde, PayPal kalon automatikisht në një burim tjetër kredie. Kjo u kursen atyre kohë nga detyrimi për të ndërprerë lojërat e tyre.

Tarifat e larta të transaksionit: Tarifat e transaksionit të Paypal mund të jenë më të larta se metodat e tjera tradicionale të pagesës.

Pa përdorim: Një përfitim tjetër i shkëlqyer i përdorimit të PayPal është se është falas. Lojtarët e kazinosë në internet nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar kur bëhet fjalë për tarifat e shërbimit, tarifat e përpunimit, tarifat e anëtarësimit dhe shpenzimet e tjera të ndryshme. Lojtarët mund ta përdorin atë për të depozituar fonde në llogaritë e tyre dhe për të luajtur lojërat e tyre të preferuara të kazinosë pa shpenzuar asnjë cent.

Procesi i gjatë i verifikimit: Mund të jetë një proces i gjatë dhe i gjerë verifikimi

Kazinotë e licencuara: Paypal punon vetëm me kazino të licencuara në nivel kombëtar.

Mbështetja e monedhave : Një përfitim tjetër i madh është se mënyra e pagesës ka një mbështetje të gjerë të monedhave.

Depozitat e menjëhershme të kazinosë- Kur depozitoni në një kazino të drejtpërdrejtë, koha e pritjes është një kursim i menjëhershëm dhe i shkëlqyeshëm.

Pse të depozitoni me Paypal
Siguria dhe siguria në PayPal

Siguria dhe siguria në PayPal

Kur kontrolloni sigurinë e një sistemi pagese, shumica e njerëzve janë të interesuar për faktorë të tillë si:

 • Reputacionin e saj
 • Teknologjia përdor për të përmirësuar sigurinë
 • Politikat e saj kundër mashtrimit

Për fat të mirë, PayPal është investuar në ofrimin e sigurisë së nivelit të lartë për të mbrojtur përdoruesit e tij nga mashtrimi. Ai përdor softuerin IP & Browser Sensitive, i cili e lejon atë të dijë vendndodhjen e një individi menjëherë kur ai regjistrohet në llogarinë e tij.

Kjo teknologji gjithashtu i mundëson PayPal-it të aksesojë historikun e shfletimit të pajisjes për të zbuluar ndryshime të dyshimta IP dhe për të parandaluar aktivitetet mashtruese.

Kur kryejnë transaksione me PayPal, përdoruesit duhet të verifikojnë identitetin e tyre, veçanërisht kur bëhet fjalë për shuma të mëdha parash. Ekziston një mekanizëm unik i mbrojtjes së pagesave ku kjo platformë mban para në dorë për një kohëzgjatje të caktuar (mund të jetë deri në 180 ditë) nëse ka një mosmarrëveshje ose provë mashtrimi. Ajo lëshon fondet vetëm pasi konfirmon se nuk është një mashtrim.

Siguria dhe siguria në PayPal
Metoda të tjera pagese si Paypal

Metoda të tjera pagese si Paypal

Ka mënyra të tjera të sigurta pagese në Paypal. Më të zakonshmet janë kuletat elektronike si Skrill dhe Neteller. Ata janë të dy të përshtatshëm për t'u përdorur dhe të njohur. Shumica e kazinove pranojnë gjithashtu këto mënyra pagese për të luajtur kazino live.

Metoda të tjera pagese si Paypal

Lajmi i fundit

A janë të sigurta opsionet e pagesës?
2020-04-22

A janë të sigurta opsionet e pagesës?

Kur zgjidhni një kazino në internet, siguria është ndër gjërat që duhet marrë parasysh, në mënyrë që dikush të mos dëshirojë të humbasë paratë e tij para se të ketë shijuar një lojë të caktuar. Lojtarët duhet të kujdesen që vendi të ofrojë një mjet të besueshëm dhe të sigurt për depozitimin dhe tërheqjen e parave.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Si të shtoni një ofrues pagese në PayPal?

Është e thjeshtë. Hyni në PayPal dhe shkoni te 'Portofoli'. Më pas, klikoni "Lidhni një kartë" ose "Lidhni një llogari bankare". Më pas PayPal do të kërkojë të dhënat e kartës ose bankare.

Nëse një përdorues bën një pagesë me kartë krediti, a ka një proces verifikimi?

Po, ka një proces verifikimi. PayPal dërgon një tarifë të rimbursueshme në kartën e një përdoruesi me një kod 4-shifror PayPal. Ky kod përdoret më pas për verifikimin e kartës së kreditit. Mund të identifikohet me fjalët 'PayPal' ose 'PP'. Më pas është e mundur të përdorni kodin, të identifikoheni në llogarinë e PayPal dhe të shkoni te "Përmbledhja".

Klikoni në "Konfirmo kartën time të debitit ose kreditit". Më pas, vendosni kodin 4-shifror të PayPal për të përfunduar verifikimin. Shuma minimale do të kthehet në një llogari PayPal në 24 orë.

Kur aplikohen tarifat në PayPal?

PayPal përpiqet të minimizojë tarifat. Megjithatë, do të ketë raste kur një përdoruesi i ngarkohet një tarifë. Tarifat kryesore zbatohen kur dërgoni ose merrni para nga vende të tjera. Për më tepër, nëse pagesa kryhet me një kartë krediti ose debiti të lidhur, aplikohen tarifa. Megjithatë, përdorimi i bilancit të llogarisë PayPal nuk tërheq një tarifë. Nëse një përdorues po dërgon para te miqtë dhe familja, nuk ka tarifa. Tarifat aplikohen kur përdorni një kartë debiti ose krediti për dërgimin e parave te miqtë dhe familja.

Cilat monedha mund të shtohen në PayPal dhe si ta bëjmë atë?

Monedhat kryesore si USD, Euro, Pound Sterling, Yen Japonez, AUD dhe CAD janë të gjitha të lehta për t'u përdorur në PayPal. Mund të përdoren edhe shumë monedha të tjera. USD mund të dërgohet gjithashtu në vendet që përdorin monedhën në disa vende. Personi në anën tjetër mund të tërheqë më pas në monedhën vendase.

Është e mundur të shtoni një monedhë duke klikuar në "Profili", pastaj "Paratë e mia". Më pas, klikoni "Malutat" dhe klikoni në "Menaxho monedhat" për të shtuar një monedhë të re. Çdo monedhë e ardhshme do të kreditohet në një llogari. Paratë do të konvertohen në një monedhë të paracaktuar nëse monedha specifike nuk është shtuar.

A është PayPal i sigurt?

PayPal përdor softuerin më të fundit dhe enkriptimin e të dhënave të disponueshme. Kompania përdor gjithashtu teknologjinë kundër mashtrimit për më shumë siguri të lojtarëve. Redukton rrezikun e mashtrimeve dhe mashtrimeve. Ka një proces rigoroz verifikimi për shtimin e mënyrave të pagesës, kryerjen e pagesave dhe përdorimin e llogarive në vende të reja.

A do të përdorë PayPal të njëjtin kurs këmbimi si llogaritë bankare?

Kursi i këmbimit të PayPal është zakonisht më i lartë se normat e tregut dhe të institucioneve financiare. Është gjithashtu e mundur të gjeni kursin e këmbimit duke shkuar te "Llogaria ime", "Profili" dhe duke klikuar "Paratë e mia". Duke klikuar mbi "Manedhat" zbulohen kurset e këmbimit. Më pas, futni shumën për të shkëmbyer dhe shtypni "Llogarit" për të vazhduar. Kursi i këmbimit do të shfaqet në ekran. Ecni përpara dhe bëni një transaksion.

A është e lehtë të rimbushni një llogari PayPal?

Shtimi i parave në një llogari është falas, por aplikohen tarifa bankare. Mbushja mund të bëhet brenda pak minutash. Shkoni te "Llogaria ime", "Përmbushja", zgjidhni një bankë dhe klikoni "Vazhdo". Më pas, shuma plotësohet nga një faqe tjetër. Zgjidhni monedhën e duhur. Mund të duhen disa ditë që paratë të hyjnë në llogari.

Kush mund të marrë një llogari PayPal?

Vetëm personat mbi 18 vjeç mund të marrin një llogari PayPal. Fëmijët nuk lejohen të regjistrohen për një llogari. Përdoruesit gjithashtu kanë nevojë për një llogari bankare ose kartë krediti për të plotësuar. sDërgoni para ose merrni para nga të tjerët dhe bëni një tërheqje. Kërkohet gjithashtu një email për të verifikuar një llogari për regjistrimin, ndryshimin e fjalëkalimeve dhe më shumë.

A është Paypal popullor?

Po. Paypal është shumë popullor dhe renditet si një nga metodat kryesore të pagesave në botë.

Si është sistemi i mbështetjes Paypal?

Paypal ka një sistem mbështetës cilësor, me shumë njerëz që punojnë gjatë gjithë kohës për të mbështetur klientët e tyre.