Kazinotë më të mira live me Payz

Nëse dëshironi të shijoni tavolinat e kazinosë live, mund të përballeni me një situatë të vështirë: të mos dëshironi të përdorni llogarinë tuaj të përditshme bankare për transaksionet e lojërave të fatit. Pikërisht për këtë arsye, shërbimet si Payz kanë ardhur në ndihmë dhe sot, ju mund të gjeni qindra apo edhe mijëra kazino Payz në mbarë botën.

Payz i bën transaksionet e kazinosë më të lehta dhe më të buta se kurrë dhe zgjidh situatën e vështirë për çdo lojtar të kumarit. Ju mund të shijoni të gjitha tavolinat e dëshiruara live pa pasur nevojë të përdorni kurrë llogarinë tuaj bankare, e gjitha kjo falë kazinove Payz. Gjeni faqet më të mira të kazinosë Payz nga krahasimi ynë pikërisht këtu në këtë faqe dhe vazhdoni të lexoni për të mësuar se si funksionon saktësisht një kazino Payz.

Kazinotë më të mira live me Payz
Samuel Ochieng
ExpertSamuel OchiengExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Image

Çfarë është Payz?

Payz është një ofrues i shërbimit të pagesave në internet, ndonjëherë i referuar edhe si ofrues i portofolit elektronik. Shërbime të tilla si Payz janë mjaft të thjeshta: çdokush mund të hapë një llogari pagese në internet dhe të fillojë të dërgojë ose të marrë para përmes llogarisë së tij Payz.

Ajo që e bën Payz veçanërisht fenomenale është fleksibiliteti dhe funksionaliteti i tij. Hapja e një llogarie Payz zgjat vetëm disa minuta, ju mund ta përdorni llogarinë për të kryer transaksione në internet në mijëra tregtarë në internet dhe madje mund të aplikoni për një Mastercard fizike Payz për të shpenzuar fondet tuaja në dyqane fizike.

Meqenëse hapja e një llogarie Payz është e thjeshtë dhe e lehtë, ajo është bërë një nga mënyrat më të dashura të pagesës së kazinosë dhe tani, ka mijëra faqe kazinoje Payz në dispozicion. Meqenëse lundrimi në këtë përzgjedhje të gjerë mund të jetë i vështirë, Live CasinoRank ka përpiluar një listë të kazinove më të mira Payz pikërisht në krye të kësaj faqeje, kështu që ju mund të filloni me lehtësi udhëtimin tuaj të lojërave të fatit duke përdorur Payz.

Image

Si të zgjidhni kazinonë më të mirë të drejtpërdrejtë të Payz?

Meqenëse Payz njihet gjerësisht në të gjithë globin, ka gjithashtu një numër të madh faqesh kazino që pranojnë Payz. Shumica e këtyre faqeve të kazinove janë me reputacion, të besueshëm dhe në çdo kuptim opsione të shkëlqyera për kumarxhinjtë e drejtpërdrejtë të kazinosë, por qartë, ju duhet të merrni një vendim dhe të zgjidhni kazinonë e vetme dhe më të mirë Payz.

Për ta bërë këtë vendim më të lehtë për ju, ne kemi përpiluar një listë të kazinove Payz me kazinotë më të mira Payz atje - thjesht mund të zgjidhni njërën prej tyre për të filluar me lojërat e kazinove të drejtpërdrejta.

Megjithatë, përpara se të hidheni në veprim, këtu janë disa nga faktorët që ne i konsiderojmë sa herë që ne përcaktojmë nëse operatori i lojërave të fatit meriton një vend në listën tonë të faqeve më të mira të kazinosë që pranojnë Payz.

 • Licencimi - Përpara se ndonjë kazino të futet në listën tonë të faqeve më të mira të kazinosë Payz, duhet të ketë një licencë të vlefshme për lojërat e fatit, lëshuar nga një autoritet legjitim i lojërave të fatit. Opsionet më të mira do të ishin një licencë nga Autoriteti i Lojërave të Maltës ose Komisioni i lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar.
 • Besueshmëria dhe transparenca - Ndërsa vetë licenca e lojërave të fatit është një faktor i dukshëm, transparenca e kazinosë është një shenjë shumë më e madhe treguese. Platforma më e mirë e kazinosë Payz ka të gjitha termat dhe kushtet e theksuara qartë në faqen e tyre të internetit, kështu që çdo lojtar i lojërave mund të lexojë kushtet e kërkuara përpara se të kryejë ndonjë transaksion.
 • Shërbimi ndaj klientit - Shërbimi ndaj klientit është një tjetër shenjë e shkëlqyer që ndan kazinotë mesatare nga faqet më të mira të kazinove Payz. Kazinotë kryesore të drejtpërdrejta preferohet të ofrojnë mbështetje për klientët 24/7, e arritshme nëpërmjet një veçorie të dobishme të bisedës live. Sigurisht, vetë shërbimi duhet të jetë miqësor, profesional dhe i dobishëm.
 • Kushtet e pagesës - Payz mund t'i bëjë më të lehta transaksionet tuaja të drejtpërdrejta të kazinosë, por gjërat nuk përfundojnë këtu kur bëhet fjalë për kushtet. Çdo kazino ka rregulla të ndryshme për përpunimin e tërheqjeve, duke përfshirë tarifat e përpunimit të tërheqjeve dhe shpejtësinë. Faqet më të mira të kazinosë Payz përpunojnë pagesat brenda 24 orëve, maksimumi.
 • Oferta bonus - Një nga pjesët më të mira të lojërave të fatit të kazinosë live ka të bëjë me përdorimin bonuset dhe promovimet e kazinosë dhe pjesëmarrja në turne. Kazinotë më të mira të Payz kanë sukses kur bëhet fjalë për bonuset, fushatat dhe promovimet e rregullta, duke përfshirë programet VIP dhe ofertat argëtuese javore.
Image

Si të bëni një depozitë të drejtpërdrejtë në kazino duke përdorur Payz?

Ndoshta pjesa më e mirë e përdorimit të Payz është thjeshtësia e tij: nuk keni nevojë të bëni asgjë të komplikuar për të kredituar siç duhet depozitën tuaj të kazinosë live në llogarinë tuaj. Në fakt, një depozitë e kazinosë Payz mund të jetë një nga mënyrat më të shpejta dhe më të përshtatshme për të shtuar fonde në llogarinë tuaj të lojërave të fatit.

Këtu është një përmbledhje e shpejtë e hapave kryesorë që duhet të ndërmerrni për të bërë depozitën tuaj të parë në kazino Payz:

 • Regjistrohu për një llogari Payz. Së pari, ju duhet një llogari e vlefshme Payz. Drejtohuni në faqen e internetit Payz për t'u regjistruar për një llogari - është e shpejtë, e lehtë dhe nuk kërkon as një kontroll krediti.
 • Financoni llogarinë tuaj Payz. Pas regjistrimit të llogarisë tuaj Payz, duhet të shtoni disa fonde për të kryer transaksione. Përdorni çdo mënyrë të përshtatshme pagese për të shtuar fonde në llogarinë tuaj Payz.
 • Filloni një depozitë të drejtpërdrejtë të kazinosë. Pasi të keni disa fonde në llogarinë tuaj eco, tani jeni gati për depozitën tuaj të drejtpërdrejtë në kazino. Për këtë, drejtohuni te seksioni 'arkëtar' i llogarisë suaj të kazinosë ku mund të filloni një depozitë.
 • Futni shumën e dëshiruar të depozitës. Futni një sasi të përshtatshme me të cilën dëshironi të luani. Depozita minimale e lejuar e Payz në kazino mund të ndryshojë në varësi të kazinosë, por zakonisht, kufiri i depozitave të Payz është rreth 10-1000 dollarë.
 • Konfirmoni depozitën tuaj me Payz. Ndiqni udhëzimet e dhëna nga Payz për të konfirmuar transaksionin tuaj - do të duhen vetëm disa sekonda dhe fondet tuaja do të jenë të disponueshme në llogarinë tuaj të kazinosë live atëherë.
Si të krijoni një llogari EcoPayz?
Image

Si të tërhiqni para nga një kazino live duke përdorur Payz?

Pasi të keni shijuar lojërat e preferuara të kazinosë live, ju mund të dëshironi të tërhiqni fitimet tuaja. Lajmi i mirë është se ju mund të përdorni lehtësisht Payz për të tërhequr fitimet tuaja të drejtpërdrejta në kazino dhe akoma më mirë, tërheqja e Payz është një nga metodat më të shpejta të pagesës së kazinosë live.

Tërheqja e kazinosë Payz mund të ndryshojë në varësi të kazinosë, por zakonisht do t'ju duhet të ndiqni këto hapa për të finalizuar tërheqjen tuaj Payz:

 • Hapni seksionin "arkëtar". Filloni tërheqjen tuaj duke shkuar te i njëjti seksion 'arkëtar' në llogarinë tuaj të kazinosë live. Ju duhet të vini re lehtësisht një seksion tërheqjeje atje.
 • Zgjidhni Payz për tërheqjen. Zgjidhni Payz nga opsionet e tërheqjes. Vini re se nëse keni përdorur Payz për një depozitë, ajo në fakt duhet të jetë zgjedhur tashmë si parazgjedhje ose të paktën të disponohet automatikisht për tërheqje.
 • Futni shumën e tërheqjes. Futni shumën e dëshiruar të tërheqjes. Kufiri i tërheqjes së Payz mund të varet nga kazinoja, por zakonisht mund të tërhiqni diku nga 10 deri në 1000 dollarë me një lëvizje.
 • Prisni që fondet tuaja të arrijnë. Tani kërkesa juaj për tërheqje do të përpunohet nga stafi i kazinosë live, i cili do të verifikojë se gjithçka është në rregull me llogarinë tuaj. Më pas fondet do të dërgohen në llogarinë tuaj Payz brenda 24-48 orëve.
Image

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Payz

Tani, mund të pyesni veten se cilat janë të mirat dhe të këqijat e Payz dhe nëse është zgjidhja më e mirë e pagesës për nevojat tuaja. Është e qartë se Payz nuk është i përshtatshëm për të gjithë, megjithatë shumë mund ta shohin atë metodën më të mirë të disponueshme të pagesës.

Pro Payz

Përfitimi kryesor i përdorimit të Payz qëndron në të thjeshtësia dhe një distancë e caktuar. Nëse nuk dëshironi të luani kumar nëpërmjet llogarisë tuaj të zakonshme bankare ose kartës së kreditit, Payz ofron zgjidhjen perfekte, duke punuar si ndërmjetës midis bankës suaj dhe faqe live kazino. Ju mund ta mbani të gjithë zakonin tuaj të lojërave të fatit larg nga banka falë aplikacionit Payz.

Për më tepër, Payz nuk është vetëm një portofol në internet: mund të porosisni një kartë pagese fizike Payz (ose përdorni kartën virtuale Payz) dhe kështu, përdorni fitimet tuaja të lojërave të fatit me Payz Mastercard-in tuaj.

Një përfitim tjetër i madh i përdorimit të Payz lidhet me të shpejtësia e përgjithshme. Megjithëse mund të ndryshojë midis kazinove, Payz është përgjithësisht një nga opsionet më të shpejta të pagesës atje. Vështirë se duhet të prisni më shumë se 1-2 ditë.

Payz Cons

Nga ana negative, Payz definitivisht nuk është mënyra më e lirë e pagesës pasi, në fund të fundit, nëse doni të transferoni fonde në llogarinë tuaj bankare nga Payz, do t'ju duhet të duroni disa tarifa. Ky nuk do të ishte rasti nëse thjesht do të transferonit fonde direkt nga kazinoja e drejtpërdrejtë në bankën tuaj.

Dhe, sigurisht, Payz mund të mos jetë i disponueshëm në kazinonë live të dëshiruar, megjithëse në Live CasinoRank, mund të gjeni një listë të madhe të kazinove Payz. Sidoqoftë, Payz mund të mos jetë i disponueshëm kudo.

Image

Siguria dhe siguria Payz

Kuptohet, ju mund të jeni të kujdesshëm për përdorimin e shërbimeve elektronike të portofolit dhe mund të pyesni veten: a është Payz i sigurt për t'u përdorur dhe a do të jenë të sigurta transaksionet tuaja?

Kur bëhet fjalë për sigurinë e Payz, kjo është në fakt një gjë për të cilën nuk duhet të shqetësoheni. Payz menaxhohet nga një kompani e quajtur IPS Solutions Ltd e cila është e regjistruar në Qipro dhe e rregulluar nga Banka Qendrore e Qipros. Kompania ka marrë një licencë për të operuar një shërbim të parave elektronike dhe ata i përgjigjen bankës qendrore qipriote, e cila duhet të jetë provë e mjaftueshme se Payz është i sigurt për t'u përdorur.

Për më tepër, Payz bashkëpunon me Mastercard për të ofruar kartën e saj fizike dhe vetëm kjo duhet të jetë e mjaftueshme për të shuar çdo dyshim. Payz është, në çdo mënyrë, një ofrues legjitim i licencuar i shërbimeve të pagesave.

Image

Merrni një bonus të drejtpërdrejtë të kazinosë duke përdorur Payz

Siç e përmendëm më lart, bonuset e kazinosë përbëjnë një pjesë të madhe të përvojës tuaj të kazinosë live. Nga bonuset e rregullta të depozitave deri te turnetë dhe promovimet e drejtpërdrejta të kazinosë, bonuset janë kënaqësi të shkëlqyera për shumë lojtarë.

Do të jeni të lumtur të dëgjoni se mund të përdorni një bonus mirëseardhjeje të kazinosë Payz në të gjitha faqet më të mira të kazinosë Payz sa herë që bëni depozitën tuaj të parë. Shumë nga kazinotë më të mira live të shfaqura në faqen tonë ofrojnë një kazino të veçantë Payz bonus depozite për kumarxhinjtë për herë të parë, kështu që ju mund të ribleni bonusin tuaj të mirëseardhjes menjëherë pasi të konfirmoni depozitën e Payz.

Bonusi më i zakonshëm i Payz është bonusi i depozitës, të cilin mund ta merrni edhe si një lojtar i rregullt i kazinosë live (pasi të keni përdorur bonusin tuaj të mirëseardhjes Payz). Ju gjithashtu mund të përdorni depozitat e Payz për të marrë pjesë në turnetë e kazinosë live.

E vetmja luftë që duhet mbajtur parasysh është se jo të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta ofrojnë një bonus Payz dhe disa madje mund të kufizojnë plotësisht bonusin e mirëseardhjes për ata që bëjnë depozitën e tyre të parë përmes Payz. Mjerisht, shumë kazino të drejtpërdrejta nuk lëshohen bonuset e mirëseardhjes së kazinosë ose ndonjë bonus tjetër depozitimi për lojtarët që përdorin kuletat elektronike, kështu që përpara se të hidheni në ndonjë ofertë bonusi, sigurohuni që të lexoni me kujdes termat dhe kushtet. Nëse Payz nuk mund të përdoret për të shlyer bonusin e kazinosë, kushtet e kazinosë do ta theksojnë qartë këtë në faqen e internetit.

Image

Alternativat më të mira Payz

Payz mund të jetë një shërbim i shkëlqyeshëm pagese, por nëse nuk ka Payz të disponueshëm në kazinonë tuaj të preferuar live ose thjesht po kërkoni disa opsione të tjera pagese të kazinosë, ka shumë alternativa në dispozicion.

Më poshtë, ne do t'ju japim një përmbledhje të shpejtë të alternativave më të mira Payz që mund të përshtaten me nevojat tuaja të lojërave të fatit.

 • PayPal - PayPal është aq popullor sa nuk ka nevojë vërtet për një prezantim. Si një nga alternativat më të mira Payz, PayPal ofron lehtësi të jashtëzakonshme përdorimi. Megjithatë, nga ana tjetër, Kazinotë PayPal nuk janë aq të zakonshme.
 • Skrill - Skrill mund të jetë alternativa më e ngjashme Payz pasi është gjithashtu një portofol elektronik që përdoret kryesisht në kazino. Shumë kazino përdorin njëkohësisht Payz dhe Skrill, por disa lojtarë mund të preferojnë thjesht Skrill, qoftë për tarifat, funksionalitetet ose veçoritë e tjera.
 • Kartat e kreditit dhe debitit - Payz ofron gjithashtu një kartë pagese (nëpërmjet bashkëpunimit të tyre me Mastercard), por ju ndoshta keni tashmë një kartë krediti dhe debiti të vlefshme nga llogaria juaj kryesore bankare. Ju mund të përdorni kartën tuaj të zakonshme bankare për depozita dhe tërheqje në kazino në mbarë botën.
 • Transfertat bankare - Transfertat bankare nuk janë qartësisht aq të shpejta sa Payz, por në shumë raste, këto mund të jenë metodat më të mira të pagesës. Çështja është: ne të gjithë kemi një llogari bankare dhe kështu, nuk ka nevojë të hapim një llogari tjetër diku. Është i përshtatshëm, gjithmonë i disponueshëm dhe lehtësisht i përdorshëm në pothuajse çdo kazino live në botë.
EcoPayz kundrejt e-Portofolit: Cili është më i mirë për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë?

Shfaq më shumë

EcoPayz kundrejt e-Portofolit: Cili është më i mirë për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë?

EcoPayz kundrejt e-Portofolit: Cili është më i mirë për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë?

Këto ditë, ju mund të gjeni shumë opsione pagese për t'i përdorur për udhëtimin tuaj të lojërave të fatit në kazino. Megjithatë, meqenëse shumëllojshmëria është e gjerë, mund të pyesni se cilin të zgjidhni. Dy opsione të njohura janë Ecopayz dhe kuletat elektronike si PayPal, Skrill dhe Neteller.

Si të krijoni një llogari EcoPayz?

Si të krijoni një llogari EcoPayz?

Në ditët e sotme, ju mund të gjeni shumë pagesa të ndryshme për t'u përdorur për transaksionet e kazinosë në internet. ecoPayz është një nga kuletat elektronike më të njohura që mund të përdorni për këtë qëllim. Është një opsion i sigurt pagese që do t'ju sigurojë transaksione të shpejta si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Payz?

Payz është një ofrues i shërbimit të pagesave në internet ose me fjalë të tjera, një shërbim i portofolit elektronik. Çdokush mund të hapë një llogari Payz (pa edhe një llogari bankare ose një kontroll kredie) dhe të ketë një llogari pagese në internet që mund të përdoret për të gjitha transaksionet: si për blerjet online ashtu edhe për marrjen e pagesave.

A e pranojnë të gjitha kazinotë Payz?

Jo të gjitha kazinotë pranojnë Payz pasi të gjitha faqet e lojërave të fatit thjesht nuk kanë vendosur të përfshijnë Payz, por ka ende qindra kazino atje me mbështetjen e Payz. Ju mund të gjeni kazino të drejtpërdrejta Payz duke përdorur listën tonë të krahasimit pikërisht këtu në këtë faqe.

Cila është shuma minimale dhe maksimale që mund të depozitoj përmes Payz?

Depozitat minimale dhe maksimale të drejtpërdrejta të kazinosë të bëra përmes Payz varen shumë nga kazinoja e veçantë live që keni zgjedhur. Çdo kazino mund të ketë kufij të ndryshëm pagese, por në shumicën e rasteve, depozita minimale e lejuar është diku rreth 10-20 dollarë dhe kufiri maksimal mund të jetë rreth 1000 dollarë për transaksion.

Sa të menjëhershme janë depozitat dhe tërheqjet me Payz?

Depozitat e Payz janë praktikisht të menjëhershme - sapo të konfirmoni transaksionin, paratë duhet të kreditohen në llogarinë tuaj të kazinosë. Tërheqjet mund të zgjasin pak më shumë, në varësi të kazinosë së drejtpërdrejtë që po përdorni dhe nëse e keni kaluar tashmë kontrollin e identitetit. Sidoqoftë, në shumicën e rasteve, tërheqjet nga Payz përpunohen brenda 24 deri në 48 orëve.

A mund të përdor Payz për transaksionet e mia të kazinosë?

Po, portofoli online Payz nuk është thjesht i disponueshëm për transaksione të drejtpërdrejta të kazinosë, por është një nga shërbimet më të njohura të portofolit atje. Mijëra kazino live me reputacion përdorin Payz si një nga mënyrat kryesore të pagesës.

A është Payz i sigurt për t'u përdorur për depozitat e kazinosë?

Payz është një nga shërbimet më të njohura të pagesave online në botë dhe përdoret nga mijëra kazino të drejtpërdrejta në mbarë botën, kështu që siguria nuk është padyshim një shqetësim. Kompania është gjithashtu e autorizuar nga Banka Qendrore e Qipros dhe është e regjistruar zyrtarisht si një ofrues i shërbimit të pagesave elektronike.

A janë depozitat Payz të menjëhershme?

Po, depozitat e drejtpërdrejta të kazinosë Payz janë të menjëhershme - me shumë mundësi do të gjeni fondet e disponueshme në llogarinë tuaj të kazinosë menjëherë pas përfundimit të transaksionit.

A ngarkon tarifa Payz?

Ndërsa kazinoja juaj e zgjedhur live mund të mos kërkojë tarifa shtesë transaksioni, vetë Payz ka, në të vërtetë, tarifa të caktuara që lidhen me përdorimin e përgjithshëm të llogarisë. Ju mund t'ju duhet të paguani disa tarifa kur tërhiqni para nga llogaria juaj Payz në llogarinë tuaj të rregullt bankare, prandaj sigurohuni që të kontrolloni çmimin e plotë të disponueshëm në faqen e internetit të Payz.