Kazinotë më të mira live me Skrill

Skrill është një portofol elektronik ndërkombëtar që lejon përdoruesit të dërgojnë dhe të marrin para përmes internetit. Skrill është bërë një nga opsionet kryesore të pagesave për shërbime të ndryshme në internet, duke përfshirë kazinotë live. Fleksibiliteti i shërbimeve që ofrohen nga Skrill e bën atë një domosdoshmëri për lojtarët që luajnë në internet. Sistemi është i lehtë për t'u përdorur pasi përdoruesi të ketë krijuar një llogari Skrill dhe ofron qetësinë mendore që njerëzit kërkojnë këto ditë kur të gjithë shqetësohen për aksesin e paautorizuar në një llogari bankare. Llogaria Skrill mund të lidhet me një llogari bankare, por nuk ka asnjë arsye që tregtari përfundimtar të ketë akses në atë lloj informacioni personal. Më poshtë është një përzgjedhje e madhe e kazinove më të mira Skrill që rekomandohen shumë.

Kazinotë më të mira live me Skrill
Rreth Skrill

Rreth Skrill

Skrill Limited është një kompani me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që lejon pagesat të bëhen përmes internetit. Fokusi i tij kryesor është të ofrojë transferta parash me kosto të ulët. Skrill u themelua në vitin 2001 dhe ka selinë e saj në Londër. Është i vetmi portofol dixhital i autorizuar zyrtarisht për përdorim në lojërat e fatit në internet në New Jersey.

Është gjithashtu një metodë e-pagesës që është shfaqur vazhdimisht në treg së bashku me PayPal. Kompania prezanton modelin e saj në uljen e kostove të transfertave në pjesë të ndryshme të botës sa më shumë që të jetë e mundur. Kjo metodë funksionon në mënyrë të përsosur me kazinotë live online, pasi ato përpiqen të kujdesen për klientët larg vendeve të tyre të funksionimit.

Skrill është një tjetër platformë pioniere e transferimit të parave në internet dhe një portofol i njohur elektronik. Kompania e ka ndërtuar markën e saj rreth premisave të tarifave të ulëta dhe kjo e ka bërë atë jashtëzakonisht të popullarizuar në mesin e tregtarëve online në të gjithë botën. Bota e kazinove është e vetëdijshme për këtë dhe shumica e kazinove dhe lojtarëve në internet e përdorin atë si një opsion transferimi.

Informacion i pergjithshem

Emri

Skrill

themeluar

Londër, Mbretëria e Bashkuar

Themeluar

qershor 2001

Shtabi

Londër, Mbretëria e Bashkuar

Lloji i pageses

E-Portofol, Kartë me Parapagim, Transfertë Ndërkombëtare të Parave

Faqja e internetit:

www.skrill.com

Rreth Skrill
Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta me Skrill

Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta me Skrill

Shumë lojtarë që duan të bastojnë kazino live pranimi i kuletave dixhitale shpesh pyet: "Çfarë është Skrill?" Thënë kështu, Skrill është një portofol virtual me shumë monedha që ruan, transferon dhe trajton pagesat përmes internetit. Është një nga më të përdorurat dhe me reputacionin mënyrat e pagesës së kazinosë. I konsideruar më parë si Moneybookers, portofoli elektronik është një mënyrë e shpejtë dhe e sigurt për të kryer transaksione në platformat e lojërave të fatit në internet.

Të apasionuarit pas kazinove që kërkojnë të bastojnë në kazinotë më të mira të Skrill dhe gjithashtu dëshirojnë të dinë se si funksionojnë, nuk duhet të shkojnë larg sepse i gjithë ky informacion ofrohet në këtë faqe. Këtu është një udhëzues i plotë se si të bëni depozita dhe tërheqje duke përdorur transferimin e parave Skrill.

Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta me Skrill
Depozitimi me Skrill në Kazinotë Live

Depozitimi me Skrill në Kazinotë Live

Kërkesa e parë për të depozituar në Skrill është të kesh një llogari Skrill. Procesi i regjistrimit është i drejtpërdrejtë dhe përfshin dorëzimin e informacionit personal dhe konfigurimin e detajeve të hyrjes.

Procesi është si më poshtë:

 1. Shkoni në faqen zyrtare të Skrill dhe klikoni në butonin 'Regjistrohu' në këndin e sipërm të djathtë të faqes kryesore
 2. Një faqe regjistrimi do të hapet në një skedë të veçantë. Këtu përdoruesi plotëson kutitë me emrin, mbiemrin, vendin e banimit, shtetin dhe monedhën e preferuar.
 3. Hapi i fundit është të futni një email dhe fjalëkalim personal, më pas të pranoni kushtet e përdorimit
 4. Përdoruesi merr një email konfirmimi se hapja e llogarisë së tyre ishte e suksesshme

Është e detyrueshme financimi i llogarisë për qëllime verifikimi. Skrill lidhet me shërbime të ndryshme financiare, duke përfshirë bankat dhe kartat e debitit. Kur depoziton fonde në një kazino nëpërmjet Skrill-it, lojtari hyn në hyrjen e tij në Skrill, menjëherë merr akses në paratë në bankën e tij.

Si të bëni një depozitë direkte me Skrill

Pasi llogaria Skrill të funksionojë dhe të funksionojë, lojtarët mund të shkojnë në faqen e depozitave në një nga kazinotë e tyre të preferuara Skrill. Shumica e faqeve të kazinove të drejtpërdrejta ofrojnë një listë rënëse të opsionet e disponueshme të pagesës. Një depozitë e suksesshme ndjek hapat e mëposhtëm:

 1. Zgjidhni kuletat elektronike nga menyja
 2. Klikoni në Skrill
 3. Do të hapet një dritare e re për të lejuar klientin të hyjë në hyrjen e tij në Skrill
 4. Zgjidhni shumën për të depozituar dhe monedhën e preferuar. Ofruesi do të kërkojë emailin dhe fjalëkalimin e përdoruesit për të verifikuar transaksionin
 5. Shtypni butonin dërgoni dhe ndiqni udhëzimet për të konfirmuar përsëri pagesën

Tarifat e Skrill dhe kufijtë e transferimit

Transferimi duhet të jetë i menjëhershëm. Skrill ngarkon një shumë të vogël për pagesat në internet, duke përfshirë depozitat në kazino. Megjithatë, kazino nuk paguan një tarifë depozite. Depozita minimale dhe maksimale varen nga vetë kazinoja Skrill. Disa site pranojnë deri në 5 dollarë, ndërsa të tjera pranojnë depozita nga 20 dollarë e lart. Skrill nuk vendos një shumë minimale transferimi, por mund të ketë një kufi maksimal transferimi në varësi të statusit të llogarisë.

Depozitimi me Skrill në Kazinotë Live
Si të bëni një tërheqje me Skrill

Si të bëni një tërheqje me Skrill

Në përgjithësi, këtu janë hapat e nevojshëm për të tërhiqni fitimet nga një kazino Skrill:

 • Shkoni te seksioni i tërheqjes në faqen e pagesës
 • Zgjidhni Skrill nga mënyrat e disponueshme të pagesës së kazinosë
 • Plotësoni detajet e nevojshme dhe shumën për të tërhequr nga kazino

Koha e përpunimit për tërheqjet e Skrill është zakonisht e shpejtë dhe paratë reflektohen menjëherë në llogarinë bankare të lojtarit. Por kjo varet nga sa shpejt kazino miraton pagesën. Marrja e parave me Skrill është pa pagesë dhe ka tre mënyra se si klientët mund të marrin para nga llogaritë e tyre personale Skrill.

 1. Depozitë direkte në një llogari bankare (zbatohet për vendet ku Skrill ofron shërbimet e tyre)
 2. Tërheqja në një kartë viza (ka tarifa të zbatueshme)
 3. Transferimi në kuletat celulare dhe tërheqja në monedhën vendase nga agjentët më të afërt

Kur tërhiqeni drejtpërdrejt në një bankë, kërkohet një vërtetim PIN për qëllime sigurie në internet. Kur bëhet fjalë për kufijtë e tërheqjes, disa kazino Skrill lejojnë diçka nga 10 deri në 10,000 dollarë në ditë, ndërsa të tjerat 10 - 32,500 dollarë. Këto kufizime janë të përcaktuara në termat dhe kushtet e ofruesit të kazinosë. Për sqarime dhe zgjidhje të çështjeve teknike, ekipi i kujdesit ndaj klientit është i gatshëm t'i përgjigjet çdo pyetjeje.

Si të bëni një tërheqje me Skrill
A është Skrill popullor?

A është Skrill popullor?

Skrill, gjatë 20 viteve të fundit, është bërë një nga metodat kryesore të pagesave në internet. Ka shumë arsye për këtë. Kryesorja është siguria në internet. Shumë njerëz tani duan të dinë se çdo transaksion që kryejnë në internet do të sigurojë që të dhënat e tyre bankare të jenë të sigurta, dhe duke qenë se Skrill është një portofol elektronik, nuk ka nevojë që përdoruesi të ndajë të dhënat e tij bankare me ndonjë shitës me pakicë në internet, madje edhe një kazino online.

Me Skrill, ka një kriptim shtesë dhe përdoruesi duhet të dijë vetëm numrin e portofolit për të qenë në gjendje të bëjë një depozitë ose pagesë.

Ka disa tarifa për përdorimin e këtij shërbimi, por Skrill ka ende çmime konkurruese në krahasim me disa të tjerë. Si depozitat ashtu edhe tërheqjet përfundojnë shumë shpejt në krahasim me transaksionet bankare dhe me karta krediti. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur vini për të tërhequr para nga kazinotë në internet.

Me metodat tradicionale të pagesës, mund të duhen disa ditë që ju të shihni fondet në llogarinë tuaj. Koha maksimale nga Skrill është 24 orë. Është gjithashtu thelbësore për përdoruesin që shërbimi të ketë mbulim gjithëpërfshirës dhe me disponueshmëri në më shumë se 100 vende, Skrill patjetër i përshtatet faturave.

A është Skrill popullor?
Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Skrill

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Skrill

Në kontinentin amerikan

Skrill përdoret në shumë vende të ndryshme anembanë botës dhe ka një prani në të gjitha kontinentet. Në Amerikë, klientët në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, si dhe në shumë vende në Amerikën Qendrore, Karaibe dhe Amerikën e Jugut, mund të përdorin Skrill për të kryer pagesa në internet.

Evropë

Në Evropë, shumica e tregjeve të kontinentit pranojnë pagesa Skrill, nga Mbretëria e Bashkuar në Holandë, si dhe tregje në zhvillim si Mali i Zi dhe Estonia. Shumë kombe afrikane gjithashtu mbështesin përdorimin e Skrill-it, nga Maroku në veri, deri në Afrikën e Jugut dhe në vendet ishullore si Mauritius.

Rajoni i Azisë Paqësorit

Rajoni i Azisë Paqësorit gjithashtu mbështet kryesisht Skrill-in, me Australinë, Zelandën e Re, Indinë dhe Indonezinë që përfaqësojnë disa nga tregjet më të mëdha për ofruesin e pagesave. Ishulli Norfolk, Hong Kongu dhe Ishulli i Krishtlindjeve janë disa nga territoret dhe shtetet gjysmë autonome që mbështesin gjithashtu këtë ofrues pagese. Në total, Skrill mund të aksesohet nga rreth 120 vende, duke ofruar mbulim gjithëpërfshirës global – megjithëse ky është shumë më pak vende se PayPal. Që nga viti 2022, Skrill mbështet 40 monedha të ndryshme globale.

Lehtë për t'u shkarkuar dhe e lehtë për t'u përdorur

Skrill nuk përdoret aq gjerësisht sa PayPal, megjithëse zgjidhja është vetëm disa vjet më e re, pasi është lançuar në vitin 2001. Si rezultat, shumë klientë të kazinosë live mund të mos kenë tashmë një llogari Skrill. Këta përdorues do të duhet të shkarkojnë aplikacionin e pagesave Skrill dhe më pas të krijojnë një llogari përpara se të fillojnë të përdorin zgjidhjen.

Megjithatë, kjo nuk duhet të jetë një pengesë e madhe. Zhvilluesit e Skrill kanë krijuar një proces të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë të konfigurimit të llogarisë dhe përdoruesit duhet të jenë në gjendje të fillojnë lehtësisht kur përdorin zgjidhjen.

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga Skrill
Bonuset kryesore të kazinosë për Skrill

Bonuset kryesore të kazinosë për Skrill

Bonuset e kthimit të parave

Kur përdoruesit e kazinosë live pësojnë humbje gjatë lojës, kazinoja mund t'u ofrojë atyre një bonus kthimi parash, duke i ndihmuar në thelb të rikuperojnë disa nga fondet që kanë humbur. Disa kazino do të përjashtojnë përdoruesit që kanë bërë pagesa nëpërmjet Skrill nga aksesi në këto bonuse, kështu që lojtarët duhet të kontrollojnë termat dhe kushtet përpara se të luajnë.

Bonuset e plota të depozitave

Pasi lojtari të ketë bërë një depozitë te ofruesi i drejtpërdrejtë i kazinosë, kazinoja mund të zgjedhë t'i japë këtij lojtari një bonus depozite 100%. Kjo do të thotë se lojtari mund të përdorë depozitën e plotë që ka paguar - ndoshta 100 dollarë - dhe kazino do të përputhet me këtë për të dhënë 200 dollarë në total. Përdoruesit e pagesave Skrill zakonisht nuk përjashtohen nga ky lloj bonusi.

Bonuset e pjesshme të depozitave

Ngjashëm me bonuset e depozitave të plota, një bonus depozite e pjesshme aplikohet kur kazinoja nuk përputhet me shumën e plotë të depozitës, por siguron një bonus në përqindje. Pra, nëse kazinoja ofron një bonus 50% dhe lojtari hedh një depozitë prej 50 dollarësh, do të kishte 75 dollarë në dispozicion për të luajtur. Përsëri, përdoruesit e Skrill në përgjithësi do të zbulojnë se kanë akses në këtë lloj bonusi.

Rrotullime falas

Kazinoja live mund t'u japë lojtarëve mundësinë për të bërë rrotullime falas ose për të bërë prova falas në një lojë kazinoje. Kjo mund të ofrohet si një shpërblim bonus nëse lojtari hedh një nivel të caktuar parash për një depozitë. Megjithatë, disa kazino përjashtojnë përdoruesit e Skrill nga këto bonuse, kështu që lojtarët duhet të kontrollojnë me kujdes termat dhe kushtet.

Bonuset e mirëseardhjes

Kazinotë live mund të ofrojnë bonuse për të mirëpritur lojtarët e rinj në kazino, ndoshta duke kombinuar bonuset e depozitave dhe rrotullimet falas të listuara më sipër. Përsëri, mund të ketë disa kufizime për këtë dhe jo të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta do ta zgjerojnë këtë bonus për përdoruesit e Skrill.

Bonuset e besnikërisë

Ndërsa bonuset e mirëseardhjes janë vetëm për klientët e rinj, klientët që kthehen mund të përfitojnë nga bonuset e besnikërisë nëse plotësojnë disa kushte. Kazinoja live mund të japë një bonus depozite të plotë ose të pjesshme ose mund të ofrojë rrotullime falas për klientët besnikë. Përdoruesit e Skrill nuk janë përgjithësisht të përjashtuar nga këto bonuse.

Bonuset kryesore të kazinosë për Skrill
Pse të përdorni Skrill në kazinotë drejtpërdrejt?

Pse të përdorni Skrill në kazinotë drejtpërdrejt?

Bastet online gëzojnë një gamë të gjerë përfitimesh kur zgjedhin transferimin e parave Skrill.

Për shkak se Skrill ofron opsionin për t'u lidhur me një llogari bankare, përdoruesit nuk kanë nevojë të japin detajet e tyre financiare sa herë që bëjnë transaksione në një kazino të drejtpërdrejtë. Kjo do të thotë që lojtarët mund të mbajnë llogari të shumta me ofrues të ndryshëm kazino pa kompromentuar sigurinë e tyre në internet.

Aftësia për të mbajtur transaksionet e basteve në një vend pa përfshirë pasqyrat bankare është një plus i madh për lojtarët që përqafojnë kumarin e përgjegjshëm. Si i tillë, Skrill e bën më të lehtë menaxhimin e bankrollit duke i lejuar lojtarët të transferojnë para në kazino të ndryshme që pranojnë këtë portofol elektronik.

Pro

Kundër

I disponueshëm gjerësisht në mbi 120 vende

Një tarifë e vogël mund të kërkohet kur depozitoni në disa kazino

Lejon transaksione në 40 monedha të ndryshme

Tarifa të larta tërheqjeje për kartat e kreditit dhe debitit

Ideale për aplikacionet e kazinove celularë

Nuk ka tarifa për transferimin e fondeve drejtpërdrejt në bankë

Ofron llogari personale dhe biznesi

transferim i shpejtë i fitimeve nga një kazino në llogarinë bankare të një lojtari

Shpejtësia e depozitimit dhe tërheqjes është më e shpejtë se shumica e metodave të pagesave në internet

Lehtë për t'u përdorur, duke e bërë të gjithë përvojën e kazinosë më të kënaqshme

Pse të përdorni Skrill në kazinotë drejtpërdrejt?
Siguria dhe Siguria në Skrill

Siguria dhe Siguria në Skrill

Për sigurinë e tyre, lojtarët në internet dhe kumarxhinjtë duhet të luajnë vetëm në kazinove live të besuara. Është jetike të përdoret një metodë si Skrill që nuk kërkon detaje bankare gjatë basteve. Një mekanizëm i besueshëm transaksioni duhet gjithashtu të jetë i lehtë dhe i shpejtë, qoftë depozitimi apo tërheqja.

Pra, pyetja është, A është Skrill i sigurt?

Skrill Holdings Limited është një ofrues global i besueshëm i pagesave. Skrill ishte portofoli i parë elektronik që u licencua në Mbretërinë e Bashkuar dhe operon sipas standardeve të Autoritetit të Sjelljes Financiare. Përdorimi i kësaj metode pagese dixhitale përmirëson kështu sigurinë në internet kur bëni transaksione në një kazino të drejtpërdrejtë.

Ofruesi garanton konfidencialitetin e të dhënave bankare dhe të kartës. Ata që dëshirojnë të mbajnë paratë e tyre në llogarinë personale të Skrill mund ta bëjnë këtë pasi të tërhiqen nga një platformë kumari dhe fondet do të jenë të sigurta.

Kur depozitoni ose tërhiqni nga një faqe bastesh, Skrill nuk zbulon detajet bankare të përdoruesit. Të gjitha transaksionet janë të koduara me PCI-DSS Level1, një masë sigurie e të dhënave të nivelit më të lartë me mbrojtje të plotë nga mashtrimi. Është një nga protokollet më të larta të sigurisë në internet, arsyeja pse shumë kazino me reputacion e preferojnë atë.

Siguria dhe Siguria në Skrill
Historia e Skrill

Historia e Skrill

Në kohën kur Skrill u themelua në vitin 2001, pati një luftë të madhe për udhëheqjen e sektorit të shërbimeve të pagesave online. Pronarët fillestarë e shitën kompaninë në 2007 tek Investcorp Technology Partners.

Pikërisht pas kësaj shitje kompania dhe emri Moneybookers zgjeruan me shpejtësi bazën e saj të klientëve, duke arritur në më shumë se 25 milionë njerëz, si dhe më shumë se 150 mijë shitës me pakicë. Ishte në vitin 2011 që kompania u riemërua Skrill, më pas dy vjet më vonë, bleu Paysafecard.

Kompania është tani pjesë e Grupit Paysafe dhe, gjatë pesë deri në gjashtë vitet e fundit, ka blerë një numër shërbimesh të tjera pagesash në internet, të cilat kanë ndihmuar në rritjen dramatike që ka parë në mbarë botën.

Skrill tani është në gjendje të ofrojë shërbime në më shumë se 100 vende të ndryshme dhe transaksionet mund të kryhen në më shumë se 40 monedha të ndryshme. Një nga avantazhet që ka Skrill ndaj shërbimeve të tjera të pagesave është se pagesat mund të bëhen në kriptovaluta, si dhe në monedha standarde. Ndërsa disa kazino të drejtpërdrejta pranojnë kriptovaluta, kjo e bën Skrill një opsion të mirë për ata që duan më shumë fleksibilitet pagese.

Historia e Skrill
Lojëra me përgjegjësi

Lojëra me përgjegjësi

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë.

Lojëra me përgjegjësi

Lajmi i fundit

Metodat më të sigurta të pagesës kur luani bixhoz live
2023-01-15

Metodat më të sigurta të pagesës kur luani bixhoz live

Kazinotë live janë një nga format më të mira të argëtimit të disponueshme në internet. Ndërsa janë jashtëzakonisht të njohura, ato gjithashtu ofrojnë rehati përfundimtare. Do të thotë se çdokush mund të luajë kumar nga zona e tij e rehatisë. Për më tepër, funksioni i tregtarit të drejtpërdrejtë i lejon përdoruesit të shijojë një përvojë kazinoje me bazë tokësore ndërsa luan nga zona e tyre e rehatisë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

Çfarë është Skrill?

Skrill njihej më parë si Moneybookers. Është një portofol elektronik që përdoret për të kryer transaksione në internet me tregtarë të ndryshëm si kazinotë online. Konsiderohet të jetë një markë e shpejtë, e sigurt dhe e besueshme. Skrill përdoret në të gjithë botën nga lojtarët e kazinove në internet. Paguesit gjithashtu mund të bëjnë depozita dhe tërheqje duke përdorur një kartë krediti ose llogari bankare, e cila shtohet në një portofol elektronik. Portofoli elektronik gjithashtu bën të mundur blerjen e kriptomonedhës. Megjithatë, kjo veçori është e disponueshme vetëm në disa vende.

Pse të përdorni Skrill?

Skrill është krijuar për transaksione pa probleme në internet në një kazino online. Një depozitë mund të bëhet brenda disa minutave, dhe tërheqjet janë gjithashtu mjaft të shpejta. Skrill është një portofol i shkëlqyeshëm elektronik për t'u përdorur sepse shumica e kazinove në internet nuk paguajnë tarifë. Skrill lejon që kriptomonedha të blihet dhe të ruhet në llogari. Marrja e një llogarie Skrill është falas.

A është Skrill i sigurt?

Skrill është një platformë e sigurt dhe e sigurt në internet që mbron shumë informacione të ndjeshme. Informacioni i lojtarëve mbrohet duke përdorur vërtetimin me dy faktorë dhe enkriptimin e detajuar. Kjo do të thotë që shanset e mashtrimit dhe mashtrimit janë shumë më pak. Skrill përdor gjithashtu një kod kalimi 6-shifror. Kjo ndodh përpara vërtetimit me dy faktorë. Ashtu si shumë ofrues të tjerë pagesash, Skrill ka mbështetje për klientët dhe përdor softuer për parandalimin e mashtrimit për të parandaluar pagesat me qëllim të keq.

Si mund të regjistrohem për Skrill?

Regjistrimi për Skrill mund të përfundojë brenda pak minutash. Përdoruesi duhet të zgjedhë një lloj llogarie dhe shtet. Më pas, jepni një email, numrin e telefonit, monedhën dhe detajet personale. Jepni emrin, mbiemrin, adresën, qytetin, kodin postar dhe datën e lindjes. Duhet të krijohet gjithashtu një fjalëkalim. Më në fund, shkoni te emaili i përdorur për regjistrimin dhe klikoni lidhjen e verifikimit.

A ka një proces verifikimi?

Po, ekziston një hap verifikimi që kërkon që aplikanti i ri të sigurojë identifikimin e lëshuar nga qeveria si patentë shoferi ose pasaportë. Skrill e përdor këtë për të verifikuar çdo person dhe për të kontrolluar nëse ID-ja është raportuar si e vjedhur. Ky proces i ndalon mashtruesit të krijojnë llogari të rreme.

A lëshon Skrill një kartë debiti ose krediti?

Skrill lëshon një Mastercard me parapagesë, e cila mund të ringarkohet nga portofoli elektronik Skrill. Mund të përdoret për të bërë blerje në internet ose për të tërhequr para nga një ATM me Mastercard si një nga markat e tij. Një kartë mund t'i lëshohet një lojtari me një bilanc pozitiv të llogarisë në një llogari Skrill. Ajo do të lëshohet me një numër karte 16-shifror, kodin e sigurisë (CVV) dhe datën e skadimit. Pastaj është gati për t'u përdorur në një tregtar me parapagesë. Mos harroni se karta e parapaguar lëshohet vetëm në rajonin e ZEE ose Evropë.

Kush mund të marrë një llogari Skrill?

Kuletat elektronike lëshohen vetëm për individët mbi moshën 18 vjeç. Fëmijët nuk lejohen të regjistrohen në Skrill. Personi që aplikon nuk duhet të ketë një vlerësim të keq krediti dhe të japë informacionin e saktë personal. Lojtarët duhet të japin informacione të tilla si numrin e telefonit, adresën e emailit, identifikimin e qeverisë dhe më shumë.

A ngarkon Skrill tarifa?

Për depozitat ka një tarifë prej 1%. Pra, një depozitë prej 100 dollarësh, do të rezultojë që 1 dollarë të merret nga shuma që depozitohet. Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për këtë për t'u siguruar që vendosin sasinë e duhur. Ka edhe tarifa të tërheqjes nga Skrill. Gjithashtu, ju lutemi vini re se tarifat e tërheqjes mund të zbatohen edhe për një kazino online. Skrill gjithashtu ngarkon tarifa për transferime prej rreth 1.45% në kohën e shkrimit. Pra, një transferim prej 200 dollarësh do të sjellë një tarifë prej 2,90 dollarë. Transferimi te një person me monedhë të ndryshme rezulton gjithashtu në tarifa të mëtejshme. Kontrolloni orarin e tarifave në faqen e internetit ose kontaktoni mbështetjen për më shumë informacion.

A është Skrill një metodë popullore pagese në kazinotë e drejtpërdrejta?

Po. Skrill është një metodë shumë e popullarizuar pagese që nga fleksibiliteti i saj i madh. Pagesat mund të bëhen në monedha standarde por edhe në kriptovaluta.

A ofron Skrill shërbime në vende dhe monedha të ndryshme?

Po. Skrill tani është në dispozicion në më shumë se 100 vende dhe 40 monedha.