Renditja e kazinove më të mira Microgaming drejtpërdrejta

Që nga fillimi i tij në 1994, Microgaming ka vazhduar të prodhojë disa nga lojërat më të mira në internet dhe live për faqet kryesore të kazinove. Ky ofrues i softuerit të lojërave ka vazhduar të ngjitet në shkallët e lojërave të fatit të kazinosë dhe tani është një nga ofruesit më të mirë të softuerëve të kazinosë në internet dhe të drejtpërdrejtë në mbarë botën. Emri lidhet me disa nga lojërat më të famshme të internetit: Mega Moolah, Live Roulette dhe Major Millions, ndër lojërat e tjera të tavolinës live të kazinove.

Përmes inovacionit dhe punës së palodhur, Microgaming e ka vendosur veten ndër ofruesit më të mirë të lojërave në internet për mbi 20 vitet e funksionimit të saj. Ajo ka zgjeruar shërbimet e saj përtej zhvillimit të lojërave të kazinosë. Për shembull, kompania bashkëpunon me studio të tjera për të zhvilluar lojëra më inovative, drejton rrjetin e saj të pokerit në internet (Microgaming Poker Network/MPN) dhe zhvillon softuer të lojërave virtuale për operatorët e njohur të kazinove, duke përfshirë Carmen Media dhe Fortune Lounge Group.

Renditja e kazinove më të mira Microgaming drejtpërdrejta
Rreth MicrogamingKarakteristikat unike të MicrogamingMicrogaming Live Casino StudiosPortofoli i Microgaming
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter

Rreth Microgaming

Microgaming pretendon të jetë pionieri i prodhimit të lojërave në internet. Kompania lëshoi ​​​​lojën e saj të parë në internet në 1994. Lojërat e tyre kanë evoluar me përparimin në teknologji për t'u bërë më koncize dhe kanë grafikë të shkëlqyer, dizajne mahnitëse dhe kolona zanore të vlerësuara më të mira.

Kompania mbështet mbi 20 gjuhë për t'i bërë lojërat të luajtshme për një audiencë të gjerë. Gjithashtu, titujt janë të disponueshëm për shkarkim dhe në versionet flash. Kështu, lojtarët mund të shijojnë lehtësisht lojërat e tyre të preferuara, qoftë në shtëpi ose në lëvizje duke përdorur Blackberry, Android, iOS, Blackberry dhe pajisje të tjera celulare.

Pronësia dhe Licencimi

Microgaming operon nga selia e saj në Isle of Man, në ndërtesën e famshme Sixty Two. Informacioni në lidhje me themeluesit dhe pronësinë e kompanisë nuk është i qartë. Sidoqoftë, emri i Martin Marshal është shfaqur vazhdimisht sa herë që çështja e themeluesve të Microgaming është shqetësuese.

Firma operon nën licencimin e Autoritetit të Lojërave të Maltës (MGA) dhe Komisionit të Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar (UKGC), së bashku me disa vende të tjera në Amerikën e Jugut dhe Evropë.

Karakteristikat unike të Microgaming

Microgaming vjen me disa veçori unike që e vendosin atë përpara konkurrentëve të tij. Përveç opsioneve emocionuese të lojërave, kompania gjithashtu kryeson me zgjuarsinë e saj të biznesit dhe inovacionet rekord. Disa nga veçoritë unike të këtij ofruesi të softuerit të kazinosë përfshijnë:

 • Pagoi më shumë para për jackpot-et e saj progresive në 2008 (10 milionë USD plus) dhe 2015 (afërsisht 18 milionë USD).
 • Ofron përqindjen më të lartë të kthimit te lojtari, me mesataren në 97.5% dhe më të lartën deri në 99%
 • Cilësi e lartë e lojërave
 • Zakonisht luan përpara pothuajse në të gjitha tendencat e softuerit në hapësirën e lojërave të kazinosë

Çmimet

Faqja zyrtare e internetit thotë se Microgaming ka regjistruar mbi 60 industri dhe më gjerë çmimet e industrisë. Këto nderime shtriheshin në fusha të ndryshme. Disa nga fushat e përbashkëta të njohjes përfshijnë:

 • Çmimet Digitals produkti i vitit
 • Çmimet e furnizuesit celular të vitit
 • Çmimet e furnizuesit të vitit të platformës së kazinosë
 • Vend i mrekullueshëm për të punuar çmime
 • Çmimet e novatorit të vitit
 • Çmimet e komunitetit bamirës

Microgaming ka qenë i suksesshëm në pothuajse të gjitha fushat e inovacioneve të kompanisë në të gjithë industrinë e lojrave. Si një metodë për t'ia kthyer komunitetit, ata filluan programe që trajtojnë probleme të ndryshme në shoqëri. Microgaming PlayItForward është një shembull i një kursi të tillë. Është një program CSR i drejtuar nga punonjësit që filloi në vitin 2014 për të nxitur arsimin, bamirësitë, sportet dhe ngjarje dhe projekte të ndryshme të komunitetit brenda Ishullit të Manit.

Microgaming Live Casino Studios

Lojtarët kanë një mundësi për të shijuar ato lojërat e preferuara live në studiot më magjepsëse dhe ekskluzive në Argjentinë, Filipine dhe Kanada. Gjatë integrimit, kazinotë drejtpërdrejt mund të zgjedhin studion nga e cila dëshirojnë të transmetojnë lojërat e tyre të drejtpërdrejta. Opsioni i duhur varet nga ajo që kazinoja Microgaming mendon se do të përmbushë pritshmëritë e klientëve të tyre dhe do të funksionojë në përputhje me kërkesat ligjore në vendet e tyre të funksionimit.

Secila nga tre studiot krenohet me dizajne grafike të klasit të lartë, imazhe 3D dhe tema inovative për ta bërë lojën emocionuese dhe tërheqëse. Përmirësimi i vitit 2010 eliminoi sfondin e ekranit blu dhe i transformoi tavolinat e lojërave të drejtpërdrejta në një dysheme me stil lojrash. Ky zhvillim ndihmoi në bërjen e mjediseve të lojrave më realiste.

Sidoqoftë, mungesa e bisedës së drejtpërdrejtë mund ta bëjë përvojën më pak të gjallë për disa lojtarë. Komunikimi i njëanshëm mund të mos shkojë mirë me disa lojtarë. Megjithatë, funksioni i heshtjes është i dobishëm nëse zëri i tregtarit të drejtpërdrejtë irriton.

Po kështu, tregtari që i drejtohet lojtarit si "lojtar i ri" në vend të emrit të tij mund të ndihet mjaft jopersonal. Por, cila është qasja më e mirë, pasi lojtarët përfaqësohen duke përdorur numra në vend të pseudonimeve?

Çfarë i veçon Microgaming Studios?

Studiot e Microgaming e bëjnë argëtuese luajtjen e lojërave live me vlerësimin më të lartë falë:

Lobe lojërash të dizajnuara mirë

lobe të drejtpërdrejta të kazinosë ofroni një përmbledhje të tabelave dhe informacioneve boshe, duke përfshirë statistikat bazë dhe diapazonin e basteve. Gjithashtu, lojtarët mund të rregullojnë cilësinë e videos me transmetim HD në të ulët, të lartë ose të moderuar, në varësi të shpejtësisë së tyre të internetit.

Kontrolli i volumit

Lojtarët kanë gjithashtu një zgjedhje për të heshtur muzikën, tregtarin e drejtpërdrejtë ose çdo njoftim tjetër automatik zanor nëse i shohin ato irrituese. Ndërfaqja përfshin një veçori të basteve automatike, ofron analiza të plota statistikore dhe mundëson lojën në shumë tavolina.

Playboy Live Casino

Microgaming ka studion e kazinosë Playboy Live për ata që i shohin klubet e Playboy emocionuese. Ndërsa lojërat janë të ngjashme me ato tipike kazino live, Kazinotë live të Playboy kanë tregtarë që vishen me veshje seksi të Playboy për të sjellë elegancë dhe klas në sesionin e lojërave.

Karakteristikat shtesë

Studiot kanë një veçori alarmi që njofton lojtarët nëse ndonjë vend mbetet i lirë. Ata mbështesin gjuhë të ndryshme dhe veçoria e regjistrimit u mundëson lojtarëve të marrin çdo seancë të lojës nëse është e nevojshme.

Portofoli i Microgaming

Microgaming krenohet me një grup të pasur lojërash tavoline live në kazino. Ka mbi 850 tituj në portofolin e saj, ku mbi gjysma e numrit janë lojëra elektronike. Ajo gjithashtu ofron disa tituj video pokeri—aktualisht, kompania fuqizon mbi 700 faqet kryesore të kazinove në mbarë botën.

Softueri i lojrave lëshon lojëra të reja në treg pothuajse çdo javë. Pothuajse të gjitha lojërat e tyre të fundit debutojnë në treg përmes qasjes së lëshimit të dyfishtë. Kështu, lojtarët mund të shijojnë titujt e rinj menjëherë pas lëshimit të tyre. Sidoqoftë, vlen të përmendet se lojërat live nga Microgaming janë të disponueshme vetëm për transmetim përmes laptopëve dhe kompjuterëve. Disa nga kazinotë e tyre të famshme të drejtpërdrejta përfshijnë:

Baccarat live

Microgaming Baccarat jetojnë është një lojë me tetë kuvertë me disa opsione bastesh, duke përfshirë bastin e çiftit Phoenix, bastin e dragoit, bastin e çiftit të breshkave dhe bastin e bonusit të bankierit. Bastet e bankierit u japin lojtarëve deri në 5% fitime, ndërsa basti i barazimit tërheq një fitore 8 – 1. Lojtarët gjithashtu kanë një mundësi për të marrë pjesë në baste opsionale anësore, të cilat paguajnë 11 – 1 çdo palë. Për bonusin Dragon, lojtarët duhet të marrin me mend numrin e pikëve që fiton një bast specifik.

Kazino Live Mbajini ato

Live Casino Hold'em Poker lojtarët luajnë kundër tregtarëve të tyre dhe çmimi i takon dorës më të rëndësishme të pokerit. Çmimi përfundimtar do të varet nga forca e dorës fituese.

Blackjack live

Blackjack live i lejon lojtarët të zgjedhin nëse do të luajnë variante me shumë apo me një dorë. Rregullat e lojës përfshijnë: lojtarët nuk mund të dyfishojnë baste pas një ndarjeje, të vënë bast në dorën e një lojtari tjetër edhe kur ata nuk janë në lojën aktuale, të qëndrojnë në 17, të blejnë sigurime dhe vetëm të dyfishojnë nëse duart e tyre janë në 9,10, ose 11.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë nga Microgaming ka disa veçori emocionuese për lojtarët e saj. Për shembull, lojtarët mund të rregullojnë statistikat, shikimet e videos ose cilësinë e videos për të maksimizuar përvojat e tyre - versioni i luajtjes automatike.

Tituj të tjerë të Microgaming

Microgaming është ofruesi kryesor i lojërave të kazinosë live dhe online. Përveç lojërave më të mira live të mësipërme, tituj të tjerë që duhen pritur përfshijnë:

 • The Live Sic Bo
 • Kazino Live Playboy

Ekzistojnë gjithashtu shumë lojëra elektronike dhe video lojëra kazinove në internet Microgaming, duke përfshirë:

 • Romancë e pavdekshme
 • Rrufeja II
 • Mega Moolah
 • Candy Dreams
 • Vajza e fatit
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Microgaming çon lojërat e veta elektronike në internet dhe lojërat e kazinove të drejtpërdrejta në Holandë
2022-02-02

Microgaming çon lojërat e veta elektronike në internet dhe lojërat e kazinove të drejtpërdrejta në Holandë

Holanda konsiderohet gjerësisht si vendi i qumështit dhe mjaltit, të paktën sipas zhvilluesve të softuerit të kazinosë si Microgaming. Pasi tregu i rinovuar holandez iGaming doli i hapur më 1 tetor 2021, Microgaming ishte ndër pionierët. Kjo do të thotë që kazinotë më të mira live në Holandë tani i trajtojnë lojtarët e tyre me një gamë të larmishme lojërash nga zhvilluesi.

Microgaming Eyes dominimi global me Julie Allison
2021-07-26

Microgaming Eyes dominimi global me Julie Allison

Nisur në vitin 1994, Microgaming aktualisht është një nga furnizuesit më të shquar të softuerit të kazinosë live online. Kompania krenohet me 800+ lojëra me performancë të lartë të shpërndara në më shumë se 120 kazino online dhe faqet e internetit të kazinove live.

Lojëra ekskluzive të dhjetorit nga Microgaming
2020-12-14

Lojëra ekskluzive të dhjetorit nga Microgaming

Microgaming është e njohur për inovacionin e saj kur bëhet fjalë për kazino live lojëra. Dhe ky muaj është padyshim i veçantë për këtë markë. Këtë muaj do të nxjerrë shumë lojëra: Assassin Moon, Silverback Multiplier Mountain dhe gjithashtu Hold'em Poker, i cili ishte një nga më të priturat lojëra nga lojtarët. Ne e rekomandojmë patjetër këtë markë pasi është një nga liderët kryesorë kur bëhet fjalë për zhvillimin e lojërave për kazinotë online.

Çfarë e dallon një ofrues fitues të softuerit të kazinosë nga një tjetër?
2019-08-15

Çfarë e dallon një ofrues fitues të softuerit të kazinosë nga një tjetër?

Duke e konsideruar këtë si mençuri konvencionale, çdo ofrues softuerësh ka inventarin e tij ekskluziv të lojërave. Për më tepër, ata gjithashtu kanë mënyrën e tyre për t'i bërë gjërat. Megjithëse shumica e lojtarëve mund të përcaktojnë lojëra të tilla si Blackjack, Video Poker, Keno e kështu me radhë, çdo softuer ka grupin e vet të rregullave dhe rregulloreve. Për më tepër, çdo softuer ka metodat e veta të caktuara për të luajtur. Përveç kësaj, gjasat për të fituar me çdo ofrues të softuerit gjithashtu ndryshojnë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Microgaming?

Microgaming është një zhvillues softuerësh lojrash, fillimi i të cilit daton në 1994 dhe krenohet me mbi 850 tituj në kategori të ndryshme lojrash.

A është i ligjshëm Microgaming?

Microgaming operon nën licencat MGA dhe UKGC dhe rregullohet nga juridiksione të disa vendeve. Megjithatë, miratimi i Aktit të Zbatimit të Paligjshëm të Lojërave të Fatit në Internet (UIGEA) ndryshoi operacionet e tij në disa tregje. Disa shtete që atëherë kanë hequr dorë nga statuti, ndërsa të tjerët ende ndalojnë lojërat e fatit në internet. Kështu, lojtari duhet të kontrollojë legjislacionin vendas për të parë nëse ata mund të marrin pjesë në lojërat Microgaming ose të marrin në konsideratë kazinotë në det të hapur që pranojnë lojtarë nga vendet e tyre.

A janë titujt e Microgaming të disponueshëm për lojtarët ndërkombëtarë?

Po. Microgaming furnizon lojërat e saj në mbi 700 kazino në mbarë botën. Këto platforma lojrash janë të autorizuara të operojnë në disa juridiksione, duke e bërë më të lehtë për çdo lojtar aspirues të kazinosë të gjejë një faqe që funksionon në tregjet e tyre lokale.

Cilat janë lojërat e famshme Microgaming?

Microgaming është zhvilluesi i lojërave të famshme të kazinosë live si Roulette, Blackjack dhe Baccarat. Gjithashtu, kjo kompani u siguron lojtarëve të saj disa nga titujt më të zakonshëm të jackpot-it progresiv si Mega Moolah, Cash Splash dhe Major Millions.

A është Microgaming Mobile miqësor?

Po. Microgaming përdor teknologjinë më të fundit HTML5 në procesin e saj të prodhimit të lojërave për t'i bërë titujt të përshtaten pa probleme me ekranet e vegjël celularë. Kompania gjithashtu optimizon lojërat e saj për të ofruar grafika dhe cilësi të ngjashme të zërit në pajisjet mobile dhe desktop.

A janë titujt e Microgaming të disponueshëm për lojë falas?

Po. Pothuajse të gjitha kazinotë Microgaming kanë një version falas për t'u mundësuar lojtarëve të fitojnë përvojë në lojë përpara se të rrezikojnë paratë e tyre.

Si i zgjedhin lojtarët më të mirë kazinotë Microgaming?

Përpara se të regjistroheni për çdo kazino që ofron tituj të Microgaming, lojtarët duhet të krahasojnë bonuset e mirëseardhjes dhe kushtet e tyre të përdorimit. Ata duhet të lexojnë raportin eCOGRA mbi drejtësinë, veçoritë e sigurisë dhe politikën e privatësisë së platformës. Vlen të kontrollohet nëse ato ofrojnë opsione të sigurta bankare.

Kush e zotëron Microgaming?

Kompania është relativisht e heshtur për informacionin për pronarët dhe themeluesit e saj. Megjithatë, emri i Martin Moshal shfaqet sa herë që dikush përpiqet të hulumtojë pronësinë e kompanisë.
Ndërsa nuk ka asnjë informacion të qartë në lidhje me themeluesit, është e sigurt të thuhet se Moshal ka një marrëdhënie të ngushtë me fillimin e këtij ofruesi gjigant të softuerit të lojërave.

Sa gjuhë mbështet Microgaming?

Shumica e kazinove live online Microgaming ofrojnë shërbimet e tyre në anglisht. Megjithatë, kompania mbështet deri në 20 dialekte për t'i bërë shërbimet të aksesueshme për një audiencë më të gjerë.

A kanë studiot e tregtarëve të drejtpërdrejtë të Microgaming një veçori të bisedës live?

Fatkeqësisht, jo. Ndërsa tregtarët e drejtpërdrejtë në studiot e Microgaming janë ndërveprues, konvertimet në këto sesione lojrash janë të njëanshme, duke kufizuar aftësinë për të dialoguar.