Microgaming

February 2, 2022

Microgaming çon lojërat e veta elektronike në internet dhe lojërat e kazinove të drejtpërdrejta në Holandë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Holanda konsiderohet gjerësisht si vendi i qumështit dhe mjaltit, të paktën sipas zhvilluesve të softuerit të kazinosë si Microgaming. Pasi tregu i rinovuar holandez iGaming doli i hapur më 1 tetor 2021, Microgaming ishte ndër pionierët. Kjo do të thotë që kazinotë më të mira live në Holandë tani i trajtojnë lojtarët e tyre me një gamë të larmishme lojërash nga zhvilluesi. 

Microgaming çon lojërat e veta elektronike në internet dhe lojërat e kazinove të drejtpërdrejta në Holandë

Mbi 200 tituj ekskluzivë të kazinosë

Akreditimi do të thotë se Biblioteka e gjerë e lojërave të Microgaming tani do të shfaqet drejtpërdrejt në të gjitha kazinotë partnere live online në Holandë. Fillimisht, Microgaming furnizonte lojërat e saj nëpërmjet markës holandeze të kazinosë, TOTO, dhe pronës shtetërore Nederlandse Loterij. Mos harroni, këta janë ndër mbajtësit e parë të licencës në vend, duke i dhënë Microgaming vendin shumë të nevojshëm të uljes së butë. 

Platforma e grumbullimit të Microgaming aktualisht strehon më shumë se 200 tituj lojërash, të reja dhe të vjetra. Licencimi gjithashtu nënkupton që fansat holandezë të Microgaming do të kenë akses në 60+ lojërat e zhvilluesit nga studiot e palëve të treta si All41 Studios, Spearhead, Oryx dhe Inspired. Për më tepër, një gamë e gjerë lojërash nga Spinstars do të ndjekin shembullin.

Një tokë plot mundësi

Microgaming rrëmbeu mundësinë për të përhapur krahët e saj më tej në tregun holandez të iGaming. Kjo është në përputhje me objektivin e kompanisë për të hyrë në më shumë tregje kyçe të rregulluara, sipas Julie Allison, Drejtoreshë e Tregjeve të Microgaming. 

Ajo deklaroi se Holanda është plot me mundësi për zhvilluesin dhe klientët e saj dhe ata mezi presin të mbështesin rritjen e vendit për shumë vite të tjera. Për ta përmbledhur, zonja Allison tha se Microgaming mirëpret ligjet e reja të lojërave të fatit që fokusohen në mbrojtjen e lojtarëve. 

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë Microgaming

Për të qenë i sinqertë, shumë pak diskutohet për lojërat e kazinosë live të Microgaming. Megjithatë, këto janë disa nga më lojëra argëtuese dhe të sigurta live, duke pasur parasysh se të gjithë kanë një vulë miratimi eCOGRA. Me këtë në mendje, këtu janë disa vertikale të drejtpërdrejta që lojtarët holandezë mund të presin të shijojnë përpara:

Blackjack live

Microgaming's Live Blackjack është një nga variantet më të drejtpërdrejta të blackjack live për të luajtur. Është një lojë me 7 vende që luhet duke përdorur 8 kuverta me 52 letra. Letrat përzihen me dorë dhe tregtari merr vetëm një kartë. Siç pritej, Blackjack paguan në 3:2, që do të thotë se lojtarët marrin 3 dollarë për çdo 2 dollarë. Ju gjithashtu do të gjeni bastin e sigurimit të ofruar për croupierët Ace. Paguhet në 2:1.

Baccarat live

Microgaming's Live Baccarat nuk ofron asgjë të re përveç se luhet në tavolina me një dhe me shumë lojtarë. Kjo lojë live përdor 8 kuverta letrash të cilat përzihen me dorë. Loja fillon pasi një dorë e vetme i jepet palëve Banker dhe Lojtar. Mos harroni se një komision prej 5% aplikohet për të gjitha fitimet e basteve të Banker.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Kjo lojë luhet në rrotën evropiane miqësore për lojtarët me baste franceze. Ashtu si Live Baccarat, kjo lojë ruletë mbështet tavolinat me një dhe shumë lojtarë. Për ata që nuk e dinë, varianti me shumë lojtarë i lejon lojtarët të shohin bastet e lojtarëve të tjerë dhe komentet e tyre të drejtpërdrejta. Basti minimal është 0,10 dollarë, me maksimum që shkon deri në 25,000 dollarë.

Live Casino Hold'em

Nëse jeni adhurues i pokerit, atëherë Microgaming's Live Casino Hold'em do ta bënte këtë. Kjo lojë përdor rregullat standarde të pokerit dhe luhet duke përdorur një kuvertë të vetme. Gjithashtu, të gjithë lojtarët luajnë të njëjtën dorë, me tabelën që mbështet një numër të pakufizuar lojtarësh. Edhe më mirë, nuk ka kohë pritjeje. Thjesht zgjidhni një bast midis $0,10 dhe $5,000 dhe bashkohuni në aksion.

Live Sic Bo

Më në fund, luani këtë të preferuar aziatik nga Microgaming nëse dëshironi diçka freskuese në kazinonë tuaj të preferuar live. Loja është e ngjashme me ruletën në shumë mënyra, vetëm se nuk ka asnjë rrotë në horizont. Këtu do të përdorni tre zare për të vendosur baste si 4+17, 6+15, 10+11, 9+12, e kështu me radhë. Ka edhe baste të jashtme dhe të brendshme, të ngjashme me ato që do të gjeni në një rrotë standarde ruletë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme