Microgaming

July 26, 2021

Microgaming Eyes dominimi global me Julie Allison

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Nisur në vitin 1994, Microgaming aktualisht është një nga furnizuesit më të shquar të softuerit të kazinosë live online. Kompania krenohet me 800+ lojëra me performancë të lartë të shpërndara në më shumë se 120 kazino online dhe faqet e internetit të kazinove live.

Microgaming Eyes dominimi global me Julie Allison

Mënjanë këtë, Microgaming njoftoi më 15 korrik 2021 se kishte marrë me sukses Julie Allison si Drejtoreshë e Tregjeve në një përpjekje për të vazhduar dominimin e saj global. Pra, çfarë i shton tryezës ky takim i ri?

Përvojë 10-vjeçare në industrinë e iGaming

Pas marrëveshjes, Julie Allison sjell njohuritë e saj të gjera në Microgaming tashmë të lartë. Më parë, ajo mbante pozicione të larta në emra të shquar si NetEnt, Red Tiger dhe Paddy Power Betfair.

E armatosur me dhjetë vjet përvojë, znj. Allison do të jetë një shtyllë e dhëmbëve në misionin e Microgaming për t'u zgjeruar në tregje të reja të rregulluara. Ajo merr drejtimin e departamentit të marketingut të kompanisë në një kohë kur biznesi po lulëzon.

Detyra e shpejtë e Julie Allison është të drejtojë kompaninë përmes ndryshimeve të vazhdueshme të rregullores së lojërave të fatit në tregjet e rregulluara si MB, Gjermania dhe Suedia. Për më tepër, ajo do të ofrojë drejtim strategjik për të zgjeruar dhe mbështetur pozicionin e kompanisë në tregjet e reja dhe ekzistuese.

Komentet Zyrtare

Sipas COO të Microgaming, Andrew Clucas, emërimi i Julie sjell një pasuri vizioni të fortë dhe ekspertizë tregtare të fituar gjatë viteve në B2B dhe B2C. Ai vazhdoi se kompania është e emocionuar ta mirëpresë atë dhe po pret me padurim një marrëdhënie të përzemërt pune.

Nga ana tjetër, Julie nuk mund ta fshehë emocionin e saj pasi u konfirmua si Drejtoreshë e Tregjeve në Microgaming.

Ajo tha, "Microgaming tashmë ka një pozicion mbresëlënës në tregun global, kështu që është emocionuese të jesh në gjendje të ndërtosh mbi një themel kaq të fortë. Mezi pres të filloj me udhëheqjen e vizionit të tregjeve të ardhshme të Microgaming, duke përqafuar në mënyrë proaktive rregullore të reja dhe mbështetjen e klientëve teksa edhe ata përgatiten për ndryshim." Të gjitha të mirat për të!

Partneritete të reja në kazino

Ndërkohë, Microgaming vazhdon të sjellë aleatë të rinj për të rritur tërheqjen e saj globale. Më 14 korrik, zhvilluesi njoftoi një marrëveshje me Doggo Casino, një markë e re flamurtare e DoubleUp Group. Kjo kazino live në internet premton një përvojë lojërash super-intuitive të mbështetur nga titujt e vlerësuar të Microgaming.

Double Group u themelua në vitin 2020 në Holandë dhe tashmë është një nga kompanitë më të respektuara të lojërave me bazë në Maltë. Kjo marrëveshje do të thotë se arritja e Microgaming për lojtarët holandezë tani është më e mundur se kurrë. Dhe, sigurisht, titujt e Microgaming janë një domosdoshmëri për çdo kazino serioze në internet.

Në maj, Microgaming njoftoi se do të rriste shpërndarjen e lojërave të saj në Itali pas lidhjes së një marrëveshjeje me BLOX. Kompania është një platformë e njohur dhe ofrues i përmbajtjes në tregun italian të lojrave. Ai shpërndan përmbajtje lojrash për operatorët prestigjiozë italianë të kazinove online si Betagioco.it

Sipas marrëveshjes, 50+ titujt e Microgaming do të shfaqen drejtpërdrejt në bibliotekën mbresëlënëse të grumbulluesit të lojërave. BLOX aktualisht përfshin një grup të plotë lojërash nga emra të respektuar si Yggdrasil Gaming, Pragmatic Play dhe Evolution Gaming.

Luaj Microgaming's Hold'Em Poker

Nuk është çdo ditë që do të dëgjoni Microgaming duke shpallur një lojë tavoline krejt të re. Epo, në tetor të vitit të kaluar, kompania prezantoi një koleksion lojërash pokeri për të rritur vertikalët e lojërave të tavolinës. E gjithë suita përfshin tituj fantastikë si Hold'Em Poker dhe Lucky Showdown.

Nëse zgjidhni të luani Hold'Em Poker, do të shijoni një përvojë gjithëpërfshirëse pokeri brenda një dhome pokeri realiste. Loja me ritme të shpejta prezanton një progresiv që shkon në 25,000 €. Gjithashtu, ju do të merrni pjesë në një turne Sit & Go me blerje prej 5 €.

Sipas John Coleman, CEO i Microgaming, Hold'Em Poker do të sjellë një drejtim krejt të ri lojrash për lojtarët e kazinove në internet. Ai tha se loja është një dëshmi e sigurt e përkushtimit të kompanisë për të inovuar dhe diversifikuar ofertën e saj të përmbajtjes. Nuk ka dyshim për këtë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme