National Kazino Drejtpërdrejt Rishikoni - Responsible Gaming

NationalResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
Bonus
Paneli i lojtarit më të mirë
Dizajn i pastër
Kazino shumëgjuhëshe
Merr bonusin
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Paneli i lojtarit më të mirë
Dizajn i pastër
Kazino shumëgjuhëshe
National
Deposit methodsSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Merr bonusin
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Shumica e lojtarëve shijojnë kumarin dhe e shohin atë si një aktivitet argëtues. Nga ana tjetër, ka lojtarë që nuk mund të kontrollojnë dëshirën e tyre dhe zakonisht e shohin kumarin si një mënyrë për të fituar para të lehta. Ata zakonisht luajnë me paratë që nuk kanë mundësi t'i humbasin, zakonisht para që janë të destinuara për diçka tjetër, si qiraja.

Ajo që lojtarët duhet të kenë parasysh është se bixhozi duhet të shihet si argëtim dhe jo si një mënyrë për të fituar para. Lojtarët duhet të mbajnë kontroll të ngushtë mbi paratë që vënë bast dhe të luajnë vetëm me paratë që janë të përgatitur për të humbur.

Ndjekja e humbjeve është një tjetër gabim i madh që shumica e lojtarëve priren të bëjnë. Në këtë mënyrë ata vetëm do të humbasin më shumë para dhe nuk do të marrin para. Është gjithashtu një ide e mirë të mbani shënim kohën që shpenzojnë duke luajtur, jo vetëm për të mbajtur shënim paratë që shpenzojnë. Kumari është një aktivitet argëtues dhe lojtarët mund të humbasin lehtësisht gjurmët e kohës.

Kufiri i depozitave

Mënyra më e mirë për të kontrolluar më shumë zakonet e tyre të lojërave të fatit, lojtarët mund të vendosin kufij të ndryshëm në llogaritë e tyre. Një nga më të zakonshmet që përdoret nga shumë njerëz është kufiri i depozitave. Lojtarët mund të vendosin një kufi të shumës që depozitojnë në llogarinë e tyre dhe pasi të arrijnë shumën nuk do të jenë në gjendje të bëjnë një depozitë të re derisa të kalojë periudha kohore. Lojtarët mund të vendosin limite ditore, javore dhe mujore në llogaritë e tyre.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që nuk mund të kontrollojnë dëshirën e tyre për të luajtur kumar dhe për të shpenzuar para që nuk i kanë, mund të vendosin një vetëpërjashtim nga faqja. Shumica e lojtarëve zgjedhin të vetëpërjashtohen nga lojërat e fatit për 24 orë ose mund të shkojnë për një periudhë më të gjatë prej të paktën 6 muajsh. Pasi të marrin këto hapa, lojtarët nuk do të jenë në gjendje të hyjnë në llogarinë e tyre dhe të luajnë lojëra për para të vërteta.

Mbrojtja e të miturve

Lojtarët duhet të jenë në moshë madhore për të krijuar një llogari në National Casino. Për këtë arsye, kazinoja do të kalojë një procedurë të gjerë verifikimi për t'u siguruar që të gjithë lojtarët janë në moshë ligjore për të luajtur.

National Casino nuk do t'i promovojë kurrë shërbimet e tyre për të miturit dhe nuk do t'i inkurajojë as të miturit të vizitojnë faqen e tyre. Për më tepër, kazinoja inkurajon të rriturit që të dalin gjithmonë nga llogaria e tyre nëse ndajnë një kompjuter me një të mitur. Ekzistojnë gjithashtu shumë filtra të ndryshëm softuerësh që do të bllokojnë aksesin për përdoruesit e mitur, duke përfshirë ato të mëposhtme:

Varësia nga kumari

Disa njerëz janë të prirur të zhvillojnë një lloj varësie, dhe kumari është vetëm një nga shumë. Ashtu si me çdo varësi, lojtarët me probleme mund të durojnë simptomat e tërheqjes kur nuk kanë më kimikatin e emocionit që dëshirojnë. Në shumicën e rasteve, lojtarët si ky do të kenë nevojë për ndihmë profesionale për t'u marrë me këtë çështje serioze.

Shkencëtarët pohojnë se droga dhe lojërat e fatit ndryshojnë të njëjtat qarqe të trurit në një mënyrë të ngjashme. Këto kërkime janë bërë nga studimet e rrjedhës së gjakut dhe aktivitetit elektrik në trurin e njerëzve, ndërsa ata kryenin detyra të ndryshme në kompjuterë që ngjasojnë me lojërat e kazinosë.

National Casino është projektuar nga një ekip profesionistësh për të ofruar një vend të sigurt dhe të besueshëm ku lojtarët mund të argëtohen dhe të shijojnë një aktivitet të lirë.

Lojtarët që e dinë që në fillim se do të kenë probleme të caktuara të lojërave të fatit, mund të përfitojnë nga një nga funksionet e shumta të dobishme të disponueshme në National Casino. Një nga masat më drastike është të zgjedhin të përjashtojnë veten nga lojërat e fatit. Gjëja më e mirë për të bërë në këtë rast është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do të ndihmojnë çdo lojtar të marrë vendimin më të mirë të informuar.

A është e sigurt Kazino Kombëtare?

Kazino Kombëtare ka të gjitha licencat e nevojshme për të operuar dhe ato licenca e detyrojnë kazinonë të ndjekë disa rregulla që funksionojnë në favor të lojtarit. Nëse vërejnë një model problemi të lojërave të fatit, ata do të kontaktojnë lojtarë individualë dhe do t'u sugjerojnë të përfitojnë nga një nga funksionet e shumta që ofrojnë, si kufiri i depozitave, periudha e ftohjes ose vetë-përjashtimi, vetëm për të përmendur disa.

Testi i vetëvlerësimit

Ky është një test që mund t'i ndihmojë lojtarët të kuptojnë nëse kanë një problem kumar apo jo. Testi i vetëvlerësimit nuk është një diagnozë, por thjesht një mjet që lojtarët mund ta përdorin për të parë nëse kanë nevojë për ndihmë profesionale.

 • Zakonisht humbisni kohë nga shkolla ose puna për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?
 • A ndiheni të pakënaqur për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?
 • A ndikon kumari në reputacionin tuaj?
 • A ndjeni ndonjëherë pendim pas lojërave të fatit?
 • A luani kumar për të marrë para për shpenzimet e përditshme?
 • A shkakton bixhozi një rënie në ambicien tuaj?
 • A mendoni se duhet të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur gjatë lojërave të fatit?
 • A mendoni se duhet të ktheheni dhe të fitoni më shumë para pas një fitoreje të madhe?
 • A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?
 • A merrni hua para për të luajtur kumar?
 • A shitni sende personale për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A i ruani 'paratë e lojërave të fatit' dhe hezitoni t'i shpenzoni për ndonjë gjë tjetër përveç kumarit?
 • A jeni të pakujdesshëm për mirëqenien tuaj?
 • A luani kumar më shumë nga sa keni planifikuar?
 • A luani kumar kur jeni të mërzitur apo të vetmuar?
 • A keni kryer ndonjëherë një veprim të paligjshëm për të financuar zakonin tuaj të lojërave të fatit?
 • A keni probleme me gjumin për shkak të lojërave tuaja të fatit?
 • A krijojnë zhgënjimet dhe zhgënjimet një dëshirë për të luajtur kumar?
 • A e festoni lajmin e mirë me lojërat e fatit?
 • A e keni menduar ndonjëherë vetëvrasjen për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?

Lojtarët që janë përgjigjur me një 'po' për shtatë e më shumë pyetje, kanë vështirësi të kontrollojnë dëshirën e tyre për të luajtur bixhoz.

Lojtarët që kanë probleme me lojërat e fatit duhet të kërkojnë ndihmë profesionale. Ka shumë organizata të ndryshme që lojtarët mund të kontaktojnë për ndihmë dhe udhëzime, duke përfshirë ato të mëposhtme:

1xBet:1500 €
Merr bonusin
Betwinner
Betwinner:390 €
22BET
22BET:300 €