Kazinotë më të mira live me OnAir Entertainment 2024

Ofruesi i softuerit OnAir është një nga të sapoardhurit që ka ndërprerë tregun e kazinove live. Zhvilluesi ofron një lob lojërash live me pesë yje në një ndërfaqe të thjeshtuar pa kërkesa minimale bastesh ose tarifa të basteve anësore. Kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë që janë partnere me kompaninë janë krijuar me porosi me platforma lojrash pa probleme dhe opsione interaktive si biseda e drejtpërdrejtë. OnAir bashkëpunon me Microgaming, megjithëse infrastruktura është paksa unike nga gjigandi iGaming. Microgaming furnizon vetëm softuerin dhe ia lë pjesën e zhvillimit OnAir. Misioni i kompanisë është të shfrytëzojë mundësitë dhe të dizajnojë studiot e kazinove nga e para. Këtu janë më shumë detaje mbi këtë ofrues të softuerit të kazinosë live.

Rreth OnAir EntertainmentOnAir Entertainment StudiosLojërat më të njohura të OnAir
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth OnAir Entertainment

OnAir u krijua nga një ekip ekspertësh në operacionet e kazinove të drejtpërdrejta në dhjetor 2020. Si një nga novatorët më të rinj të përmbajtjes së kazinove të bazuara në ueb, marka është e gatshme t'i bashkohet elitës. Në vitin 2021, On Air nënshkroi një marrëveshje partneriteti me Microgaming për të hyrë në tregun global. Kompania, e cila punëson midis 500 dhe 1000 profesionistë, aktualisht është me seli në Maltë, por duket se nuk ka ende një licencë. Ata po punojnë për të dhe janë plotësisht të përkushtuar për të ofruar produkte të lojërave të drejtpërdrejta të teknologjisë së lartë për të shënuar një epokë të re.

Studioja e tyre e ndërtuar me qëllim në Maltë filloi me blackjack standard në nëntor 2021, një lëvizje që nxiti rritjen dhe zgjerimin e shpejtë në studiot moderne në Riga, Letoni. On Air fillimisht kishte në shënjestër rajonin e Balltikut, duke përfshirë Estoninë dhe vendet fqinje si Polonia. Në qershor 2022, ata hynë zyrtarisht në tregun e lulëzuar suedez, duke hapur akses të ri në rrjet në tregje të tjera të rregulluara si Greqia, Ishulli i Manit, Ontario, MB dhe vende të tjera holandeze. Zgjerimi vendosi ritmin për depërtimin në Holandë dhe Danimarkë. Faqet e tyre kryesore të kazinosë live mbështesin anglishten dhe gjuhë të tjera indo-evropiane si suedisht, holandisht, letonisht dhe lituanisht.

Karakteristikat unike të Ofruesit të Softuerit OnAir

Pavarësisht se ishte një zhvillues i ri, On Air së fundi u përfshi në listën e ngushtë në EGR B2B Awards 2022 si një Yll në ngritje Softuerësh. Kompania gjithashtu mori pjesë dhe sponsorizoi Sigma Americas Toronto në fillim të vitit 2022. Disa nga veçoritë mbresëlënëse të kazinove të tregtarëve të drejtpërdrejtë të mundësuar nga kjo ofrues i softuerit të kazinosë live përfshijnë:

Nisësi Universal i Lojërave/UGL

UGL lejon lojtarët të aktivizojnë çdo lojë menjëherë përmes një URL të vetme të unifikuar. Ka shumë site kazinoje atje me lojëra të mbushura me aksion, por atyre u mungon kjo veçori kryesore. E vërteta është se shumica e kumarxhinjve preferojnë të lançojnë lojërat e tyre të preferuara me pak ose aspak klikime. Identifikimi i bezdisshëm dhe kërkesat e ekranit mund të jenë një mbyllje. Por On Air ka përfshirë këtë përbërës thelbësor për të përmirësuar përvojën e lojtarit.

Lojëra të transmetuara nga kazinotë autentike

Jo të gjithë lojtarët kanë qasje në një shtëpi kumari me bazë tokësore në lagjen e tyre. Dhe madje edhe ata që kanë kazino afër mund të mos jenë gjithmonë në humor të vishen për një seancë kumari të mbushur me tym. Fatmirësisht, lojërat live On Air e kanë mbyllur këtë hendek. Të apasionuarit pas kazinove mund të shijojnë përmbajtje interaktive në zonat e tyre të rehatisë me disa rrëshqitje të telefonit. Disa lojëra transmetohen nga kazino të vërteta me tulla dhe llaç, ndërsa të tjerat janë nga studio spektakolare që ngjajnë me ambiente jashtë linje.

Tregtarët që flasin vendas

Një numër në rritje i folësve jo-anglisht janë të interesuar duke luajtur lojëra kazino live furnizuar nga On Air. Ky faktor e detyroi markën të hapte më shumë studio me vendas tregtarët e gjallë për të paraqitur përmbajtje të lokalizuar.

OnAir Entertainment Studios

OnAir hapi të parën Studio kazino në Maltë përpara se të përhapej në Letoni, Estoni, Poloni dhe Rumani. Operatorët lokalë të kazinove treguan menjëherë interes për të përfshirë titujt On Air në bibliotekat e tyre të lojërave. Kur filluan blackjack-un në studiot e Maltës, ata punuan pa u lodhur për të sjellë ruletën dhe variantet e saj - ruletë automatike dhe shpejtësie. Më shumë variacione do të vijnë së shpejti.

Kumarxhinjtë e sotëm janë në kërkim të luajtshmërisë në një kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë. OnAir e siguron këtë me dizajne të shkallëzueshme të studiove të kazinove dhe krupierë llafazan. Gjithçka është e drejtpërdrejtë duke përfshirë opsionet e basteve. Lojtarët VIP kujdesen me tavolina të shkëlqyera për aksione të larta. Falë teknologjisë së ekranit blu, studiot arrijnë të japin një përvojë gjithëpërfshirëse.

Pse studiot e tyre janë kaq të shkëlqyera?

Zhvilluesi i preferuar i lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë krenohet me një hapësirë ​​në studio për mbi 50 tavolina në Riga, Letoni. Me veçoritë e tij të sofistikuara, ai mund të plotësojë kërkesat e lojtarëve më të zgjuar. Planet ambicioze të markës përfshijnë tavolina shumë të personalizueshme dhe studioja e kazinosë live e Letonisë është një shembull i shkëlqyer se si duhet të duket një skenë moderne e lojërave të fatit. Tabelat e tyre janë të optimizuara për desktop, smartfonë dhe tableta. Ata duken të mahnitshëm në çdo OS me një ndjenjë të lehtë dhe të ajrosur. Nuk është çudi që ata kanë tërhequr gjithnjë e më shumë operatorë që synojnë rajonin evropian.

Megjithëse ende e freskët në industri, studioja e Rumanisë prezanton lojëra interaktive në internet me një atmosferë mahnitëse irlandeze dhe tema daneze. Objekti ndodhet në Bukuresht dhe ka një kapacitet prej 30 tavolinash për blackjack dhe ruletë. Ai menaxhohet nga rreth 350 profesionistë (teknikë dhe tregtarë) të cilët njohin mirë tregun rumun dhe italian të lojërave të fatit. Sfondet befasuese rrethojnë çdo tavolinë për të përshkruar një atmosferë gumëzhitëse si ajo e dyshemesë fizike të kazinosë. Teknologjia e transmetimit është përmirësuar më tej nga kamerat dhe mikrofonat më të fundit.

Lojërat më të njohura të OnAir

Lojërat OnAir transmetohen në kohë reale. Kjo do të thotë që lojtarët do të shohin tregtarët duke përzier letrat e blackjack-ut ose duke rrotulluar rrotat e ruletit dhe duke shpallur fundin e një raundi loje. Ekziston një buton i bisedës së drejtpërdrejtë, zakonisht në fund të ekranit ku lojtarët mund të bisedojnë anash me tregtarin dhe lojtarët e tjerë. Në çdo kazino live On Air, lojtarët do të gjejnë blackjack, ruletë dhe një slot (9 Pots of Gold).

Lojëra të drejtpërdrejta në ajër

Çdo lojë tavoline nga ofruesit e softuerit OnAir përmban si baste të preferuara, baste speciale, baste në pistën e hipodromeve dhe statistika të lojërave. Kompania premton të sjellë së shpejti një buton drag-and-drop. Ndërkohë, titujt e mëposhtëm janë në kërkim.

  • Blackjack live: Tavolinat e Blackjack-it të OnAir u bëjnë thirrje njësoj fillestarëve dhe lojtarëve veteranë. Ka të gjitha opsionet klasike dhe disa përfitime të shtuara për të ringjallur lojën. Që kur loja doli live, ajo ka ofruar bastet e famshme anësore - 21+3 dhe Çifte Perfect. Ekzistojnë veçori shtesë si Paravendimi dhe Marrëveshja Tani. Marrëveshja Tani përshpejton lojën, ndërsa Paravendimi i lejon lojtarët të zgjedhin bastet e tyre përpara radhës. Çiftet perfekte dhe 21+3 ofrojnë mundësinë për të fituar deri në 100 herë të bastit fillestar.
  • Ruletë e drejtpërdrejtë: The ruletë standarde live është një nga titujt më të fundit në ofertat e ofruesit, i cili doli në treg më 24 shkurt 2022. Vjen në versionin evropian të rrotave me një zero dhe disponohet si në rumanisht ashtu edhe në anglisht. Lojtarët shijojnë një seancë loje të ngjashme me jetën, ndërsa shikojnë topin të ulet në seksione të ndryshme pas çdo rrotullimi. Ka dy versione për të zgjedhur, përkatësisht ruletë automatike dhe ruletë me shpejtësi.

Në ruletën automatike, lojtarët e bixhozit zgjedhin nga zërat e femrave dhe meshkujve, ndërsa një sfond muzikor optimist i emocionon ata. Me fjalë të tjera, nuk ka tregtarë të drejtpërdrejtë, kështu që rrota e ruletës është plotësisht e automatizuar me 60-80 raunde në orë. Kamerat drejtohen në dy kënde të ndryshme për të bërë që çdo veprim të llogaritet në ekranin e lojtarit.

Ruleta e shpejtësisë është edhe më emocionuese pasi rrotat kapen nga tre kamera të vendosura në mënyrë kinematografike. Gjuajtësit mund të presin një lojë më të qetë falë një transmetimi të pandërprerë video. Raundet e lojës drejtohen nga tregtarë të vërtetë dhe zgjasin 25 sekonda secila, që është 50% më shpejt se pjesa tjetër e versioneve të ruletit. Kjo gjithashtu do të thotë që pjesëmarrësit mund të bëjnë 50 raunde shtesë në orë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Sa orë në ditë funksionon studioja e kazinosë On Air?

Studiot janë të hapura 24 orë në ditë dhe 7 ditë në javë.

A kanë të gjitha lojërat tregtarë të vërtetë?

Lojërat Blackjack dhe ruletë me shpejtësi në kazinotë live On Air trajtohen nga krupierë të drejtpërdrejtë. Përjashtimi i vetëm është ruleta automatike plotësisht e automatizuar.

Kush e përcakton rezultatin e një raundi loje?

Rezultatet përcaktohen nga algoritme speciale në rrota, si dhe në skajin e shtëpisë. Tregtarët e drejtpërdrejtë nuk ndërhyjnë në rezultatet.

Cilat sisteme operative nevojiten për të luajtur në një kazino live nga On Air?

Lojtarët kanë nevojë për një pajisje inteligjente dhe përditësojnë shfletuesit e tyre për një përvojë të kënaqshme lojrash.

Si e fillon lojtari një lojë në një kazino live?

Ata e bëjnë këtë duke klikuar në titullin e lojës së tyre të preferuar. Ata gjithashtu mund të shikojnë raundet në vazhdim përpara se të vendosin të vendosin baste me para reale. Nëse dëshirojnë të bashkohen, ata thjesht shtypin 'enter' dhe depozitojnë fonde. Më pas ata mund të zgjedhin tabelën, llojin e bastit dhe versionin e lojës duke përdorur butonat përkatës. Sapo zgjedhin një vlerë të çipit dhe një vend bast në një rrotë ruletë, tregtari i drejtpërdrejtë shfaqet dhe loja fillon.

Çfarë duhet bërë nëse hasin një problem të drejtpërdrejtë të kazinosë?

Opsioni i bisedës së drejtpërdrejtë është i hapur për të gjithë lojtarët. Ose lojtari mund të ngrejë dorën për të folur me tregtarin. Shumica e kazinove kanë opsione emaili ku klientët shprehin shqetësimet e tyre për pagesat dhe llogaritë.

Pse bilanci i kazinosë nuk shfaqet menjëherë?

Jepini pak kohë dhe do të përditësohet nëse metoda e përdorur është një transfertë bankare. Ose kontaktoni mbështetjen për sqarime.

Kazinoja e drejtpërdrejtë nuk po fillon; cili mund të jetë problemi?

Kontrolloni nëse kazinoja është e bllokuar gjeografikisht ose nëse lidhja e internetit është vendosur si duhet.

A janë të sigurta platformat On Air?

Po. Platformat e tyre mbështeten nga licencat Microgaming.

A pranojnë kazinotë live On Air kanadezë?

Po. Së fundmi ata hapën zyra në Ontario për të rritur bazën e klientëve kanadezë.