Depozita, tërheqje dhe tarifa të Paysafecard Live Kazino

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Ka shumë opsione të ndryshme për të bërë dhe marrë pagesa me kazinotë në internet dhe ndërsa shumica punojnë në përgjithësi në të njëjtën mënyrë, ato janë disa që adoptojnë një sistem bazë të ndryshëm. PaysafeCard është një nga ato opsione, dhe më poshtë janë të gjitha detajet mbi mënyrën unike të funksionimit të sistemit.

Depozita, tërheqje dhe tarifa të Paysafecard Live Kazino

Krijimi i depozitave të drejtpërdrejta në kazino me PaysafeCard

Pjesa kryesore e PaysafeCard është sistemi i saj i kuponëve, ku kuponët blihen në një shitës me pakicë fizike ose në internet dhe më pas shkëmbehen përmes shitësve të tjerë si kazinotë e drejtpërdrejta. Avantazhi është se, ndryshe nga pagesat direkte me kartë, të cilat natyrshëm ekspozojnë të dhënat tuaja të pagesës në internet, këto kupona nuk përmbajnë asnjë detaj pagese pasi ato janë efektivisht të përkohshme të disponueshme kartat e debitit.

Procesi funksionon si më poshtë:

 1. Blini një kupon në një dyqan pjesëmarrës në rajonin tuaj lokal me para ose kartë, ose blini një në internet.
 2. Shkoni në kazinonë tuaj të preferuar live.
 3. Shtypni depozitë dhe më pas shkruani shumën që dëshironi të depozitoni.
 4. Zgjidhni PaysafeCard si opsion pagese dhe futni kodin e kuponit për të paguar.

Çdo fond që nuk shpenzohet nga kuponi do të mbetet në gjendje dhe ju mund të krijoni një llogari me Paysafe për të gjurmuar të gjithë kuponët tuaj aktivë dhe gjendjen e tyre.

Bërja e tërheqjeve të drejtpërdrejta të kazinosë me PaysafeCard

Ndërsa një llogari Paysafecard nuk është e nevojshme bëni depozita me PaysafeCard, kërkohet të marrësh tërheqje përmes të njëjtit sistem. Do t'ju duhet një llogari aktive në Paysafe, në të cilën pikë sistemi do të funksionojë më shumë si një portofol i rregullt elektronik.

Procesi është ky:

 • Shkoni në kazino live dhe zgjidhni "tërheq".
 • Në ekranin e tërheqjes, zgjidhni PaysafeCard dhe futni detajet e llogarisë tuaj.
 • Kliko konfirmo dhe fondet duhet të transferohen me të njëjtën shpejtësi si kuletat e tjera elektronike.

Vini re se nëse një kazino e drejtpërdrejtë pranon PaysafeCard për të bërë depozita, kjo nuk do të thotë se e pranon atë edhe për tërheqje. Numri i kazinove të drejtpërdrejta që lejojnë tërheqjet e PaysafeCard është në të vërtetë shumë i vogël në përgjithësi, kështu që a mund të jetë e nevojshme të përdoren metoda të ndryshme të tërheqjes.

Tarifat e PaysafeCard

Nëse po përdorni PaysafeCard-in tuaj për kazino të drejtpërdrejta, atëherë nuk aplikohen tarifa të rregullta as për depozitat, as për tërheqjet. Nëse përdorni Paysafe Mastercard përmes një llogarie, atëherë do të aplikohet një tarifë vjetore, si dhe një tarifë standarde për tërheqjen e parave të gatshme në një ATM.

 • Tarifa vjetore: 9,90 €
 • Tarifa e tërheqjes nga ATM: 3,00% ose 3,50 €, cilado qoftë më e madhe.
 • Tarifa e konvertimit të monedhës: Në varësi të kursit aktual të këmbimit.

Si shënim, mbajtja e fondeve në një llogari Paysafe mund të ketë gjithashtu tarifa:

 • Nga muaji i dytë: 3,00 € në muaj
 • Nga muaji i trembëdhjetë: 5,00 € në muaj nëse karta nuk është përdorur brenda dymbëdhjetë muajve të fundit.

konkluzioni

Nëse ajo që kërkoni në një metodë depozitimi është të bëni pagesa më të vogla pa ekspozuar të dhënat tuaja personale ndaj kërcënimeve në internet, PaysafeCard është ideale. Funksionon më mirë nëse e përdorni vetëm si metodë depozitimi për shkak të nevojës për të dhënë të dhënat tuaja për të krijuar një llogari për tërheqje, plus tarifat e bëra për mbajtjen e një ekuilibri në atë llogari.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Ku është e disponueshme PaysafeCard?

PaysafeCard është kryesisht një metodë evropiane e pagesës, megjithëse mund të përdoret gjithashtu në disa vende jashtë rajonit, duke përfshirë Australinë dhe Shtetet e Bashkuara.

Sa kohë duhet për të përfunduar depozitat në PaysafeCard?

Megjithëse disa kazino të drejtpërdrejta kanë sisteme paksa të ndryshme nga të tjerat, zakonisht depozitat e PaysafeCard aktivizohen menjëherë.

Sa kohë duhet për të përfunduar tërheqjet e PaysafeCard?

Kjo varet shumë nga kazinoja live ku po luani, megjithëse koha mesatare është midis 3 dhe 5 ditë.

Cila është shuma maksimale që mund të depozitoni me PaysafeCard?

Kuponët e PaysafeCard lejojnë që të dërgohen deri në 50 € njëherësh, kështu që për shuma më të mëdha se kaq, do t'ju duhet të bëni depozita të shumta.

Bonuset më të mira të Paysafecard Live Kazino 2024

Bonuset më të mira të Paysafecard Live Kazino 2024

Nëse jeni një entuziast i zjarrtë i kazinosë live në kërkim të një mënyre pagese të sigurt dhe të përshtatshme të shoqëruar me bonuse emocionuese, Bonuset e Kazinosë Live të Paysafecard Online mund të jenë përshtatshmëria e përsosur për ju. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë avantazhet e përdorimit të tij si një opsion pagese dhe se si ai përmirëson përvojën tuaj të lojërave të kazinosë live. Bëhuni gati të futeni në botën e Bonuseve të Kazinosë Live Paysafecard dhe zbuloni përfitimet që ju presin.

Si të përdorni Paysafecard në kazinotë e drejtpërdrejta?

Si të përdorni Paysafecard në kazinotë e drejtpërdrejta?

PaysafeCard është një metodë popullore depozitimi në një numër në rritje të kazinove të drejtpërdrejta në të gjithë Evropën. Ai siguron një mënyrë pagese të besueshme me opsionin për pagesa krejtësisht anonime që nuk ekspozojnë asnjë detaj personal në internet.