Si të përdorni Paysafecard në kazinotë e drejtpërdrejta?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

PaysafeCard është një metodë popullore depozitimi në një numër në rritje të kazinove të drejtpërdrejta në të gjithë Evropën. Ai siguron një mënyrë pagese të besueshme me opsionin për pagesa krejtësisht anonime që nuk ekspozojnë asnjë detaj personal në internet.

Më poshtë është informacioni i plotë se si të përdorni sistemin.

Si të përdorni Paysafecard në kazinotë e drejtpërdrejta?

Si të përdorni sistemin PaysafeCard

Megjithëse koncepti kryesor i PaysafeCard është një sistem kupon, shumica e përdoruesve do ta njohin atë si të ngjashëm me metodat e pagesës me kartë me parapagesë.

Nëse dëshironi të përdorni PaysafeCard në kazinotë live, mund të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Së pari, kontrolloni me LiveCasinoRank cilat kazino të drejtpërdrejta pranojnë depozita PaysafeCard.
 2. Pasi të keni gjetur një kazino të drejtpërdrejtë pjesëmarrëse, shkoni në sit dhe krijoni një llogari nëse nuk e keni tashmë një të tillë.
 3. Pasi llogaria juaj të jetë aktive, shkoni te faqja e depozitave të kazinosë live.
 4. Zgjidhni PaysafeCard si opsion depozite, zgjidhni një shumë të depozitës dhe më pas futni kodin tuaj të kuponit.
 5. Konfirmoni pagesën dhe fondet duhet të shtohen menjëherë në llogarinë tuaj.

Nëse fondet në kupon arrijnë zero për shkak të depozitës, ai kupon bëhet joaktiv. Rrallëherë, disa kazino pranojnë gjithashtu një llogari Paysafe për të bërë tërheqje, megjithëse shumica pranojnë vetëm depozita.

Avantazhet e përdorimit të PaysafeCard në kazinotë e drejtpërdrejta

Përparësitë kryesore pozitive të përdorimit të PaysafeCard mënyra të tjera pagese përfshijnë:

 • Kryerja e pagesave pa zbuluar informacione personale, gjë që përmirëson sigurinë.
 • Në dispozicion në të gjithë Evropën dhe më gjerë si në dyqanet fizike ashtu edhe në shitësit online.
 • Balancat mund të gjurmohen të gjitha në një vend përmes një llogarie Paysafe.

Disavantazhet e mundshme të përdorimit të PaysafeCard në kazinotë e drejtpërdrejta

Negativat pas PaysafeCard për kryerjen e pagesave janë:

 • E kufizuar në monedhën me të cilën është blerë kupon.
 • Mundet vetëm të përdoret për tërheqje nëse ka edhe një llogari Paysafe.
 • Disponueshmëria në dyqanet fizike mund të jetë e kufizuar në disa vende.

konkluzioni

Si përfundim, PaysafeCard është një metodë e përshtatshme depozitimi për lojtarët në kazinotë live. Me sistemin e saj të kuponëve dhe funksionalitetin e ngjashëm me kartën e parapaguar, PaysafeCard lejon përdoruesit të bëjnë pagesa anonime pa ekspozuar informacione personale në internet. Pra, mbetet një opsion i popullarizuar dhe i besueshëm pagese për entuziastët e kazinove live që kërkojnë komoditet dhe privatësi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A mund të përdor PaysafeCard pa një llogari?

Kuponët bazë për depozitë funksionojnë pavarësisht nëse keni një llogari. Një llogari nevojitet vetëm për të gjurmuar gjendjen e kuponëve aktivë dhe rrallë për të bërë tërheqje.

A mund të përdorë dikush PaysafeCard?

Si mënyrë pagese, kufiri kryesor është se mund të përdoret vetëm në vendet ku ka dyqane që shesin kuponët. Megjithatë, nëse jeni në gjendje të blini një kupon në vendin tuaj, mund ta përdorni edhe online në të njëjtën monedhë.

A është i sigurt përdorimi i PaysafeCard?

Përdorimi i një kuponi PaysafeCard është pak më i sigurt se përdorimi i një karte debiti ose krediti në internet, pasi nuk përmban të dhënat tuaja të pagesës në të. Nëse e blini kuponin me para në dorë, ai është plotësisht i sigurt pasi detajet bankare nuk ndahen kurrë.

Si mund të tërhiqem duke përdorur PaysafeCard?

Nëse përdorni vetëm PaysafeCard në formën e kuponit, atëherë tërheqjet nuk janë të mundshme. Për të përdorur sistemin për tërheqje, do t'ju duhet të regjistroheni për një llogari Paysafe.

Sa kohë duhet për të përfunduar depozitat me PaysafeCard?

Blerja e një PaysafeCard, në fillim, është e menjëhershme pasi është efektivisht një kupon si çdo tjetër. Ndërsa kazinotë live mund të ndryshojnë pak, zakonisht çdo pagesë e bërë me PaysafeCard kryhet menjëherë.

Bonuset më të mira të Paysafecard Live Kazino 2024

Bonuset më të mira të Paysafecard Live Kazino 2024

Nëse jeni një entuziast i zjarrtë i kazinosë live në kërkim të një mënyre pagese të sigurt dhe të përshtatshme të shoqëruar me bonuse emocionuese, Bonuset e Kazinosë Live të Paysafecard Online mund të jenë përshtatshmëria e përsosur për ju. Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë avantazhet e përdorimit të tij si një opsion pagese dhe se si ai përmirëson përvojën tuaj të lojërave të kazinosë live. Bëhuni gati të futeni në botën e Bonuseve të Kazinosë Live Paysafecard dhe zbuloni përfitimet që ju presin.

Depozita, tërheqje dhe tarifa të Paysafecard Live Kazino

Depozita, tërheqje dhe tarifa të Paysafecard Live Kazino

Ka shumë opsione të ndryshme për të bërë dhe marrë pagesa me kazinotë në internet dhe ndërsa shumica punojnë në përgjithësi në të njëjtën mënyrë, ato janë disa që adoptojnë një sistem bazë të ndryshëm. PaysafeCard është një nga ato opsione, dhe më poshtë janë të gjitha detajet mbi mënyrën unike të funksionimit të sistemit.