Si të krijoni një llogari EcoPayz?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Në ditët e sotme, ju mund të gjeni shumë pagesa të ndryshme për t'u përdorur për transaksionet e kazinosë në internet. ecoPayz është një nga kuletat elektronike më të njohura që mund të përdorni për këtë qëllim. Është një opsion i sigurt pagese që do t'ju sigurojë transaksione të shpejta si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet.

Përdorimi i ecoPayz për lojërat e fatit në kazino është mjaft i lehtë, por për t'ju ndihmuar më tej, ne nga CasinoRank do t'ju japim të gjitha detajet që ju nevojiten në lidhje me konfigurimin e llogarisë tuaj për baste.

Si të krijoni një llogari EcoPayz?

Krijimi i një llogarie ecoPayz

Para së gjithash, ju duhet të plotësoni ecoPayz regjistrimin.

 • Vizitoni faqen e internetit ecoPayz dhe klikoni në butonin "Regjistrohu".
 • Jepni të dhënat personale të kërkuara.
 • Zgjidhni një emër përdoruesi dhe fjalëkalim.
 • Pranoni T&C (Termat dhe Kushtet)
 • Klikoni në "Krijo llogari" për të përfunduar regjistrimin tuaj.

Verifikimi i llogarisë suaj ecoPayz

Përpara se të mund të përdorni llogarinë tuaj ecoPayz për transaksione të drejtpërdrejta të kazinosë, do t'ju duhet të përfundoni verifikimin e llogarisë ecoPayz.

 • Hyni në llogarinë tuaj ecoPayz dhe klikoni në butonin "Verifiko".
 • Ndiqni udhëzimet për të siguruar dokumentet e kërkuara,
  1. Patentë Shoferi,
  2. Karte identiteti,
  3. Faturën e shërbimeve,
  4. Selfie,
  5. Pasaporta.
 • Prisni që llogaria juaj të verifikohet, gjë që zakonisht zgjat nga disa orë deri në disa ditë.

Financimi i llogarisë suaj ecoPayz

Kur llogaria juaj të verifikohet, mund të vazhdoni me vendosjen e disa fondeve në të, në rregull për të depozituar në një kazino sipas zgjedhjes suaj. Këtu janë disa gjëra që duhet të dini për financimin e llogarisë suaj.

 • ecoPayz ngarkon tarifa për disa opsione financimi.
 • Disa opsione financimi mund të kenë kohë më të gjatë përpunimi se të tjerat.
 • Kur bëni një transfertë bankare, sigurohuni që të përfshini numrin e llogarisë tuaj ecoPayz në udhëzimet e transferimit.

Depozitimi në një kazino të drejtpërdrejtë me ecoPayz

Pasi të keni financuar llogarinë tuaj ecoPayz, mund ta përdorni për të depozituar fonde në llogarinë tuaj të kazinosë live.

 1. Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë live dhe lundroni në faqen e depozitave.
 2. Zgjidhni ecoPayz si mënyrën tuaj të pagesës dhe vendosni shumën që dëshironi të depozitoni.
 3. Futni detajet e llogarisë tuaj dhe ndiqni udhëzimet për të përfunduar transaksionin.

Fondet tuaja duhet të kreditohen në llogarinë tuaj të kazinosë live brenda disa minutave, duke ju lejuar ta bëni këtë filloni të luani lojërat tuaja të preferuara menjehere.

Tërheqja nga një Kazino Live me ecoPayz

Kur të jeni gati për të arkëtuar fitimet tuaja, mund të përdorni ecoPayz për të tërhequr fonde nga llogaria juaj e kazinosë live.

 • Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë live dhe lundroni në faqen e tërheqjes.
 • Zgjidhni ecoPayz si tuajin mënyra e tërheqjes dhe shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni.
 • Futni detajet e llogarisë tuaj ecoPayz dhe ndiqni udhëzimet për të përfunduar transaksionin.

Fondet tuaja duhet të kreditohen në llogarinë tuaj ecoPayz brenda pak ditësh, në varësi të kohës së përpunimit të kazinosë live.

Tarifat dhe Limitet

Përpara se të filloni të përdorni ecoPayz, duhet të njiheni me tarifat që do t'ju ngarkohen për rimbushjen e llogarisë tuaj, si dhe mbledhjen e fondeve prej saj. Tarifa që do të tarifoheni nga ecoPayz varet nga vendi juaj dhe mënyra e pagesës që përdorni.

Gjithashtu, ka kufizime të caktuara që zbatohen për transaksionet nga dhe në ecoPayz, kështu që ne nga CasinoRank ju këshillojmë t'i hidhni një sy, pasi mund të jenë të ndryshëm për secilin prej jush.

konkluzioni

EcoPayz është një nga mënyrat më të njohura dhe të sigurta të pagesës që mund të përdorni për të kryer transaksione kumari. Në këtë udhëzues, ne nga CasinoRank ju dhamë një udhëzues hap pas hapi se si të përdorni këtë ofrues pagese dhe të filloni të luani brenda pak minutash. Pra, ju jeni gati të zgjidhni ndonjë prej tyre kazinotë më të mira ecoPayz dhe filloni udhëtimin tuaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Çfarë është një llogari ecoPayz?

Një ecoPayz është një llogari pagese në internet që ju lejon të bëni dhe të merrni pagesa, të transferoni fonde dhe të menaxhoni paratë tuaja në mënyrë të sigurt. Është një mënyrë popullore pagese për kazinotë në internet dhe tregtarët e tjerë në internet.

Si mund të marr një llogari ecoPayz?

Për të marrë një llogari ecoPayz, do të duhet të vizitoni faqen e saj zyrtare dhe të klikoni butonin "Bashkohu tani". Më pas, duhet të plotësoni formularin e regjistrimit dhe të verifikoni llogarinë tuaj të krijuar rishtazi.

A është falas të krijosh një llogari ecoPayz?

Po, është falas të krijosh një llogari ecoPayz. Megjithatë, do t'ju ngarkohen disa tarifa për kryerjen e transaksioneve kur hapni llogarinë tuaj.

Si mund ta verifikoj llogarinë time ecoPayz?

Për të verifikuar llogarinë tuaj ecoPayz, do t'ju duhet të siguroni dokumentacion shtesë, si një kopje të ID-së tuaj të lëshuar nga qeveria dhe një dokument vërtetimi të adresës. Ju mund t'i ngarkoni këto dokumente përmes llogarisë tuaj.

A mund ta përdor llogarinë time ecoPayz për transaksione të drejtpërdrejta të kazinosë?

Po, ju mund të përdorni llogarinë tuaj ecoPayz për të financuar llogarinë tuaj të kazinosë live dhe për të tërhequr fitimet tuaja. Shumë kazino online pranojnë pagesa ecoPayz për transaksione.

A ka ndonjë kufizim në transaksionet e ecoPayz?

Po, ka kufizime për transaksionet e ecoPayz, të cilat ndryshojnë në varësi të llojit të llogarisë suaj dhe metodës së financimit të përdorur.

EcoPayz kundrejt e-Portofolit: Cili është më i mirë për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë?

EcoPayz kundrejt e-Portofolit: Cili është më i mirë për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë?

Këto ditë, ju mund të gjeni shumë opsione pagese për t'i përdorur për udhëtimin tuaj të lojërave të fatit në kazino. Megjithatë, meqenëse shumëllojshmëria është e gjerë, mund të pyesni se cilin të zgjidhni. Dy opsione të njohura janë Ecopayz dhe kuletat elektronike si PayPal, Skrill dhe Neteller.