10 Kazino të drejtpërdrejta që përdorin Q Card për depozita të sigurta

Komoditeti i kazinove në internet është një nga arsyet që ka bërë që modeli i lojërave të fatit të rritet kaq shpejt gjatë viteve të fundit. Kazinotë në internet lejojnë lojtarët të shijojnë lojërat e tyre të preferuara nga komoditeti i shtëpisë, vendi i punës apo edhe në lëvizje. Përhapja e pandemisë së Coronavirus gjithashtu e bëri këtë model të lojës ideal. Ai bie plotësisht në përputhje me masat e kontrollit që kërkojnë kontakt fizik minimal.

Një komoditet tjetër i kazinove në internet është lehtësia e bërjes së depozitave. Kartat e kreditit janë ndër metodat më të njohura të depozitimit të pranuara në shumë kazino online ekzistuese dhe të ardhshme. Q Card po rezulton të jetë një metodë veçanërisht popullore depozitimi. Përdorimi i kartës dhe përfitimet e jashtëzakonshme në kazinotë në internet diskutohen në këtë artikull.

Rreth Q CardKazinot më të mira të drejtpërdrejta në internet Q CardBërja e një depozite me Q Card në Kazinotë Live
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth Q Card

Q-Card është një kompani me karta krediti e lindur në Zelandën e Re që u lejon mbajtësve deri në tre muaj pagesa pa interes. Mund të përdoret si për blerje në dyqan ashtu edhe për blerje online.

Kompania ka funksionuar për më shumë se një dekadë. Ai bashkëpunon me biznese të ndryshme në mbarë botën për të lejuar mbajtësit e llogarive të bëjnë pagesa me lehtësi edhe kur nuk kanë para në dorë. Kjo e bën atë ideale për të bërë depozita në kazinotë online, ku lojtarët ndonjëherë mund të kenë nevojë të bëjnë transaksione në orë tek të ditës.

Zbatohet një tarifë vjetore e mbajtësit të llogarisë prej $ 50. Pas kalimit të tre muajve pa pagesë, ngarkohet një normë interesi prej 25,99% në vit.

Pronësia

Q Card ofrohet nga Consumer Finance Limited, e cila është anëtare e Grupit të kompanive Humm. Ai bashkëpunon me metoda pagese si MasterCard në operacionet e saj në pjesë të ndryshme të botës.

Mbajtësit e kartelave të interesuara duhet vetëm të bëjnë një aplikim në internet që është i lehtë dhe i shpejtë për t'u plotësuar. Pasi të pranohet aplikacioni, pronarët mund të vazhdojnë të përdorin kartën për të bërë depozita në kazinotë online që pranojnë këtë mënyrë pagese.

Kazinot më të mira të drejtpërdrejta në internet Q Card

Kazino live është zhvillimi më i fundit në kazinotë online. Nëpërmjet një transmetimi të drejtpërdrejtë, lojtarët mund të përfshihen në një seancë bastesh pothuajse në jetën reale të kazinosë, ku mund të shohin dhe të ndërveprojnë me tregtarin dhe, nganjëherë, me lojtarë të tjerë. Eksitimi dhe shpejtësia e lojërave janë të ngjashme me ato të një kazinoje fizike.

Si i tillë, lojtarët kanë nevojë për një mënyrë pagese të shpejtë. Kjo siguron që ata të mos humbasin asnjë raund të sesionit të lojërave të fatit. Q Card ofron një përgjigje të përsosur për këtë.

Gjithçka që i duhet një lojtari është të bëjë një hyrje në Q Card përpara se të fillojë sesionin e lojës dhe të sigurohet që ajo të jetë aktive. Më pas, nga faqja e internetit e kazinosë, lojtari zgjedh Q Card si një mënyrë pagese nga menyja rënëse në "Metodat e pagesës"

Bërja e një depozite me Q Card në Kazinotë Live

Hapi tjetër është të bëni një depozitë. Kur zgjidhet Q Card gjatë depozitimit, një ridrejtim do ta çojë gjithmonë lojtarin në faqen e identifikimit të Q Card nga ku mund të përfundojë transaksionin. Lojtarët që përdorin pajisje personale të besuara mund të ruajnë fjalëkalimin e Q Card, në mënyrë që të mos kenë nevojë të identifikohen gjatë çdo transaksioni.

Për të bërë një depozitë direkte në kazino live:

  • Lojtari zgjedh Q Card si opsionin e tij të preferuar të pagesës nga seksioni i depozitave të faqes së internetit të kazinosë live.
  • Sajti ridrejtohet në faqen e hyrjes në Q Card nga ku është përfunduar transaksioni.

Kufiri i depozitave ndryshon nga një kazino online në tjetrën. Q Card nuk ka një limit për sa kohë që një nuk ka arritur kufirin e tij normal të kartës.

Kazinot Q Card

Kjo mënyrë pagese filloi në Zelandën e Re dhe është ende gjerësisht e popullarizuar atje. Si e tillë, është e zakonshme në kazinotë online të drejtpërdrejta që kanë një lidhje me rajonin. Megjithatë, lidhja e saj me MasterCard e ka parë atë të rritet në popullaritet dhe tani pranohet në shumë kazino që pranojnë MasterCard si një metodë depozitimi.

Lojtarët mund të lidhin llogarinë e tyre Q Card me bankën e tyre. Kjo mundëson që pagesat të bëhen drejtpërdrejt pasi të ketë mbaruar periudha tre mujore e mospagimit. Bërja e kësaj është një mënyrë e shkëlqyer për të shmangur interesin që rritet pas kësaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi