Pin-Up Casino Live Casino Rishikoni - Affiliate Program

Age Limit
Pin-Up Casino
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score8.7
Përfitimet
+ Tërheqjet brenda 24 orëve
+ Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7
+ Dizajn miqësor për celularin
+ Një shumëllojshmëri e gjerë ofruesish më të mirë të lojërave

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2016
BonusetBonuset (10)
Bonus cashbackBonus ndeshje
Bonus parash pa pagesë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjesBonusi javor
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (9)
Angleze
Azerbajxhaniane
Gjermane
Kazake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Turke
Ukrainase
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (21)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (18)
Bank transferBitcoinCredit CardsCryptoDebit CardEcoPayzMaestroMasterCard
Multibanco
Neteller
PayKasa
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
SkrillVisa
WebMoney
MonedhatMonedhat (14)
Euro
Hryvnia Ukrainase
Leu Moldav
Levi Bullgar
Lira Turke
Manati Azerbaixhanas
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Reali Brazilian
Rubla ruse
Rupia Indoneziane
Somi Uzbekistanas
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
ShtetetShtetet (10)
Azerbajxhani
Brazili
India
Kazakistani
Kili
Peruja
Rusia
Turqia
Ukraina
Uzbekistani
SoftwareSoftware (42)
1x2Gaming
Amatic Industries
BGAMING
Belatra
Betsoft
Booming Games
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gamomat
HabaneroIgrosoft
Iron Dog Studios
Microgaming
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GOPlayson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic PlayPush Gaming
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Affiliate Program

Pin-up është një kazino e inkorporuar në Qipro dhe ka zyra në Rusi dhe Ukrainë. Produktet e kompanisë promovohen përmes Pin-up Partners, një program shoqërues dhe një rrjet CPA, dhe aktualisht, ekzistojnë dy projekte në dispozicion, Pin-Up.casino dhe Pin-Up.bet.

Pin-up u lançua në vitin 2016 për tregun rus dhe më vonë filloi të zgjerohej në rajone të tjera. Lojtarët nga të gjitha vendet mund të bëjnë depozita në monedhën e tyre dhe mund të gëzojnë një gamë të gjerë të opsioneve më të njohura të pagesave.

Programi ofron modele të ndryshme pagese në mënyrë që partnerët të mund të zgjedhin atë që u pëlqen. Në këtë pikë, modelet e mëposhtme janë në dispozicion CPA, RevShare, RS+ dhe Hybrid.

Modeli RevShare është ai që partnerët zgjedhin më shumë për shkak të komoditetit të tij. Ekzistojnë dy modele RevShare, RevShare dhe RS+. Partnerët që zgjedhin modelin RevShare do të marrin 40% të fitimeve të realizuara nga lojtarët që ata referojnë.

Programi përdor një formulë statike për llogaritjen e të ardhurave të partnerëve të tij që përfshin:

 • 10% e përqindjes së zbritjeve në sistemet e pagesave.
 • 10% e përqindjes së zbritjeve për ofruesit e lojës.

Modeli RS+ aplikohet si për Kazino ashtu edhe për baste sportive dhe do t'u sjellë partnerëve 30% deri në 50% të fitimeve të bëra nga lojtari. Bilanci negativ nuk transferohet në muajin pasardhës dhe tarifat e bazuara në numrin e lojtarëve aktivë funksionojnë si më poshtë.

 • Partnerët do të fitojnë 35% për më pak se 500 lojtarë aktivë në muaj
 • Partnerët do të fitojnë 40% për deri në 500 lojtarë aktivë në muaj
 • Partnerët do të fitojnë 45% për deri në 750 lojtarë aktivë në muaj
 • Partnerët do të fitojnë 50% për nga 1000 lojtarë aktivë në muaj

Norma fillestare është 45% në muajin e parë.

Ka tarifa të ndryshme për librin sportiv dhe ato funksionojnë në mënyrën e mëposhtme:

 • Partnerët do të fitojnë 30% për më pak se 200 lojtarë aktivë në muaj
 • Partnerët do të fitojnë 35% për më pak se 500 lojtarë aktivë në muaj
 • Partnerët do të fitojnë 40% për deri në 500 lojtarë aktivë në muaj

Shkalla e fillimit për muajin e parë është 40%, dhe lojtarë aktiv konsiderohen të gjithë lojtarët që kanë vendosur të paktën një bast ose kanë bërë të paktën një rrotullim gjatë muajit.

Modeli CPA, nga ana tjetër, ofron pagesa për depozitën e parë të lojtarit.

Pin-up Partners ofron gjithashtu një model hibrid CPA dhe RevShare.

Statistikat e Filialeve

Seksioni i Statistikave i programit të filialit Pin-up Partners i lejon partnerët të kenë akses në një sërë pjesësh të dhënash. Përveç kësaj, partnerët mund të kërkojnë akses në çdo informacion tjetër që nuk është në kundërshtim me ligjin.

Mjetet e Filialit

Pin-up Partners ofron mjete të ndryshme për partnerët e tyre për të thjeshtuar dhe thjeshtuar punën e tyre në proces.

Ndjekja e kodeve promocionale – filialet mund t'i bashkëngjisin një kod të caktuar promocional një lojtari që i referohen për të ndjekur përpjekjet e tyre të marketingut. Për më tepër, kodet promocionale mund të rrisin shkallën e konvertimit të marketingut të filialeve dhe faqeve të uljes. Ata gjithashtu lejojnë filialet të krijojnë një fushatë reklamash pa përdorur lidhje.

Promo individuale – partnerët mund të bëjnë një porosi të automatizuar për promovim individual përmes llogarive të tyre.

Pagesat

Partnerët do të marrin pagesat e tyre një herë në muaj duke përdorur sa vijon menyra pagese:

 • WMZ
 • Transferta me tel
 • Transferta e parave në Visa/MasterCard
 • QIWI
 • Yandex.Money
 • Skrill/Neteller

Ndjekja e kodeve promocionale

Të gjitha pagesat bëhen në dollarë amerikanë, por mund të konvertohen në çdo monedhë tjetër. Lojtarët që punojnë në RevShare mund të porosisin pagesa çdo ditë, ndërsa pagesat RS+ përpunohen çdo muaj. Shuma minimale që partnerët mund të tërheqin është e kufizuar në 15 dollarë.

Mbështetja e Filialeve

Çdo partner i ri, përpara se të pranohet, duhet të kalojë një intervistë të shkurtër. Atje ata duhet të flasin për përvojën e tyre të filialit dhe burimet e trafikut me të cilët punojnë dhe më pas menaxheri do t'u japë atyre një paketë rekomandimesh.

Çdo bashkëpunëtor do të marrë një menaxher të dedikuar i cili është gjithmonë i disponueshëm për ta dhe ata mund t'i kontaktojnë përmes Skype, Viber, WhatsApp, email dhe telefon celular.