Rishikimi i lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë Pin-Up Casino - Responsible Gaming

Pin-Up CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
8.7/10
BonusBonus mirëseardhjeje deri në 500 € + 250 rrotullime falas
Tërheqjet brenda 24 orëve
Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7
Dizajn miqësor për celularin
Një shumëllojshmëri e gjerë ofruesish më të mirë të lojërave
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Tërheqjet brenda 24 orëve
Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7
Dizajn miqësor për celularin
Një shumëllojshmëri e gjerë ofruesish më të mirë të lojërave
Pin-Up Casino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Kumari është një aktivitet që lojtarët duhet t'i qasen me kujdes. Është fakt që disa lojtarë zhvillojnë varësinë nga kumari dhe nuk e shohin kumarin si argëtim dhe në vend të kësaj ata e shohin atë si një mënyrë për të fituar të ardhura.

Lojërat e kazinosë në internet janë lojëra fati dhe nuk ka asnjë mënyrë që lojtarët të ndikojnë në rezultatin e një loje. Pra, për këtë arsye kumari duhet të bëhet në mënyrë të moderuar dhe me fonde që lojtarët janë të përgatitur për të humbur.

Lojtarët mund të kënaqen duke luajtur lojëra kazino në çdo kohë pa pasur ndonjë problem. Për sa kohë që një lojtar është i vetëdijshëm se çfarë të presë nga seanca e tij dhe se nuk është e mundur të fitosh gjithmonë në një kazino, edhe nëse i di të gjitha rregullat e një loje.

Të gjitha lojërat e kazinosë drejtohen nga një gjenerues i numrave të rastësishëm i cili siguron rezultate të rastësishme që nuk janë të lidhura në asnjë mënyrë me një rezultat të mëparshëm, as me atë të ardhshëm. Bixhozi bëhet problem sapo lojtarët fillojnë ta shohin kumarin si një burim të ardhurash. Ata zakonisht janë të rrëmbyer me idenë se do të fitojnë gjithmonë kur luajnë, gjë që nuk është aspak e vërtetë.

Pin-up Casino kujdeset për lojtarët e tyre dhe ata duan që të gjithë të kenë një përvojë të këndshme në kazino. Për këtë arsye, ata ofrojnë programe të përgjegjshme të lojërave të fatit që kanë të bëjnë me parandalimin, sepse ky është hapi i parë në ndalimin e zhvillimit të sjelljeve problematike të kumarit.

Çfarë do të thotë të luash kumar me përgjegjësi?

Lojtarët duhet t'i qasen kumarit me përgjegjësi. Kjo do të thotë se ata duhet të bëjnë pushime të rregullta, të luajnë kumar me paratë që mund të përballojnë për të humbur dhe të vendosin kufij kohorë për veten e tyre. Për të qenë i sinqertë, bixhozi është një aktivitet argëtues dhe lojtarët mund të tërhiqen lehtësisht kur argëtohen dhe të humbasin këndvështrimin e kohës dhe parave që shpenzojnë. Një lojtar mund të caktojë një afat kohor prej dy orësh, për shembull, dhe pasi të ketë kaluar afati kohor, kazinoja do të dërgojë një njoftim se ata kanë arritur kufirin ditor.

Ndërgjegjësimi bazë është hapi i parë për të luajtur kumar me përgjegjësi, por megjithatë, disa njerëz janë më të rrezikuar nga sjelljet problematike të kumarit sesa të tjerët. Ky është një çrregullim shumë i ndërlikuar që përfshin faktorë psikologjikë, gjenetikë dhe faktorë të tjerë të përfshirë.

Fëmijët që rriten nga një lojtar problematik janë në rrezik më të lartë për t'u bërë vetë kumarxhi. Varësia nga kumari ndodh gjithashtu së bashku me betejat e tjera të shëndetit mendor si depresioni dhe çrregullimi i stresit post-traumatik.

Lojtarët që luftojnë me varësinë ndaj lojërave të fatit duhet të konsiderojnë të kërkojnë ndihmë menjëherë. Ka shumë organizata të ndryshme që mund të kontaktojnë për këshilla dhe udhëzime. Disa nga më të njohurit përfshijnë ato në vijim:

Kur lojtarët kontaktojnë një nga këto organizata, ata do të marrin burime specifike për ndihmë në zonën e tyre. Dhe për më tepër, këto organizata nuk janë vetëm për kumarxhinjtë problematikë, por edhe për familjet dhe miqtë e tyre ose këdo që është i përfshirë në ndonjë mënyrë me lojërat e fatit.

Lojtarët gjithashtu mund të kontaktojnë kazinon Pin-up dhe të kërkojnë kufizime në llogarinë e tyre. Ka disa programe që ofron kazinoja dhe gjëja më e mirë për të bërë këtu është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ato do të ndihmojnë këdo që të marrë një vendim më të mirëinformuar.

Testi i vetëvlerësimit

Lojtarët mund të kontrollojnë sjelljen e tyre ndaj lojërave të fatit thjesht duke iu përgjigjur pyetjeve të mëposhtme:

 • A luani shpesh kumar më gjatë se sa keni planifikuar?
 • A keni një dëshirë të fortë për të luajtur më shumë kumar pas një fitoreje të madhe?
 • A keni një dëshirë për të luajtur më shumë kumar për të fituar paratë që keni humbur në kumar?
 • A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?
 • A e humbni gjumin për shkak të sjelljes suaj të lojërave të fatit?
 • A ndiheni ndonjëherë të pakënaqur për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A i përdorni të ardhurat dhe kursimet tuaja për të luajtur kumar dhe i lini faturat tuaja të mos paguhen?
 • Jeni përpjekur të ndaloni lojën e fatit por nuk ia keni dalë?
 • A keni menduar ndonjëherë të shkelni ligjin për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A merrni hua para për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A keni shitur ndonjëherë ndonjë gjë për të financuar lojërat tuaja të fatit?
 • A jeni ndjerë ndonjëherë në depresion ose vetëvrasës për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?
 • A ndiheni të penduar pas kumarit?
 • A luan ndonjëherë kumar për të marrë para për detyrime financiare?
 • A luani kumar kur jeni në depresion apo të mërzitur?

Lojtarët duhet të kenë parasysh se testi i vetëvlerësimit është vetëm një hap i vogël për lojtarët për të parë nëse kanë probleme me lojërat e fatit apo jo. Është e qartë se të gjitha këtyre pyetjeve duhet t'u jepet një përgjigje e vërtetë.

Vetëpërjashtimi

Lojtarët që besojnë se nuk mund të kontrollojnë zakonet e tyre të lojërave të fatit mund të kërkojnë vetëpërjashtim. Lojtarët mund të kërkojnë që llogaria e tyre të mbyllet për një vit, pesë vjet ose 10 vjet. Ata duhet të kujtojnë se ky vendim nuk mund të anulohet dhe pasi të përjashtohen nga llogaria e tyre, nuk do të jenë në gjendje të hapin llogarinë e tyre, të depozitojnë dhe të luajnë për para të vërteta derisa të përfundojë periudha e vetëpërjashtimit.

Si të vetëpërjashtoheni nga lojërat e fatit?

Ka disa mënyra të ndryshme për të vetëpërjashtuar kumarin. Gjëja më e mirë për të bërë këtu është të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do ta udhëheqin çdo lojtar përmes procedurës. Për më tepër, ata do të pyesin një lojtar për arsyet e tij për vetëpërjashtimin dhe do t'i ndihmojnë ata të marrin një vendim më të informuar.

Ne i këshillojmë lojtarët që të kontaktojnë një nga organizatat e mëposhtme nëse kanë të bëjnë me varësinë e lojërave të fatit: