Play Grand Live Casino Rishikoni

Age Limit
Play Grand
Play Grand is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Play Grand Casino është themeluar në vitin 2015 dhe është afirmuar në tregun e kazinove online. Kazinoja drejtohet nga White Hat Gaming Ltd. e cila gjithashtu operon disa kazino të tjera duke përfshirë Gday Casino, Fruity Casa dhe Mainstage Bingo. Është licencuar në Maltë, MB dhe Curacao dhe auditohet nga eCOGRA.

Games

Kjo kazino është ndër më të mirat kur bëhet fjalë për shumëllojshmëri. Ai pret të gjitha llojet e lojërave të kazinosë, duke përfshirë lojëra elektronike, video poker, lojëra me letra dhe tavolinë, lojëra jackpot, lojëra virtuale, lojëra me top dhe madje edhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Disa nga lojërat më të mira në këtë kazino përfshijnë Zombie Rush, Big Bad Wolf, Pai Gow, blackjack dhe ruletë, etj.

Withdrawals

Për sa i përket tërheqjeve, opsionet përfshijnë kuletat elektronike në transferta bankare. Tërheqjet e portofolit elektronik zgjasin nga 24 orë deri në 48 orë në varësi të platformës individuale. Transfertat me kartë krediti dhe bankare, nga ana tjetër, zgjasin përkatësisht 2 deri në 5 dhe 3 deri në 5 ditë. Maksimumi që lojtarët mund të tërhiqen nga Play Grand Casino është 10000 dollarë në javë.

Languages

Shumica e kazinove kryesore shumëkombëshe janë përkthyer në të gjitha gjuhët kryesore ndërkombëtare, por Play Grand Casino nuk është një prej tyre. Ky është i disponueshëm vetëm në katër gjuhë: anglisht, norvegjisht, finlandisht dhe suedisht. Është e qartë se kazinoja u shërben vendeve anglishtfolëse dhe vendeve skandinave dhe nordike.

Promotions & Offers

Play Grand Casino ofron një sërë promovimesh. Bonuset e depozitave janë; 100% për depozitën e parë deri në 300 £; 50% për depozitën e dytë deri në 500 £; dhe 25% për depozitën e tretë deri në 200 £. Krahas depozitave të bonusit, ka edhe rrotullime falas për lojëra të zgjedhura. Kjo kazino ka gjithashtu një program besnikërie.

Live Casino

Play Grand Casino ofron mbështetje të shkëlqyer për klientët, por për fat të keq, për një periudhë të kufizuar; Nga ora 10:00 deri në 23:00 GMT. Ekziston mbështetje për biseda të drejtpërdrejta në gjuhët e përkthyera dhe gjithashtu në rusisht. Ofrohet edhe një linjë telefonike së bashku me një adresë emaili. Kompania gjithashtu ka një faqe në Facebook dhe një dorezë në Twitter.

Software

Pas listës së gjatë të lojërave më të fundit dhe cilësore është një paketë shitësish që punojnë me Play Grand Casino. Në listë, ka lojtarët kryesorë si NetEnt, Amaya, Evolution Gaming, 2 nga 2 Gaming, Games Warehouse, Multicommerce Game Studio, Quickspin dhe NextGen Gaming, ndër të tjera.

Support

Faqja e internetit Play Grand Casino dhe të gjitha platformat e tjera janë të siguruara duke përdorur enkriptimin SSL. Kazinoja në internet është e disponueshme në disa opsione, duke përfshirë lojën e menjëhershme dhe lojërat celulare për kumarxhinjtë në lëvizje. Ai përdor teknologjitë më të fundit, duke përfshirë HTML5, për t'u ofruar vizitorëve një përvojë të jashtëzakonshme lojrash në desktop, tablet dhe celular.

Deposits

Për t'u siguruar që të gjithë të hyjnë në lojë, Play Grand Casino ka bashkëpunuar me të gjitha platformat e njohura të pagesave, nga e-Portofoli te bankat dhe ofron një kthesë të shpejtë. Lojtarët mund të depozitojnë përmes PayPal, Neteller, Maestro, Visa, Mastercard, Skrill, POLi, e kështu me radhë. Depozita minimale e pranuar nga kazino është 10 dollarë.

Total score8.0
Përfitimet
+ E renditura e para
+ Ofron lojërat më të njohura
+ Pikat e besnikërisë janë të disponueshme

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2013
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
MonedhatMonedhat (8)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (13)
Argjentina
Austria
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (17)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Betsoft
Elk Studios
Ezugi
Games Warehouse
Leander GamesMicrogaming
Multicommerce Game Studio
NetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Quickspin
Thunderkick
White Hat Gaming