Pragmatic Play

September 17, 2022

Kazino Live Play Pragmatike debuton Blackjack me shpejtësi me baste anësore

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Tifozët e Luaj kazino live Pragmatike do të jetë i lumtur të dëgjojë se operatori po punon vazhdimisht për të përmirësuar portofolin e tij të drejtpërdrejtë. Më 1 qershor, Pragmatic play njoftoi prezantimin e inovativ Speed Blackjack, i cili sjell kthesa të reja dhe mundësi lojërash në këtë lojë klasike me letra. Loja përmban baste të shumta anësore dhe vendime automatike, duke u dhënë lojtarëve një përvojë të shpejtë. 

Kazino Live Play Pragmatike debuton Blackjack me shpejtësi me baste anësore

Përvojë Premium Live Kazino

Pra, pse quhet kjo lojë Speed Baccarat? E thjeshtë, kruperi i shqyen kartat sa më shpejt që të jetë e mundur. Në fakt, zhvilluesi thotë se kjo lojë live kazino redukton raundet standarde të lojës deri në 30%. Ju gjithashtu mund të merrni vendime automatike si qëndrime dhe goditje. Këto dy karakteristika nënkuptojnë se lojtarët duhet të vazhdojnë me ritmin e shpejtë të lojës Pragmatike Luaj në kazino live

Thënë kështu, loja luhet në tavolinën miqësore për lojtarët 3:2 me blackjack me tetë kuverta letrash. Rregullat e lojës përcaktojnë gjithashtu që tregtari duhet të qëndrojë në 17 soft/hard, dhe lojtarët mund të dyfishohen pas një ndarjeje. Megjithatë, ju nuk mund të ndani aset ose të rindani. 

Por pika kryesore e ndritur e kësaj loje live Baccarat janë ndoshta bastet e shumta anësore. Siç pritej, bastet anësore janë fakultative. Si fillim, lojtarët mund të bëjnë bastin anësor 21+3, ku fitojnë një pagesë nëse dy letrat e para dhe letra e sipërme e krupierit krijojnë një dorë pokeri me 3 letra. Kjo mund të jetë një flush, i drejtë ose 3 i një lloji. Buza e shtëpisë është 3.70%. 

Një tjetër bast anësor që ia vlen të bësh është "Perfect Pairs". Këtu, dy letrat e para që i shpërndahen lojtarit duhet të jenë një palë. Interesante, lloji i çiftit të formuar vjen me pagesa të ndryshme. Për shembull, çiftet me ngjyra dhe të përziera kanë pagesa përkatësisht 12:1 dhe 6:1. Vetë çifti i përsosur ka një pagesë 25:1. Por vini re se avantazhi i shtëpisë për këtë bast është i pjerrët në 4.10%. 

Sjellja e mundësive të reja të lojërave

Sipas Yossi Barzely, Shefi i Zhvillimit të Biznesit të Pragmatic Play, Speed Blackjack përputhet me politikën e kompanisë për t'u dhënë lojtarëve mundësi të reja lojrash. Ai tha se grumbulluesi i përmbajtjes së kazinosë live është i lumtur të zgjerojë gjurmën e tij të katalogut me këtë nisje krejt të re. Më në fund, Barzely vuri në dukje se performanca e ofertës së tyre të kazinosë live ka qenë e suksesshme dhe ata janë të prirur të përfitojnë nga ky mjedis luksoz. 

Është e rëndësishme të theksohet se Speed Blackjack është një nga lojërat më të fundit Pragmatic Play që transmetohet nga Rubi Studio e re e kompanisë. Kjo studio moderne dhe e ndërtuar me qëllim strehon shumë tavolina të rregullta dhe VIP blackjack. 

Dy variante të reja Baccarat Live

Në lajme të tjera të lidhura, ka qenë disa muaj të zënë për Pragmatic Play. Më 19 korrik, kjo central elektrik i kazinosë së drejtpërdrejtë shpërndau dy lojëra emocionuese baccarat live – Fortune 6 Baccarat dhe Super 8 Baccarat. Të dyja lojërat diversifikojnë përmbajtjen vertikale të lojës pa e vrarë domosdoshmërisht natyrën klasike të Baccarat. 

Me Fortune 6 Baccarat, lojtarët e kazinosë live marrin baste të shumta anësore unike të luajtura me ose pa bastet kryesore të Baccarat. Lojtarët mund të parashikojnë anën, Banker ose Lojtar, më afër 9. Ata gjithashtu mund të bastojnë në bastin anësor të Fortune 6, ku pret një pagesë parakolp nëse tre letrat e para kanë 6.

Ashtu si Fortune 6 Baccarat, varianti Super 8 përmban baste anësore të specializuara që janë opsionale për t'u luajtur. Loja përmban deri në shtatë baste anësore që ofrojnë një pagesë të bukur nëse dy letrat e para krijojnë një 8 të natyrshme. Për shembull, ju mund të fitoni një pagesë 4:1 nëse duart e Bankierit dhe Lojtarit fitojnë me një fitim natyral. Ju gjithashtu mund të parashikoni që raundi të përfundojë me një 8 natyral dhe të fitoni një pagesë 6:1. 

Në përgjithësi, këto lojëra krejt të reja Pragmatic Play janë një lojë e domosdoshme nëse jeni një lojtar i etur i kazinosë live. Dhe mos harroni të luani në maksimum kazino të besueshme të drejtpërdrejta këtu në LiveCasinoRank. Argëtohuni dhe fitoni shumë!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme