Pragmatic Play

October 25, 2022

Ruletë spanjolle luan pregmatike Premiera për të zgjeruar ofertat e saj të drejtpërdrejta në kazino

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution Gaming vazhdon të dominojë botën e lojërave të fatit me tregtarë të drejtpërdrejtë, veçanërisht pas blerjes së konkurrentëve si Ezugi dhe NetEnt. Por që nga fillimi i lojës së saj të parë me tregtarë të drejtpërdrejtë në maj 2019, Pragmatic Play ka qenë në një përpjekje për të ndarë plaçkën. Kompania krenohet me lojëra të shumta live, më e fundit është Ruleta Live Spanjolle. 

Ruletë spanjolle luan pregmatike Premiera për të zgjeruar ofertat e saj të drejtpërdrejta në kazino

Më 28 shtator 2022, grumbulluesi kryesor i përmbajtjes iGaming njoftoi lançimin e variantit të tij të parë live të Roulette Spanjolle. Kjo përputhet me ambicien afatgjatë të Pragmatic Play për të pushtuar territoret e rregulluara spanjisht-folëse të lojërave të fatit. 

Në njoftimin për shtyp, kompania njoftoi se loja e drejtpërdrejtë e ruletës është e disponueshme për t'u luajtur 24/7 në kazinotë e saj partnere. Loja transmetohet nga studioja moderne e kazinosë live e Pragmatic Play në Bukuresht, Rumani. Ruleta spanjolle shënon gjuhën e pestë Pragmatic Play ka lëshuar lojën klasike të kazinosë. 

Ruleta spanjolle si një pasuri e vlefshme

Duke folur pas lançimit, Shefja Operative e Pragmatic Play, Irina Cornides, tha se kompania vazhdon të gëzojë një rritje mbresëlënëse globale dhe është e domosdoshme që ata të ofrojnë shumë fleksibilitet në produktet dhe shërbimet e tyre. Zyrtari komentoi se ofrimi i një eksperience të drejtpërdrejtë të kazinosë spanjolle është një "aset i vlefshëm" pasi ata vazhdojnë të mirëpresin lojtarë dhe klientë të rinj. 

Krejt e re lojë ruletë live ofron një përvojë superiore të lojërave, duke përfshirë opsionet tradicionale të basteve si kuq/e zi, tek/çift, baste kolonash, etj. Loja gjithashtu përmban baste të veçanta ruletë si Finales a Cheval dhe Final en Plain. 

Si zakonisht, shtimi më i fundit i kazinosë live i Pragmatic Play përmban Mbështetjen e bisedës së drejtpërdrejtë. Kjo veçori i lejon lojtarët e tyre që flasin spanjisht të bisedojnë me profesionistët tregtar i gjallë në kohë reale. Në përgjithësi, kjo lojë e re do të rrisë praninë në rritje të shpejtë të Pragmatic Play në Amerikën Latine dhe më gjerë. 

Studio e Kazinosë Live në Bullgari është tani e hapur

Në lajme të tjera që vërtetojnë ambiciozitetin e Pragmatic Play në industrinë e kazinosë live, operatori njoftoi në 19 shtator nisjen e studios së tij bullgare të kazinosë live. Bullgaria është vendi i origjinës së Pragmatic Play, kështu që ky lançim është një moment historik në ofertën globale të zgjerimit të kompanisë. 

Studioja e re do të transmetojë shumicën e lojërave të kazinosë Pragmatic Play, si Andar Bahar, Mega Roulette, Dragon Tiger, ONE Blackjack dhe variante të tjera të kazinosë live. Zhvilluesi i lojës premton një përvojë gjithëpërfshirëse të lojërave të drejtpërdrejta falë teknologjisë kryesore audio dhe kamerave 4K. 

Ndërkohë, centrali i lojërave të fatit po kërkon të punësojë më shumë se 2000 njerëz deri në fund të vitit 2023 në këtë objekt të teknologjisë moderne në Sofje. Studioja e fundit ndjek hapat e të tjerëve në Bukuresht, Serbi dhe Gjibraltar. Kompania gjithashtu zgjeroi së fundmi zyrën e saj në Maltë. 

Pas nisjes, Irina Cordines tha: 

"Ne jemi të kënaqur të njoftojmë hapjen e vendndodhjes sonë të re bullgare, pikërisht në zemër të kryeqytetit, Sofje. Është një hap i rëndësishëm për ne pasi ne synojmë të zgjerojmë kapacitetin e operacioneve tona të Kazinosë Live dhe synojmë të punojmë me talenti fantastik në Bullgari.

Ajo vazhdoi: "Ne jemi krenarë për hapat e bërë si biznes që nga fillimi ynë, dhe kjo shënon një tjetër kapitull emocionues për lojën pragmatike."

Një drejtor i ri për Perunë

Pragmatic Play emëroi së fundmi një drejtor të ri për Perunë. Kompania emëroi Celeste Arredondo për të udhëhequr operacionet e saj në Peru ndërsa vazhdon të forcojë ekipin e saj të Amerikës Latine. 

Drejtori i ri i vendit ka një përvojë të jashtëzakonshme, pasi ka mbajtur më parë zyra të larta në operacionet lokale të lojërave të fatit. Ajo do t'i bashkohet skuadrës së balonave të drejtuar nga Victor Arias, zëvendëspresident i operacioneve në Amerikën Latine në Pragmatic Play. 

Arias tha se Drejtori i ri i Vendit për Perunë krenohet me një përvojë dhe njohuri të shumta në role të shumta të iGaming. Ai vazhdoi se tregu i Perusë ka qenë në radarin e Pragmatic Play për një kohë dhe kompania po pret me padurim një rritje të shpejtë në terrenin e saj tashmë të vendosur.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme