Kazinotë më të mira live me Allbet Gaming 2024

Allbet Gaming është një zhvillues relativisht i ri softuerësh që fokusohet në ofrimin e zgjidhjeve të lojërave të kazinove live. Ky zhvillues aziatik u përqendrua kryesisht në tregun aziatik gjatë viteve të tij të hershme. Megjithatë, ai shpejt u zgjerua në Evropë brenda pak vitesh për të shfrytëzuar potencialin e ofruar nga tregu evropian i lojërave të drejtpërdrejta.

Një forcë kryesore lëvizëse pas suksesit të Allbet Gaming në qarqet e lojërave të drejtpërdrejta është aftësia e zhvilluesit për të inovuar zgjidhje. Ky zhvillues është ndër ofruesit më të mirë të lojërave për cilësinë dhe funksionalitetin e produkteve të tij, të cilat janë krijuar për të përmbushur nevojat e klientëve dhe lojtarëve njësoj.

Rreth Allbet GamingKarakteristikat unike të Allbet GamingAllbet Gaming StudiosLojërat më të njohura të Allbet Gaming
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Rreth Allbet Gaming

Rreth Allbet Gaming

Allbet Gaming u themelua në 2014 në Manila, kryeqyteti i Filipineve, nga një grup ekspertësh baccarat që donin të krijonin një platformë live kazino se sa kishin përdorur ndonjëherë. Të gjithë titujt e tyre të drejtpërdrejtë të kazinosë janë të licencuar dhe certifikuar nga autoritete të ndryshme rregullatore, duke përfshirë Korporatën e Argëtimit dhe Lojërave në Filipine, Autoritetin e Lojërave të Maltës dhe Komisionin e Lojërave të Fatit në MB. Ata gjithashtu kanë certifikata nga organizatat e testimit të palëve të treta, duke përfshirë Gaming Labs International.

Allbet Gaming ofron gjithashtu paketa të ndryshme zgjidhje kazino për klientët e tyre. Klientët mund t'i përdorin paketat pjesërisht ose tërësisht. Nëpërmjet ndërfaqes së tij API, ofruesit e kazinove mund të lidhin platformat e tyre ekzistuese me Allbet Gaming për të zgjeruar tregjet e tyre dhe për t'u ofruar lojtarëve të tyre përvoja të përmirësuara. Anglishtja është e vetmja gjuhë e mbështetur për Allbet Gaming për momentin. Megjithatë, faqja e tyre zyrtare është në dispozicion në tre gjuhë.

Rreth Allbet Gaming
Karakteristikat unike të Allbet Gaming

Karakteristikat unike të Allbet Gaming

  • Promovimet dhe bonuset

Allbet Gaming ofron disa nga stimujt më tërheqës dhe unikë të lojës. Bonuset janë të strukturuara për të tërhequr lojtarë, duke përfituar njësoj operatorët e kazinosë dhe lojtarët. Megjithatë, operatorët e kazinosë vendosin shumat e bonusit dhe madje mund të tërheqin ofertat e bonusit. Të gjitha shpërblimet e rregullta dhe të njohura janë paraqitur gjithashtu në lojëra, duke përfshirë bonuset e mirëseardhjes.

  • Shërbimet e mbështetjes së klientit

Allbet Gaming ofron disa nga shërbimet më të mira të mbështetjes së klientit në industri. Të gjitha pyetjet ose çështjet e paraqitura në ekipin e mbështetjes së klientit priren të bëhen menjëherë dhe në mënyrë efektive për të siguruar që klientët të përjetojnë sa më pak shqetësime. Klientët mund të kontaktojnë operatorët e mbështetjes së klientit përmes emailit dhe telefonit. Një alternativë mjaft jokonvencionale është Skype, i cili i lejon klientët të komunikojnë me përfaqësuesit e mbështetjes së klientit përmes thirrjeve video.

  • Pajtueshmëria me celular

Pas prezantimit të HTML5, lojërat e lëvizshme të kazinove live u bënë një trend kryesor. Gjatë kësaj tendence ishte kur Allbet Gaming kaloi në zhvillimin e të gjithë softuerit të saj të tregtarëve të drejtpërdrejtë duke përdorur HTML5 për të mundësuar lojtarët të luanin titujt e tyre të preferuar nga pajisjet e tyre celulare. Ofertat e tyre janë të pajtueshme me pothuajse të gjitha pajisjet moderne celulare. Puntorët nuk kanë nevojë të shkarkojnë ose instalojnë asgjë për të hyrë në lojëra të drejtpërdrejta, pavarësisht nga pajisja celulare.

  • Integrimi i portofolit

Allbet Gaming gjithashtu mbështet integrimin e portofolit. Kjo do të thotë që operatorët e kazinove nuk duhet të shqetësohen për sistemet e pagesave kur ofrojnë produktet dhe shërbimet e kompanisë. Ato lejojnë integrimin për pothuajse të gjitha metodat popullore të pagesës në Azi dhe Evropë.

Karakteristikat unike të Allbet Gaming
Allbet Gaming Studios

Allbet Gaming Studios

Allbet Gaming ka vetëm një studio live, e vendosur në PBCom në Makati CBD. Studio mbulon një sipërfaqe prej rreth 1500 metra katrorë. Ai është i ndarë në gjashtë salla të veçanta, secila me karakteristika dhe funksione të ndryshme për t'iu përgjigjur nevojave të ndryshme të klientëve dhe lojtarëve.

Të gjitha sallat i ngjajnë kazinove reale me bazë tokësore, secila me tregtarë profesionistë të drejtpërdrejtë në tavolinat e ndryshme të lojërave të disponueshme. Secila prej sallave ka tema unike. Partnerët e Allbet Gaming mund të personalizojnë temat për t'iu përshtatur nevojave të tyre të veçanta, duke përfshirë kërkesat e markës dhe marketingut. Më poshtë është një moment kryesor i sallave të lojërave të Allbet Gaming.

Salla e Dragoit

Salla e Dragoit ka disa tavolina lojrash, secila e operuar nga krupierë të gjallë. Titujt e disponueshëm në atë sallë janë variantet baccarat, BullBull, Pok Deng, sic bo, dragon tiger, ruletë dhe gërshërë letre shkëmbore. Ndërfaqet, cilësimet dhe kontrollet për tavolinat në këto salla janë të përshtatshme për përdoruesit dhe të përshtatshme për të gjithë lojtarët e drejtpërdrejtë, duke përfshirë fillestarët.

Salla me shumë lojëra

Salla Multi-Play është e përshtatshme për lojtarët që duan të vëzhgojnë tavolina të shumta në të njëjtën kohë. Kjo i lejon lojtarët të gjejnë mundësitë më të mira për të vendosur baste në çdo tryezë. Për shembull, lojtarët mund të bashkojnë tavolina me vijat më të mira të vrapimit dhe njëkohësisht të bashkojnë më shumë se një tavolinë.

Salla VIP

Siç sugjeron emri, salla VIP ofron përvojat më të mira të lojërave live për lojtarët elitë. Tregtarët më të mirë të drejtpërdrejtë drejtojnë tavolinat dhe lojtarët kanë akses në shërbime ekskluzive. Kufijtë e basteve dhe çipat e lojës janë gjithashtu më të larta se në sallat e tjera. Salla është e përshtatshme për lojtarët që kërkojnë prestigj dhe ata që duan të vendosin baste të mëdha.

Sallat e tjera Allbet Gaming përfshijnë sallën See Card Baccarat, e cila është e kufizuar në lojërat baccarat, sallën seksi me elementë emocionues audio dhe vizualë dhe sallën e shpejtë, e përshtatshme për lojtarët që kërkojnë tituj live të kazinosë me ritme të shpejta.

Allbet Gaming Studios
Lojërat më të njohura të Allbet Gaming

Lojërat më të njohura të Allbet Gaming

Një nga gjërat me të cilat mund të mburret Allbet Gaming është shumëllojshmëria e gjerë e titujve të drejtpërdrejtë. Operatorët e kazinosë që përdorin ato ofruesi i lojërave të drejtpërdrejta mund të jenë të sigurt se klientët e tyre do të kenë një përzgjedhje të gjerë opsionesh për t'u marrë në konsideratë, gjë që është e shkëlqyeshme për biznesin e tyre. Zhvilluesit gjithashtu fokusohen vetëm në titujt më të njohur për të tërhequr më shumë lojtarë. Portofoli i tyre përfshin lojëra të përshtatshme për lojtarë të të gjitha niveleve, duke filluar nga fillestarët tek ekspertët.

Të gjithë titujt live të ofruar janë të drejtë dhe transparent. Megjithatë, ata të gjithë kanë shanse të ndryshme fitimi ose avantazhe shtëpie. Skaji i shtëpisë gjithashtu mund të ndryshojë në tavolina ose salla të ndryshme për një lojë të veçantë.

Bakarat

Bacarat live është loja më e njohur në koleksionin Allbet Gaming. Kjo është mjaft logjike duke pasur parasysh se themeluesit e kompanisë ishin lojtarë ekspertë të baccarat. Dy variacionet më të njohura të lojës janë baccarat live pa komision dhe standarde, të cilat përdorin tetë kuvertë dhe kanë disa baste anësore.

Tigri i Dragoit

Allbet Gaming është ndër të paktët ofrues të kazinove live që ofrojnë jetojnë Dragon Tiger. Shumica e lojtarëve e konsiderojnë lojën një derivat të baccarat dhe pokerit, në të cilin komponentët fitues janë vetëm pikë, pavarësisht nga kostumet dhe modelet. Lojtari me më shumë pikë në një dorë letrash fiton. Një nga arsyet pse loja është e njohur është thjeshtësia e rregullave.

Ruletë

Ruletë e drejtpërdrejtë është përgjithësisht një nga lojërat më të njohura të kazinosë në botë. Loja e ruletit të Allbet Gaming ka disa veçori shtesë që e bëjnë atë edhe më të mirë, gjë që shpjegon pse është kaq popullore. Ruleta është kryesisht një lojë fati ku lojtarët mbështeten vetëm te fati. Është e thjeshtë dhe me ritme të shpejta, gjë që e bën argëtuese për të luajtur.

Sic Bo

Live Sic bo, i njohur gjithashtu si Big Small, është një tjetër lojë e njohur në koleksionin e Allbet Gaming. Është popullor për shkak të thjeshtësisë së lojës së tij. Lojtarët vënë bast nëse rezultatet e hedhjes së zareve do të jenë të mëdha apo të vogla.

Lojërat më të njohura të Allbet Gaming
About the author
Nathan Williams
Nathan Williams

Nathan "KiwiKing" Williams sjell një prekje të stilit të Kivit në arenën globale të kazinosë live. Duke përzier mendjen e tij analitike me një pasion infektiv për lojën, ai krijon përmbajtje që udhëzon, informon dhe argëton.

Send email
More posts by Nathan Williams

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Ku ndodhet ofruesi i softuerit të kazinosë live Allbet Gaming?

Allbet Gaming ka selinë në Filipine, ku është themeluar kompania. Megjithatë, ajo ka disa zyra në vende të tjera në të gjithë Azinë dhe Evropën. Ajo gjithashtu ka plane për të hapur më shumë zyra në vende të tjera për të fituar më shumë klientë ndërkombëtarë.

A janë lojërat Allbet Gaming të sigurta dhe të drejta?

Drejtësia dhe siguria nuk janë kurrë një problem me të gjitha ofertat e Allbet Gaming. Të gjithë titujt janë të licencuar dhe rregulluar nga autoritete me reputacion, duke përfshirë PAGCOR, MGA dhe UKGC. Autoritetet monitorojnë lojërat për t'u siguruar që ato të jenë të drejta në çdo kohë. Organizatat e pavarura të palëve të treta, si Gaming Labs International, vërtetojnë se çdo lojë është e drejtë.

Si mund të luajnë lojtarët live lojëra Allbet Gaming?

Qasja në titujt e drejtpërdrejtë të Allbet Gaming është mjaft e lehtë. Çdo lojtar mund të hyjë në lojë, pavarësisht nga kombësia, me kusht që të jetë mbi 18 vjeç. Ata vetëm duhet të regjistrohen në një kazino të drejtpërdrejtë që është klient i ofruesit të softuerit dhe të plotësojnë kërkesat përkatëse të ofruesit të kazinosë për të filluar të luajnë. Kjo zakonisht përfshin depozitimin e fondeve në llogaritë e krijuara të lojërave.

Si mund të kontaktojnë klientët shërbimet e mbështetjes së klientit Allbet Gaming?

Klientët kanë tre kanale kryesore për të kontaktuar përfaqësuesit e shërbimit të mbështetjes së klientit. Më e zakonshme është biseda e drejtpërdrejtë, e cila është e disponueshme 24/7. Kanali relativisht i pazakontë është Skype, i cili lejon bisedën dhe thirrjet në internet. Klientët mund të marrin ndihmë edhe përmes platformave të mediave sociale.

A transmeton Allbet Gaming nga kazinotë reale?

Allbet Gaming nuk transmetohet nga ndonjë kazino e vërtetë. Të gjitha ofertat e tij transmetohen nga studio e saj, e vendosur në Filipine. Sidoqoftë, studiot janë të dizajnuara në një mënyrë që i ngjajnë kazinove live.

A kanë lojërat Allbet Gaming bonuse dhe oferta të tjera promocionale?

Shumica e titujve live të Allbet Gaming kanë bonuse dhe oferta të tjera promocionale. Megjithatë, ofruesit e kazinosë janë përgjegjës për përcaktimin e shumave të bonusit dhe nëse do të përfshijnë oferta shtesë promovuese. Me fjalë të tjera, kazino të ndryshme që transmetojnë tituj Allbet Gaming kanë oferta të ndryshme bonusi dhe promovimi.

Çfarë gjuhe përdorin tregtarët live të Allbet Gaming?

Të gjithë tregtarët e drejtpërdrejtë në Allbet Gaming Studio përdorin vetëm anglisht. Të gjitha mesazhet e regjistruara të përdorura gjatë lojës janë gjithashtu në anglisht. Sidoqoftë, ndërfaqja e përdoruesit të softuerit mund të kalojë midis gjuhës angleze dhe kineze.

A mund të transmetohen lojërat e drejtpërdrejta të Allbet Gaming në pajisjet celulare?

Të gjitha ofertat e Allbet Gaming janë të pajtueshme me pothuajse të gjithë telefonat inteligjentë dhe tabletët. Ata përdorin teknologjinë HTML5, duke lejuar transmetimin në pajisjet celulare pa kompromentuar cilësinë. Puntorët nuk kanë nevojë të shkarkojnë ose instalojnë aplikacione celulare për të luajtur titujt e tyre të preferuar.

A ofron Allbet Gaming shërbime VIP?

Allbet Gaming ka një sallë të veçantë në studiot e tyre dedikuar lojrave VIP. Të gjitha shërbimet dhe lojërat e ofruara në atë sallë janë të dizajnuara për lojtarë VIP. Ato ofrojnë avantazhe të tilla si kufij më të lartë të basteve dhe baste të veçanta anësore.

Cilat janë produktet më të reja të Allbet Gaming?

Allbet Gaming zakonisht lëshon tituj të rinj dhe produkte të lojërave të drejtpërdrejta çdo vit. Produktet e tyre të reja përfshijnë lojërat Three Pictures dhe Rock, Paper, Scissors. Veçoritë e reja përfshijnë bast të shpejtë dhe luajtje të menjëhershme.