Kazinotë më të mira live me Live XL Roulette 2023/2024

Authentic Gaming lançoi Live XL Roulette në skenën e lojërave të kazinove live në 2021. Edhe pse Ruleta XL Live e Authentic Gaming është ende një ruletë në thelbin e saj, ajo ofron një spektakël argëtimi që rrallë mund të gjendet. Kjo lojë ofron një përvojë gjithëpërfshirëse të drejtpërdrejtë të tregtarit që plotëson nevojat e ndryshme të lojtarëve të ruletit. Për shembull, mënyra tradicionale heq shumëzuesin nga loja, duke i lejuar lojtarët të shijojnë ndjenjën e ruletës konvencionale (minus shumëzuesit). XL Roulette vjen me një kthesë emocionuese; shumëzuesit u ofrojnë lojtarëve një shans të rrallë për të rritur bastet e tyre drejt numrave. Kjo lojë përmban gjithashtu katër mënyra të lojës, secila duke rritur rrezikun dhe fitimin e pritshëm kur vendosni baste të drejtpërdrejta.

Informacion i pergjithshemSi të luani Ruletën Live XL të Authentic Gaming
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Informacion i pergjithshem

Informacion i pergjithshem

Emri i lojës

Ruletë XL Live

Ofruesi i lojës

Lojëra autentike

Lloji i lojës

Ruletë

Transmetim nga

Evropë

Informacion i pergjithshem
Si të luani Ruletën Live XL të Authentic Gaming

Si të luani Ruletën Live XL të Authentic Gaming

Asgjë nuk është befasuese se si funksionon Live XL Roulette. Kushdo që ka luajtur ruletë live më parë nuk duhet të ketë probleme me lojën Live XL Roulette. Por për përfitimin e lojtarëve të rinj që sapo kanë filluar të luajnë ruletë live në kazinotë online, ky shkrim kërkon të hedhë dritë mbi funksionimin e XL Roulette. Këtu është një përmbledhje e procesit të lojës gjatë lojës:

  • Zgjidhni një mënyrë loje. Me zgjedhjen e modalitetit të lojës, lojtarët mund të zgjedhin opsionin "Best All" ose "Straight Up" në varësi të llojit të bastit.
  • Hapi tjetër është vendosja e basteve. Lojtarët kanë tre opsione këtu; përdorni funksionin Bet All për të vendosur një bast në të gjithë numrat e drejtpërdrejtë. Drejtpërsëdrejti funksionon për të kthyer çdo bast të brendshëm ose të jashtëm në një bast të drejtpërdrejtë, plus lojtarët mund të vendosin baste brenda ose jashtë. Vlen të përmendet se vetëm bastet e drejtpërdrejta kualifikohen për shumëzues.
  • Pasi të mbyllet koha e basteve, zgjedhja e numrave me fat fillon dhe motori i gjeneruesit të numrave të rastësishëm (RNG) zgjedh deri në 11 numra dhe i cakton secilit një shumëzues.
  • Topi hidhet në timon, ndërsa raundi i lojës përfundon kur qëndron në një xhep.
  • Pagesat bëhen dhe rezultatet shfaqen. Pagesat e bëra për të gjitha bastet janë të ngjashme me ato të paguara në një ruletë standarde evropiane, me përjashtim të basteve të drejtpërdrejta.
  • Pasi të zgjidhen të gjitha bastet, fillon raundi tjetër

Rregullat e lojës

Ashtu si me të gjithë lojëra të drejtpërdrejta, është thelbësore të kuptohen të gjitha rregullat. Ashtu si me shumicën e varianteve të ruletit në kazinove të drejtpërdrejta, Rregullat e Live XL Roulette janë të drejtpërdrejta. Këto rregulla zakonisht shfaqen në ekranin e mirëseardhjes përpara se lojtarët të lëvizin në studio për të shijuar veprimin. Për të luajtur, lojtari fillon duke vendosur patate të skuqura në bastin e dëshiruar (jashtë ose brenda) përpara se të shtypë butonin e rrotullimit.

Në thelb, procedura e përpunuar e lojës e ofruar nga loja kujdeset për nevojën për të pasur rregulla të gjata. Dhe duke pasur parasysh që tregtari i drejtpërdrejtë do të jetë në krye të gjërave, gjithçka që i nevojitet një lojtari është të njihet me llojet e ndryshme të basteve në ruletën Live XL. Rregulli i lojës mund të përmblidhet si më poshtë:

  • Gjuajtësit duhet të zgjedhin një bast brenda ose jashtë në tavolinë
  • Lojtarët zgjedhin një numër me fat pasi të jenë luajtur të gjitha bastet
Si të luani Ruletën Live XL të Authentic Gaming