Kazinotë më të mira live me Bbin 2023

Ka diçka për një kazino aziatike me tregtarë të drejtpërdrejtë. Një platformë e tillë premton lojëra emocionuese të përshtatura për një audiencë në rajonin e Lindjes së Largët. Nuk ka furnizues më të mirë të lojërave të tilla se BBIN, një nga ofruesit kryesorë të softuerit që kontrollon industrinë e lojërave të fatit në Kinë, Japoni, Malajzi, Tajlandë, Vietnam, Indonezi dhe Kore. BBIN ofron një përzierje unike të përvojës dhe cilësisë së lojërave të drejtpërdrejta që është e vështirë të gjendet midis ofruesve të tjerë të softuerit të kazinosë live. Marka, e cila ka mbajtur ritmin me tregun në zhvillim gjatë dy dekadave të fundit, është e njohur për titujt e saj të ndryshëm. Ky postim shqyrton veçoritë dhe produktet unike që BBIN paraqet në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta.

Rreth BBINKarakteristikat unike të BBINBBIN StudiosBBIN Lojërat më të njohura
Rreth BBIN

Rreth BBIN

Softueri i tregtarit të drejtpërdrejtë me bazë në Filipine BBIN u lançua në vitin 1999 nga BBIN Group. Kompania private ka ruajtur një status prestigjioz në tregun aziatik falë vlerave të saj të përqendruara te klientët. Ajo ka një licencë nga Gaming Laboratories International dhe mbështet operatorët e lojërave të fatit në tetë gjuhë.

Kompania iGaming është partnere me mbi 500+ entitete të ngjashme në sektorin e lojërave të fatit, duke përfshirë TC Gaming, Gtigaming, Big Gaming, Mega7, Doctor Gaming dhe FdSi Gaming. Në skenën ndërkombëtare, BBIN merr pjesë në projekte bamirësie dhe ekspozita ikonike. Kompania ka sponsorizuar ngjarje të ndryshme sportive dhe luftarake, duke projektuar kështu një perspektivë më të gjerë të industrisë së iGaming.

Rreth BBIN
Karakteristikat unike të BBIN

Karakteristikat unike të BBIN

Deri më tani, kompania ka arritur të punësojë mbi 1000 profesionistë dhe punon me mbi 200 zhvillues të lojërave. Këtu janë arsye të tjera që shumë operatorë të lojërave të fatit duan të bashkëpunojnë me BBIN.

Çmimet

Shërbimet e BBIN në kazinove të drejtpërdrejta janë renditur aq lart saqë kompania është nominuar disa herë për Çmimet e Lojërave Aziatike, duke përfshirë edhe vitin 2017. BBIN është përzgjedhur gjithashtu në listën e ngushtë për Çmimet EGR B2B në 2017 dhe 2022. Si me të tjerët të respektuar ofruesit e softuerit të kazinosë, BBIN jo vetëm që furnizon softuer, por gjithashtu jep udhëzime teknike për hapjen e faqeve të reja të internetit të lojërave të fatit. Si vlerësim, gjiganti iGaming u nderua me IGA (International Gaming Awards) në prill 2022 që u zhvillua në Londër. Më parë në vitin 2018, firma u shfaq si Kontribuesi më i mirë i CSR-së dhe Furnizuesi i Teknologjisë i fokusuar në Australi/Azi.

Integrimi API

Kazinotë e drejtpërdrejta BBIN përdorin një API të unifikuar që ofron akses në një bibliotekë të plotë të produkteve të lojërave të fatit nga liderët e industrisë si GamingSoft. Çdo operator i kazinosë që sapo ka filluar ose kërkon të rinovojë softuerin e tij të lojërave mund të krijojë faqen e tij të internetit lojëra të drejtpërdrejta në pak ditë. Një API gjithëpërfshirëse është e përkryer për një faqe kumari me ekipin e vet të zhvillimit. Pasi të marrin të gjitha produktet nga BBIN, integrimi do të jetë shumë më i lehtë me API-në më të fundit. Kjo kursen kohë dhe para.

Cilësi unike të softuerit BBIN

Grupi BBIN përpiqet t'u japë zgjidhje moderne dhe emocionuese kazinove aziatike që duan të ofrojnë lojëra me transmetime në internet. Softueri i lojërave nga kjo korporatë vjen me:

 • Mbështetje shumëgjuhëshe
 • Grafikë dhe cilësi video të jashtëzakonshme
 • Ndërfaqe shumë interaktive
 • Zgjidhje të etiketës së bardhë të nivelit të lartë
 • Mënyra të ndryshme pagese
 • Versionet e lojës demo
 • Shtesa për integrimin e palëve të treta
 • Platforma multivalutore me Bitcoin
 • Mbështetje ligjore gjithëpërfshirëse
 • Ndërfaqe ndër-platformë për çdo sistem operativ
Karakteristikat unike të BBIN
BBIN Studios

BBIN Studios

BBIN transmetoi fillimisht kazinotë e tyre drejtpërdrejt nga selia e saj në Manila, Filipine. Ajo është ende kryesore studio kazino live dhe ofron rreth 35 tregtarë ekskluzivë. Studio gjithashtu luan një rol të rëndësishëm gjatë ngjarjeve jashtë industrisë së lojërave të fatit dhe iGaming. Edhe pse BBIN operon në vende të tjera aziatike, kompania nuk ka studio të tjera në ato vende. Kohët e fundit, marka ka treguar një interes të madh për tregun kinez dhe po krijon produkte miqësore ndaj Kinës. BBIN nuk duket se ka ndonjë plan për të dalë nga tregu aziatik.

Kjo studio në Manila ka ndikim mbi Azinë Lindore duke u specializuar në tituj që tërheqin lojtarët nga ky rajon. Punonjësit do të gjejnë përmbajtje në gjuhët e tyre të preferuara si tajlandeze, koreane, kineze dhe japoneze.

Kamera në studio të teknologjisë së lartë

Studiot BBIN përdorin kamera të nivelit të lartë për të kapur lojën nga këndvështrime të ndryshme. Kjo u mundëson lojtarëve të kenë një pamje më të mirë dhe një ndjenjë më autentike të mjedisit të lojës. Ata gjithashtu mund të ndjekin nga afër çdo veprim në tavolina dhe dizajnin e përgjithshëm falë OCR (Optical Camera Recognition). Kjo teknologji ka një konfigurim të ulët vonesë që parandalon ndërprerjet nga rrjetet përreth.

Kamerat OCR janë elementë thelbësorë të lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, sepse ato veprojnë si sytë e lojtarëve dhe tregtarëve. Edhe pse të vogla në madhësi, ato janë aq të fuqishme sa mund të kapin një transmetim të drejtpërdrejtë çdo mikrosekondë gjatë një sesioni rrotullues. Një studio përmban të paktën tre kamera. Njëra është e përqendruar në pamjet e transmetimit nga timoni dhe tavolinat, ndërsa e dyta projekton ekrane foto-për-foto. Kamera e fundit lehtëson pamjen nga sytë e shpendëve të vendosjes së tryezës.

Cilësimet e kazinosë të ngjashme me jetën

Ndryshe nga studiot e zakonshme të lojërave, kazinotë e drejtpërdrejta që transmetojnë nga studiot BBIN ofrojnë mjedisin perfekt për lojërat e tavolinës. Ata kanë arritur të krijojnë simulime me tulla dhe llaç të rrotave. Sensorët e rrotave dërgojnë automatikisht rezultatet e basteve në re, kështu që tregtarët dhe lojtarët nuk kanë nevojë të konfirmojnë informacionin manualisht. Lojtarëve duket se u pëlqen entuziazmi që vazhdon në studiot BBIN. Krupierët tregojnë energji pozitive me muzikë optimiste në sfond, dhe ndonjëherë, ndezje të ndritshme të dritave strobe.

BBIN Studios
BBIN Lojërat më të njohura

BBIN Lojërat më të njohura

Përveç rritjes së tij, BBIN Group ka demonstruar një dëshirë për të bashkëpunuar me liderë të tjerë të industrisë si BetConstruct, Evolution Gaming dhe Pragmatic Play. Kjo shpjegon pse ofruesit e këtij programi të lojërave të fatit ofrojnë një portofol prej më shumë se 100 titujsh lojërash të mbushura me aksion. Ato janë të disponueshme në një gamë të gjerë bastesh, dhoma konkurrimi dhe vendosje të ndryshme bastesh. Përmbajtja unike prezantohet përmes transmetimeve të kamerës në internet në modalitetin gjatë gjithë orarit. Ndërfaqja argëtuese në një kazino të drejtpërdrejtë të mundësuar nga BBIN ka katër seksione kryesore, përkatësisht tregtarin, panelin kryesor, kartën/rrotën nga afër dhe historinë e basteve.

Lojra BBIN Live-Tregtar

seksioni i tregtarit të drejtpërdrejtë është seksioni më tërheqës i një kazinoje BBIN. Lojtarët priten në tavolina nga krupierë të veshur mirë 24/7. Zona përfshin lojëra me temë aziatike si:

 • Fantani
 • Karta iWenzhou 9
 • Tigri i Dragoit
 • Fan-Tan
 • Sic Bo

Adhuruesit e pokerit dhe adhuruesit e tavolinave klasike kanë një mundësi të provojnë fatin e tyre në pokerin e Teksasit dhe lojërat klasike të tavolinës. Katër nga tavolinat më të ngarkuara përfshijnë.

 • Ruletë e drejtpërdrejtë
 • Blackjack live
 • Baccarat live
 • Texas Hold'em

Ekziston edhe një kategori tjetër e titujve pak të njohur si:

 • Shih Die
 • Peshk-karkaleca-gaforre
 • BullBull
 • 3 Fytyra

Ashtu si të gjithë ofruesit e tjerë me reputacion të programeve kompjuterike të kazinosë, BBIN vlerëson përvojën e lojtarit. Si të tilla, ato sigurojnë funksionimin pa probleme të çdo veçorie të lojës për të sjellë argëtim sensacional. Çdo kazino e aktivizuar me BBIN ruan drejtësinë në të gjitha lojërat, në mënyrë që lojtarët të mund të luajnë pa rezerva. Disa lojëra si ajo e Live Sic Bo janë të thjeshta - gjithçka që nevojitet është të vendosësh një bast, të presësh që tregtari të hedhë kutinë dhe të shikosh rezultatet. Me një modalitet demo, çdokush mund të eksperimentojë me këto lojëra përpara se të rrezikojë paratë e tij.

BBIN Lojërat më të njohura

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Pse operatorët e lojërave të fatit preferojnë të lançojnë kazinotë e tyre me softuerin BBIN?

Softueri BBIN premton integrim të shpejtë përmes teknologjive të avancuara të një API me burim të hapur. Kjo u mundëson operatorëve të eksplorojnë tregun e iGaming në kohën më të shkurtër të mundshme, në mënyrë që ata të mund të përshtatin faqet e tyre me kërkesat në ndryshim të basteve.

A është BBIN një ofrues global i kazinosë live iGaming?

BBIN operon kryesisht në kontinentin aziatik por ka shfaqur interes në vendet evropiane. Kompania është në rrugën e duhur për t'u bërë një ofrues global brenda disa viteve të ardhshme. Kohët e fundit, korporata lançoi temën e saj të vitit 2022 - The Gaming Beat - e cila pretendon se BBIN do të vazhdojë të ofrojë zgjidhje inovative dhe shërbime të nivelit të lartë për partnerët e saj. Partneritetet ndërkombëtare do të përmirësojnë konkurrencën e markës.

Cilat pajisje mbështet BBIN?

Të gjitha lojërat BBIN janë krijuar për të punuar në platformat HTML5. Kumarxhinjtë mund t'i shijojnë këto produkte përmes telefonave inteligjentë, tabletëve dhe kompjuterëve të tyre desktop. Pavarësisht nëse është sistemi operativ iOS ose Android, lloji i veglës nuk bën dallim. Të gjithë shfletuesit e njohur celularë mbështeten gjithashtu nga softueri BBIN.

Çfarë është kaq unike në lidhje me platformat BBIN?

Shumica e titujve të lojërave për letra dhe lojëra tavoline i kushtohen kulturës aziatike. Wenzhou dhe Fantan janë vetëm për të përmendur disa. Për më tepër, përmbajtja është përditësuar me një bazë të dhënash gjithëpërfshirëse të fluksit të parave, duke u dhënë kazinove të drejtpërdrejta një plan të shkëlqyeshëm të menaxhimit të backend. Kompania mezi pret të aplikojë Analizën e të Dhënave të Mëdha për të optimizuar performancën. Funksione të tjera si metoda të ndryshme bankare e bëjnë jetën e lojtarëve të fatit shumë më të lehtë.

A është e mundur që kazinotë me tregtarë të drejtpërdrejtë të BBIN të shtojnë bare të reja gjuhësore?

BBIN shkëlqen në mbështetjen shumëgjuhëshe. Softueri mbështet ndërfaqe të ndryshme në mënyrë që operatorët të mund të integrojnë faqe në internet në gjuhë të ndryshme dhe të shtojnë një opsion të ri dialekti kur ata e gjykojnë të arsyeshme. Ky fleksibilitet është i disponueshëm në seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe seksioneve të tjera të zakonshme të lojërave të kazinosë.

Çfarë do të thotë fundi i një basti në seksionin e tregtarit të drejtpërdrejtë?

Nëse nuk nevojiten më baste, kruperi i drejtpërdrejtë do të bëjë një njoftim. Më pas, lojtarët duhet të ndalojnë së vënë baste derisa kruperi të hapë një raund tjetër.

A pranojnë kazinotë BBIN lojtarë nga vendet jo-aziatike?

Po. Ata mirëpresin lojtarë nga kontinente të tjera. Shumë lojtarë amerikanë dhe evropianë mund të mos kenë dëgjuar për BBIN për shkak të preferencës së tij rajonale. Por e vërteta është se kazinotë e zhvilluara nga kjo kompani nuk janë gjeo-të kufizuara.

Sa tituj të transmetuar drejtpërdrejt krenohet BBIN?

BBIN ka më shumë se 14 tituj në seksionin e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Këto përfshijnë lloje të ndryshme të blackjack, baccarat, ruletë dhe zgjidhje ekzotike.

A janë testuar lojërat BBIN për cilësi dhe drejtësi?

Produktet e lojërave të fatit duhet të jenë të certifikuara përpara se t'u lëshohen konsumatorëve. Sigurimi i cilësisë në BBIN ofrohet nga Gaming Labs, një kompani e pavarur testimi dhe një mësues tregu. Kjo do të thotë që lojërat e zhvilluesit kanë kaluar standardet e industrisë për sa i përket mekanikës së lojës, dizajnit dhe transparencës.

Sa faqe interneti të lojërave të fatit kanë adoptuar softuerin BBIN?

Marka të shumta të njohura të kazinove bashkëpunojnë me BBIN. Studio e lojërave të drejtpërdrejta bashkëpunon vetëm me operatorë të sigurt dhe ligjor të kazinosë të listuar në faqen e internetit Live CasinoRank.