Kazinotë më të mira live me Live Bet on Poker 2023/2024

Live Bet on Poker është një variant i njohur i lojës së pokerit Texas Hold'em me një kuvertë. Loja është e disponueshme në shumicën e kazinove të drejtpërdrejta, duke e bërë atë lehtësisht të aksesueshme për lojtarët në mbarë botën. Aftësia e lojës për të akomoduar një numër të pafund lojtarësh në një kohë është padyshim një nga atributet e saj më mbresëlënëse. Kjo do të thotë që lojtarët nuk kanë nevojë të shqetësohen për gjetjen e tavolinave të hapura të pokerit për t'u bashkuar kur duan të luajnë. Loja luhet vetëm kundër tregtarit të drejtpërdrejtë në vend që të luajë kundër lojtarëve të tjerë, siç është e zakonshme me lojërat e tjera të pokerit live.

Për sa i përket çështjeve estetike, bastet e drejtpërdrejta në poker nuk janë aspak mbresëlënëse. Ka zgjidhje të jashtëzakonshme vizuale dhe grafike që japin një përvojë gjithëpërfshirëse. Krupierët janë gjithashtu miqësorë, të ditur dhe profesionistë.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani bastin e drejtpërdrejtë të BetConstruct në Poker

Si të luani bastin e drejtpërdrejtë të BetConstruct në Poker

Çdo lojtar mbi 18 vjeç mund të luajë bast të drejtpërdrejtë në poker. Lojtarët e pokerit janë të interesuar për këtë poker live titulli duhet vetëm të gjesh dhe të regjistrohesh në një kazino të drejtpërdrejtë që ofron lojën. Kur zgjedhin një kazino të drejtpërdrejtë, lojtarët duhet të kufizojnë opsionet e tyre në kazinotë e licencuara. Ata gjithashtu mund të marrin në konsideratë gjëra të tjera si kufizimet juridiksionale, mënyrat e disponueshme të pagesës dhe gjuha e përdorur. Me bazë lokale kazinove të drejtpërdrejta janë zakonisht më të përshtatshme për shumicën e lojtarëve pasi ofrojnë komoditete të shumta. Të tilla përfshijnë përdorimin e gjuhës dhe monedhave lokale.

Si të luani bastin e drejtpërdrejtë të BetConstruct në Poker
Rregullat e basteve të drejtpërdrejta në poker

Rregullat e basteve të drejtpërdrejta në poker

Renditja e basteve live në duart e pokerit ndjek rregullat zyrtare të renditjes së pokerit në Texas Hold'em. Nga më i larti tek më i ulti, renditjet janë royal flush, straight flush, katër të një lloji, full house, flush, straight, tre të një lloji, dy çifte, pair dhe high card.

Kartat shpërndahen gjithmonë një nga një në drejtim të akrepave të orës. Kjo ndihmon për të standardizuar lojën dhe për të parandaluar çdo manipulim të mundshëm.

Gjuajtësit duhet të vendosin bastet e tyre përpara përfundimit të një raundi bastesh. Si i tillë, programi i lojrave nuk pranon baste të vonuara.

Diçka për t'u theksuar është se lojtarët mund të ndryshojnë dorën në të cilën ata vënë bast gjatë raundit pasi të jenë zbuluar disa letra të përbashkëta. Gjithashtu nuk ka thirrje për rritje ose palosje, siç është e zakonshme me pokerin Texas Hold'em me bazë tokësore.

Lojë e lojës

Objektivi në këtë lojë live është të bësh dorën më të mirë të pokerit të përbërë nga dy letra vrima dhe çdo tre letra nga letrat e komunitetit. Para fillimit të lojës, lojtarët mund të vënë baste. Bastet mund të jenë renditja e kartës që do të ketë një dorë fituese ose cila dorë do të fitojë. Loja fillon me krupierin që shpërndan dy letra vrima në çdo pozicion loje. Më pas ndodh një raund bastesh, ku çdo lojtar në transmetimin e drejtpërdrejtë mund të bastojë në çdo pozicion të lojës.

Më pas shpërndahen tre letra në të njëjtën kohë dhe fillon një raund tjetër bastesh. Raundi tjetër i basteve është pas kartës së kthesës. Bastet bëhen më të ashpra pas çdo raundi pasi shanset ndryshojnë në kohë reale. Pasi të vendosen të gjitha bastet, kruperi shpërndan kartën e lumit për të plotësuar pesë letrat e përbashkëta dhe për të përfunduar lojën. Të gjithë lojtarët që vënë bast në dorën fituese fitojnë dhe fitimet e tyre kreditohen në llogaritë e tyre të lojërave.

Rregullat e basteve të drejtpërdrejta në poker
Bast të drejtpërdrejtë në pagesat e pokerit

Bast të drejtpërdrejtë në pagesat e pokerit

Në këtë lojë live nga Betconstruct, pagesat ndryshojnë në varësi të renditjes së dorës fituese. Raporti i pagesës për një dorë fituese me një kartë royal flush, straight flush ose kartë të lartë është 100:1. Shanset katër të një lloji, të plotë dhe të flushit janë 80:1, 8.7:1, 8.7:1 dhe përkatësisht. Drejt, tre të një lloji dhe çifti kanë respektivisht 5.7:1, 6.8:1 dhe 5.8:1, me një dy palë që kanë shanset më të ulëta në 3.1:1. Të RTP norma është 97%.

Shuma maksimale e lejuar e bastit për lojtar është 4,800 € për raund, dhe minimumi është 1 €. Sidoqoftë, kjo mund të ndryshojë nga një kazino live në tjetrën. Lojtarët mund të arkëtojnë fitimet e tyre duke u tërhequr përmes cilitdo prej opsioneve të ofruara nga kazinoja e përdorur. Shumica e kazinove të drejtpërdrejta zakonisht ofrojnë opsione të ndryshme tërheqjeje për të siguruar që lojtarët të kenë akses në fitimet e tyre në mënyrën më të përshtatshme të mundshme. Në shumicën e rasteve, përpunimi i tërheqjes zakonisht zgjat deri në tre ditë pune.

Bast të drejtpërdrejtë në pagesat e pokerit