Kazinotë më të mira live me Live Super Six 2023/2024

BetConstruct është një ofrues softuerësh i njohur për furnizimin e një numri lojërash kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë. Është interesante që ofruesi ka marrë një qasje të ndryshme ndaj lojërave të njohura të kazinosë live, kjo është arsyeja pse ka kaq shumë variante të ndryshme lojërash.

Përveç versionit tradicional të baccarat live, ofruesi ofron të ashtuquajturin Live Super Six, një lojë popullore në Azi dhe më gjerë.

Dhe ndërsa Super Six është më i përshtatshmi për rrotulla të larta, amatorët janë të mirëpritur të provojnë fatin e tyre. Ajo vjen me shumë veçori unike, të cilat e veçojnë atë nga lojërat e tjera baccarat. Për shembull, lojtarët personalizojnë deri në 16 baste anësore në krye të vendosjes së basteve të rregullta.

Si të luani Live Super Six të BetContstructRregullat e Live Super SixRregulla të tjeraLojë e lojësPagesat Live Super Six
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani Live Super Six të BetContstruct

Si të luani Live Super Six të BetContstruct

Para se të luani live Super Six, një gjë që duhet të mbani mend është se ka shumë faqet e drejtpërdrejta të kazinosë që ofrojnë këtë lojë. Si i tillë, lojtarët duhet të tregojnë kujdes kur bëjnë zgjedhjen e tyre të kazinosë.

Në CasinoRank, lojtarët mund të gjejnë një gamë të gjerë të kazinove të rekomanduara live Super Six që janë zgjedhur me kujdes bazuar në cilësinë e transmetimit, biblioteka e lojërave, dhe mbështetje, ndër veçoritë e tjera. Prandaj, lojtarët nuk do të gabojnë me asnjë nga këto faqe.

Një tjetër gjë e rëndësishme për t'u mbajtur mend është se nuk ka një strategji të vetme që i përshtatet të gjithëve për të ndihmuar në fitimin live Super Six. Megjithatë, ka disa vendime që lojtarët mund të marrin për të minimizuar humbjet. Për shembull, meqenëse Banker ka avantazhin më të ulët të shtëpisë (pak mbi 1%), lojtarët do të humbasin më pak para nëse vënë bast në të.

Si të luani Live Super Six të BetContstruct
Rregullat e Live Super Six

Rregullat e Live Super Six

Për sa i përket lojës, Super Six baccarat është një lojë shumë e thjeshtë që vijon rregullat standarde të baccarat. Lojtarët vënë bast ose në dorën e lojtarit ose në dorën e bankierit, ashtu si në variantet e tjera të baccarat-it.

Çdo dorë mund të ketë vetëm tre letra në këtë lojë. Për më tepër, lojtarët mund të bastojnë në barazime. Në mënyrë ideale, objektivi i lojtarit është të parashikojë nëse Lojtari ose Bankeri do të kenë një rezultat më të mirë ose nëse loja do të përfundojë me barazim.

Rregullat e tjera të lojës thonë se të gjitha aset vlejnë një pikë, dhe të gjitha dhjetërat dhe fotografitë vlejnë zero. Gjithashtu, të gjitha deuces deri në nëntë vlejnë vlerën e tyre nominale.

Rregullat e Live Super Six
Rregulla të tjera

Rregulla të tjera

Nuk tërhiqen letra shtesë nëse Lojtari ose Bankeri ka 8 ose 9 gjithsej me dy letrat e para. Kjo njihet si dora natyrale. Nëse rezultati i lojtarit është pesë ose më i ulët, atij i jepet një kartë e tretë.

Dora e bankierit do të qëndrojë në një gjashtë ose më lart nëse lojtari nuk merr një kartë të tretë, duke marrë një kartë të tretë në një pesë ose më të ulët. Bankeri duhet të ndjekë një rregull të tretë të kartës bazuar në lëvizjen e Lojtarit ose atë që ai (Bankeri) mban.

Rregulla të tjera
Lojë e lojës

Lojë e lojës

Super Six nuk është një lojë standarde baccarat. Në mënyrë tipike, është një lojë me ritme të shpejta që vë në provë aftësitë vendimmarrëse të lojtarit. Kohëzgjatja ndërmjet raundeve është shumë e shkurtër dhe lojtarët kanë vetëm 10 sekonda për të vënë një bast. Megjithatë, ata mund të përdorin opsionet "Ri-bast" ose "Pastro" për të luajtur një mashtrim. Prandaj, ata kanë një shans për të korrigjuar gabimet, nëse ka.

Lojë e lojës
Pagesat Live Super Six

Pagesat Live Super Six

Ia vlen të kuptosh pagesat dhe avantazhin e shtëpisë së çdo loje kazino. Kjo ndihmon në marrjen e vendimeve të duhura gjatë lojës, duke rritur shanset e lojtarit për të fituar.

Me një Kthim te lojtari prej 96.7%, Super Six live nuk është padyshim loja me RTP-në më të lartë, por nuk është as shumë e keqe. Për sa i përket pagesave të parave të barabarta, Bankeri dhe Lojtari paguajnë në 1:1 (madje edhe para). Nëse Bankeri fiton me 6, kazinoja paguan gjysmën e bastit në 1:2. Një bast barazimi paguan 8:1

Në krye të basteve bazë, ka tre baste anësore, duke përfshirë Super 6, Dragon 7 dhe Panda 8. Nëse dora e Banker është 6 pikë, basti Super 6 paguhet. Nëse Bankeri ka një dorë me tre letra dhe shënon shtatë pikë, basti Dragon 7 fiton. Më në fund, basti Panda 8 paguhet nëse lojtari ka një dorë 8-pikëshe me 3 letra.

Pagesat Live Super Six