Kazinotë më të mira live me Live Switch Blackjack 2023/2024

Nuk është sekret që tregu i lojërave të fatit po shpërthen nga ofruesit e programeve kompjuterike të kazinove të drejtpërdrejta. Disa janë më të njohura se të tjerët kur bëhet fjalë për zhvillimin e blackjack live. Si shembull, BetConstruct është një zhvillues softuerësh i vlerësuar me çmime për lojërat e kazinosë live. Por emri i markës nuk merr të njëjtën kurorë si kompanitë kryesore si Visionary iGaming. Ndërsa është një nga emrat më të njohur në industrinë e basteve sportive, shumë adhurues të kazinove live nuk dinë për të. BetConstruct është licencuar nga MGA dhe UKGC për të ofruar një version interesant të blackjack-ut të njohur si Live Switch Blackjack. Është një nga publikimet më të mira të kompanisë me rregulla miqësore për lojtarët dhe një kthesë emocionuese.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Blackjack me kalim të drejtpërdrejtë të përcaktuar

Blackjack me kalim të drejtpërdrejtë të përcaktuar

Blackjack Switch është një Varianti blackjack nga BetConstruct, në të cilën lojtari duhet të vendosë baste në dy duar. Siç nënkupton edhe emri, lojtarët mund të ndërrojnë ose shkëmbejnë kombinimin e letrave midis duarve. Tavolinat e tij kanë tre ndenjëse dhe dy kuti për baste të njëkohshme për individ. Krahasuar me Blackjack standard, ky version ofron kaq shumë mënyra për të ndërvepruar. Për më tepër, ndërrimi paraqet shumë opsione bastesh si në rastin e bastit të sigurt Super Match.

Live Switch Blackjack tërheq si lojtarët fillestarë ashtu edhe ata veteranë. Bastet e tij anësore kanë shanse më të larta, duke i bërë ato perfekte për lojtarët me përvojë ndërsa rriten kazino live' Të ardhurat. Loja interaktive i lejon operatorët të mbajnë më shumë klientë.

Blackjack me kalim të drejtpërdrejtë të përcaktuar
Si të luani Switch Blackjack

Si të luani Switch Blackjack

Edhe pse Switch Blackjack i BetConstruct merr konceptin e përgjithshëm të lojërave blackjack, ai mund të jetë më shumë se thjesht një kënaqësi e vetme një herë në jetë. Pra, është jetike të kuptoni bazat përpara se t'i jepni një goditje.

Ka 8 kuverta të shpërndara nga një tregtar i drejtpërdrejtë në një kazino në internet në dy kuti. Për çdo lojtar, tregtari pret dhe përzien dy duar. Nëse lojtari ndërron kartën e dytë midis duarve, ata kanë një mundësi më të madhe për të arritur një blackjack. Megjithatë, ndërrimi ka një kosto shtesë: pagesa reduktohet në 1:1 në kurriz të 3:2 të rregullt.

Supozoni se tregtari shënon një 22. Kjo do të jetë një shtytje (kravatë) dhe jo një bust (që normalisht është çdo gjë mbi 21). Më pas loja do të vazhdojë me rregullat normale të blackjack-ut, me dy duar për çdo lojtar. Ndërsa tregtari godet një 17 të butë, ai mund të shikojë për blackjack sapo të tërheqë Ace-n e parë. Asnjë pjesëmarrës nuk mund të luajë nëse nuk ka një vend të lirë midis të treve. Aset e ndara marrin një kartë të vetme. Ashtu si shumica e lojërave të tavolinës live të kazinosë, koha është thelbësore. Ka një afat kohor prej 15 sekondash përpara se të kalohet në raundin tjetër.

Rregullat e Switch Blackjack

Siç u përmend, kjo Lojë me tregtar të drejtpërdrejtë të kazinosë përmban baste anësore që mund të vendosen njëkohësisht. Njëri është basti anësor i Super Ndeshjes, i cili parashikon rezultatin e katër letrave të para. Lojtari fiton kur parashikojnë letra me të njëjtën vlerë midis katër. Basti i anës tjetër është Perfect 4, ku lojtarët hamendësojnë nëse katër letrat e tyre fillestare do të krijojnë një palë, Tre të një lloji, Katër të një lloji ose dy palë.

Ndërrimi i shpjeguar

Truku qëndron në marrjen e një vendimi të mirë për ndërrimin. Nëse nuk ka arsye të mirë për këtë, është më mirë të vononi. Ndërrimi fillestar luan një rol të rëndësishëm në rezultatet. Lojtari ka një shans më të mirë për të marrë një blackjack, kështu që është mirë të përdorësh strategjitë më të mira. Përsëri, është më e dobishme të përqendroheni në një dorë të vetme si pikë e mundshme fituese. Është e rëndësishme të theksohet se opsioni i ndërrimit është i disponueshëm pasi të jenë shlyer të gjitha bastet anësore.

Strategjia e ndërrimit është e dobishme kur lojtari dëshiron të bëjë njërën ose të dyja duart më të forta. Kur tregtari zbulon një vlerë 6 ose më të ulët, lojtari duhet të kërkojë shanse për të dyfishuar ose ndarë duart në rast se duhet të ndërrojë letrat e dyta. Nuk ka nevojë të kaloni nëse ata tashmë kanë një mundësi për t'u ndarë ose dyfishuar.

Kur tregtari tregon një vlerë karte 7 ose më të lartë, ndërrimi mund të mos funksionojë. Objektivi në këtë pikë është të bësh një shtatëmbëdhjetë ose më shumë.

Si të luani Switch Blackjack
Pagesat dhe RTP-të e Blackjack Live Switch

Pagesat dhe RTP-të e Blackjack Live Switch

Në varësi të ngjashmërisë së kostumeve të kartave, pagesat jepen si më poshtë.

 • Një çift ka një probabilitet 1:1

 • Tre të një lloji mburren shanset 5:1

 • Katër e një lloji paguan 40:1

  Sipas rregullave të Las Vegas, tregtarët e kazinove live me Switch Blackjack duhet të arrijnë 17. Çdo blackjack që rezulton nga ndërrimi ka 21 pikë, në të cilin rast skaji i shtëpisë bëhet 0,58% (99,42% RTP) në një strategji optimale. Sipas rregullave ruse, RTP është 99.8% (0.2% buzë e shtëpisë) me një opsion për dorëzim të hershëm kundër asit. RTP do të ndryshojë në mënyrat e mëposhtme në disa skenarë.

 • Rritet me 0,30% kur tregtari i drejtpërdrejtë në kazinonë online qëndron në soft 17

 • Zvogëlohet me 0,02% kur loja fillon me 8 kuvertë

 • Rritet me 0.4% në rast të një blackjack të ndërruar

 • Rritet me 0.21% pas një fitimi automatik në blackjack.

  Për sa i përket RTP, bastet anësore në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta shpërblejnë lojtarët si më poshtë:

 • Perfekte 4: 1,72%

 • Super ndeshje: 98.54%

Pagesat dhe RTP-të e Blackjack Live Switch