Betgames

June 27, 2022

BetGames më në fund nënshkruan marrëveshjen me Avento

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

BetGames është një nga liderët ofruesit e lojërave të kazinosë live. Ky grumbullues i përmbajtjes së drejtpërdrejtë njihet për fuqizimin e disa prej kazinove më të mira në internet në lojë. Në përputhje me këtë, kompania së fundmi nënshkroi një marrëveshje me Avento MT për të ofruar lojëra kazino live në kazinotë e markës. 

BetGames më në fund nënshkruan marrëveshjen me Avento

Lojëra të përmirësuara të lotarisë

Pas kësaj marrëveshjeje, BetGames do të furnizojë markat e kazinove Avento me lojërat e saj të kazinosë live dhe lotaritë më të vlerësuara. Marrëveshja përfshin ekskluzivitetet e BetGames si Wheel of Fortune, Classic Wheel dhe Dice Duel. 

Avento është një operator jashtëzakonisht i popullarizuar i kazinove në internet me licenca në tregje të shumta të rregulluara. Pas prezantimit të lojërave, markat e Avento MT do të shtojnë markat fituese të çmimeve të BetGames në bibliotekat e tyre tashmë të mbushura me balonë, të cilat tashmë përmbajnë tituj nga NetEnt, Evolution, Microgaming dhe Yggdrasil.

Vlen të përmendet se marka Avento MT ka një prani më të madhe se sa jeta në tregjet evropiane. Kompania aktualisht është e licencuar në Maltë, duke i dhënë asaj akses në tregje të rëndësishme si Suedia, Italia, Rumania, Holanda, etj. Pra, në përgjithësi, është një hap masiv për të gjitha palët. 

Deklarata zyrtare për marrëveshjen

Menjëherë pas nënshkrimit të marrëveshjes, John Paul Rowland, zëvendës president i Evropës dhe Azisë në BetGames, tha se BetGames është një kompani shumë ambicioze që kërkon të rrisë shtrirjen e saj duke u partnerizuar me operatorët më të mirë të kazinosë live. Ai vazhdoi se kompania është e lumtur të bashkëpunojë me një kompani dinamike si Avento, duke e lejuar atë të furnizojë titujt e saj emocionues për më shumë lojtarë. 

Nga ana tjetër, Shefi i Partneriteteve në Avento MT tha se kompania është e emocionuar që më në fund të arrijë një marrëveshje me BetGames, një nga studiot më të mira të kazinosë live. Ai shprehu besimin se futja e titujve të BetGames në bibliotekën e tyre do t'i lejonte ata të tërhiqnin më shumë lojtarë dhe të rriteshin në tregjet kryesore. Nuk ka dyshim për këtë!

Pas një fillimi të ngjeshur të vitit 2022, zhvillimi më i fundit e sheh BetGames të vazhdojë planet e saj të shpejta të zgjerimit të biznesit. Kompania kohët e fundit riemërtoi studion e saj Lotto Reloaded, duke marrë frymë në jetën e re shumë të nevojshme. Studioja e rinovuar është e licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe MGA.

Ofertat e Kazinosë Live të BetGames

Edhe pse kompania është paksa e lënë në hije nga prania e Evolution, ofertat e tyre të lojërave nuk janë të dobëta. 

Pra, pa humbur kohë, më poshtë janë disa tituj të njohur të BetGames të shijuar nga lojtarët:

Bast në Poker

Jeni adhurues i Texas Hold'em? Luaj Bet on Poker nga BetGames. Kjo lojë live poker përdor kuvertën standarde 52 letrash me deri në gjashtë pozicione loje. Por ndryshe nga Texas Hold'em, lojtarët nuk kanë nevojë të marrin ndonjë vendim për të luajtur. Thjesht kapni renditjen e dorës së pokerit dhe jeni gati për të shkuar. Është kaq e lehtë!

Bast në Baccarat

Bet on Baccarat përdor të njëjtat rregulla të lojës si Punto Banco dhe lojërat klasike baccarat live. Dallimi i vetëm është se kjo lojë e drejtpërdrejtë kazinoje u lejon bastuesve të bastojnë para dhe pasi të shpërndahen letrat e para. Kjo e bën lojën edhe më të këndshme.

Andar Bahar

Andar Bahar është një lojë indiane me letra që përdor kuvertën standarde me 52 letra. Ndryshe nga versioni Ezugi, opsioni i BetGames përmban dy baste anësore. Lojtarët mund të parashikojnë numrin e letrave që do të shpërndahen përpara një ndeshjeje ose të vënë bast mbi ngjyrën, kostumin dhe vlerën. Siç pritej, pozicionet Andar dhe Bahar janë bastet kryesore me një pagesë 0.90:1. 

Lufta e basteve

War of Bets është një nga publikimet më të njohura të kazinosë live nga BetGames. Është një lojë e drejtpërdrejtë ku lojtarët bastojnë nga të dy palët për tregtarin dhe lojtarin. Pala me vlerën më të lartë fiton. Është më shumë si loja Andar Bahar e zhvilluesit. 

Rrota e fatit

E prezantuar në Mars 2021, Wheel of Fortune është një lojë e drejtpërdrejtë që përdor RNG për të përcaktuar rezultatet. Rrota e madhe ka 19 segmente të numëruara nga 1 deri në 18, me segmentin e 19-të që përmban një yll dhe një filxhan. Nëse rrota ulet në xhepin e 19-të, ju merrni një pagesë 18:1. 

Me fat 7

Lucky 7 është një lojë e stilit të lotarisë me një sërë opsionesh bastesh. Lojtarët fillojnë duke vendosur një bast në gjashtë opsionet e disponueshme dhe më pas do të tërhiqen shtatë topa nga 42. Pritësi i drejtpërdrejtë do të tërheqë një top pas çdo pesë minutash. 

I shpejtë 7

Të luash Live Speedy 7 është një nga gjërat më të thjeshta për të bërë në kazinotë më të mira live. Lojtarët thjesht parashikojnë nëse letra e shpërndarë do të jetë e zezë ose e kuqe përpara se të vendosin një bast. Të gjitha letrat shpërndahen përballë me lojtarët që parashikojnë ngjyrën e letrës tjetër. Me pak fjalë, ju vendosni një bast përpara se të shpërndahet një kartë e re. Mbani mend, shpërndarja e letrave bëhet pas çdo 12 sekondash. Pra, vazhdoni!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme