Kazinotë më të mira live me BlaBlaBla Studios 2024

Blablabla studio është një ofrues softuerësh kazino me bazë jashtë Afrikës së Jugut. Ata kanë bërë një emër për veten e tyre duke projektuar disa nga zgjidhjet më të mira moderne të lojërave elektronike në internet. Ndërsa ka shumë pak gjasa të gjesh një kazino të bazuar tërësisht në softuerin e tyre, shumica e kazinove kanë një ose dy lojëra elektronike nga ky operator në listën e tyre.

Rreth BlaBlaBla StudiosKarakteristikat unike të BlaBlaBla StudiosLojërat më të njohura të BlaBlaBla Studios
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth BlaBlaBla Studios

Afrika e Jugut mund të mos jetë vendi i parë që të vjen në mendje kur mendon kazinove të drejtpërdrejta dhe softuer lojrash, por këtu filloi BlaBlaBla Studios. E krijuar në Cape Town në vitin 2012, ajo filloi jetën si një studio e vogël animacioni me pothuajse asnjë staf. Që atëherë, nën udhëheqjen e Carmen Granger, një grua me 25 vjet përvojë në biznes, ata janë rritur në madhësi dhe sukses për t'u bërë një lojtare e qëndrueshme në fushën e lojërave live dhe softuerëve të kazinosë.
Ekipi BlaBlaBla Studios tani përbëhet nga një ekip i talentuar dhe i përkushtuar prej mbi 50 stilistësh, animatorësh, strategësh dhe zhvilluesish si në Afrikën e Jugut ashtu edhe në MB. Ata krijojnë lojëra zhytëse dhe imagjinative, duke u fokusuar në grafika të patëmetë 3D, audio realiste, histori komplekse dhe tema të ndërlikuara. Ndërtimi i botës fantazi, loja e shkëlqyeshme, argëtuese dhe veçoritë unike të bonusit apelojnë për një gamë të gjerë lojtarësh në disa kontinente, në internet dhe në kazinotë drejtpërdrejt.
Kjo studio është përgjegjëse për zhvillimin e një sërë produktesh, duke përfshirë lojëra elektronike në internet dhe në tokë dhe lojëra tavoline. Duke përdorur teknologjinë HTML5, Javascript dhe Flash ndër të tjera, ata janë në gjendje të krijojnë lojëra për platforma të shumta. Dhe, lojërat e tyre drejtojnë spektrin e plotë të paqëndrueshmërisë nga varianca e ulët në të lartë.

Karakteristikat unike të BlaBlaBla Studios

Emri i tyre mund të nënkuptojë një shoqëri të relaksuar dhe disi të qetë, por ata janë në të vërtetë çdo gjë tjetër veçse. Që nga fillimi i tyre, kjo studio ka gëzuar rritje të shpejtë dhe një prodhim mbresëlënës pjellor. Një prodhim që është rritur vetëm vitet e fundit falë bashkëpunimeve dhe marrëveshjeve me disa partnerë të respektuar të lojërave të drejtpërdrejta.
Disa nga arritjet më të dukshme të kësaj studio përfshijnë:

  • Ato janë të licencuara dhe të rregulluara nga Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar.
  • Në vitin 2017 ata nënshkruan një marrëveshje ekskluzive me softuer i kazinosë live kompania dhe gjigandi i industrisë Microgaming.
  • Ata prodhojnë lojëra të drejtpërdrejta për liderët e industrisë si Leander Gaming dhe emra lojërash si SoftBet, NextGen dhe SkillzGaming.
  • Lojërat e tyre mund të gjenden gjithashtu në kazinotë me bazë tokësore William Hill.
  • Ato kujdesen për platformat online, PC, tablet dhe celularë,
  • Degëzim më tej në zhvillimin e aplikacioneve, lojërat me letra dhe zhvillimin e lojërave edukative dhe animacionin stop motion.

Ende, BlaBlaBla Studios nuk ka fituar ende ndonjë çmim për aftësitë e tyre. Por mund të jetë vetëm çështje kohe. Me produktin e tyre të lojërave emocionuese, të freskëta, partneriteteve cilësore, përkushtimit për lojëra të sigurta dhe të drejta dhe vlerës së shkëlqyer të prodhimit, ata janë një kompani për t'u kujdesur në të ardhmen!

Lojërat më të njohura të BlaBlaBla Studios

  • Champion of Champions - Një lojë për lojtarët që duan stilin retro arcade. Kjo lojë me temë artet marciale merr frymëzim nga arcade klasike Street Fighter dhe ka djem të mirë që luftojnë të keqen për të mbledhur monedha.
  • Amazing Alchemist - kjo lojë e bukur u jep lojtarëve mundësinë për të krijuar ar! Me grafika mahnitëse, katër modifikues të rrotullave, rrotullime falas dhe një bonus për përgatitjen e ilaçeve, kjo lojë magjike do t'i bëjë lojtarët të kthehen herë pas here.
  • Fortunes of Asgard - Një lojë zhytëse e rrënjosur në mitologjinë norvegjeze. Lojtarët bashkohen me perënditë që luftojnë rrugën e tyre për në Valhalla në këtë lojë slot video të mbushur me veçori të shkëlqyera bonusi dhe lojë emocionuese.
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi