Evolution Gaming

October 27, 2020

Arritjet e Evolution Gaming në 2020

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Evolution Gaming, e cila është një sytjena që të gjithë e njohin për shkak të përmbajtjes së saj të jashtëzakonshme dhe për të qenë një nga ofruesit kryesorë të kazino live software, sapo zbuloi raportin e saj të ndërmjetëm për periudhën janar-shtator të këtij viti. Marka është padyshim krenare për arritjet që kanë bërë në këtë kohë dhe do të vazhdojnë të bëjnë të njëjtën gjë në të ardhmen.

Arritjet e Evolution Gaming në 2020

Pikat kryesore të tremujorit të tretë për vitin 2020

Kjo markë ka bërë shumë lëvizje për t'u bërë shumë e njohur në këtë industri. Vetëm në tremujorin e tretë të vitit, ajo regjistroi: Rritje të EBITDA me 87% në 90.7 milion € së bashku me një diferencë prej 64.8% Fitimet për aksion prej 0.44% Rritja e fitimeve operative me 48% në 140.0 milion € Fitimi gjatë të njëjtit periudhë prej 79.4 milionë euro

Kur shikojmë 9-mujorin, nga janari deri në shtator, vihet re si më poshtë:

Fitimi për aksion ishte 1.12 € Fitimi për këtë hark kohor ishte 204.0 milion € Rritja e të ardhurave operative me 48% në 383.5 milion € Rritja e EBITDA me 86% në 235.9 milion € me një diferencë prej 61.5%

Çfarë mendon Evolucioni për këtë rritje

Martin Carlesund, i cili është CEO në Evolution deklaroi se është i lumtur të raportojë rezultate të shkëlqyera për tremujorin. Të ardhurat arritën në 140 milionë euro, që është një rritje prej 48% krahasuar me tremujorin e tretë 2019. Sa i përket EBITDA-së ajo arriti në 91 milionë euro dhe kishte një diferencë prej 64.8%.

Ky tremujor i kaluar ishte padyshim një periudhë e aktivitetit të jashtëzakonshëm të lartë për Evolution Gaming. Deri në fund të kësaj kohe, marka është drejtpërdrejt me tavolinat e tyre të para në Kaunas, Lituani dhe gjithashtu në Pensilvani, SHBA. Ata janë shumë të kufizuar për shkak të Covid-19. Megjithatë, dalëngadalë, ata po kthehen në sasinë e tavolinave që kishin para koronavirusit.

Ai foli për Crazy Time, e cila ishte dhe është ende një nga lojërat e tyre më të suksesshme dhe më të njohura live në çdo kazino online. U lëshua në korrik. Ajo ka bërë një sukses të rëndësishëm në treg për shkak të formatit të saj dhe gjithashtu mundësisë për të marrë fitime të jashtëzakonshme. Më pas, u shfaq ruleta e menjëhershme dhe kjo pati një sukses fantastik gjithashtu.

Çfarë synon Evolution

Synimet për Evolution janë të thjeshta pasi duan të synojnë tregun gjerman në periudhën në vijim. Ata presin të marrin licenca nga viti 2021. Këto do të përfshijnë certifikimin për lojëra elektronike në internet dhe gjithashtu për një kazino live. Marka është e disponueshme sot në Amerikën e Veriut, veçanërisht në Pensilvani, dhe ka bërë disa marrëveshje të rëndësishme me markat e tjera për t'u ofruar lojtarëve lojërat më të mira dhe përvojën më të mirë.

Ata po punojnë gjithashtu për zgjerimin e kapacitetit të tyre në studio. Ata kanë hapur një studio të vogël në Lituani. Kjo ndodhi pasi Evolution maksimizoi të gjithë hapësirën shtesë në Maltë, Nju Xhersi, Tbilisi dhe Miçigan. Pra, tani, ata duhet të gjejnë më shumë hapësirë.

Evolution definitivisht dëshiron të zgjerojë studiot e tyre dhe ata mund ta bëjnë shumë lehtë pasi kanë gjithçka për ta bërë. Ata kanë një ekip të jashtëzakonshëm pas tyre që është në gjendje të bëjë gjithçka dhe diçka që është shumë e rëndësishme është të krijojnë më shumë lojëra, diçka që kjo markë e bën shumë shpesh.

Ata bënë shumë përpjekje në punën e tyre dhe kjo duket në lojërat e tyre. Nëse keni luajtur njërën prej tyre, atëherë mund ta keni vënë re këtë. Ata kanë një cilësi të jashtëzakonshme për shkak të teknologjisë së tyre të nivelit të lartë.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme