Evolution Live Monopoly Big Baller

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Evolution Gaming, grumbulluesi më i madh i përmbajtjes së drejtpërdrejtë, po kërkon gjithmonë të përmirësojë koleksionin e tij të shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta. Shtesa më e fundit është Live Monopoly Big Baller, lëshuar në gusht 2022. Ashtu si Monopoly Live, kjo shtesë e re përqendrohet rreth makinës së vizatimit të topave, ku topat vazhdojnë të dalin jashtë dhe lojtarët rreshtojnë numrat në kartën e bingos. Pra, vazhdoni të lexoni për të ditur se për çfarë ka të bëjë kjo lojë live kazino.

Evolution Live Monopoly Big Baller

Çfarë është Live Monopoly Big Baller?

Ata që kanë luajtur Monopoly Live me të njëjtin zhvillues nuk duhet të kenë asnjë problem për të luajtur këtë lojë të re. Për duart e gjelbra, Live Monopoly Big Baller nga Evolution është një lojë e stilit bingo ku topat nxirren nga makina dhe lojtarët përputhen me numrat në linjat e kartave. Siç pritej, lojtarët fitojnë pagesa më të mëdha nëse përputhen me më shumë linja.

Sipas shefit të produktit të Evolution Gaming, Todd Haushalter, Monopoly Big Baller synon adhuruesit e lojërave të stilit të bingos dhe lotarisë. Haushalter tha se loja është vizualisht dhe tematikisht e ndryshme nga titulli origjinal dhe lojtarët do të marrin më shumë role gjatë raundit të madh të bonusit.

"MONOPOLY është një markë e tillë mega dhe premisa bazë e lojës së tavolinës është aq mirë e kuptuar dhe e pëlqyer në mbarë botën. MONOPOLY Big Baller paketon të gjithë vlerën e markës në një shfaqje të re lojërash live në internet që me siguri do të tërheqë jo vetëm MONOPOLY dhe adhuruesit e bingos, por edhe për një audiencë të re dhe shumë më të gjerë." Shtoi zyrtari.

Vini re se lojtarët e Monopoly Big Baller mund të aktivizojnë raundet e bonusit duke përputhur topat në tre dhe pesë rreshta. Por në titullin origjinal, ju merrni midis dy dhe katër rreshtave.

Si të luani Monopoly Big Baller

Duke luajtur Monopoly Big Baller në faqet më të mira të kazinosë live është relativisht i drejtpërdrejtë. Së pari, vizitoni hollin e kazinosë dhe zgjidhni titullin e kësaj loje. Pasi të filloni lojën, vendosni një bast gjatë dritares prej 12 sekondash. Kufiri i bastit është 0,10 deri në 1000 monedha. Lojtarët mund të zgjedhin një nga katër kartat bingo dhe të vendosin nëse do të luajnë kartat e bonusit.

Pas mbylljes së raundit të basteve, z. Monopoly do të vërë në lëvizje makinën e tërheqjes së topit, duke zgjedhur rastësisht 20 topa nga 60 topat me ngjyra. Do të vini re një pikë të kuqe në kartën e bingos nëse topi i tërhequr përputhet me numrin në kartë. Pasi të përfundojë përzgjedhja me 20 topa, lojtarët marrin një pagesë në varësi të linjave fituese të kartës. Mbani mend, pagesat mund të vijnë me një shumëzues aktiv.

Është gjithashtu e rëndësishme të bëhet dallimi midis kartave të Hapësirës së Lirë dhe Shansit. Z. Monopoly mund të shtojë rastësisht Hapësira të Lira në kartat me të parën. Këto hapësira veprojnë si shifra të tërhequra, duke rritur shanset për të goditur një vijë fituese, sepse lojtarët kanë nevojë për më pak letra fizike për këtë. Sa i përket kartave të Shansit, jeni i sigurt se do të keni një shumëzues, megjithëse z. Monopoly mund të shtojë hapësira të lira më vonë.

Monopoly Big Baller Multipliers

Shumëzuesit janë me të vërtetë tërheqjet kryesore të lojës bazë. Në fillim të çdo raundi, numra të veçantë në kartën tuaj të shansit mund të kenë një shumëzues të rastësishëm. Sigurisht, këta shumëzues mund të ndikojnë në pagesat, duke u dhënë lojtarëve disa fitore të konsiderueshme.

Më poshtë janë shumëzuesit që mund t'i caktohen kartës suaj:

  • Shumëzuesit standardë: Një shumëzues 10x ose 20x i caktohet pagesës tuaj nëse një linjë fituese ka një top që mban këta shumëzues.
  • Shumëzuesit e linjës: Ndonjëherë, një linjë fituese mund të marrë rastësisht shumëzues 20x ose 50x. Kjo automatikisht ndikon në pagesën.
  • Shumëzues universal: Të gjitha fitimet në kartën bingo mund të marrin një shumëzues 3x ose 5x. Interesante, këta shumëzues mund të ndikojnë gjithashtu në shumëzuesit e linjës dhe standardit.

Lojërat Bonus Monopoly Big Baller

Si të tjerat lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga Evolution, pagesa maksimale në Monopoly Big Baller përqendrohet rreth Raundeve të Bonusit. Lojtarët duhet të vënë bast në tre ose pesë rrotulla për të marrë pjesë në raundin e bonusit. Lojërat bonus do të fillojnë nëse janë tërhequr tre numra për pikën "tre rrotullime" ose pesë shifra për pozicionin "pesë rrotullime". Mos harroni se kjo është pas tërheqjes së të gjithë topave me 20 numra.

Ndërkohë, raundet e bonusit përdorin dy zare. Nëse të gjithë numrat për bastet me tre rrotullime janë tërhequr, z. Monopoly do të hedhë zarin tri herë. Nga ana tjetër, zari do të hidhet pesë herë pas tërheqjes së të gjithë numrave për vendin me pesë rrotullime.

Tani, gjërat do të bëhen edhe më emocionuese në "Bordin e Monopolit". Do të merrni një pagesë të përmirësuar nëse topi ndalet në një katror me një shumëzues dhe shumëzuesit mund të rriten deri në mbi 100x. Por nëse zari ndalet në sheshet e Tatimeve ose Super Taksave, pagesa juaj zvogëlohet me 10% ose 20%.

Ju gjithashtu mund ta dërgoni z. Monopoly në burg nëse zari ndalon të hidhet në sheshin "Shko në burg". Zbarkimi në sheshet e "Chest of Chance" të Komunitetit mund të paguajë një tarifë ose të japë një çmim. Pra, në përgjithësi, veçoritë e Bonus Round janë një thikë me dy tehe.

Pagesat Monopoly Big Baller, RTP & Shanset

Bet TypePayout RatioWinnings (based on a £5 bet)
Free Space Card2-39:1 per line£10-£195 per line
Chance CardUp to 199:1 per lineUp to £995 per line
3 RollsBonus GameN/A
5 RollsBonus GameN/A

A ka ndonjë këshillë për Bingo për monopol?

Fatkeqësisht, asnjë strategji nuk mund të zvogëlojë avantazhin e shtëpisë në Live Monopoly Big Baller dhe lojërat e tjera të kazinosë live online, përveç blackjack-ut dhe pokerit. Të gjithë numrat e përdorur në lojë, duke përfshirë tre dhe pesë rrotullat, zgjidhen duke përdorur një sistem gjenerues të numrave të rastësishëm (RNG), që do të thotë se të gjithë numrat në makinë kanë një shans të barabartë për t'u shfaqur në karta.

Megjithatë, zgjedhja e kartave të Hapësirës së Lirë mund të zvogëlojë numrat që ju nevojiten për të plotësuar një linjë fituese dhe të luash të gjitha letrat mund të rrisë shanset tuaja për të përfunduar një linjë fituese të kartave bingo. Mbani në mend se kjo strategji kërkon një bankroll më të madh për të arritur ndonjë gjë domethënëse. Në fund të fundit, është gjithmonë më mirë të luani Monopoly Big Baller për argëtim dhe të përdorni një bankroll.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Çfarë është Monopoly Big Baller nga Evolution Gaming?

Monopoly Big Baller është një lojë live kazino e zhvilluar nga Evolution Gaming, duke kombinuar elementë të lojës klasike të tabelës Monopoly me një mekanizëm vizatimi të topit në stilin bingo, duke ofruar një përvojë unike dhe interaktive të lojërave.

Si luani Monopoly Big Baller?

Në Monopoly Big Baller, lojtarët vënë baste në numrat që shfaqen në topat e tërhequr drejtpërdrejt. Loja përfshin gjithashtu një veçori të tabelës Monopoly, ku z. Monopoly lëviz nëpër tabelë, duke shkaktuar bonuse dhe shumëzues bazuar në pronën ku ai zbret.

Cilat janë disa këshilla për Bingo për monopol?

Për të përmirësuar lojën tuaj në Monopoly Big Baller:

  • Zgjidhni kartat e hapësirës së lirë për të zvogëluar numrat që ju nevojiten për të përfunduar një linjë fituese.
  • Shpërndani bastet tuaja në numra të ndryshëm për mbulim më të mirë.
  • Kushtojini vëmendje bonuseve të bordit të Monopoly dhe strategjikoni bastet tuaja në përputhje me rrethanat.
  • Menaxhoni bankrollin tuaj në mënyrë efektive dhe luani me përgjegjësi.

A mund të fitoni para të vërteta në Monopoly Big Baller?

Po, ju mund të fitoni para të vërteta në Monopoly Big Baller duke vendosur baste të suksesshme mbi numrat dhe duke fituar potencialisht bonuse nga funksioni i bordit Monopoly.

A është i disponueshëm Monopoly Big Baller në pajisjet celulare?

Monopoly Big Baller është optimizuar për pajisjet celulare, duke i lejuar lojtarët të shijojnë lojën në telefonat inteligjentë dhe tabletët me të njëjtën përvojë ndërvepruese si në desktop.

Çfarë e bën Monopoly Big Baller të ndryshëm nga Monopoli Tradicional?

Monopoly Big Baller ndryshon nga Monopoly tradicionale në mekanikën e tij të lojës. Ai kombinon vizatimin e drejtpërdrejtë të topit me elementët e lojës së tavolinës Monopoly, duke krijuar një përvojë unike të kazinosë live të dallueshme nga formati i tregtimit të pronave të lojës së tavolinës.

A ka ndonjë veçori të veçantë në Monopoly Big Baller?

Monopoly Big Baller përfshin veçori të veçanta si raundi i bonusit të bordit Monopoly. Z. Monopoly lëviz nëpër tabelë për të mbledhur çmime, shumëzues dhe shpërblime të tjera, duke shtuar një shtresë shtesë emocioni në lojë.