Kazinotë më të mira live me First Person Baccarat 2023/2024

A ka dashur ndonjëherë dikush të luajë një lojë kazino të drejtpërdrejtë pa nisur një transmetim të drejtpërdrejtë? A është kjo e mundur në radhë të parë? Epo, ia vlen të sqarohen disa gjëra. Evolution Gaming është, pa asnjë dyshim, mbreti kur bëhet fjalë për ofrimin e lojërave më të mira live. Ky ofrues i softuerit të kazinosë live ka krijuar një seri lojërash kazino për personin e parë për të zgjeruar ofertat e tij, me Baccarat të drejtpërdrejtë të personit të parë që është një nga lëshimet e tij më të fundit.

Ndryshe nga baccarat live tradicionale, First Person live baccarat është një lojë e bazuar në RNG. A i shtyn kjo dashnorët e baccarat-it të shitësve të drejtpërdrejtë? Pra, çfarë ka për t'u ofruar adhuruesve të lojërave të drejtpërdrejta baccarat live i personit të parë të Evolution?

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani Baccarat në personin e parë të Evolution

Si të luani Baccarat në personin e parë të Evolution

Lojtarët duhet, para së gjithash, të dinë se si ta luajnë lojën përpara se të fillojnë kazino live. Bacarat live në personin e parë është një lojë fati në të cilën lojtarët parashikojnë se cila dorë do të jetë më afër nëntë. Ia vlen të kuptoni se Aces janë letrat më të vlefshme dhe më pak të vlefshme në këtë lojë. Kartat e numëruara kanë vlerën e numrit në fytyrat e tyre, ndërsa 10-at dhe kartat e fytyrës nuk kanë vlerë. Loja luhet duke mbledhur vlerat e kartës së bashku dhe shifra e fundit e përmbledhjes përcakton nëse lojtari ka fituar apo humbur.

Informacion i pergjithshem

Emri i lojës

Baccarat i personit të parë

Ofruesi i lojës

Evolucioni

Lloji i lojës

Bakarat

Transmetim nga

Letonia

Si të luani Baccarat në personin e parë të Evolution
Rregullat e Bakaratit të Personave të Parë Live

Rregullat e Bakaratit të Personave të Parë Live

Ka shumë baste dhe baste anësore në tavolinat e baccarat live në personin e parë për të zgjedhur. Çdo bast vjen me rregullat, pagesat dhe udhëzimet e veta për të luajtur.

Si shënohen totalet e pikëve?

Në këtë lojë live, mënyra se si shënohen pikët totale në vetën e parë është e ndryshme nga baccarat tradicionale live, edhe pse të dy lojërat janë goxha të ngjashme. Kjo mund të rezultojë në një konfuzion nëse nuk adresohet. Tani, në variantin e personit të parë, Aces janë gjithmonë të ulëta në këtë lojë pasi llogariten vetëm për një pikë. Në mënyrë të ngjashme, letrat dy deri në nëntë vlejnë vlerën e tyre nominale, duke i bërë ato relativisht të lehta për t'u kuptuar. Sidoqoftë, Mbretërit, Mbretëresha, Jacks dhe 10-të ndryshojnë.

Në këtë lojë, rezultatet e duarve përcaktohen nga shifra "një" e numrit të përgjithshëm të letrave në atë dorë të veçantë. Si rezultat, totalet prej 29 dhe 17 janë në të vërtetë pikët e nëntë dhe shtatë, respektivisht. Rrjedhimisht, të gjithë Mbretërit, Mbretëresha, Jacks dhe 10 mund të shënohen si zero ose dhjetë pikë. Zgjedhja e lojtarit nuk bën dallim pasi asnjëri prej tyre nuk ka asnjë ndikim në rezultatin.

Procedura e lojës me një dorë

Loja fillon me një lojtar që vendos baste dhe baste anësore. Dy letra u shpërndahen duarve (Lojtari dhe Bankeri). Në varësi të rregullave të shtëpisë, një kartë e tretë mund të shtohet në secilën prej duarve. Pasi të përcaktohen totalet e pikëve të dy duarve, bastet do të zgjidhen dhe do të shpërndahet një dorë e re. Dora që afrohet më shumë për të marrë një tetë ose nëntë pa kaluar mbi fiton. Shifra e parë hiqet nëse letrat në dorën e lojtarit i shtyjnë ato mbi 10.

Rregullat e Bakaratit të Personave të Parë Live
Pagesat Live Baccarat për personin e parë

Pagesat Live Baccarat për personin e parë

Baccarat e personit të parë vjen me baste të shumta anësore, ku dyshja janë ato që shfaqen më shpesh. Basti i njërit palë është basti më i lehtë i palës për të fituar. Nëse një lojtar merr çdo lloj çifti në dorën e bankierit ose të lojtarit, ata paguhen 5:1. Bastet anësore të çiftit Banker dhe Lojtar paguhen vetëm nëse një bast anësor vendoset në dorën e Lojtarit dhe Bankierit, përkatësisht. Ata të dy paguajnë 11:1 pavarësisht se synojnë dy duar kundërshtare.

Lojtarët që janë në kërkim të fitoreve të mëdha mund të provojnë Perfect Pairs. Paguhet 25:1. Lojtarët me fat që marrin dy çifte të përsosura fitojnë një pagesë 200:1. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, është bonusi i lojtarit dhe bankierit. Nëse zgjedhja e dorës së lojtarit e mposht tregtarin me katër pikë ose më shumë, ata marrin bonusin. Sa më i madh të jetë diferenca në pikë, aq më i lartë është çmimi, ku më i miri është 30:1. Bacarat live në personin e parë ka një kthim te lojtari prej 98.76 përqind, që është më i mirë se shumica e titujve që gjenden në ofertën kryesore të kazinove live.

Pagesat Live Baccarat për personin e parë