Kazinotë më të mira live me French Roulette Gold 2023/2024

French Roulette Gold është bërë një nga fansat e preferuar në kazinotë live, pavarësisht qëndrimit të tij relativisht të shkurtër në industrinë e lojërave online. Tërheqjet e spikatura për këtë variant ruletë janë rregullat e tij të thjeshta dhe RTP mbresëlënëse. Si me çdo variant tjetër të ruletës, qëllimi i lojës është të parashikojë se ku do të bjerë topi.

Çfarë e bën French Roulette Gold të ndryshëm nga variantet e tjera të ruletës në kazinotë e drejtpërdrejta, të tilla si ruleta evropiane ose amerikane? E thjeshtë, rregulli "La Partage". Ky rregull në thelb i anon shanset në avantazhin e lojtarit, veçanërisht kur bastet në baste të zakonshme si Kuq ose Zi, Koeficientët ose Çift ose të Lartë ose të Ulët.

Si të luani lojën French Roulette Gold Live
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Informacion i pergjithshem

Emri i lojës

Ruletë franceze ari

Ofruesi i lojës

Lojëra evolucionare

Lloji i lojës

Ruletë

Transmetim nga

Letonia

Section icon
Si të luani lojën French Roulette Gold Live

Si të luani lojën French Roulette Gold Live

Frëngjisht Roulette Gold është i njohur për metodat specifike të basteve, shumica e huazuara nga ruleta evropiane. Një veçori e spikatur për këtë lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë është se shumica e emrave të basteve janë në frëngjisht. Për të luajtur, lojtarëve u kërkohet vetëm të zgjedhin shumën për të vënë bast, zakonisht duke vendosur vlerat e çipit duke përdorur disa kontrolle në ekran. Nga atje, lojtarët mund të vazhdojnë në zonën e basteve pasi të depozitojnë bastet e tyre, më pas të bastojnë në një rezultat specifik.

Bastet në Ruletën Franceze janë të ngjashme me bastet në një tryezë evropiane, me përjashtim të faktit që gjithçka është në frëngjisht. Si fillim, çifti dhe shanset marrin emrin çiftojnë dhe dëmtojnë, respektivisht. Gjithashtu, kolonat 1, 2 dhe 3 zëvendësohen me shkronjat P, M dhe D, përkatësisht. Një pikë tjetër që vlen të përmendet është se 18 numrat e parë quhen Manque, derisa Kaloni i referohet numrave 19 - 36.

Rregullat e lojës

Ruleta e Artë Franceze u ofron lojtarëve mënyra të shumta për të fituar. Për të pasur një shans real për të fituar në kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë, lojtarët duhet të njihen me rregullat e lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për lojtarët e rinj, duke pasur parasysh se këto rregulla mund të bëhen konfuze.

French Roulette Gold bazohet në rregullat standarde evropiane të ruletës. Gjëja e parë që çdo lojtar duhet të dijë gjatë lojës është leximi i ekranit dhe interpretimi i opsioneve të basteve. Paraqitja e lojës ka 37 xhepa - numrat 1 deri në 36, gjysma e tyre me ngjyrë të kuqe dhe gjysma tjetër në të zezë. Xhepi i mbetur është i rezervuar për zero, me ngjyrë jeshile.

Ndoshta pjesa më e mirë e kësaj loje të kazinosë në internet është mundësia e rikuperimit të çipave edhe me baste parash. Këtu është rregulli themelor që duhet të kuptojë çdo lojtar me para të vërteta në French Gold Roulette.

Rregulli La Partage

Nuk ka asgjë të komplikuar në këtë rregull. Për lojtarët e rinj në lojë, ky rregull në thelb do të thotë që sa herë që një lojtar bast në një numër çift dhe topi bie në zero dhe humbet, kazino rimburson gjysmën e bastit të tyre. Ky rregull u jep lojtarëve të Ruletës së Artë Franceze një shans shtesë 1.3% kur bastojnë në Evens.

Si të luani lojën French Roulette Gold Live