Evolution Gaming

May 14, 2022

Gati për të luajtur Super Andar Bahar nga Evolution Gaming?

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Nuk ka dyshim se Evolution është një fuqi në zhvillimin e lojërave inovative të kazinove të drejtpërdrejta në internet. Por çuditërisht, kompania ende nuk e ka nxjerrë pionierin e saj Andar Bahar lojë live. Epo, pritja pothuajse ka përfunduar pasi Evolution premtoi 25 lojëra të reja këtë vit si pjesë e planit ambicioz "The Great 88" që përfshin lojëra nga markat e tjera të saj. Dhe e keni marrë me mend mirë, Super Andar Bahar është në menu.

Gati për të luajtur Super Andar Bahar nga Evolution Gaming?

E planifikuar të dalë në prill të këtij viti, kjo lojë premton një përvojë argëtuese dhe të drejtpërdrejtë të stilit indian. Nëse keni luajtur Andar Bahar nga Ezugi, do ta dini se për çfarë bëhet fjalë kjo lojë. Për ta bërë të vlefshme pritjen, Super Andar Bahar ka një ekspozim maksimal prej 4,000x!

Çfarë është Super Andar Bahar?

Siç u tha më herët, Andar Bahar është jashtëzakonisht i lehtë për t'u luajtur, veçanërisht nëse e keni luajtur tashmë versionin Ezugi. Është një lojë me temë indiane që luhet duke përdorur një kuvertë me 52 letra. Objektivi është relativisht i vetë-shpjegueshëm. Lojtarët vendosin një bast për të parashikuar palën që fiton - Andar ose Bahar. Ai thjesht përdor një qasje të ngjashme me Super Sic Bo nga Evolucioni dhe Tigri i Dragoit të Ezugit. 

Në Super Sic Andar Bahar, Evolution vendosi të ruajë axhendën thelbësore të lojës. Megjithatë, ato shtojnë një dimension krejt të ri dhe emocionues me një bast anësor që përmban shumëzues me pagesë të lartë. Edhe pse çmimi kryesor nuk është ende i qartë, pritet të jetë 4000x. Pra, në përgjithësi, nuk është asgjë komplekse. 

Si të luani Super Andar Bahar

Për të luajtur Andar Bahar, lojtarët fillojnë duke zgjedhur një anë dhe duke vendosur një bast. Duke u nisur nga versioni paraprak i lëshuar i lojës, kufijtë e basteve mund të variojnë nga 0,20 deri në 1000 kredite. Pas raundit të basteve, lëshohet një kuvertë standarde me 52 letra. Kartat ruajnë vlerat tradicionale në Baccarat, që do të thotë se Ace është më e larta dhe 2 është më e ulëta. 

Më pas, krupier i përzien letrat dhe shpërndan një kartë të vetme, e quajtur gjithashtu letra Joker ose letra e mesme. Kjo kartë vendoset midis pozicioneve Andar dhe Bahar. Më pas, tregtari do të shpërndajë kartën e parë në anën Andar. Nëse letra e tërhequr nuk përputhet me Xhokerin, një kartë e dytë vendoset në anën Bahar. 

Tregtari vazhdon të tërheqë letrat në anët e alternuara derisa të shpërndahet një kartë që përputhet. Lojtarët fitojnë çmimin në të holla duke parashikuar saktë pozicionin në të cilin do të mbërrijë karta përkatëse. Sigurisht, ky është ose Andar ose Bahar. 

Basti anësor në Super Andar Bahar

Pika kryesore e shitjes së Super Andar Bahar nga Evolution Gaming është basti anësor. Ky bast i lejon lojtarët të vënë bast në numrin e letrave të shpërndara përpara se të tërheqin një kartë që përputhet. Ashtu si bastet anësore në të tjera lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë si Live Caribbean Stud Poker dhe Lightning Roulette nga i njëjti zhvillues, ky bast anësor është fakultativ.

Përveç kësaj, Evolution shtoi shumëzues në bastin anësor për ta bërë atë më joshëse për lojtarët. Shumëzuesit do të arrijnë 4000 herë aksionin. Për shembull, ju mund të merrni një shumëzues të bastit anësor nëse mendoni se një kartë që përputhet nuk do të shfaqet pas shpërndarjes së 52 letrave. Me pak fjalë, bastet anësore më pak të rrezikshme përfshijnë më pak letra të tërhequra, megjithëse vlerat e pagesës dhe shumëzuesit mund të jenë më të ulëta. 

Pagesat Super Andar Bahar dhe RTP

Super Andar Bahar Live ruan të njëjtat pagesa për bastet kryesore. Andar dhe Bahar janë të vetmet opsione kryesore të basteve, me këtë të fundit që paguan para të barabartë në 1:1. Pagesa e Andarit është më pak në 0.9: 1. Ju keni pothuajse një shans 50/50 për të fituar këto baste kundër kazinosë. Megjithatë, probabiliteti për të fituar një bast Andar është 51,50%, ndërsa ju keni një shans 48,50% për të fituar një bast Bahar.

Siç u njoftua, shkalla teorike e kthimit për Super Andar Bahar Live është 97.85%. Kjo është një normë miqësore për lojtarët, duke marrë parasysh se standardi i industrisë është 96%. Por vini re se RTP zbatohet vetëm pas mijëra raundeve të basteve. Prandaj, ju keni çdo shans për të fituar bastin tuaj të parë Andar ose Bahar. 

Strategjia Super Andar Bahar

Fatkeqësisht, asnjë strategji nuk garanton fitime të mira në asnjë ndeshje kumar, përfshirë Super Andar Bahar. E vërteta është se kjo lojë me letra bazohet thjesht tek fati, që do të thotë se mund të fitoni aq sa mund të humbni. Dhe po, kjo do të thotë që ju nuk mund të ndryshoni rezultatin e lojës.

Por prapëseprapë, ju mund të grumbulloni disa fitore aty-këtu duke zgjedhur bastet e duhura. Lojtarët kanë shanse pak më të mira për të fituar në anën Andar sesa në anën Bahar. Megjithatë, ky avantazh i vogël vjen me më pak pagesa. Pra, asgjë nuk shkon kot këtu. 

Nuk mund të presim!

Super Andar Bahar është një nga publikimet më të pritura të Evolution në 2022. Kompania tashmë ka lëshuar të preferuarat e fansave si Bac Bo, një variant Sic Bo dhe Lightning Roulette të pasur me shumëfish. Mbajeni këtu në LiveCasinoRank për të mësuar më shumë rreth llojeve të basteve anësore dhe pagesave të tyre sapo loja të dalë zyrtarisht.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme