Kazinotë më të mira live me Infinite Blackjack 2023/2024

Blackjack ka qenë i preferuari i një lojtari për shumë dekada. Kështu që kur Lojëra evolucionare lansuan variantin e tyre të quajtur Infinite Blackjack, ai u prit me shumë entuziazëm. Por çfarë është Blackjack Infinite? Si luhet? Uluni në tavolinë dhe mësoni të gjitha aspektet e saj kazino live lojë.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Blackjack Infinite?

Çfarë është Blackjack Infinite?

Infinite Blackjack është një version emocionues, i ulët dhe inovativ i lojës tradicionale Blackjack. Ai lejon lojtarët e pakufizuar të bashkohen në tryezë dhe të shijojnë lojën. Mënyra se si luajnë kumarxhinjtë varet tërësisht prej tyre. Ndryshe nga kjo, Blackjack standard kufizon numrin e lojtarëve në një tabelë në shtatë.

Përfitimet e Blackjack Infinite shtrihen përtej numrit të pakufizuar të lojtarëve. Loja gjithashtu ofron kufij të ulët të aksioneve dhe përfshin shumë baste anësore.

Çfarë është Blackjack Infinite?
Si të luani Blackjack Infinite? Rregulla të pafundme Blackjack

Si të luani Blackjack Infinite? Rregulla të pafundme Blackjack

Shumica e rregullave të Blackjack-ut të Pafund ngjajnë me rregullat e Blackjack-ut. Disa nga këto rregulla përcaktojnë që tregtari duhet të godasë 17 (përfshirë 17 të buta), pagesa e Blackjack është 3:2 dhe numri i basteve anësore është katër.

Për të erëzuar lojën, Blackjack Infinite përdor rregullin Six Card Charlie. Në këtë rregull, një lojtar fiton sa herë që godet një dorë me gjashtë letra pa kaluar mbi 21. Tregtari ende humbet edhe nëse ai/ajo fiton një Blackjack.

Bastet e palëve në Blackjack Infinite priren të jenë fitimprurëse. Këtu është një përshkrim i asaj që lojtarët mund të presin nga këto baste anësore.

Çdo bast anësor në çift

Ky bast parashikon nëse dy letrat e para të dhëna një lojtari do të jenë një çift. Pagesa standarde për këtë bast është 8:1. Megjithatë, ka një pagë marramendëse prej 25:1 sa herë që një lojtar i bie një çifti të përshtatshëm.

Bast i nxehtë 3 anësor

Ky bast përfshin kartën e parë të tregtarit në dorën Blackjack të një lojtari. Nëse dy letrat e para të lojtarit plus letra e tregtarit janë 19, 20 dhe 21, lojtari fiton bastin. Pagesa për 19 është 1:1, ndërsa 20 merr 2:1. Nëse një lojtar shënon 21 me trefish 7, fitorja është masive 100:1.

21+3 bast anësor

Në këtë bast, lojtarët duhet të bëjnë duart e pokerit duke përdorur dy letrat e tyre të para dhe letrën e parë të tregtarit. Shpërblimi më i mirë (100:1) ndodh kur një lojtar i lojës arrin në dorën e një udhëtimi të përshtatshëm.

Bust It Side Bast

Ky bast është një parashikim se tregtari do të dështojë. Pagesat varen nga numri i kartave që tregtari ka në kohën e shkatërrimit.

Si të luani Blackjack Infinite? Rregulla të pafundme Blackjack
Si funksionon Blackjack Infinite?

Si funksionon Blackjack Infinite?

Loja është e ngjashme me Blackjack-un tradicional, por me një kthesë. Lojtarët janë gjithmonë të mirëpritur të bashkohen në tryezë në çdo kohë. Live Infinite Blackjack përdor një kuvertë me tetë letra, të cilat përzihen nga një tregtar i drejtpërdrejtë.

Më pas, tregtari shpërndan dy letra me numrin e pakufishëm të kumarxhinjve në tryezë. Pas kësaj, çdo lojtari i jepet liria për të marrë vendime dhe për të luajtur dorën ashtu siç ndihet. Statistikat në kohë reale i shfaqen çdo lojtari që merr pjesë në lojë. Statistikat tregojnë se si kundërshtarët po bastojnë dhe performancën e tyre në të njëjtën dorë. Ky informacion ndihmon një lojtar në vendimmarrje.

Si të fitoni në Blackjack Infinite: Strategjia e Blackjack Infinite

Luajtja e Blackjack Infinite kërkon përdorimin e strategjive, veçanërisht kur lojtarët luajnë për para të vërteta. Është e këshillueshme që të vendosni pak dhe herë pas here rrezik për të parandaluar gjakderdhjen masive. Një këshillë tjetër është gjithmonë të konsultoheni me tabelën e pagesave. Lojtarët gjithashtu duhet të kalojnë disa minuta duke analizuar bastet, bastet anësore dhe mënyrën se si funksionojnë ato. Së fundmi, lojtarët duhet të përqendrohen tërësisht në kartat e tyre. Shmangni shpërqendrimet nga tregtari dhe lojtarët e tjerë.

Si funksionon Blackjack Infinite?

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A është Blackjack Infinite online?

Po. Kjo lojë mund të luhet në kazinotë online duke përdorur çdo pajisje me akses në internet.

Kur u shpik Blackjack Infinite?

Ajo u krijua në 2018 nga Evolution Gaming.

A ka baste anësore?

Po. Blackjack Infinite ka katër baste anësore, Bast Any Pair Bast, Bust It Side Bet, 21+3 Side Bet dhe Hot 3 Side Bet.

Cili është ndryshimi midis Blackjack Infinite dhe Blackjack?

Blackjack Infinite lejon lojtarë të pakufizuar të bashkohen në tryezën e tij, ndërsa Blackjack kufizon numrin e lojtarëve në shtatë për tryezë.