Kazinotë më të mira live me Lightning Dice 2023/2024

Lojëra evolucionare është një drejtues kazino live ofruesi i lojërave, duke prezantuar rregullisht disa nga lojërat më inovative për t'u luajtur nëpërmjet transmetimit të drejtpërdrejtë, desktopit dhe pajisjeve celulare. një risi e tillë nga Lojëra evolucionare është Live Lightning Dice.

Lighting Dice ka një mekanik unik të hedhjes së zarit me bonuse të shtuara shumëfishuese në çdo hedhje që mund të rezultojë në një pagesë deri në 1000x të bastit. Loja është vendosur në një studio të ndërtuar ad hoc. Kazinoja është e errët, ngjyrat kryesore janë e verdha dhe e zeza. Pritësi është i zgjuar, qesharak dhe inteligjent me një mision për t'u ofruar lojtarëve përvojën më të mirë të lojërave të drejtpërdrejta.

Si të luani lojënSi funksionon zari i rrufesë?Strategjia e Lojërave të Kazinosë Live
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani lojën

Si të luani lojën

Të luash Lightning Dice është mjaft e thjeshtë. Loja ndjek të njëjtat rregulla si ato të lojërave klasike të basteve me zare me një kthesë të shtuar: fuqinë dhe fuqinë e ndriçimit. Në këtë lojë, lojtarët vënë bast në rezultatin e një hedhjeje me tre zare.

Rregullat e zarit të rrufesë

Kjo do të thotë se ata vënë bast nëse rezultati do të jetë nga 3 deri në 18. Çdo rezultat ka një shumëzues dhe kjo është shuma që fitoni nëse vini bast saktë. Shumëzuesit variojnë nga x5 në x150 dhe përcaktohen nga shanset që rezultati të ndodhë.

Si të luani lojën
Si funksionon zari i rrufesë?

Si funksionon zari i rrufesë?

Në lojën Lighting Dice, kamera lëviz aty ku nevojitet fokusi. Shumicën e kohës, lojtarët do të kenë një pamje të plotë të strukturës si labirint, hostit dhe levës.

Për të filluar të luajnë, lojtarëve u kërkohet të vënë bast në një numër; të gjitha bastet mund të vendosen në numrat në fund të ekranit. Pritësi më pas do të lëvizë tre zare në krye të labirintit dhe do të tërheqë levën. Zari lëviz nëpër frëngji dhe zbulon numrat fitues.

Lojtarët mund të vendosin baste deri në 0,20 dollarë dhe të shkojnë deri në 2,000 dollarë. Lighting Dice është një lojë e thjeshtë dhe me ritme të shpejta që i sjell lojtarët në prag me çdo raund të lojës.

Si funksionon zari i rrufesë?
Strategjia e Lojërave të Kazinosë Live

Strategjia e Lojërave të Kazinosë Live

Bastet e vlerës janë për numrat 8 deri në 13. Të gjithë këta numra mund t'i nënshtrohen një shumëzuesi deri në x50. Pagesa e tyre bazë varion nga 5x në 7x që do të thotë se lojtarët mund të marrin ende një pagesë të mirë nëse arrihen këto totale.

Këto vlera janë ato që shfaqen shpesh. Në teori, një lojtar duhet të vë bast saktë një nga numrat çdo 7 raunde të lojës për të thyer çiftin - duke supozuar se ata janë duke vënë bast në një numër të vetëm. Megjithatë, pagesa do të jetë shumë e vogël - dikush luan bankrollin e tij disa herë, duke dhënë një seancë më të gjatë luajtjeje.

Një lojtar që është pas fitoreve më të mëdha mund të vendosë baste të vogla shtesë në numrat 3 ose 18, pasi këto mund të kenë një shumëzues prej 1000x.

Strategjia e Lojërave të Kazinosë Live

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u shpik zari i rrufesë?

Live Lighting Dice është një titull i Evolution Gaming i lëshuar më 13 qershor 2019. Loja u lëshua disa javë pas lojës me zare Super Sic BO duke ndihmuar në rritjen e popullaritetit të lojërave klasike me zare.

Cilat janë shanset e zareve të ndriçimit?

Shanset e Lighting Dice janë si më poshtë:

 • Shuma e 3 = 0,5%
 • Shuma e 4 = 1.4%
 • Shuma e 5 = 2,8%
 • Shuma e 6 = 4.6%
 • Shuma e 7 = 7.0%
 • Shuma e 8 = 9,7%
 • Shuma e 9 = 11.6%
 • Shuma e 10 = 12.5%
 • Shuma e 11 = 12,5%
 • Shuma e 12 = 11.6%
 • Shuma e 13 = 9,7%
 • Shuma e 14 = 7.0%
 • Shuma e 15 = 4,6%
 • Shuma e 16 = 2.8%
 • Shuma e 17 = 1.4%
 • Shuma e 18 = 0,5%

Nga këto të dhëna, është e qartë se 3 dhe 18 kanë shanset më të ulëta me vetëm 0.5%, pra arsyeja e pagesës së lartë prej x150. Për të mos harruar vetëtimën për goditjet 1000x në 3 ose 18.

Cilat janë rregullat për zare rrufe?

Lightning Dice është një lojë ku tre zare hidhen në një "Lightning Tower" transparente nga prezantuesi i lojës. Përpara se të hidhen zari, shumëzuesit e rastësishëm, deri në 1000x, u caktohen pikave të caktuara të basteve në "Rrumbullakët e Rrufesë". Lojtarët vënë bast në totalin e tre zarave, që variojnë nga 3 në 18. Nëse totali i zareve përputhet me bastin tuaj dhe ai u godit nga rrufeja në Raundin e Rrufesë, ju fitoni pagesën e shumëfishuar.

Si e luani demonstrimin e Lightning Dice?

Për të luajtur një demonstrim të Lightning Dice, duhet të vizitoni një kazino të drejtpërdrejtë në internet që ofron versione demo të lojërave të tyre. Shkoni te loja Lightning Dice dhe zgjidhni "Demo" ose "Luaj për Argëtim". Kjo mënyrë funksionon me monedhën virtuale, duke ju lejuar të mësoni rregullat e lojës dhe strategjitë e basteve pa rrezikuar para të vërteta.

Cili është basti më i mirë në Lightning Dice?

Basti më i mirë në Lightning Dice varet nga toleranca juaj ndaj rrezikut. Shumat më të ulëta (3 dhe 18) ofrojnë pagesa më të larta, por kanë më pak gjasa të ndodhin. Totalet e nivelit të mesëm, si 10 ose 11, janë më të zakonshme, por ofrojnë pagesa më të ulëta. Sidoqoftë, eksitimi i vërtetë vjen nga shumëzuesit e Lightning të caktuar rastësisht që mund të rrisin ndjeshëm pagesat, prandaj kushtojini vëmendje atyre Rrumbullakëtave të Rrufesë.