Lightning Roulette

September 9, 2022

Strategjia e Ruletës së Rrufesë? Fito Jackpot 500x ose Shko në shtëpi!

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Lightning Roulette është loja e parë novator e ruletës nga Evolution Gaming. Sot, ajo mbetet një nga lojërat më të mira të kazinosë live ndonjëherë. Nuk është çudi që loja ka fituar vlerësime të shumta, duke përfshirë inovacionin e produktit të vitit 2018 në Global Gaming Awards.

Strategjia e Ruletës së Rrufesë? Fito Jackpot 500x ose Shko në shtëpi!

Kjo shfaqje argëtuese e lojërave të drejtpërdrejta është vizualisht mahnitëse dhe kombinon pagesa të larta RNG me shumëzuesit e numrave me fat deri në 500x. Pra, kjo faqe diskuton se si të luani Lightning Roulette live kazino dhe të fitoni jackpot 500x.

Tabela e pagesave dhe rregullat e Lightning Roulette

Përpara se të mësoni strategjitë e ruletës së rrufesë, është thelbësore të dini se si është rinovuar kjo lojë klasike live kazino punon. Siç pritej, ai përmban të njëjtën lojë si ruleta standarde. Gjithashtu, Lightning Roulette përdor rrotën evropiane miqësore për lojtarët me 36 xhepa të numëruar dhe një xhep zero të vetëm jeshil. Pra, nëse jeni një lojtar i rregullt ruletë, nuk ka asgjë komplekse për këtë. 

Lojtarët fillojnë duke zgjedhur një bast në tryezë. Lojtarët mund të vendosin të gjitha bastet standarde të ruletës, duke përfshirë:

  • E kuqe/e zezë
  • Tek/çift
  • Lartë/ngadalë
  • Një duzinë
  • Kolona
  • Rruga
  • Linjë
  • Këndi
  • Ndarë
  • Drejt-lart

Megjithatë, paratë qëndrojnë në baste të drejtpërdrejta, të cilat kanë një pagesë prej 19-1,999:1, në varësi të llojit të bastit. Për ata që nuk e dinë, një bast i drejtpërdrejtë është thjesht bast që të shfaqet një numër i vetëm.

Pasi të vendosni një bast të drejtpërdrejtë, do të merrni cilindo nga pesë numrat me fat. Një fitore e drejtpërdrejtë mund të ketë vlera shumëzuese prej 50x, 100x, 200x, 300x, 400x ose 500x. Nëse basti i drejtpërdrejtë fiton pa një shumëzues, pagesa është 29:1, më e ulët se 35:1 në rrotat standarde të ruletës. 

Lightning Roulette Online RTP/House Edge

Në këtë pikë, ju duhet të pyesni për shkallën teorike të kthimit të Lightning Roulette. Në fund të fundit, kjo mund të përcaktojë humbjet tuaja për orë, pra madhësinë tuaj të bankrollit. Ja lajmi i keq; kjo lojë e vlerësuar me çmime ka një RTP 97,10%, pak më të ulët se 97,30% në rrotën evropiane. Sigurisht, kjo është shumë më e keqe se 98.65% në timonin francez.

Por në anën e sipërme, norma e RTP e industrisë në çdo lojë kazino në internet është 96%. Përveç kësaj, Evolution u jep lojtarëve një shans për të fituar një shumëzues mahnitës 500x me Numrat me Fat. Për më tepër, pagesa për bastet e ruletit mbetet e ngjashme me atë që lojtarët marrin në shiritin e rrotave evropiane, pagesa 29:1 në bastet e drejtpërdrejta. Megjithatë, kjo pritet!

Strategjitë dhe Këshillat e Ruletës së Rrufesë

Një pyetje tjetër është nëse ekziston një strategji Lightning Roulette për t'u shfrytëzuar. Epo, ka një grusht, megjithëse asnjë nuk garanton 100% sukses. Më poshtë është një përmbledhje e shkurtër:

Zgjidhni baste të drejtpërdrejta

Po, kjo mund të tingëllojë budalla. Megjithatë, qëndroni në këtë bast anësor ndërsa duke luajtur Lightning Roulette në faqet e drejtpërdrejta të kazinosë. Mos harroni gjithmonë se shumëzuesit e Numrit me fat janë të pranueshëm vetëm në numrat 0-36. Për shembull, një lojtar mund të vë bast 10 dollarë dhe të fitojë 5000 dollarë masive me vlerën maksimale të shumëzuesit. Pra, të qenit ambicioz paguan në këtë lojë ruletë!

Baste me numra çift çdo ditë

Shanset për të fituar një bast të drejtpërdrejtë në një rrotë tipike ruletë janë rreth 2.70%. Thjesht thuaj që ky bast nuk është për ata me zemër të dobët. Pra, në vend që të ngjitni qafat në dërrasën e prerjes për këtë bast anësor, shkoni me baste me numra çift si koeficientët/çift, të lartë/të ulët dhe të kuq/e zi. Këto baste paraqesin një 48.6% të pabesueshëm të krijimit të një fitoreje. Dhe ju të gjithë e dini se bixhozi ka të bëjë me fitimin, apo jo?

Keni gjithmonë një bankroll

Menaxhimi i bankrollit është gjithçka në lojërat e fatit, qoftë duke luajtur ruletë në një kazino online ose në një vend me bazë tokësore. Pra, vini bast me para që mund të përballoni të humbni dhe të jetoni pa të. Mos harroni se seancat e humbura janë më shumë se fitore në kumar. Për këtë arsye, mbani një shumë që nuk do t'ju shqetësojë pasi ta humbni. Dhe më e rëndësishmja, vendosni një kufi të humbjes së ndalimit në bankrollin tuaj të përgjithshëm. 

Merrni parasysh përdorimin e sistemeve të basteve në ruletë

Pasi të vendosni një bankroll, kërkoni sistemet më të mira të basteve të ruletit për t'u shfrytëzuar. Ndërsa këto sisteme nuk garantojnë domosdoshmërisht sukses, ato sigurojnë që lojtarët të luajnë brenda buxheteve të tyre dhe të fitojnë një shumë të mirë në një ditë të mirë. Lojtarët e ruletës së lartë duhet të përdorin sistemin Martingale, i cili dikton që lojtarët duhet të dyfishojnë bastet e tyre pas një humbjeje. Por ata me një buxhet të vogël duhet t'i përmbahen sistemeve si Fibonacci dhe Paroli, ku lojtarët rrisin një njësi vetëm pasi regjistrojnë një fitore. 

Bast me bonuse kazino

Një tjetër strategji ruletë live janë bastet me bonuse. Pothuajse te gjitha kazinotë më të mira live ofroni lojtarëve të rinj dhe besnikë një shans për të luajtur bibliotekën e lojërave me kredite falas. Për shembull, kazinoja live mund të japë 50% deri në 50 dollarë kthim parash për humbjet javore. Kjo do të thotë që lojtarët e kualifikuar do të fitojnë 25 dollarë pasi kanë humbur 50 dollarë gjatë javës. Kjo duhet të jetë e mjaftueshme për t'ju shtyrë të kaloni disa raunde ruletë live. Flisni për falas!

Mos harroni të luani XXXtreme Lightning Roulette!

Do të ishte e padrejtë të mbyllej kjo faqe pa përmendur Ruletën e sapo lëshuar XXXtreme Lightning nga Evolution. Pra, çfarë ka të re? Siç sugjeron emri, XXXtreme Lightning Roulette është një version i përmirësuar i Lightning Roulette. Loja e ruletit prezanton veçori krejt të reja si shumëzuesit Double Strikes dhe Chain Lighting. Si rezultat, paguesit mund të fitojnë shumëzues deri në 2000x. 

Ja se si funksionon; pas ndezjes së një prej pesë numrave të Rrufesë, numrat do të goditen nga rrufeja. Më pas, efekti i ndriçimit zinxhir mund të rrisë shumëzuesit nga pesë në dhjetë. Është interesante se kërcënimi i rrufesë mund të ketë Double Strikes, të cilat mund të dyfishojnë shumëzuesit deri në 2000x. Nuk ka ndonjë shpërblim, apo jo?

Më poshtë është ajo që Todd Haushalter, Zyrtari Kryesor i Produkteve të Evolution, kishte për të thënë në lidhje me lëshimin:

"XXXtreme Lightning Roulette e çon argëtimin dhe pezullimin në nivele të reja në një ambient të bukur studioje të zezë, të kuqe dhe ari që shkëlqen fjalë për fjalë në pritje të aksionit dramatik të lojërave që pret çdo lojtar."

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme