Kazinotë më të mira live me Live Casino Hold'em Jumbo 7 2023/2024

Mundësuar nga Lojëra evolucionare, Kazino live Jumbo 7 është një tjetër shtesë në listën e gjatë të lojërave nga zhvilluesi i njohur i lojërave. Në këtë version të lojë , lojtarët konkurrojnë kundër tregtarit. Nuk ka kufi për numrin e lojtarëve që mund të bashkohen në një lojë. Pas lëshimit, zhvilluesi njoftoi se loja do të ishte pjesë e Jackpot Jumbo 7. Xhekpoti konsiderohet si çmimi më i madh i çmimit të parë ndonjëherë për një lojë tavoline live.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani Live Casino Hold'em Jumbo 7

Si të luani Live Casino Hold'em Jumbo 7

Live Casino Hold'em Jumbo 7 luhet si çdo variant tjetër i Mbajini ato gjendet në të gjitha kazinotë kryesore në internet. Loja ndjek të gjitha rregullat themelore të Hold'em. Tregtari ka nevojë për një palë 4 ose më mirë për t'u kualifikuar. Lojtarët duhet të ndërtojnë një dorë pokeri që është më e mirë se dora e tregtarit duke përdorur dy letrat e tyre vrima dhe tre letra të përbashkëta.

Rregullat e Kazinosë Live Hold'em Jumbo 7

Rregullat e Casino Hold'em Jumbo 7 mbeten të njëjta pasi lojtarët shkojnë kundër tregtarit dhe përpiqen të krijojnë një dorë më të mirë pokeri me pesë letra sesa tregtari. Pesë letra të përbashkëta shpërndahen gjatë lojës. Tre letrat e para të komunitetit quhen flop. Lojtarët janë të lirë të përdorin ndonjë nga këto letra për të bërë një dorë pokeri që do të mundë tregtarin.

Kthesa dhe lumi janë dy letrat e tjera të përbashkëta të shpërndara në dy raundet e ardhshme të basteve. Lojtarët janë të lirë të përdorin letrat e komunitetit sipas dëshirës për të dalë me një dorë fituese pokeri. Për më tepër, lojtarët kanë zgjedhjen të mos përdorin fare letrat e tyre të vrimës.

Si të luani Live Casino Hold'em Jumbo 7
Si funksionon Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Si funksionon Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Të gjitha kontrollet gjenden në këndin e sipërm djathtas të ekranit. Lojtarët mund të bashkohen në bisedën e drejtpërdrejtë, të ndryshojnë cilësimet e ekranit dhe të gjejnë ndihmë nga butonat e këtij seksioni. Pikërisht poshtë këtij seksioni, shuma e çmimit të parë shfaqet me pjesën e dikujt prej saj më poshtë. Studio live e mirë-projektuar sjell një ambient të Macau direkt në shtëpinë e pjesëmarrësit. Vendimet e basteve janë butona mbi të cilët mund të klikoni, pikërisht në fund të tabelës. Loja fillon një numërim mbrapsht prej 10 sekondash kur dikush shtyp butonin për vendimin e tij të bastit.

Si funksionon Live Casino Hold'em Jumbo 7?
Si të fitoni në Live Casino Hold'em Jumbo 7

Si të fitoni në Live Casino Hold'em Jumbo 7

Nëse është i ri në lojë, gjëja e parë që një lojtar duhet të dijë është se si të vendosë bastin e tij të jackpot-it. Evolution Gaming ka prezantuar një bast anësor në lojë me të njëjtin emër. Jumbo 7 është një nga butonat në fund të tabelës që i lejon lojtarët të vendosin bastet e tyre anësore.

Live Casino Hold'em Jumbo 7 është një jackpot progresiv që rritet ndërsa më shumë lojtarë i bashkohen lojës. Për të fituar xhekpotin, një lojtari që vendosi një bast për Xhekpotin Jumbo 7 në një tavolinë pjesëmarrëse i duhet një flush me 7 letra drejt për të fituar. Për këtë, ata do të kenë nevojë për dy kartat e tyre të vrimës dhe të gjitha kartat e komunitetit.

Strategjia Live Casino Hold'em Jumbo 7

Meqenëse loja vjen me një çmim xhekpoti, është joshëse për lojtarët që të vazhdojnë të bastojnë për çmimin e parë. Këtu, strategjia më e mirë për të aplikuar është të luani në mënyrë agresive, por për më pak duar. Luajtja e shumë duarve do të reduktojë grumbullin e çipave të dikujt në disa çipa. Luajtja e më pak duarve i ndihmon lojtarët të kenë strategji më të mirë midis lojërave.

Si të fitoni në Live Casino Hold'em Jumbo 7

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u publikua Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Live Casino Hold'em Jumbo 7 u lëshua në 2017.

A mund të luhet Live Casino Hold'em Jumbo 7 për para të vërteta?

Po. Loja e tavolinës u ofron lojtarëve mundësinë për ta goditur atë me jackpot-in më fitimprurës ndonjëherë për një lojë tavoline live.

Cili është avantazhi i shtëpisë për Live Casino Hold'em Jumbo 7?

Loja ka një avantazh shtëpie të ngjashme me çdo variant të Hold'em në kazinotë kryesore. Shumica e kazinove e mbajnë avantazhin e shtëpisë në vetëm nën 2%.