Kazinotë më të mira live me Live Celebrity Blackjack Party 2023/2024

Lojërat e kazinosë live u përshtaten individëve që kërkojnë kënaqësi nga kumari dhe një mjet për t'u çlodhur. Partia Live Celebrity Blackjack nga Evolution është një zgjedhje e shkëlqyeshme për entuziastët e blackjack-ut në kërkim të një përvoje të gjallë. Sidoqoftë, kjo lojë tavoline nuk rekomandohet për njerëzit me neveri sociale. Do të jetë një seancë e zhurmshme dhe shumë interaktive e organizuar nga një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë i orientuar drejt partive. Pjesëmarrësit do të gjejnë tavolina për t'u shoqëruar me lojtarë të tjerë ose për të zhvilluar debate në grup pa lënë shtëpitë e tyre. Edhe pse e rrallë, disa kazino të drejtpërdrejta ofrojnë tavolina të heshtura në hollet e tyre për lojtarë të qetë.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Celebrity Blackjack Party?

Çfarë është Live Celebrity Blackjack Party?

Live Celebrity Blackjack Party është një version i zakonshëm me temë argëtimi dhe më i shpejtë blackjack. Është zhvilluar nga një prej ofruesit kryesorë të softuerit të kazinosë live, Lojëra evolucionare, e cila ka studio në Maltë, Kanada dhe Letoni. Loja transmetohet në teknologjinë e ekranit blu dhe jeshil që jep një paraqitje reale të tabelave në të njëjtën mënyrë si ato shfaqen në kazinotë tokësore. Ndërsa vendosin bastet e tyre, lojtarët mund të shohin edhe lojtarë të tjerë që provojnë fatin e tyre në tituj të ndryshëm.

Tipari më dallues i lojës është se ajo organizohet nga një dyshe energjike tregtarësh, duke siguruar që loja të jetë në përputhje me emrin e saj. Ata mbajnë një atmosferë optimiste për aq kohë sa duhet. Një nga tregtarët angazhon lojtarët në një bisedë të drejtpërdrejtë për pothuajse çdo temë. Kjo ka për qëllim të krijojë një përshtypje të festës së vërtetë të blackjack-ut.

Çfarë është Live Celebrity Blackjack Party?
Si të luani Live Celebrity Blackjack Party

Si të luani Live Celebrity Blackjack Party

Çdo tregtar i drejtpërdrejtë kazino në internet mundësuar nga Evolution Gaming ka një seksion privat me një studio të ndriçuar mirë për Celebrity Blackjack Party. Butonat e bisedës, kontrollet e zërit dhe video, rregullat e lojës dhe veçoritë e tjera të navigimit janë të disponueshme në krye të ekranit të drejtpërdrejtë të kazinosë. Tifozët do të gjejnë një tavolinë me shtatë vende dhe një opsion për Bet Behind që lejon një numër të pakufizuar pjesëmarrësish.

Celebrity Blackjack Party lëviz më shpejt falë veçorisë Para-Vendosje e cila është ekskluzive për kazinotë më të mira live nga Evolution Gaming. Ai u mundëson lojtarëve të ndërmarrin veprime përpara radhës, duke përshpejtuar kështu lojën e tyre. Me një Vendim Paraprak, dikush mund të qëndrojë në këmbë, të godasë, të dyfishojë ose të ndajë dorën fillestare pa marrë parasysh pozicionin e tyre në tryezë.

Ndryshe nga shumica e lojërave të kazinosë live ku loja është krijuar për të minimizuar kostot e përgjithshme, aksionet e ulëta lejohen në Partinë Live Celebrity Blackjack. Pra, lojtarët e heshtur mund të mbytin tingujt, të shijojnë blackjack me limit të ulët dhe të heqin dorë fare nga disponimi magjepsës.

Rregullat e Partisë Live Celebrity Blackjack

Celebrity Blackjack Party përdor 8 kuverta letrash dhe tregtari qëndron në 17. Nëse dora fillestare përbëhet nga letra me të njëjtën vlerë, atëherë lojtari mund ta ndajë dhe ta dyfishojë atë. Ndarja e Aces do të rezultojë në një kartë që i shpërndahet secilit. Për më tepër, një lëvizje dyfishe poshtë nuk lejohet pas ndarjes, megjithëse lojtarët mund të marrin këtë rrugë pasi t'u jepet dora e parë.

Ndarja është gjithmonë opsioni më i sigurt kur lojtari ka një palë 8-she ose ace. Normalisht, lojtarët do të ndahen për të luajtur me dy duar nëse çifti i tyre i parë është identik. Bëhet edhe më interesante kur ata kanë një palë 8 ose dy ace. Pas ndarjes së dy aces, ka një shans për të bërë një blackjack me një kartë të vetme. Nga ana tjetër, ndarja e një palë 8-she (ekuivalente me 16, dhe dora më e keqe), zvogëlon rrezikun për të kaluar 21 në raundin tjetër. Ndarja e 8-ve rrit mundësinë për të arritur në 18 në kartën tjetër.

Konsiderata të rëndësishme

Kur luani Live Celebrity Blackjack Party për para të vërteta, lojtarët duhet të dinë se kanë një kohë të kufizuar për të vënë baste. Nëse lojtarët duan të anulojnë të gjitha bastet anësore, gjithçka që duhet të bëjnë është t'i eliminojnë ato nga bastet lojëra tavoline live të kazinosë përmes butonit të cilësimeve të avancuara. Nëse ndryshojnë mendje më vonë, ata gjithmonë mund të shënojnë kutinë e basteve anësore për të zbuluar bastin pas, Çiftet e përsosura, 21+3 dhe bastin kryesor.

Tregtari do të ofrojë sigurim kur karta e tij e lart është një Ace. Lojtari do të parashikojë që letra tjetër është 10, e cila do të rezultojë në blackjack. Nëse ata zgjedhin të mbrohen me sigurim, shuma e tyre reduktohet në 50% të bastit origjinal. Shumë herë, rreziku nuk ia vlen.

Si të luani Live Celebrity Blackjack Party
Pagesat e Partisë për Blackjack të famshëm të drejtpërdrejtë

Pagesat e Partisë për Blackjack të famshëm të drejtpërdrejtë

Shanset për të fituar varen nga:

 • Si duken dy letrat e para të lojtarit
 • Vlera e kartës së parë të tregtarit

Siç u përmend më lart, ka 8 kuverta letrash dhe dy baste shtesë anësore (21+3 dhe Çifte perfekte). Me Çiftet Perfekte, lojtari vë baste në dy palët e para të letrave. Këtu janë pagesat për çifte të ndryshme:

 • Një palë e përshtatshme - 25:1

 • Çift me ngjyra të papërshtatshme- 21:1

 • Ngjyra dhe kostumi i pakrahasueshëm- 6:1

  Me një bast 21+3, letra e parë e tregtarit dhe 2 letrat e para të lojtarit krijojnë një dorë pokeri me 3 letra, e cila mund të paguajë si më poshtë:

 • Flush me tre letra – 5:1

 • Drejt me tre letra - 10:1

 • Tre të një lloji - 30:1

 • Straight Flush- 40:1

 • Një lloj i përshtatshëm - 100:1

  Një bast anësor kërkon një blerje që varion midis $1 dhe 250 $.

Pagesat e Partisë për Blackjack të famshëm të drejtpërdrejtë