Kazinotë më të mira live me Live Diamond VIP Blackjack 2023/2024

Lojtarët e kazinove në internet me tregtarë të drejtpërdrejtë VIP dhe me rul të lartë kanë shumë opsione kur bëhet fjalë për blackjack. Megjithatë, vetëm disa nga këto opsione krahasohen me Live Diamond VIP Blackjack nga Evolution Gaming. Transmetuar nga studiot Letoneze dhe në Mbretërinë e Bashkuar të ofruesit, ky titull është një strehë për lojtarët që kërkojnë emocione që vlerësojnë një atmosferë luksoze të lojërave dhe tregtarët profesionistë të kazinove. Dhe çfarë tjetër mund të thuhet për një produkt nga një prej ofruesve kryesorë të softuerit të kazinosë live? Sigurisht, nuk përmendet se Diamond VIP Blackjack transmetohet nga kënde të shumta kamerash HD.

Çfarë është Live Diamond VIP Blackjack?Si të luani Live Diamond VIP BlackjackPagesa Diamond VIP Blackjack live
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Diamond VIP Blackjack?

Çfarë është Live Diamond VIP Blackjack?

Live Diamond VIP Blackjack nga Evolution është një titull popullor që gjendet në kazinotë më të mira live. Me një limit minimal bastesh prej 1000 dollarësh, koncepti i lojës qëndron pikërisht në emrin e saj; është projektuar ekskluzivisht për turmën VIP. Titulli luhet në një mjedis lojrash të nivelit të lartë, të lyer me ar dhe të kuq, dhe përmban një tregtar të drejtpërdrejtë të kazinosë VIP me sjellje thjesht të përshtatshme. Megjithatë, në lojëra tavoline live të kazinosë si blackjack, rregullat mbeten të njëjta pavarësisht variantit; lojtarët ende mund të dyfishojnë dy letrat e tyre fillestare, të ndajnë dorën nëse kanë të njëjtën vlerë dhe të shohin krupierin duke vizatuar dhe duke qëndruar në 16 dhe 17 respektivisht.

Çfarë është Live Diamond VIP Blackjack?
Si të luani Live Diamond VIP Blackjack

Si të luani Live Diamond VIP Blackjack

Raundi fillon me një lojtar që zë një nga shtatë vendet e disponueshme në tryezë. Lojtarët lejohen të marrin shumë vende në rast se hapësirat janë të disponueshme. Pasi të jetë bërë kjo, ata mund të zgjedhin të këqijat e tyre dhe t'i vendosin ato në bastin kryesor ose bast anësor. Më pas, lojtarët mund të zgjedhin Deal Now për të marrë letra. Për çdo vend të zënë, kruperi do t'i shpërndajë dy letra lojtarit, pas së cilës lojtarit do t'i kërkohet të qëndrojë, të godasë, të ndajë ose të dyfishojë.

Ndërsa basti Split kërkon që lojtarët të kenë një palë si dy letrat e para, bastet Double Down, Hit dhe Stand mund të vendosen lirshëm. Bastet Double Down dhe Split vijnë me një bast shtesë. Nëse një lojtar Ndan një palë Aces, do të thotë se ai do të marrë vetëm një kartë shtesë për dorë dhe nuk ka asnjë mundësi për të goditur.

Pasi skadon koha e vendimmarrjes, tregtari zbulon kartën e tij me fytyrë poshtë dhe vazhdon të tërheqë letra derisa dora e tij të arrijë një 17 ose më shumë. Shtyrja e tregtarit mbi 21 do të rezultojë në një fitore për lojtarin. Përndryshe, dora më e afërt me 21 fiton raundin. Nëse lojtari godet saktësisht 21 me dy letrat e tij të para, ata marrin atë që njihet si një fitore blackjack, vlera e së cilës është shumë më e lartë.

Rregullat e Blackjack VIP Diamond Live

Përveç aksioneve të larta që lidhen me Diamond VIP Blackjack, loja ka mbajtur të gjitha bazat e blackjack live e paprekur. Çdo tavolinë strehon deri në shtatë lojtarë, megjithëse funksioni popullor Bet Behind mungon dukshëm. Kjo është veçoria që lejon lojtarët të vendosin baste edhe nëse të shtatë vendet janë të zëna. Por edhe kështu, skena VIP përcaktohet nga ekskluziviteti, kështu që ofruesi nuk e përfshiu këtë veçori për një arsye të mirë.

Kuvertën dhe vlerat e kartave

Loja përdori kuvertën standarde të blackjack-ut me 52 letra. Një gjë e bukur për duke luajtur lojëra kazino live është se lojtarët mund të shohin tregtarin duke përzier dhe shpërndarë letrat. Në Live Diamond VIP Blackjack, kartat kanë të njëjtat vlera si kartat standarde të blackjack. Vlerat janë si më poshtë:

  • Aces mbajnë një vlerë prej 1 ose 11 (gjithçka varet nga situata)
  • Nga 2 deri në 9 mbajnë vlerën e renditjes së tyre numerike
  • Kartat e fytyrës (K-të, Q-të dhe J-të) dhe 10-të vlerësohen me 10
Si të luani Live Diamond VIP Blackjack
Pagesa Diamond VIP Blackjack live

Pagesa Diamond VIP Blackjack live

Kush nuk e di se Live Diamond VIP Blackjack është sinonim i fitoreve të mëdha? Kufiri minimal i basteve prej 1000 dollarësh i thotë të gjitha. Çdo çift rezulton në një fitore dhe basti anësor i inkurajon lojtarët të marrin çiftin më të mirë të mundshëm. Fuqia e pagesës ndryshon në varësi të asaj se sa afër marshojnë dy letrat. Sa më afër ndeshja, aq pagesa më e lartë. Një palë me ngjyra jep një pagesë 12:1, ndërsa një palë e përzier krenohet me një pagesë 6:1. Nëse kostumi dhe ngjyra përputhen, ai quhet një çift i përsosur dhe paguan një 25:1. Three of a Kind fiton 30:1, ndërsa Straight dhe Flush paguajnë përkatësisht 10:1 dhe 5:1.

Për sa i përket RTP, Live Diamond VIP Blackjack kthen 99.29% për lojtarët e kazinosë live. Kjo do të thotë që kazinotë mbajnë vetëm 0.71% të totalit të basteve të vendosura. Prandaj, është një nga titujt me RTP-të më të larta në kazinotë live.

Pagesa Diamond VIP Blackjack live