Kazinotë më të mira live me Live Football Studio 2023/2024

Ndoshta komenti sportiv me një kthesë futbolli do ta bënte një lojë me letra më emocionuese. Tifozët e sportit do të jenë të lumtur të dinë se Evolution Gaming, një ofrues i softuerit të kazinosë live të nivelit të lartë, ofron më të mirën nga të dy botët. Kjo është e dukshme në lojën e tyre Live Football Studio e cila përfshin një temë futbolli në Baccarat - një nga lojërat më të lehta me letra.

Për më tepër, Live Football Studio përmban tregtarë të drejtpërdrejtë, duke i dhënë asaj një element të një shfaqje loje. Ai transmeton drejtpërdrejt nga studiot e Gjeorgjisë, Kanadasë, Maltës dhe Letonisë. Ja se si funksionon dhe rregullat që duhen mbajtur parasysh.

Çfarë është Live Football StudioSi të luani lojën Live Casino StudioKarakteristikat unike të Live Football Studio
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Football Studio

Çfarë është Live Football Studio

Live Football Studio është një lojë letrash që fokusohet në futboll. Është i ngjashëm me Live Dragon Tiger, një tjetër produkt i Evolution Gaming që është i njohur në Azi. I krijuar posaçërisht për lojtarët evropianë, ai ofron një pushim të mrekullueshëm nga tavolinat tipike të kazinosë dhe u bën thirrje atyre që duan paksa zhdërvjelltësitë e lojërave të fatit. Sidoqoftë, çdokush nga çdo vend dhe tifozët e ligave të njohura të futbollit si EPL do ta shohin lojën tërheqëse. Është ndër të licencuarit dhe certifikuar plotësisht lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga organe rregullatore të njohura si Komisioni i Kontrollit të Kumarit Alderney, UKGC dhe MGA.

Çfarë është Live Football Studio
Si të luani lojën Live Casino Studio

Si të luani lojën Live Casino Studio

Live Football Studio ka një strukturë të thjeshtë loje. Ndërsa raundet kryesore të lojërave me letra vazhdojnë, tregtari i drejtpërdrejtë merr rolin e një përcjellësi sportiv, duke analizuar dhe përditësuar bastuesit mbi rezultatet e ndeshjes së futbollit në vazhdim. Lojtarët mund ta shohin këtë informacion në këndin e poshtëm të majtë të ekranit të tyre dhe t'i bashkohen një bisede të gjallë përmes bisedës së drejtpërdrejtë. Të gjitha informacionet e basteve shfaqen në zonën e tabelës së kartës së sipërme.

Loja Live Studio Football përmban dy ekipe: në shtëpi dhe jashtë. Statistikat e secilit ekip shfaqen pranë tregtarit. Në varësi të rezultateve të kaluara, lojtarët mund të vendosin se në cilin ekip do të bashkohen. Gjatë basteve, lojtarët janë të lirë të bisedojnë me të tjerët për ta bërë atë një seancë më tërheqëse. Tregtari nuk dërgon mesazhe, por më tepër u përgjigjet pyetjeve verbalisht. I takon lojtarit të zgjedhë rezolucionin e preferuar për kompjuterin ose telefonin e tij

Rregullat themelore të Studios së futbollit live

Faqet kryesore të kazinosë live me Live Football Studio ofron tre lloje bastesh, përkatësisht në shtëpi, larg dhe barazim. Gjuajtësit vënë bast se cila kartë midis dyve që shpërndahen nga tregtari do të prodhojë një vlerë më të madhe. Zona e mesme është për bastin Draw, që do të thotë një barazim. Ana e majtë përmban Home ndërsa ana e djathtë është për bast Larg. Pas konfirmimit të basteve, tregtari i paraqet letrat fituese si vendas dhe larguar përballë lart dhe shpall fituesin pasi i kthen ato.

Meqenëse Football Studio ka pagesa të barabarta për dy bastet kryesore - në shtëpi dhe jashtë, lojtarët mund të përdorin sistemin progresiv të basteve si strategjia Martingale. Por duhet pasur kujdes për të shmangur ndjekjen e humbjeve. Në këtë sistem, lojtari dyfishon atë që ka humbur kohët e fundit dhe e vë atë si bast të radhës.

Për shembull, nëse bastuesi filloi me 5 EUR në Larg dhe humbi, ata duhet të vënë bast 10 EUR në raundin tjetër. Nëse humbasin sërish, ata vënë bast edhe 20 euro, e kështu me radhë. Përfundimisht, ata mund të rikuperojnë gjithçka të humbur përveç bastit të tyre fillestar, sipas strategjisë së Martingale.

Si të luani lojën Live Casino Studio
Karakteristikat unike të Live Football Studio

Karakteristikat unike të Live Football Studio

Studio e futbollit live krenohet me një kthimi te përqindja e lojtarit prej 96.27%. Lojtarët mund të bastojnë çdo gjë nga 1 deri në 10,000 Euro në shumicën e kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë. Të dy bastet paguhen 1:1, por basti Draw merr një pagesë 11:1 sepse konsiderohet si basti më i rrezikshëm. Përveç këtyre pagesave, bastet fituese në shtëpi dhe jashtë marrin 50% të aksioneve të tyre fillestare. Basti Draw dyfishon paratë e lojtarit sepse të dy rezultatet janë të barabarta.

Vlen të përmendet se lojtarët nuk janë të kufizuar në një bast të vetëm për dorë. Ata mund të bastojnë në të tre opsionet. Në shumë kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë, ka bonuse të veçanta mirëseardhjeje për të luajtur Live Football Studio, kështu që është një shans i mirë për të rritur fuqinë e basteve.

Karakteristikat unike të Live Football Studio

Të rejat e fundit

Evolution hap një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë në New Jersey
2023-02-12

Evolution hap një tjetër studio kazinoje të drejtpërdrejtë në New Jersey

Duket se Evolution Gaming po e mbyll vitin mjaft fuqishëm. Në mesin e nëntorit 2022, kompania ishte e lumtur të njoftonte debutimin e një tjetër studioje moderne të kazinosë live në New Jersey. Kjo është një vazhdim i studios së parë që u hap në NJ në gusht 2018. Studioja e re e ndërtuar me qëllim u hap më 10 nëntor pasi mori dritën jeshile nga Divizioni i Nju Xhersit për Zbatimin e Lojërave.

Luaj Live Casino Football Studio – Udhëzues për fillestarët
2022-09-29

Luaj Live Casino Football Studio – Udhëzues për fillestarët

Futbolli është një sport popullor në mbarë botën, dhe Evolution e di shumë mirë këtë. Në qershor 2018, Evolution lançoi lojën live të kazinosë Football Studio për Kupën e Botës 2018. Kjo lojë i zhyt lojtarët në botën e futbollit ndërsa u ofron atyre një shans për të fituar ose humbur. Është më shumë si Live Dragon Tiger, i cili synon tregun më të gjerë aziatik.