Live Football Studio

September 29, 2022

Luaj Live Casino Football Studio – Udhëzues për fillestarët

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Futbolli është një sport popullor në mbarë botën, dhe Evolution e di shumë mirë këtë. Në qershor 2018, Evolution lançoi lojën live të kazinosë Football Studio për Kupën e Botës 2018. Kjo lojë i zhyt lojtarët në botën e futbollit ndërsa u ofron atyre një shans për të fituar ose humbur. Është më shumë si Live Dragon Tiger, i cili synon tregun më të gjerë aziatik.

Luaj Live Casino Football Studio – Udhëzues për fillestarët

Pra, për ata që janë të interesuar të mësojnë se si të luajnë lojën e kazinosë Football Studio, ky është vendi i përsosur i uljes. Do të mësoni gjithashtu disa strategji kryesore për t'u përdorur. 

Si të luani Studio futbolli në kazino live

Lojë kazino në Studio Football është një variant i thjeshtuar i Baccarat. Ashtu si Live Dragon Tiger, ku lojtarët bastojnë në Dragon, Tiger ose Tie, kjo lojë përmban një tabelë bastesh dixhitale me tre opsione. Lojtarët mund të bastojnë në Shtëpi, Larg ose Barazim. Kur një lojtar vë baste në një nga bastet, bordi do të tregojë përqindjen e lojtarëve që vënë baste në baste. Në këtë mënyrë, lojtarët mund të njohin bastet më të nxehta dhe më të ftohta në lojë. 

Pas vendosjes së një basti, tregtarët e kazinosë live do të marrin dy letra nga kuverta dhe do t'i caktojnë ato në pozicionet "Në shtëpi" dhe "Larg". Këto letra jepen përballë, kështu që lojtarët mund të shohin lehtësisht se çfarë është në anën kundërshtare. Pasi përfundojnë shpërndarjen e letrave, lojtari fiton nëse pala e tij ka letrën me vlerën më të lartë. Nëse kjo ndodh, bëhet një konsideratë pagese prej 1:1. Mbështetja e një barazimi jep një pagesë 11:1. 

Për sa i përket RTP-së, loja ofron më shumë se standardi i industrisë prej 96.00%. Nëse një lojtar zgjedh bastin në shtëpi ose jashtë, RTP teorik është 96,27%. Nga ana tjetër, një Barazim ka një normë kthimi prej 89.64%. Këto tarifa pagese janë saktësisht të njëjta me Live Dragon Tiger. 

Karakteristikat e Studio të Futbollit të Kazinosë Live

Shumica lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga Evolution keni baste anësore për të shtuar eksitimin dhe për të rritur pagimin. Por çuditërisht, Live Football Studio e hedh poshtë këtë traditë. Lojtarët mund të bastojnë vetëm në bastet kryesore, me bastin Tie që paguan më shumë. Prandaj, është e sigurt të thuhet se kjo lojë ka të bëjë më shumë me argëtim sesa të fitosh shuma të konsiderueshme, gjë që në fund të fundit është një gjë e mirë. 

Përveç kësaj, tifozët e futbollit do të kenë shumë veçori në lojë këtu. Si fillim, lojtarët mund të bisedojnë me tregtarin dhe lojtarët e tjerë rreth futbollit dhe veçorive të tjera në lojë. Për shembull, ju mund të diskutoni transfertat e futbollit, oraret e ligës, rezultatet e ndeshjeve, etj. Por gjithmonë mbajeni bisedën profesionale për të mos u dëbuar nga dhoma e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Një veçori tjetër emocionuese që plotëson opsionet e kufizuara të basteve është aftësia për të parë rezultatet dhe analizat e ndeshjeve të mëparshme. Tabela dixhitale në fund të ekranit do të shfaqë skuadrat e nxehta dhe të ftohta, duke ndihmuar lojtarët që të bëjnë zgjedhje më të informuara. Për shembull, ju mund të gjeni se shumë lojtarë janë duke vënë baste në Larg. Përkundrazi, kjo duhet t'ju bëjë më të sigurt me bastin Home. 

Strategjitë dhe këshillat e studios së futbollit live

Përpara se t'ju prezantojmë me disa strategji të drejtpërdrejta të Studios së Futbollit të kazinosë, është jetike të vini re se të gjitha lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë kanë të bëjnë me shansin. Sigurisht, kjo është me përjashtim të opsioneve si blackjack dhe poker, të cilat kërkojnë disa aftësi dhe praktikë për të fituar. Por edhe me këtë, aftësitë nuk do të garantojnë një seri fitoresh. Mos harroni se edhe një avantazh shtëpie prej 0,10% është ende i mjaftueshëm për t'i bërë lojtarët të humbasin në planin afatgjatë. 

Për shkak se asnjë sasi strategjie nuk garanton sukses, luani gjithmonë duke përdorur një bankroll. Praktika e menaxhimit të bankrollit siguron që të mos humbni më shumë sesa buxheti fillimisht. Për shembull, lini mënjanë 10% të të ardhurave tuaja mujore për lojërat e fatit. Më pas, vazhdoni të ndani buxhetin në njësi më të vogla javore ose ditore. Dhe nëse është e mundur, mos vini bast më shumë se 5% të totalit të bankrollit tuaj në një raund të vetëm. 

Ndërkohë, përmbahuni në bastet me para të barabarta për të fituar më shpesh në Studion e futbollit të kazinosë live. Bastet në shtëpi ose jashtë u japin lojtarëve një shans pothuajse 50% për të fituar ose humbur. Megjithatë, shkalla e pagesës 1:1 mund të jetë një shtysë për shumë lojtarë. Prandaj, merrni parasysh bastin barazues 11:1, megjithëse ky është tepër ambicioz. 

Martingale, Fibonacci dhe Paroli Systems

Tifozët e ruletës dinë një ose dy gjëra rreth sistemeve të njohura të basteve të ruletit. Megjithëse këto sisteme bastesh nuk garantojnë sukses, lojtarët i përdorin ato në mbarë botën për të reduktuar humbjet dhe për të praktikuar menaxhimin e sigurt të bankrollit. 

Sistemi më i popullarizuar i ruletës është strategjia Martingale, e cila këshillon lojtarët të dyfishojnë aksionet e tyre fillestare pas një humbjeje derisa të vijë një fitore. Në këtë mënyrë, ata rikuperojnë të gjithë shumën e humbur me një bast ose dy. Por për shkak se ky sistem nuk është i përsosur për lojtarët me buxhet, përdorni sistemin Paroli, i cili rekomandon dyfishimin e aksioneve pas një fitoreje. Lojtarët mund të fillojnë me vetëm 1$ dhe të dyfishojnë shumën pas një fitoreje. 

Por cilido sistem ruletë të zgjidhni, shkoni me baste që ju japin shanse më të larta për të fituar. Siç u tha më parë, bastet në shtëpi dhe jashtë janë perfekte për këta skenarë. Dhe më e rëndësishmja, luani Football Studio në kazinotë më të mira live për një përvojë të sigurt dhe transparente. Bëhu mjeshtër i futbollit!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme