Shpjegohen shanset dhe pagesat zhytëse të ruletës

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Mirë se vini në mbretërinë magjepsëse të Roulette Immersive. Në këtë artikull, ne do t'ju çojmë në një udhëtim përmes basteve "Immersive Roulette", duke përfshirë shanset, pagesat dhe llogaritjet. Pavarësisht nëse jeni i ri në lojë ose kërkoni të përmirësoni të kuptuarit tuaj, ne ju kemi mbuluar. Bëhuni gati për të nisur një aventurë emocionuese ndërsa eksplorojmë opsionet e ndryshme të basteve në dispozicion dhe se si ato mund të çojnë në fitore të jashtëzakonshme. Le të zhytemi!

Shpjegohen shanset dhe pagesat zhytëse të ruletës

Bastet në Kazino Live Roulette Immersive

Më poshtë janë bastet kryesore të disponueshme në Ruletë zhytëse e drejtpërdrejtë.

Bast Straight-Up

 • Ju vendosni një bast në një numër të vetëm.
 • Shembull: Bast në numrin 17.

Bast i ndarë

 • Ju vendosni një bast në dy numra ngjitur.
 • Shembull: Bast në linjën midis 14 dhe 17.

Bast Rruga

 • Ju vendosni një bast në një rresht me tre numra.
 • Shembull: Bastet në rreshtin në fund të numrave 28, 29 dhe 30.

Bast këndor

 • Ju vendosni një bast në një katror me katër numra.
 • Shembull: Bast në kryqëzimin e 19, 20, 22 dhe 23.

Bast Line

 • Ju vendosni një bast në dy rreshta ngjitur, duke mbuluar gjashtë numra në total.
 • Shembull: Bast në linjë në fund të numrave 4, 5, 6, 7, 8 dhe 9.

Bast i kolonës

 • Ju vendosni një bast në një nga tre kolonat vertikale të numrave.
 • Shembull: Bast në kolonën që përmban numrat 2, 5, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29, 32 dhe 35.

Bast Dozen

 • Ju vendosni një bast në një nga tre grupet me dymbëdhjetë numra: 1-12, 13-24 ose 25-36.
 • Shembull: Bast në numrat 1-12.

Bast çift/tek

 • Ju vendosni një bast nëse numri fitues do të jetë çift apo tek.
 • Shembull: Bast në numra tek.

Bast Kuq/Zi

 • Ju vendosni një bast nëse numri fitues do të jetë i kuq apo i zi.
 • Shembull: Bast në numrat e kuq.

Bast i ulët/i lartë

 • Ju vendosni një bast nëse numri fitues do të jetë i ulët (1-18) ose i lartë (19-36).
 • Shembull: Bast në numra të ulët.

Eksplorimi i gjasave dhe pagesave në Roulette Immersive

Live Immersive Roulette ofron një sërë opsionesh bastesh, secila me shanset e veta për të fituar. Le të shqyrtojmë opsionet e ndryshme të basteve dhe shanset e tyre përkatëse.

Bast i drejtë

Shanset për të fituar një bast të drejtpërdrejtë në Roulette Immersive janë 35 me 1. Nëse numri juaj i zgjedhur arrin, ju do të merrni një pagesë prej 35 herë të bastit tuaj origjinal.

Bast i ndarë

Shanset për të fituar një bast të ndarë janë 17 me 1. Nëse shfaqet ndonjë nga numrat tuaj të zgjedhur, ju do të merrni një pagesë prej 17 herë të bastit tuaj fillestar.

Bast Rruga

Shanset për të fituar një bast rruge janë 11 me 1. Nëse ndonjë nga tre numrat godet, ju do të merrni një pagesë prej 11 herë shumën e bastit tuaj.

Bast këndor

Shanset për të fituar një bast këndor janë 8 me 1. Nëse ndonjë nga katër numrat godet, ju do të merrni një pagesë 8 herë të bastit tuaj fillestar.

Bast Line

Shanset për të fituar një bast linjë janë 5 me 1. Nëse ndonjë nga gjashtë numrat godet, ju do të merrni një pagesë 5 herë të bastit tuaj fillestar.

Baste të jashtme

Shanset për baste të jashtme në Roulette Immersive janë 1 me 1. Nëse kategoria juaj e zgjedhur e numrave arrin, ju do të merrni një pagesë të barabartë me bastin tuaj origjinal.

Është e rëndësishme të theksohet se shanset dhe pagesat në Roulette Immersive mbeten në përputhje me lojë standarde ruletë, duke ju lejuar të përdorni strategji dhe taktika të ndryshme për të rritur potencialisht shanset tuaja për të fituar.

Përmbledhje

Live Immersive Roulette ofron një gamë të larmishme opsionesh bastesh, duke përfshirë baste Straight-Up, baste Split, baste në rrugë dhe më shumë. Të kuptuarit e basteve të disponueshme, shanset e tyre dhe pagesat e mundshme është thelbësore për marrjen e vendimeve të informuara. Mos harroni të luani kumar me përgjegjësi dhe të shijoni përvojën emocionuese të Roulette Immersive në kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet.

Cilat janë shanset për të fituar në Roulette Immersive?

Shanset për të fituar në Roulette Immersive ndryshojnë në varësi të llojit të bastit që bëni. Bastet Straight-Up, të cilat përfshijnë baste në një numër të vetëm, kanë shanse më të ulëta, por pagesa më të larta. Probabiliteti për të fituar një bast Straight-Up në Ruletën Evropiane (me një zero të vetme) është afërsisht 2.70%, që do të thotë se keni një shans 1 në 37 për të fituar. Bastet e jashtme, të tilla si bastet Çift/Tek, Kuq/Zi ose në kolonë, kanë shanse më të larta për të fituar, zakonisht rreth 48,60%, për shkak të mbulimit të tyre me numra të shumtë.

A është fitimprurëse Ruleta Immersive?

Ashtu si çdo lojë kazino, Immersive Roulette ka një avantazh të integruar që siguron që kazinoja të ketë një avantazh afatgjatë. Rentabiliteti i Roulette Immersive varet nga fati, strategjia dhe menaxhimi i përgjegjshëm i bankrollit.

Cilat janë llojet e ndryshme të basteve që mund të luaj në Roulette Immersive?

Këtu janë llojet kryesore të basteve në dispozicion:

 • Bast Straight-Up
 • Bast i ndarë
 • Bast Rruga
 • Bast këndor
 • Bast Line
 • Bast i kolonës
 • Bast Dozen
 • Bast çift/tek
 • Bast Kuq/Zi
 • Bast i ulët/i lartë

Çfarë është RTP e Roulette Immersive?

Kthimi te lojtari (RTP) i Kazinos Immersive Roulette Live është zakonisht rreth 97.30%.

A mund të luaj Immersive Roulette në pajisjen time celulare?

Po, Roulette Immersive është shpesh e disponueshme për lojë në pajisjet celulare.

Lojë zhytëse e Kazinosë Roulette: Veçoritë dhe risitë

Lojë zhytëse e Kazinosë Roulette: Veçoritë dhe risitë

Merrni pjesë në lojën novatore të kazinosë live në internet "Immersive Roulette", e cila kombinon eksitimin e ruletës tradicionale me teknologjinë më të fundit dhe humbni veten në universin e saj magjepsës. Ne do të shohim se si funksionon Roulette Immersive, do të shqyrtojmë disa nga veçoritë kryesore të saj dhe do të flasim për bonuset tërheqëse që ju presin ndërsa filloni udhëtimin tuaj të lojërave. 

Ruletë zhytëse kundër ruletës standarde: Ndryshimet kryesore

Ruletë zhytëse kundër ruletës standarde: Ndryshimet kryesore

Online Immersive Roulette është një variant tërheqës i lojës tradicionale të ruletës që ka fituar popullaritet në mesin e entuziastëve të kazinosë. Immersive Roulette u ofron lojtarëve një përvojë vërtet zhytëse të lojërave duke përdorur kamera të shumta HD që kapin rrotën e ruletës dhe veprimet e tregtarit nga këndvështrime të ndryshme.

Strategjitë dhe këshillat kryesore zhytëse të ruletës

Strategjitë dhe këshillat kryesore zhytëse të ruletës

Mirë se vini në botën e Kazinosë Live Roulette Immersive, ku lojëra emocionuese dhe mundësia për të fituar të mëdha ju presin. Në këtë artikull, ne do t'ju udhëzojmë përmes këshillave efektive, teknikave të veçanta dhe strategjive të provuara që mund të rrisin shanset tuaja për të fituar. Duke shfrytëzuar këshillat tona të ekspertëve, ju do të fitoni njohuri të vlefshme për të maksimizuar bastet tuaja, për të menaxhuar bankrollin tuaj dhe për të marrë vendime strategjike për të rritur shanset tuaja për të arritur ato numra fitues. Bëhuni gati për të ngritur lojën tuaj të ruletës në lartësi të reja dhe përjetoni emocionin e fitores me Roulette Immersive.

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit me ruletë zhytëse

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit me ruletë zhytëse

Immersive Roulette në internet ofron një përvojë emocionuese dhe realiste të lojërave të fatit në internet, duke u ofruar lojtarëve eksitimin dhe atmosferën e një kazinoje të vërtetë nga komoditeti i shtëpive të tyre. Ky artikull do të shqyrtojë në mënyrë gjithëpërfshirëse avantazhet dhe disavantazhet e lojës, duke ju fuqizuar të merrni një vendim të informuar për përfitimet e saj.