Kazinotë më të mira live me Live Mega Ball 2023/2024

Loja unike live megaball u prezantua për herë të parë në vitin 2020 së bashku me njëmbëdhjetë lojëra të tjera të reja nga Evolution Gaming. Është një lojë e shpejtë dhe emocionuese e frymëzuar nga një përzierje e përvojave të bingos, lotarisë dhe shfaqjeve të lojërave. Mega Ball është ndër lojërat më të mira live dhe krenohet me potencialin për të fituar 1,000,000 herë bastin tuaj.

Një tjetër bonus për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë është transmetimi i videos në kohë reale dhe një mundësi për të bashkëvepruar me një tregtar të vërtetë njerëzor dhe lojtarë të tjerë. Live Mega Ball është një zgjedhje e shkëlqyer për adhuruesit e bingos, por me veçori shtesë!

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Informacion i pergjithshem

Informacion i pergjithshem

Emri i lojës

Mega Ball live

Ofruesi i lojës

Evolucioni

Lloji i lojës

Loja Tregon

Transmetim nga

Letonia

RTP

95,40%

Informacion i pergjithshem
Çfarë është Live Mega Ball?

Çfarë është Live Mega Ball?

Kjo është një lojë e re që kombinon aspektet më të mira të lojës së bingos dhe lotarisë për të krijuar një lojë unike kazino. Mega Ball gjithashtu merr në perspektivë disa aspekte të lojërave të njohura slot. Aspekti live thjesht do të thotë që lojtarët që marrin pjesë në vizatimin Live Mega Ball shohin dhe ndërveprojnë me tregtarin në kohë reale sikur të ishin në një kazino të vërtetë.

Objektivi i lojës është të marrë numrin maksimal të linjave të mundshme, në mënyrë që të vazhdojë të rrisë fitimet e një lojtari. Është vendosur në mënyrë që brenda periudhës më të shkurtër të një raundi të lojës, lojtarët të kalojnë emocionin dhe eksitimin e ndryshimit të rezultateve të mundshme.

Loja është krijuar nga Evolution Gaming dhe doli në treg vetëm në prill 2020. Kjo jo vetëm që e bën atë një lojë unike, por edhe të freskët. Duke luajtur këtë lojë, vërehet se Evolution Gaming ka bërë shumë punë për ta bërë lojtarin të rehatshëm. Ka shumë pak që një lojtar individual duhet të bëjë në një raund loje.

Çfarë është Live Mega Ball?
Si të luani Mega Ball?

Si të luani Mega Ball?

Live Mega Ball është i lehtë lojë live të rastësisë. Rregullat janë të thjeshta dhe madje edhe lojtarët për herë të parë kanë një shans të mirë për të fituar mirë.

Rregullat Live Mega Ball

Topi Live Mega shkon sipas një rregulli kardinal: bëni bastin tuaj. Lojtarët vendosin se sa do të fitojnë për të aksioneve dhe në cilat numra, më pas ulen dhe shikojnë gjërat duke u zhvilluar. Tregtari në shtëpi bën pjesën tjetër të punës.

Lojtarëve u kërkohet të blejnë të paktën një kartë dhe një maksimum prej 200 letrash në vlerën e një loje. Secili lojtar vendos gjithashtu vlerën e letrave të tij duke vendosur një bast p.sh. nëse një lojtar cakton një vlerë karte prej 1$ dhe blen 20 letra, ata kanë një aksion prej 20$.

Një shumëzues Mega Ball midis 5x dhe 100x gjenerohet në fund të çdo raundi për të përcaktuar fitimet.

Rregullat i lejojnë lojtarët të ndërveprojnë me tregtarin përmes tekstit ose dërgimit të këshillave gjatë procesit të vizatimit të Mega Ball Live. Sidoqoftë, tregtari zakonisht është i përfshirë në lojë dhe mund të mos ketë shumë kohë për t'iu përgjigjur lojtarëve individualë.

Si të luani Mega Ball?
Si funksionon Live Mega Ball?

Si funksionon Live Mega Ball?

Lojtari vendos lojën në lëvizje duke klikuar në opsionin Mega Ball në kazino live seksioni i faqes. Kjo mund të bëhet përmes shfletuesit, qoftë në një kompjuter ose pajisje celulare. Më pas lojtari cakton një vlerë karte dhe zgjedh numrin e letrave që dëshiron të blejë. Ndërfaqja e lojës shfaq këto karta dhe tabela të fitimeve të mundshme.

Pasi blerja është bërë, tregtari më pas merr lojën në lëvizje. 51 topa lëshohen në makinë. Më pas nxirren shpejt 20 topa nga këto 51 me radhë. Nëse ndonjë nga këto letra përputhet me letrat e lojtarit, rreshtat pranë asaj letre plotësohen. Më pas krijohet një shumëzues, pastaj vizatohet një Mega Ball. Nëse topi Mega plotëson ndonjë nga rreshtat e lojtarit, atëherë fitimet shumëzohen sipas shumëzuesit. Ekziston një shans për të fituar deri në 1,000,000 x. Në raste të rralla, tërhiqet një top i dytë Mega.

Si funksionon Live Mega Ball?
Si të fitoni në Live Mega Ball

Si të fitoni në Live Mega Ball

Mega Ball është një lojë fati dhe fitorja do të varet domosdoshmërisht nga fati. Blerja e më shumë kartave nuk rrit ndjeshëm shanset për të fituar.

Strategjia Live Mega Ball

Pak mund të bëhet për sa i përket strategjisë pasi lojtarët nuk janë të përfshirë në vizatimin e drejtpërdrejtë të Mega Ball. Gjëja më e mirë për të bërë është të ndiqni strategjitë e përgjithshme të lojërave të fatit, të tilla si menaxhimi i kuletës dhe të dini se kur duhet të largoheni.

Si të fitoni në Live Mega Ball
Ofruesit e softuerit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë

Ofruesit e softuerit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë

Live Mega Ball është bërë ekskluzivisht nga Evolution Gaming, a ofruesi më i mirë i softuerit të kazinosë live, dhe transmetohet me video HD live nga studioja e tyre në Letoni. Live Mega Ball ofrohet në kazinotë më të mira live dhe mund të aksesohet nga desktop, laptop ose celular (si iOS ashtu edhe Android). Është një softuer me cilësi të lartë që është bërë i përsosur për sistemin operativ dhe pajisjen që përdoret. Ai gjithashtu përmban një përvojë të qetë kur kaloni midis pajisjeve. Është një përvojë e mrekullueshme e shfaqjes së lojës që mund të shijohet në shtëpi ose në lëvizje.

Evolution Gaming ka ofruar edhe një herë një përvojë miqësore për përdoruesit, duke e bërë lojën shumë të lehtë për t'u luajtur. Lojtarëve nuk u ofrohet një demo pa pagesë, por në vend të kësaj mund ta shikojnë lojën në veprim për të parë se si luhet. Përveç një grupi të detajuar të rregullave të lojës, një kujtesë e dobishme e tyre shfaqet në ndërfaqen e përdoruesit. Loja është e lehtë për t'u ndjekur me të gjithë topat e tërhequr në lojë të shfaqura qartë. Kartat e një lojtari shfaqen në ndërfaqen e përdoruesit dhe rirenditen automatikisht për të treguar se ai që është më afër fitores është vendosur në krye.

Ofruesit e softuerit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë
Bonuset kryesore Live Mega Ball

Bonuset kryesore Live Mega Ball

Bonuset, veçanërisht bonusi i famshëm i shumëzuesit Mega Ball, janë një tërheqje kryesore në këtë lojë. Me një bast minimal prej 0,010 EUR deri në një maksimum prej 100 EUR për lojë, bastet origjinale mund të shumëzohen në mënyrë eksponenciale me bonusin e shumëzuesit. Nuk ka asnjë strategji për të fituar sepse është thjesht një lojë fati.

Ndrysho bonusin e numrit

Bonusi i ndryshimit të numrit tuaj është një mundësi për të ndryshuar numrat e dhënë në 'kartën bingo' të një lojtari. Numrat mund të ndryshohen çdo herë deri në dhe derisa koha e basteve të mbyllet. Kjo veçori i lejon lojtarët të ndryshojnë numrat në kartat e tyre nëse nuk u pëlqen pamja e tyre. Gjithçka që një lojtar duhet të bëjë është të zmadhojë kartën dhe të zgjedhë butonin "Rifresko numrat" për të ndryshuar numrat. Kjo mund të bëhet disa herë, por vetëm kur koha e basteve është e hapur.

Bonusi i shumëzuesit të mega topit

Çdo raund i Mega Ball përfshin 20 topa të numëruar të zgjedhur rastësisht, të ndjekur nga një Mega Ball përfundimtar. Lojtarët mund të fitojnë nëse plotësojnë ndonjë nga rreshtat horizontalisht, vertikalisht ose diagonalisht me 20 topat e parë. Një shumëzues (midis 5x dhe 100x) për Mega Ball gjenerohet në një rrotë gjigante që rrotullohet përpara se të zgjidhet Mega Ball. Nëse Mega Topi i fundit plotëson ndonjë rresht, atëherë fitimet e lojtarit shumëzohen me shumëzuesin e gjeneruar. Kjo mund të shtojë deri në një lojtar që merr 1,000,000 herë bastin e tij origjinal.

Bonuset kryesore Live Mega Ball
Pagesat Live Mega Ball

Pagesat Live Mega Ball

Pagesa e megabollit varet nga shuma e bastit, numri i linjave të përfunduara dhe nëse Mega Ball ka plotësuar ndonjë rresht që rezulton në shumëfishimin e fitimeve. Fitorja maksimale është 1,000,000x e bastit origjinal deri në një pagesë maksimale prej 500,000 USD, GBP ose EUR. Kthimi te lojtari (RTP) është rreth 95%. Nëse një letër është në lojë, atëherë RTP do të jetë rreth 95.4%, por kjo zvogëlohet në mes 94.61% dhe 95.4% me letra të shumta.

Ngjashëm me bingon e rregullt, është sasia e linjave të përfunduara që diktojnë fitimet. Një linjë e plotësuar do t'i japë lojtarit 1x bastin e tij. Dy rreshta do të marrin 5 herë bastin origjinal, tre rreshta 50x, katër rreshta 250x, pesë rreshta 1000x dhe gjashtë ose më shumë rreshta që marrin 10,000 herë bast të lojtarit. Pagesa përfundimtare do të ishte gjashtë ose më shumë linja që plotësoheshin me një bonus Mega Ball që kishte një shumëzues 100x, duke i dhënë fituesit 1,000,000 herë bast të vendosur.

Lexoni më shumë rreth pagesat më të mira në kazinotë live këtu.

Pagesat Live Mega Ball

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u shpik Live Mega Ball?

Live Mega Ball u lançua për herë të parë në pranverën e vitit 2020.

A përdor Live Mega Ball RNG?

Po, shumëzuesit e rastësishëm të bazuar në RNG aplikohen midis 5x-100x.