Kazinotë më të mira live me Live Sic Bo Shanghai 2023/2024

Nga portet ekzotike të Shangait e deri te kazinotë me tulla dhe llaç në pjesë të ndryshme të botës, kumarxhinjtë kurrë nuk i thonë mjaftueshëm për Sic Bo. E lehtë për t'u luajtur dhe e këndshme, kjo kazino klasike luhet gjerësisht në kazinotë aziatike dhe më gjerë. Ngadalë por me siguri, ajo filloi të depërtonte në botën e kazinove në internet, duke u dhënë miliona lojtarëve të kazinove në mbarë globin një mundësi për të kapur argëtimin. Sot, ka shumë variante Sic Bo në dhjetëra kazinotë më të mira live për t'i argëtuar lojtarët. Live Sic Bo Shanghai është vetëm një nga këto variante. Pra, çfarë lidhje me të?

Çfarë është Live Sic Bo Shanghai?Si të luani Live Sic Bo ShanghaiPagesat e drejtpërdrejta të Sic Bo Shanghai
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Sic Bo Shanghai?

Çfarë është Live Sic Bo Shanghai?

Live Sic Bo Shanghai është një variant Sic Bo zhvilluar nga SA Gaming, një nga kompanitë më të mira të softuerit të kazinove aziatike. SA Gaming është një ofrues i lojërave kazino me bazë në Filipine, i njohur për prodhimin e një portofol lojërash kazinoje me cilësi të lartë, duke përfshirë ruletën live, Dragon Tiger dhe sigurisht, Live Sic Bo Shanghai. Ky i fundit, i cili është subjekt i këtij shkrimi, përdor tre zare dhe përmban një tregtar njerëzor. Në këtë lojë, tregtari nuk hedh zare. Në vend të kësaj, zaret janë në një enë qelqi në të cilën tunden automatikisht me urdhër.

Loja mund të luhet në disa gjuhë, duke përfshirë anglisht, spanjisht, indonezisht dhe malajisht.

Çfarë është Live Sic Bo Shanghai?
Si të luani Live Sic Bo Shanghai

Si të luani Live Sic Bo Shanghai

Edhe pse askush nuk mund të kundërshtojë popullaritetin e standardit të drejtpërdrejtë Sic Bo, ka pasur disa shqetësime në lidhje me lojën, kryesorja midis tyre është vendimi disi i çuditshëm për të minimizuar tregtarin e drejtpërdrejtë. Dhe ndërsa arsyeja pse ofruesit e softuerit të kazinosë live ta bësh këtë është e kuptueshme, shumë lojtarë të kazinosë dëshirojnë që kjo të bëhej ndryshe. Fatmirësisht, SA Gaming duket se ka dëgjuar shqetësimet e lojtarëve sepse, në Live Sic Bo Shanghai, kompania e ka trajtuar çështjen pothuajse në mënyrë të përsosur. Sidoqoftë, nuk ka ndonjë ndryshim të rëndësishëm të lojës në variantin e SA Gaming pavarësisht emrit.

Rregullat e Live Sic Bo Shanghai

Çdo raund Live Sic Bo Shanghai fillon me vendosjen e basteve. Kohëzgjatja e basteve zgjat 40 sekonda, kështu që lojtarët duhet ta përdorin mirë kohën e tyre sapo të fillojë numërimi mbrapsht. Gjatë kësaj periudhe, lojtarët mund të vendosin baste dhe madje të bëjnë ndryshime në zgjedhjet e tyre fillestare. Pasi të kalojë kohëzgjatja e basteve, tregtari tund zarin brenda enës së qelqit duke shtypur një buton jeshil. Kontejneri do të zmadhohet që lojtarët të kenë një pamje të mirë të veprimit. Rezultati i të gjitha zareve përfaqësohet gjithashtu në mënyrë dixhitale.

Ndërsa ka tregtarë vendas aziatikë në lojë, nuk ka asnjë veçori bisede lojtar-tregtar. Megjithatë, lojtarët mund të dëgjojnë krupierin duke komentuar rezultatin e çdo raundi, duke deklaruar fundin e një raundi, etj.

Bastet e disponueshme

Pra, në cilat lloje bastesh mund të vendosin lojtarët e Sic Bo Shanghai kazino live? Epo, si lojërat e tjera të tavolinës live të kazinosë, ky version Sic Bo vjen me dhjetëra baste. Ato përfshijnë sa vijon:

 • Numrat (bastet në çdo numër specifik, duke filluar nga 1 në 6)

 • E çuditshme

 • Madje

 • I madh (mbi 10)

 • I vogël (nën 11 vjeç)

 • Çdo Triple

 • Treshe specifike

 • Çift

 • Dyshe specifike

 • 3 Beqare

 • 2 Tek 1 Çift

 • Të gjitha madje

 • Të gjitha të çuditshme

 • Dyshe specifike

 • Specifike Dyshe dhe Beqare

 • 4 Numri

 • *E rëndësishme**: Live Sic Bo Shanghai nga SA Gaming vjen me shumë mjete të dobishme për të siguruar që lojtarët e kazinove në internet të tregtarëve të drejtpërdrejtë të shijojnë përvojën më të mirë. Është e mbushur me statistika dhe mbështetet në lojën e drejtpërdrejtë pa shpërqendrim. Është gjithashtu një titull i lehtë për t'u mësuar. Me kohëzgjatjen e basteve që zgjat shumë më gjatë, lojtarët kanë kohë të mjaftueshme për të vendosur baste. Prandaj, hapësira për të bërë gabime është minimizuar ndjeshëm.

Si të luani Live Sic Bo Shanghai
Pagesat e drejtpërdrejta të Sic Bo Shanghai

Pagesat e drejtpërdrejta të Sic Bo Shanghai

Luajtja e lojërave të kazinosë drejtpërdrejt ka të bëjë me bastet dhe pagesat, dhe Live Sic Bo Shanghai nuk bën përjashtim. Megjithatë, të pagesat e çdo loje kazino ndryshojnë në bazë të faktorëve të ndryshëm, ku lloji i bastit është një nga më të rëndësishmit. Siç u përmend më parë, lojtarët e tregtarëve të drejtpërdrejtë të kazinosë mund të bastojnë në kombinime specifike, numra të mëdhenj ose numra të vegjël. Ata gjithashtu mund të bastojnë në kombinime treshifrore, dyshifrore ose treshifrore. Secili prej këtyre llojeve të basteve ka një pagesë të ndryshme.

Në mënyrë tipike, totalet me tre zare japin pagesat më të mira. Për shembull, nëse një lojtar vë baste në një total prej 9 ose 12, ai merr një pagesë prej 191 deri në 25. Pagesa më e lartë e mundshme është 180:1, që është Trefishja Specifike.

Për sa i përket RTP, shifra e Live Sic Bo Shanghai qëndron në 96.6%. Me sa duket, ky nuk është RTP më i mirë në treg, por nuk është as aq i keq.

Pagesat e drejtpërdrejta të Sic Bo Shanghai