Kazinotë më të mira live me Live Speed Baccarat 2023/2024

Eksitimi, pezullimi dhe mundësia për të fituar para janë ato që nxisin shumicën e kumarxhinjve në internet. Falë Live Speed Baccarat, lojtarët mund të shijojnë lojërat me pak kohë joproduktive dhe mërzitjen e raundeve të gjata. Fitoret dhe humbjet në këtë variant Baccarat janë pothuajse të menjëhershme. Ky variant i ri i lojës Baccarat nëse zhvillohet nga Lojëra evolucionare. Veprimet e basteve nuk kanë qenë kurrë kaq të furishme! Por çfarë është Live Speed Baccarat dhe si luhet?

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë?

Çfarë është Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë?

Live Speed Baccarat është një variant i Live Baccarat që e ka çuar konceptin e lojërave me ritme të shpejta në një nivel të ri. Një beqare Baccarat live raundi zgjat më pak se 48 sekonda. Sidoqoftë, në Speed Baccarat, një raund përfundon në 28 sekonda. Bazuar në këtë ritëm, kumarxhinjtë mund të luajnë afërsisht 120 duar brenda një ore. Sa më shumë të vënë bast, aq më shumë ka gjasa që të gjenerojnë fitore të jashtëzakonshme.

Çfarë është Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë?
Si të luani Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë?

Si të luani Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë?

Rregullat e Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë

Bakarat me shpejtësi nuk devijon shumë nga versioni standard. Të njëjtat rregulla bazë përdoren brenda lojës.

Loja përdor tetë kuverta me 52 letra. Për vlerat e kartës, aset janë me vlerë 1, letrat e fytyrës 0, 10-të vlejnë 0, ndërsa letrat midis 2 dhe 9 merren me vlerën e tyre numerike. Çdo këpucë shpërndahet deri në shfaqjen e kartës së prerë. Në këtë fazë, këpucët mund të ndërrohen, ose kartat të riorganizohen.
Ngjashëm me lojërat e tjera Baccarat, varianti i shpejtësisë ofron tre baste të rregullta, Banker, Player dhe Tie.

Dora e Bankierit

Një bast në dorën e bankierit paguan edhe para. Megjithatë, janë bërë rregullime për të akomoduar skajin e shtëpisë. Kjo përkthehet në një ulje të komisionit prej 5% nga çdo fitore.

Dora e lojtarit

Pagesat janë të barabarta.

kravatë

Një barazim ndodh nëse lojtari dhe bankieri kanë të njëjtën vlerë të dorës. Ky bast paguan 8:1.

Edhe pse raundet janë shpesh të shpejta, bastet anësore ende mund të vendosen. Disa nga bastet anësore të njohura në Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë përfshijnë sa vijon.

Ose palë

Ky bast është një parashikim nëse lojtari ose bankieri do të vendosin një palë. Fitoret paguhen 5:1.

Çifti i përsosur (Një)

Ky bast bazohet në faktin nëse dy letrat që i shpërndahen lojtarit ose bankierit kanë vlerë ose përshtatje identike. Pagesa është vendosur në 25:1.

Çifti perfekt (dy)

Ky bast fitohet nëse të dyja letrat (dy) të shpërndara bankierit dhe lojtarit janë identike në rang dhe vlerë. Pagesa është tërheqëse 200:1.

Si të luani Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë?
Si funksionon Baccarat Live Speed?

Si funksionon Baccarat Live Speed?

Objektivi i lojës është të arrijë një dorë gjithsej afër 9. Kumarxhinjtë mund ta luajnë atë vetëm në kazinove të drejtpërdrejta që mbështesin Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë. Përpara se loja të fillojë, lojtarët vënë bast ose mbi bankierin ose lojtarin për të arritur objektivin e lojës. Një bast barazimi gjithashtu mund të vihet për të parashikuar ndeshjen që përfundon në barazim. Këto baste duhet të vendosen në më pak se 13 sekonda për shkak të ritmit të lojës.

Pasi të jenë vendosur bastet, tregtari shpërndan dy letra si bankierit ashtu edhe lojtarit. Vlerat e këtyre kartave shfaqen dhe fituesi përcaktohet. Një fitore e natyrshme ndodh kur një lojtar godet një dorë 9 ose 8. Një kartë e tretë mund të tërhiqet kur vlera e kartës së lojtarit është midis 0 dhe 5. Një veprim i tillë e detyron bankierin të mbajë një qëndrim.

Si të fitoni në Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë: Strategjia e Baccarat me shpejtësi të drejtpërdrejtë

Lojtarët që duan të luajnë tregtarin Speed Baccarat Live në internet duhet të përdorin një strategji për të fituar. Këshilla më e rëndësishme është menaxhimi i bankrollit. Meqenëse loja është me ritëm të shpejtë, një lojtar mund të humbasë shumë në raunde të shpejta. Strategjia tjetër është që gjithmonë të shkoni për bankierin. Statistikat tregojnë se dora e bankierit ka një shans 45.85% për të fituar në krahasim me 9.53% në barazimin dhe 44.62% në dorën e lojtarit.

Si funksionon Baccarat Live Speed?

Të rejat e fundit

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta
2023-09-28

Stakelogic Live nxjerr Baccarat me shpejtësi me raunde lojërash më të shpejta

Stakelogic, një zhvillues me bazë në Maltë i lojërave premium live kazino, ka zbuluar një lojë të re emocionuese, Live Speed ​​Baccarat. Lojtarët që dëshirojnë një përvojë emocionuese live Baccarat mund të kërkojnë këtë version të ri të lojës klasike ku të gjitha letrat shpërndahen ballë-lartë. Kjo shton shpejtësinë në lojë, duke i lejuar lojtarët të luajnë më shumë raunde në më pak kohë.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u shpik Live Speed Baccarat?

Në fillim të vitit 2017.

Cilat janë gjasat?

Lojtari dhe dora e bankierit paguajnë edhe para. Barazimi paguan 8:1.

Sa kohë është çdo raund?

Përafërsisht 28 sekonda.

A ka baste anësore?

Po. Lojtarët mund të bastojnë ose në Pair ose Perfect Pa