Kazinotë më të mira live me Live Vegas VIP Blackjack 2023/2024

Trendet e Evolution Gaming si një nga ofruesit më të mirë të softuerit të kazinosë live në botë. Kompania ka qenë gjithmonë një mjeshtër e zhvillimit të lojërave blackjack të nivelit më të lartë që marrin numrin më të madh të tavolinave në çdo kazino online me tregtar të drejtpërdrejtë. Në platformat William Hill, fansat do të gjejnë mbi 35 variante blackjack me kufij të ndryshëm bastesh. Një nga versionet më interesante është Blackjack Live Vegas VIP. Tregtarët live të kazinosë që e presin atë janë profesionistë që kuptojnë pritshmëritë e çdo lojtari dhe janë të vendosur të japin më të mirën. Lexoni për të mësuar më shumë rreth Live Vegas VIP Blackjack më poshtë.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Çfarë është Live Vegas VIP Blackjack William Hill?

Çfarë është Live Vegas VIP Blackjack William Hill?

Vegas VIP Blackjack është projektuar për adhurues të privilegjuar dhe të privilegjuar të lojërave të tavolinës live të kazinosë. Lojtarë të tillë nuk kanë turp të vënë baste më të larta se mesatarja dhe janë gati për një nxitim serioz adrenalin. Ai trajtohet me 8 kuvertë standarde dhe transmetohet në kohë reale nga tavolina të nivelit të lartë të drejtuar nga tregtarë të aftë të kazinosë live.

Kur bëhet fjalë për lojën Live Vegas VIP Blackjack, nuk ka nevojë të jeni në vendin ku po ndodh veprimi. Veprimi vjen te lojtari, pikërisht përpara ekranit të tij. Por një sipërfaqe prej 25,000 metrash katrorë. studio kazino live do të kërkojë një bankroll bujar.

Çfarë është Live Vegas VIP Blackjack William Hill?
Si të luani Live Vegas VIP Blackjack William Hill

Si të luani Live Vegas VIP Blackjack William Hill

Struktura dhe rregullat e Vegas VIP Blackjack janë sinonim i standardit lojëra kazino live blackjack. Ekzistojnë dy baste bonus (baste anësore), opsione dyfishi, ndarje dhe sigurime. Krupieri i përzien letrat rastësisht ndërmjet seancave për të përmirësuar drejtësinë. Lojtarët mund të ndërrojnë tabelën kur të duan duke përdorur butonin e Lobit. Nëse u duhet të zënë vende në katër tavolina njëkohësisht, ata mund të shtypin veçorinë Luaj me shumë lojëra. Dy bastet e bonusit mund të gjurmohen përmes cilësimeve të avancuara. Ato janë opsionale dhe lojtarët mund të fshehin skedat e tyre nga ndërfaqja kryesore.

Shumë kazino të drejtpërdrejta kanë opsione për prova falas, p.sh., bonus pa depozitë dhe lojëra falas. Lojtarët veteranë që janë gati të luajnë për para të vërteta vendosin baste me para të vërteta menjëherë sapo të hyjnë në llogaritë e tyre. Lojërat falas mund të kenë pagesa reale, por ato janë të kufizuara nga kushtet e vështira të bastit.

Pasi tregtari shpërndan letrat, lojtarët kanë dy mundësi: të qëndrojnë ose të godasin. Ata qëndrojnë kundër tregtarit me dorën e tyre aktuale ose godasin për të kërkuar një kartë shtesë. Plus, ata lejohen të ndajnë dorën fillestare në dysh. Ndarja kërkon të njëjtin aksion si basti kryesor. Nëse duan të dyfishohen, ata shtojnë një kartë tjetër në bastin e tyre origjinal.

Rregullat e Live Vegas VIP Blackjack

Kur tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë tërheq letrën e dytë, ai shpall rezultatet e basteve dhe eliminon të gjitha letrat nga tabela. Rregulli S17 zbatohet për këtë version blackjack, që do të thotë se kruperi qëndron në një Soft 17 përpara se të tërheqë një kartë tjetër në një 16. Në një raund barazimi, tregtari dhe lojtari kanë duar të barabarta.

Siç u la të kuptohet më sipër, vlera e shumës së duarve të lojtarit përcakton nëse është një fitore apo një humbje. Këtu janë faktorët kryesorë që hyjnë në lojë:

Humbje (Tregtari fiton)

  • Lojtari dorëzohet

  • Si lojtari ashtu edhe tregtari tejkalojnë vlerën e dorës prej 21 (bust)

  • Lojtari rrëzohet, por tregtari jo

    Nëse të dy marrin 21 ose bëjnë një dorë blackjack, rezultati do të jetë një barazim ose një shtytje. Asnjë shumë bast nuk mund t'i ndryshojë këto duar, kështu që loja shkon në barazim.

Fito (Tregtari humbet)

  • Lojtarit i jepet një Ace dhe një 10. Fituesi paguhet në raportin 3:2
  • Lojtari bën një vlerë më të lartë se kruperi por më pak se 21. Ata shpërblehen në 1:1
  • Vlera totale e kartës së tregtarit tejkalon 21 ndërsa lojtari ka më pak se kaq
Si të luani Live Vegas VIP Blackjack William Hill
Pagesat e Vegas VIP Blackjack

Pagesat e Vegas VIP Blackjack

Të RTP ose kthehu te luajtësi përqindja është probabiliteti që një lojtar të rikuperojë të gjitha paratë që ka vënë bast në një afat të gjatë. Nga ana tjetër, kazinoja ka një avantazh shtëpie, që është shuma që ata presin të fitojnë nga lojtarët në planin afatgjatë. Kur kombinohen, RTP dhe buza e shtëpisë duhet të japin 100%. Çdo lojtar blackjack shpreson të arrijë pagesën më të lartë nga një avantazh i ulët i shtëpisë.

Kazinotë më të mira live nga Evolution ofrojnë pagesa fitimprurëse të cilat tregohen në holl ose pranë një tavoline Vegas VIP Blackjack. Varet nga kazino live, disa tavolina lejojnë një bast minimal prej 250 dollarësh për dorë. Nuk është për t'u habitur të hasësh në tavolina minimale prej 500 dollarësh dhe 1000 dollarësh. Në përgjithësi, sa më i lartë të jetë shuma, aq më i madh bëhet RTP. Një tregtar që qëndron në S17 punon në favor të lojtarit, ndryshe nga kur tregtari godet. Mesatarja e shtëpisë për Live Vegas VIP Blackjack William Hill është 0,22%, një ekuivalent me 99,78% RTP.

Pagesat e Vegas VIP Blackjack