Evolution Gaming

October 29, 2020

Lojërat e drejtpërdrejta të Evolution në Pensilvani

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Kjo do të thotë se Pensilvania është shteti i dytë që pret lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë. Këto janë nisur nga Evolucioni këtë të mërkurë të fundit, 21 tetor në Filadelfia, me bashkëpunimin e RSI dhe gjithashtu DraftKings.

Lojërat e drejtpërdrejta të Evolution në Pensilvani

Pensilvania është tani shteti më i fundit në SHBA që ka mirëpritur një Evolution kazino me tregtar të drejtpërdrejtë studio. Tashmë ka qenë nën një test pilot, për të parë sa mirë funksionon dhe gjithçka duket se është në rregull, ky ishte qëllimi.

Cfare po ndodh?

Lojërat e drejtpërdrejta do të jenë të disponueshme, por me një kapje pasi ato do të kenë një kapacitet të kufizuar dhe gjithashtu një shkallë deri në 24/7 derisa Bordi i Kontrollit të Lojërave të Pensilvanisë, i cili është rregullatori i shtetit në lidhje me çdo gjë në lidhje me lojërat, të pastrojë zgjidhjet si të pajtueshme dhe gjithashtu si të sigurta.

Markat e para që do të mirëpresin lojërat nga Evolution Gaming do të jenë BetRivers i Rush Street Interactive, kazinotë në internet PlaySugarHouse dhe gjithashtu DraftKings.

Richard Schwartz, i cili është presidenti i RSI, deklaroi se markat e tij ishin padyshim të lumtura që ishin ndër të parat që mirëpritën lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë në këtë shtet. Ai gjithashtu tha se një lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë është mënyra më e mirë për të përjetuar një kazino fizike pa vizituar një të tillë, e cila, në ditët e sotme, është një avantazh i madh. Plus, lojtarët nga Pensilvania do të kenë mundësinë e shkëlqyer për t'u ulur në tavolinat më të mira nga Evolution, diçka që shumë duan të bëjnë.

Evolution Gaming intensifikon praninë e saj në Amerikën e Veriut

Ky partneritet është bërë në mes të një aktiviteti jashtëzakonisht të lartë që u përjetua në tremujorin e tretë për këtë markë. Evolution vazhdon të përqendrohet ende në tregun e Amerikës së Veriut, me funksionimin në New Jersey dhe gjithashtu në Pensilvani që po funksionojnë dhe kanë një studio specifike live për secilën. Përkushtimi për secilën prej këtyre studiove është shumë i lartë dhe kjo është arsyeja pse Evolutions ka mjaft lojtarë.

Marka po përqendron të gjitha përpjekjet e saj në tregjet kryesore në SHBA, në mënyrë që të shmangë një interpretim të mundshëm, por ende të pamundur, të Aktit Wire të vitit 1991, i cili në thelb ndalon transferimin ndërkufitar të çdo të dhënë. Kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme për Evolucionin.

CEO i Evolution Gaming, Johan Nordstrom, komentoi këtë partneritet duke thënë se RSI ishte një nga liderët në lojëra dhe shprehu besimin se ky partneritet patjetër do t'i lejonte ata të shënonin pozicionin e tyre në treg.

Ç'pritet më tej?

Të gjithë ata që e njohin Evolution, e dinë se zotërojnë një numër të madh lojërash që kanë marrë shumë çmime nga organet e kësaj industrie. Portofoli përfshin lojëra si Monopoly Live, Dream Catcher, Lightning Roulette, Immersive Roulette dhe shumë të tjera.

Johan u kujtoi të gjithëve se ata do të jenë në gjendje të kenë akses në Blackjack më të shpejtë Live të garantuar nga teknologjia e nivelit të lartë që përdoret për të fuqizuar të gjitha studiot e kësaj marke, jo vetëm në SHBA, por në mbarë botën. Pra, në thelb, kjo do të thotë që ju mund ta luani këtë lojë kudo që të jeni dhe nuk keni nevojë të prisni një kohë të gjatë që ajo të zbutet. Do të jetë plotësisht i menjëhershëm.

Johan ndihet i sigurt për faktin se kazinoja e drejtpërdrejtë e tregtarëve të organizuar nga Evolution është padyshim shumë e popullarizuar midis lojtarëve në PlaySugarHouse.com në New Jersey. Marka është e fokusuar në forcimin e pranisë së tyre në Amerikën e Veriut dhe kjo e bën Johanin krenar të thotë se ata tani jetojnë në Pensilvani.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme