Kazinotë më të mira live me Monopoly Live 2023/2024

Mirë se vini në një nga lojërat më inovative dhe emocionuese të kazinosë! Më në fund, një nga lojërat e tavolinës më të njohura dhe argëtuese në botë është e disponueshme për t'u luajtur në modalitetin live. Krijuar nga Evolution Gaming, një nga liderët në zhvillimin e softuerit për lojërat online.

Kjo është një lojë me tematikë me rrota parash, e cila ofron shumë shanse për të fituar. Monopoly Live është vlerësuar me çmime prestigjioze të industrisë, duke përfshirë lojën e vitit të Gaming Intelligence (2020) dhe lojën e vitit të EGR (2019). Që kur është lançuar, ajo po gëzon sukses të madh mes lojtarëve në të gjithë botën.

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Si të luani Monopoly Live

Si të luani Monopoly Live

Monopoly Live u zbulua për herë të parë në vitin 2019. Është ndër lojërat më të fundit të kazinove në internet të zhvilluara dhe ofruara nga Evolution Gaming dhe Hasbro. Siç sugjeron edhe emri, kjo lojë u ofron lojtarëve të gjitha emocionet e lojës së famshme të tavolinës Monopoly and the Wheel of Fortune, por me një kthesë në internet. Loja gjithashtu ka një bashkë-pritës virtual të quajtur Z. Monopoly dhe një host të drejtpërdrejtë.

Rregullat e kësaj loje janë shumë të thjeshta. Është në të vërtetë e shkëlqyeshme për fillestarët, ndërsa lojtarët më me përvojë do të shijojnë absolutisht këtë mënyrë të re për të provuar fatin e tyre.

Rrota rrotulluese është mjeti kryesor i përdorur në lojë, mbi të cilin lojtarët mund të luajnë kumar në ngjarje të ndryshme. Lojtarët duhet të parashikojnë se në cilin segment do të ndalet rrota pasi hosti i drejtpërdrejtë ta rrotullojë atë për të luajtur lojën. Gjuajtësit mund të vendosin aksione në parashikimet e tyre. Përveç basteve në segmente të shumëfishta të rrotave, ka edhe segmente 'shans' që u ofrojnë lojtarëve fitore dhe shumëfishues të menjëhershëm.

Disa segmente në timon mund të aktivizojnë një lojë bonus 3D të realitetit të shtuar bazuar në aventurat e z. Monopoly. Lojtari duhet të lëvizë nëpër tabelën 3D për të mbledhur çmime dhe shumëzues, ndër të tjera.

Segmentet e rrotës janë të numëruara dhe secilit i caktohet një pagesë e ndryshme. Lojtarët që bëjnë parashikimet e sakta fitojnë pagesat përkatëse.

Për të qenë në gjendje të luajnë, lojtarët e fatit duhet të regjistrohen në një kazino të drejtpërdrejtë në internet ose të kontrollojnë nëse ofruesi i kazinosë që ata po përdorin aktualisht e ka këtë lojë. Kur është i pranishëm në Monopoly, ai duhet të shfaqet në lojëra të drejtpërdrejta menu. Online Monopoly Live është aktualisht i disponueshëm në më shumë se 100 kazino online.

Si të luani Monopoly Live
Si funksionon Kazinoja Monopoly Live

Si funksionon Kazinoja Monopoly Live

Kjo lojë e mrekullueshme kazino përmban teknologji inovative, duke përfshirë realitetin e shtuar, veprim të drejtpërdrejtë dhe shumë efekte dixhitale, të cilat do të rrisin argëtimin dhe eksitimin e lojtarit.

Rregullat

 • Loja përmban një rrotë fati të montuar vertikalisht dhe një Mr.Monopoly virtual, i cili e drejton atë.
 • Rrota është e ndarë në 54 sektorë, që përmbajnë numra, etiketat '2 Rolls' dhe '4 Rolls' dhe 'Chance'.
 • Në fillim të çdo loje, lojtarët mund të bastojnë në një numër ose në '2 Rolls' dhe '4 Rolls'.
 • Më pas, Mr.Monopoly rrotullon timonin dhe lojtarët shpërblehen me çmimin përkatës.
 • Nëse rrota ndalon në segmentin e emërtuar 'Shans', Mr.Monopoly do të zgjedhë një kartë 'Shans', të ngjashme me ato të disponueshme në lojën tradicionale të tavolinës. Kjo kartë do ta shpërblejë lojtarin me një çmim në të holla ose do të fillojë një lojë bonus, me shumëzues të mahnitshëm.

Kjo lojë zbavitëse është e mbushur me elementë që do të tingëllojnë të njohura për adhuruesit e Monopoly, pasi kartat e bonusit 'Shans' kanë tematikë me gjoksin e komunitetit, hotelet, shtëpitë, si dhe supertaksën dhe madje edhe burgun!

Si funksionon Kazinoja Monopoly Live
Si të fitoni në lojën Live Monopoly

Si të fitoni në lojën Live Monopoly

Të gjithë lojtarët kanë shanse të barabarta për të fituar në Monopoly Live, pavarësisht nga përvoja apo aftësia. Kjo falë elementit të fatit të lojës. Megjithatë, ka gjëra specifike që një lojtar mund të bëjë për të ndihmuar në përmirësimin e shanset e fitimit. Kjo është ajo që i dallon fituesit e shpeshtë nga lojtarët e tjerë.

Këtu janë disa këshilla thelbësore që mund të anojnë shanset për të fituar në favorin tuaj.

 • Gjeni strategjinë e duhur - Hapi i parë për të arritur frekuenca më të larta fituese është gjetja e strategjive të duhura për lojën. Lojtarët e papërvojë zakonisht kanë të gjitha llojet e opsioneve të strategjisë në duart e tyre. Megjithatë, koha është kritike kur përdorni ndonjë strategji të veçantë. Lojtarët me përvojë mund të zhvillojnë strategji personale që i përshtaten preferencave të tyre specifike për të luajtur lojën.
 • Praktikoni shpesh - Praktika është një hap tjetër që shumica e lojtarëve priren ta injorojnë. Ushtrimi është padyshim i ndryshëm nga të luash lojën sa më shumë që të jetë e mundur. Në vend të kësaj, praktikimi i referohet luajtjes së lojës me objektiva të veçanta, të tilla si njohja me rregullat e Monopolit dhe përmirësimi i strategjive ose stilit të lojës për të përmirësuar shanset e përgjithshme të fitimit.
 • Zgjidhni një kazino të besueshme në internet - Disa kazino online ofrojnë Monopoly Live. Zgjedhja e duhur është çelësi për të fituar. Në çdo lojë Monopoly, njohja me rregullat dhe përvojën e përdoruesit mund të ndikojë ndjeshëm në vendimet e lojërave.
Si të fitoni në lojën Live Monopoly
Strategjia e Monopolit të Kazinosë Live

Strategjia e Monopolit të Kazinosë Live

Kur rrota ndalon në një numër ku është vendosur një bast, lojtari merr fitoren e tij/saj, që korrespondon me bastin e shumëzuar me atë numër. Kur rrota ndalon në 'Shans', ndodh një rrotullim tjetër dhe fitimi shumëzohet me faktorin 'Shans'.

 1. Lojërat bonus fillojnë kur rrota ulet në '2Rolls' dhe '4 Rolls', pasi loja hyn në një botë të ngjashme me lojën tradicionale të tavolinës.
 2. Lojtari përfshihet në një përvojë magjepsëse të lojës, ku grafika rikrijon atmosferën e Monopolit. Këtu, sasia e 'hapave' që lojtarët mund të ndërmarrin në tabelën virtuale varet nga hedhja e zarit. Çdo hap ku lojtari ulet mund të çojë në çmime në para dhe shumëfishues fitues.
 3. Kur përfundon loja e bonusit, veprimi kthehet në timon.

Këshilla të drejtpërdrejta për monopolin e kazinosë për fillestarët

Për fillestarët, të luash Monopoly Live mund të jetë aq emocionuese dhe emocionuese sa fitorja bëhet dytësore. Por, për fat të keq, mungesa e njohjes me aspektet e lojës mund të ndikojë gjithashtu në fitoren ose humbjen.

Disa këshilla dhe truke për Monopolin, sigurisht, ndërsa luhen sipas rregullave, mund të ndihmojnë shumë lojtarët të shijojnë lojën duke maksimizuar ende shanset për të fituar, disa prej të cilave janë theksuar më poshtë.

 • Lojtarët e monopolit duhet t'i kushtojnë vëmendje rregullave të lojës. Nga atje, ata duhet të shënojnë rezultatet e mundshme dhe t'i lidhin ato me shumën e pagesës. Kjo do ta bëjë pak më të lehtë përcaktimin e shumës së bastit ose kur të ndaloni bastet.
 • Lojtarët duhet gjithmonë të bastojnë në segmentet e rrotave. Duke vepruar kështu do të siguroheni që ata të mos humbasin raundet e bonusit. Individët gjithashtu mund të rishikojnë historinë e lojërave për të marrë një ide të përgjithshme të rezultateve dukshëm të rëndësishme.
 • Lojtarët mund të konsiderojnë gjithashtu përdorimin e veçorisë së bisedës live. Është e zakonshme të gjesh rregulla, këshilla, strategji dhe informacione të përgjithshme nga ekspertët në bisedën e drejtpërdrejtë. Të qenit pak interaktiv gjithashtu ndihmon për ta bërë lojën shumë më argëtuese.

Është gjithashtu një ide e shkëlqyeshme për të mbajtur emocionet në raft ndërsa luani këtë lojë. Ka shumë gjasa që të filloni të luani në mënyrë impulsive, veçanërisht pas humbjes së disa raundeve. Kjo mund të rezultojë në humbje të mëtejshme të konsiderueshme. Pra, të dish se kur të ndalosh është jetike.

Strategjia e Monopolit të Kazinosë Live
Ofruesit e softuerit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë

Ofruesit e softuerit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë

Disa ofruesit e softuerit kanë bërë një emër për veten e tyre duke ofruar lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë kryesorë në industri. Shumica prej tyre kanë krijuar gjithashtu një reputacion të mirë për ofrimin e lojërave të ndershme me rregulla lehtësisht të kuptueshme, të cilave mund t'u besojnë lojtarët nga e gjithë bota.

Disa nga zhvilluesit kryesorë përfshijnë:

 • Lojëra në nivel ekstrem
 • Net Entertainment
 • Playtech
 • Kazino Medialive
 • Microgaming

Sidoqoftë, asnjë prej këtyre ofruesve të lojërave nuk ka dalë me një version tjetër të lojës Monopoly Live deri më tani. I vetmi version i njohur dhe popullor është nga Evolution Gaming, të cilin ata e zhvilluan së bashku me Hasbro.

Karakteristikat e softuerit

Si fillim, lojtarët mund ta luajnë lojën si në PC ashtu edhe në pajisje celulare, duke përfshirë tabletët. Nuk ka kompromise në përvojën e përdoruesit, pavarësisht nga pajisja e përdorur. Loja ka një normë kthimi te lojtari midis 91% dhe 96%, në varësi të bastit të vendosur. Pagesa maksimale për lojën është vendosur në gjysmë milioni euro.

Karakteristika të tjera të Monopoly Live përfshijnë tinguj argëtues dhe grafikë të mahnitshme. Sa i përket tingujve, lojtarët gjithashtu mund të dëgjojnë zërin e tregtarit të drejtpërdrejtë mjaft qartë. Loja mund të luhet në tre variante gjuhësore, italisht, gjermanisht dhe anglisht.

Ofruesit e softuerit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë
Duke luajtur Monopoly Live me para të vërteta

Duke luajtur Monopoly Live me para të vërteta

Të luash Monopoly Live është argëtuese dhe u ofron lojtarëve një mundësi për të fituar para të vërteta. Sidoqoftë, kjo vjen me rrezikun e humbjes së parave të vërteta gjithashtu. Fatkeqësisht, nuk ka ende një version demo ku lojtarët mund të shijojnë lojën pa rrezikuar paratë e tyre.

Për të filluar të luajnë për para të vërteta, lojtarët duhet së pari të gjejnë dhe të regjistrohen në një kazino online që ofron Monopoly Live. Ka disa konsiderata që lojtarët mund të bëjnë kur zgjedhin, të tilla si pranueshmëria, koha e pagesës, kërkesat e regjistrimit dhe opsionet bankare, ndër shumë të tjera.

Më pas lojtarët duhet të depozitojnë para në llogarinë e tyre të re të kazinosë. Shuma minimale e depozitës zakonisht ndryshon nga një vend kazino në tjetrin. Pasi procesi i pagesës të përfundojë me sukses, lojtarët mund të shijojnë lojën dhe të vendosin bastet e tyre të dëshiruara.

Llojet e lojtarëve të monopolit në faqet e kazinove me para të vërteta

Aktualisht, shumë individë tashmë kanë një zotërim të mirë të lojës dhe mund t'i referohen me besim veten si profesionistë. Disa individë kanë fituar gjithashtu shuma të konsiderueshme parash në lojë, duke i cilësuar në përgjithësi si lojtarë të mëdhenj. Megjithatë, ende nuk ka pasur një garë mjaft të madhe për të përcaktuar lojtarët më të mirë të lojës. Për më tepër, shumica e lojtarëve e shijojnë lojën dhe mundësinë për të fituar bastet e tyre në vend që të bëhen profesionistë në lojë.

Shumat minimale të basteve

Shuma minimale e bastit për Monopoly Live është 10c. Kjo është mjaft e ulët për t'u mundësuar shumicës së lojtarëve të përjetojnë dhe të mësojnë më shumë rreth lojës pa humbur shumë. Megjithatë, ekziston një kufi për shumën që lojtarët mund të bastojnë për raund të lojës, afërsisht i vendosur në 100 €.

Fitimi i parave të vërteta

Për të fituar para të vërteta, lojtarët duhet vetëm të parashikojnë se në cilin segment do të ndalojë rrota. Parashikimet e sakta rezultojnë në fitimet e shumës së basteve shumëfishuar numrin e shumëzuesit në segmentin në të cilin rrota ndaloi. Lojtarët mund të marrin gjithashtu çmime të rastësishme në para ose bonuse shumëfishuese nëse rrota ulet në seksionet e etiketuara 'shans'. Lojtarët gjithashtu mund të fitojnë gjatë raundit të bonusit. Për këtë, ata duhet të vënë bast ose në '2 Rolls' ose '3 Rolls'.

Ndërveprimet

Shumica e lojtarëve mendojnë se mund të ndërveprojnë me hostin e drejtpërdrejtë, siç është e zakonshme në shumicën e lojërave të tavolinës me tregtarë të drejtpërdrejtë. Prapëseprapë, rregullat këtu janë të ndryshme Lojtarët mund të dëgjojnë prezantuesin drejtpërdrejt duke folur, por nuk mund t'i adresojnë ato drejtpërdrejt. Pritësit e drejtpërdrejtë gjithashtu zakonisht priren të mbulojnë gjithçka që mund të jetë shqetësuese për lojtarët ndërsa ata flasin. Për më tepër, zakonisht ekziston një opsion i bisedës live që lojtarët të ndërveprojnë mes tyre.

Duke luajtur Monopoly Live me para të vërteta

Të rejat e fundit

Si të luani Monopoly Live: Këshilla për fillestarët
2023-09-05

Si të luani Monopoly Live: Këshilla për fillestarët

Monopoly Live sjell lojën klasike të tavolinës në jetë me ndërveprim në kohë reale, duke krijuar një përvojë të jashtëzakonshme të kazinosë live. Ndërsa shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta vazhdojnë të magjepsin lojtarët në internet, Monopoly Live shfaqet si një e preferuar e fansave, duke ofruar një përzierje unike shanse dhe strategjie të mbështjellë në një përvojë gjithëpërfshirëse të stilit televiziv. Le të mësojmë për veçoritë themelore të lojës dhe se si fillestarët mund të argëtohen ndërsa luajnë!

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Kur u shpik Monopoly Live?

Loja është shpikur në vitin 2019 nga ofruesi Evolution Gaming, një nga liderët e padiskutueshëm në industrinë e argëtimit për të rritur, në bashkëpunim me Hasbro, pronarët dhe prodhuesit e lojërave tradicionale të tavolinës Monopoly.

Cilat janë shanset për të fituar Monopoly Live?

Loja ofron shumë mënyra për të fituar: lojën me rrota dhe lojërat bonus. Kthimi te lojtari varion midis 91% dhe 96% dhe varet nga basti. Pagesa maksimale është një çmim mahnitës prej 500.000 Euro për çdo lojtar!

Në cilat gjuhë mund të luhet Monopoly Live?

Aktualisht, loja është në dispozicion në anglisht, gjermanisht dhe italisht.

A është popullor Monopoly Live?

Monopoly Live është mjaft popullor edhe pse është relativisht i ri. Natyra argëtuese, tërheqëse dhe zhytëse e lojës kryesisht tërheq shumicën e lojtarëve drejt saj. Gjithashtu ofron disa shanse bastesh shpejt, duke e bërë lojën edhe më emocionuese për lojtarët.

Si fitoni Monopoly Live?

Ka tre mënyra të ndryshme për të fituar Monopoly Live. Së pari, parashikoni saktë segmentin e rrotës rrotulluese në të cilën do të ndalet. E dyta kërkon që rrota të ulet rastësisht. Nëse kjo ndodh, karta e shansit e paraqitur mund të rezultojë në çmime të rastësishme në para. Mënyra e fundit është përmes raundit të bonusit 3D, ku z. Monopoly shëtit duke mbledhur çmime dhe shumëzues.

A ka ndonjë strategji për Monopoly Live?

Lojtarët mund të përdorin teknika të shumta për të përmirësuar shanset e tyre të fitimit në lojë. Metodat kanë të bëjnë kryesisht me zgjedhjen e basteve të duhura dhe sa duhet të bastni. Megjithatë, është thelbësore të theksohet se nuk ka një strategji të veçantë që garanton fitore.

Çfarë është Monopoly Live?

Monopoly Live është një shfaqje unike e lojës live në internet e bazuar në lojën klasike të tabelës Monopoly, por me kthesa. Kryesisht përfshin një rrotë parash të rrotulluar nga një mikpritës i vërtetë dhe udhëtime virtuale në një bord Monopoly për çmime në para dhe shumëfishues.

A është Monopoly Live një lojë me para të vërteta?

Po. Monopoly Live përfshin përdorimin e parave reale për të vendosur baste, megjithëse në formë dixhitale.

Si mund ta mposhtni Monopoly Live?

Nuk ka asnjë mënyrë të sigurt për të fituar Monopoly Live. Megjithatë, për sa kohë që rregullat respektohen, lojtarët mund të rrisin shanset e tyre për ta bërë këtë duke përdorur strategjitë e duhura dhe duke luajtur me përgjegjësi.

Me sa para filloni në Live Monopoly?

Kjo varet nga shuma minimale e depozitës që kërkohet nga kazinoja online. Për vetë lojën, lojtarët mund të godasin deri në 10c.