Poker me tre letra

November 26, 2020

Pokeri i Evolution's Live 3 me letra

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Poker live me 3 letra është padyshim një lojë jashtëzakonisht argëtuese që është zhvilluar nga Lojëra evolucionare, ku akti on transmetohet drejtpërdrejt nga një qendër tokësore në Letonia . Luhet vetëm me një kuvertë dhe disponohet edhe për pajisjet celulare kazino live, jetojnë lojë me tregtar ofron shanse të pafundme bastesh dhe ofron pagesa të jashtëzakonshme. Gjithnjë e më shumë njerëz duan të dinë se si të luajnë poker online.

Pokeri i Evolution's Live 3 me letra

Qëllimi i kësaj loje është të fitosh lojën dhe kjo do të thotë të mundësh tregtarin duke pasur një dorë që ka vetëm 3 letra, së pari duke vendosur një Ante (që është normale) dhe, më pas, duke vënë një bast Play me të njëjtën shuma. Tregtari do të ketë nevojë për një kartë mbretëreshë ose një kartë më të lartë.

për t'u kualifikuar në radhën tjetër dhe nëse ai nuk kualifikohet, ju merrni bastin Play dhe Ante juaj paguan edhe para. Bastet anësore të Pair Plus dhe bonus me 6 letra e bëjnë këtë lojë edhe më të këndshme. Me këtë artikull mund të mësoni se si të fitoni poker online shumë lehtë.

Si të luani këtë lojë

Gjëja e parë që duhet të bëni është të zgjidhni madhësinë e çipit tuaj dhe të vendosni bastin tuaj në lokalin Ante, i cili është në mes të tabelës. Ndërsa jeni duke e bërë këtë, ju keni mundësinë të vendosni baste anësore në Pair Plus dhe 6 karta bonus. Megjithatë, këto janë vetëm opsionale, kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni për to.

Pasi të jenë vendosur të gjitha bastet, do të merrni 3 letra të drejtuara lart dhe nëse ju pëlqejnë, atëherë mund të vendosni bastin Play, i cili është i njëjti bast si Ante juaj, ose ka mundësi që ju të palosni , dhe kjo do të bëjë që ju të humbni bastin tuaj Ante. Pasi të vendosni bast tuaj Play, tregtari do të zbulojë letrat e tij. Nëse ai ka një dorë të Queens ose më të lartë, dora më e fortë do të fitojë, dhe nëse nuk e ka, atëherë ju do të fitoni Ante tuaj dhe basti Play ju kthehet.

Të dy bastet Ante dhe Play paguajnë 1:1, ndërsa dy bastet anësore paraqesin pagesa shumë më të mira. Në rast se merrni një Straight Flush, Three of a Kind ose Straight, atëherë do të merrni një bonus Ante nëse dora juaj humbet.

Ndërsa bastet anësore të Pair Plus i shpërblejnë lojtarët me pagesa ndërmjet 1:1 dhe 100:1 për një dorë çiftesh ose më mirë, letrat tuaja dhe të tregtarit përdoren për të përcaktuar rezultatin e bastit anësor të Bonusit me 6 Karta. Nëse, për shembull, ju merrni një Tre të një Mbreti ose edhe më mirë, atëherë do të merrni një pagesë që shkon nga 7:1 në 1000:1.

Përparësitë kryesore për lojtarët e pokerit live me 3 letra

Ka shumë përparësi për ata që duan të luajnë poker me 3 letra. Këto janë shumë të thjeshta dhe të drejtpërdrejta:

  • Shikoni pagesat tuaja duke qëndruar pezull mbi ikonat e kufijve të tabelës
  • Pagesa të shkëlqyera që shkojnë nga 1000 në 1
  • Veprim me ritëm të shpejtë dhe kufij shumë të lartë të tabelës
  • Basti Ante do të fitojë nëse tregtari nuk kualifikohet me mbretëreshën ose më mirë
  • Ka 2 baste anësore që krijojnë edhe më shumë mundësi bastesh për lojtarët

Zgjidhni të luani poker live me 3 letra

Të luash drejtpërdrejt është shumë ndryshe nga të luash normalisht, sikur të mos e kishe këtë mundësi. Sigurisht, kjo është një përvojë e shkëlqyer, shumë e ngjashme me të luajturit në një kazino fizike, gjë që e bën atë edhe më të mirë. Nëse jeni duke kërkuar për diçka të tillë, atëherë pokeri live me 3 letra është zgjidhja më e mirë për ju.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme