Evolution Gaming

November 28, 2022

Rishikimi, bastet dhe strategjia e Evolution Live Monopoly Big Baller

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Evolution Gaming, grumbulluesi më i madh i përmbajtjes së drejtpërdrejtë, po kërkon gjithmonë të përmirësojë koleksionin e tij të shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta. Shtesa më e fundit është Live Monopoly Big Baller, lëshuar në gusht 2022. Ashtu si Monopoly Live, kjo shtesë e re përqendrohet rreth makinës së vizatimit të topave, ku topat vazhdojnë të dalin jashtë dhe lojtarët rreshtojnë numrat në kartën e bingos. Pra, vazhdoni të lexoni për të ditur se për çfarë ka të bëjë kjo lojë live kazino.

Rishikimi, bastet dhe strategjia e Evolution Live Monopoly Big Baller

Çfarë është Live Monopoly Big Baller?

Ata që kanë luajtur Monopoly Live me të njëjtin zhvillues nuk duhet të kenë asnjë problem për të luajtur këtë lojë të re. Për duart e gjelbra, Live Monopoly Big Baller nga Evolution është një lojë e stilit bingo ku topat nxirren nga makina dhe lojtarët përputhen me numrat në linjat e kartave. Siç pritej, lojtarët fitojnë pagesa më të mëdha nëse përputhen me më shumë linja. 

Sipas shefit të produktit të Evolution Gaming, Todd Haushalter, Monopoly Big Baller synon adhuruesit e lojërave të stilit të bingos dhe lotarisë. Haushalter tha se loja është vizualisht dhe tematikisht e ndryshme nga titulli origjinal dhe lojtarët do të marrin më shumë role gjatë raundit të madh të bonusit. 

"MONOPOLY është një markë e tillë mega dhe premisa bazë e lojës së tavolinës është aq mirë e kuptuar dhe e pëlqyer në mbarë botën. MONOPOLY Big Baller paketon të gjithë vlerën e markës në një shfaqje të re lojërash live në internet që me siguri do të tërheqë jo vetëm MONOPOLY dhe adhuruesit e bingos, por edhe për një audiencë të re dhe shumë më të gjerë." Shtoi zyrtari.

Vini re se lojtarët e Monopoly Big Baller mund të aktivizojnë raundet e bonusit duke përputhur topat në tre dhe pesë rreshta. Por në titullin origjinal, ju merrni midis dy dhe katër rreshtave. 

Si të luani Monopoly Big Baller

Duke luajtur Monopoly Big Baller në faqet më të mira të kazinosë live është relativisht i drejtpërdrejtë. Së pari, vizitoni hollin e kazinosë dhe zgjidhni titullin e kësaj loje. Pasi të filloni lojën, vendosni një bast gjatë dritares prej 12 sekondash. Kufiri i basteve është 0,10 deri në 1000 monedha. Lojtarët mund të zgjedhin një nga katër kartat bingo dhe të vendosin nëse do të luajnë kartat e bonusit. 

Pas mbylljes së raundit të basteve, z. Monopoly do të vërë në lëvizje makinën e tërheqjes së topit, duke zgjedhur rastësisht 20 topa nga 60 topat me ngjyra. Do të vini re një pikë të kuqe në kartën e bingos nëse topi i tërhequr përputhet me numrin në kartë. Pasi të përfundojë përzgjedhja me 20 topa, lojtarët marrin një pagesë në varësi të linjave fituese të kartës. Mbani mend, pagesat mund të vijnë me një shumëzues aktiv. 

Është gjithashtu e rëndësishme të bëhet dallimi midis kartave të Hapësirës së Lirë dhe Shansit. Z. Monopoly mund të shtojë rastësisht Hapësira të Lira në kartat me të parën. Këto hapësira veprojnë si shifra të tërhequra, duke rritur shanset për të goditur një vijë fituese, sepse lojtarët kanë nevojë për më pak letra fizike për këtë. Sa i përket kartave të Shansit, jeni i sigurt se do të keni një shumëzues, megjithëse z. Monopoly mund të shtojë hapësira të lira më vonë.

Monopoly Big Baller Multipliers

Shumëzuesit janë me të vërtetë tërheqjet kryesore të lojës bazë. Në fillim të çdo raundi, numra të veçantë në kartën tuaj të shansit mund të kenë një shumëzues të rastësishëm. Sigurisht, këta shumëzues mund të ndikojnë në pagesat, duke u dhënë lojtarëve disa fitore të konsiderueshme. 

Më poshtë janë shumëzuesit që mund t'i caktohen kartës suaj:

  • Shumëzuesit standardë: Një shumëzues 10x ose 20x i caktohet pagesës tuaj nëse një linjë fituese ka një top që mban këta shumëzues. 
  • Shumëzuesit e linjës: Ndonjëherë, një linjë fituese mund të marrë rastësisht shumëzues 20x ose 50x. Kjo automatikisht ndikon në pagesën.
  • Shumëzues universal: Të gjitha fitimet në kartën bingo mund të marrin një shumëzues 3x ose 5x. Interesante, këta shumëzues mund të ndikojnë gjithashtu në shumëzuesit e linjës dhe standardit.

Lojërat Bonus Monopoly Big Baller

Si të tjerat lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë nga Evolution, pagesa maksimale në Monopoly Big Baller përqendrohet rreth Raundeve të Bonusit. Lojtarët duhet të vënë bast në tre ose pesë rrotulla për të marrë pjesë në raundin e bonusit. Lojërat bonus do të fillojnë nëse janë tërhequr tre numra për pikën "tre rrotullime" ose pesë shifra për pozicionin "pesë rrotullime". Mos harroni se kjo është pas tërheqjes së të gjithë topave me 20 numra.

Ndërkohë, raundet e bonusit përdorin dy zare. Nëse të gjithë numrat për bastet me tre rrotullime janë tërhequr, z. Monopoly do të hedhë zarin tri herë. Nga ana tjetër, zari do të hidhet pesë herë pasi të keni tërhequr të gjithë numrat për pikën e hedhjes pesë herë. 

Tani gjërat do të bëhen edhe më emocionuese në "Bordin e Monopolit". Do të merrni një pagesë të përmirësuar nëse topi ndalet në një katror me një shumëzues dhe shumëzuesit mund të rriten deri në mbi 100x. Por nëse zari ndalet në sheshet e Tatimeve ose Super Taksave, pagesa juaj zvogëlohet me 10% ose 20%. 

Ju gjithashtu mund ta dërgoni z. Monopoly në burg nëse zari ndalon të hidhet në sheshin "Shko në burg". Zbarkimi në sheshet e "Chest of Chance" të Komunitetit mund të paguajë një tarifë ose të japë një çmim. Pra, në përgjithësi, veçoritë e Bonus Round janë një thikë me dy tehe. 

Pagesat Monopoly Big Baller dhe RTP

Në Monopoly Big Baller, lojtarët vendosin një bast në një kartë në vend të një linje, duke marrë një pagesë plus çdo shumëzues të mundshëm nëse linja fiton. Me kartat e hapësirës së lirë, lojtarët mund të marrin një pagesë 2 deri në 39:1 për rresht, ndërsa kartat e Shansit kanë pagesa të përmirësuara prej 2 deri në 199:1. Pagesa maksimale për tre dhe pesë rrotulla është 500,000 dollarë.

Për sa i përket RTP, loja ka një normë kthimi teorik prej 96.10%. Kjo është pak më e ulët se norma e pagesës prej 96,23% në titullin Monopoly Live. Por kjo pritet kryesisht për shkak të raundeve të përmirësuara të bonusit. Vini re se shumica e shfaqjeve të drejtpërdrejta të lojërave të Evolution Gaming rrallë tejkalojnë 97% RTP. Për shembull, RTP për Live Football Studio dhe Crazy time është përkatësisht 96,27% dhe 96,08%. 

A ka ndonjë këshillë për Bingo për monopol?

Fatkeqësisht, asnjë strategji nuk mund të zvogëlojë avantazhin e shtëpisë në Live Monopoly Big Baller dhe të tjera lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në internet, përveç blackjack dhe poker. Natyrisht, të gjithë numrat, duke përfshirë tre dhe pesë rrotullat, zgjidhen duke përdorur një sistem RNG (gjeneruesi i numrave të rastësishëm). Kjo do të thotë që të gjithë numrat në makinë kanë të njëjtat mundësi për t'u shfaqur në karta. 

Por siç u tha më parë, zgjedhja e kartave të Hapësirës së Lirë zvogëlon numrat që ju nevojiten për të përfunduar një linjë fituese. Gjithashtu, lojtarët mund të rrisin shanset e tyre për të përfunduar një linjë fituese të kartave bingo duke luajtur të gjitha letrat. Megjithatë, do t'ju duhet një bankroll më i madh për të arritur ndonjë gjë kuptimplotë nga kjo strategji. Por në përgjithësi, luani Monopoly Big Baller për argëtim dhe përdorni një bankroll.

Mendimet përfundimtare rreth Monopoly Big Baller

Monopoly Big Baller është një lojë kërcitëse që vijon me Monopoly Live jashtëzakonisht të suksesshëm. Ai ruan lojën emocionuese të titullit origjinal ndërsa shton një veçori të përmirësuar bonusi për t'i ndihmuar lojtarët të arrijnë shumë më shpejt pagesën maksimale. Pra, nëse jeni adhurues i lojërave të tipit bingo, kjo duhet t'ju bëjë të ngjiteni në ekranin tuaj.

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme