Kazinotë më të mira live me Roulette Double Wheel 2023/2024

Teknologjitë e kanë bërë kumarin më të larmishëm se kurrë më parë. Një provë për këtë është numri i madh i llojeve të lojës ruletë. Rrota e ruletës me dy zero është një variant i ruletës që u shpik nga Evolution Gaming në 2016. Që atëherë, konkurrentët kanë nxjerrë versionet e tyre, disa prej të cilave janë të disponueshme në kazinotë drejtpërdrejt.

Loja e drejtpërdrejtë e ruletës transmetohet në kohë reale nga studiot e Evolution Gaming në Riga, Letoni dhe Maltë. Ndonëse luhet ashtu si loja tradicionale e ruletës, ajo ka një ndryshueshmëri të konsiderueshme: Paraqitja e rrotës së ruletës me dy zero ka dy topa të lëshuar përmes një sistemi telekomandimi. Rrota e ruletës me dy zero ofron 38 numra, si Ruleta Amerikane, dhe një RTP më të lartë. Përveç numrave 0 dhe 00, dy rrota automatike të afta për 2000 rrotullime në ditë janë të disponueshme në kazinotë live.

Informacion i pergjithshemSi të luani me rrota të dyfishta me ruletë të drejtpërdrejtë
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Informacion i pergjithshem

Informacion i pergjithshem

Emri i lojës

Ruletë me rrota të dyfishta

Ofruesi i lojës

Lojëra evolucionare

Lloji i lojës

Ruletë

Transmetim nga

Riga, Letonia, Malta

Informacion i pergjithshem
Si të luani me rrota të dyfishta me ruletë të drejtpërdrejtë

Si të luani me rrota të dyfishta me ruletë të drejtpërdrejtë

Të apasionuarit pas ruletës së drejtpërdrejtë fillojnë duke vënë baste në një ose dy rrota. Çdo bast përmban një ngjyrë të ndryshme dhe një kohëmatës unik për të shënuar kohën e mbetur për dorëzimin e një basti. Koha është thelbësore, kështu që çdo bast i vendosur me vonesë konsiderohet i pavlefshëm. E njëjta gjë është e vërtetë për bastet nën ose mbi kufijtë e basteve. Pjesa më e mirë e të luajturit në këtë lojë kazinove të drejtpërdrejta është se statistikat shfaqen për të ndihmuar lojtarët të vendosin bastet e tyre në numrat me kthime të fundit dhe potencialisht fitimprurëse.

Tregtari i drejtpërdrejtë shpall numrin fitues dhe ngjyrën e tij përkatëse në momentin që topi ndalon. Bastorët do t'i shohin rezultatet në një ekran. Çdo rrotë ka dy tabela me ikona të avancuara ku lojtarët mund të personalizojnë cilësimet e tyre të lojës. Butona të tjerë të përshtatshëm janë zhbërja, bastet automatike dhe bastet e preferuara, të cilat janë të dukshme derisa kohëmatësi i bastit të mbarojë. Gabimet procedurale dhe fatkeqësitë e tjera do të çojnë në anulimin e raundit dhe bastet do t'u kthehen lojtarëve.

Rregullat themelore të Ruletës Double Zero

Kur luan ndonjë lojë live, një kumarxhi duhet të kuptojë rregullat e lojës. Për shkak të natyrës së paraqitjes së rrotës së ruletës me dy zero, dy topat mund të përplasen. Për të parandaluar këtë, ajri i kompresuar përdoret për t'i çliruar ato nga një tub njëkohësisht. Çuditërisht, topi rrotullohet me të njëjtën shpejtësi, por topi i parë gjithmonë bie i pari. Lojtarët i shohin këto veprime në kohë reale dhe dëgjojnë tingujt. Topi i dytë paraqet shumë baste të mundshme që, nga ana tjetër, rrisin pagesat në madhësitë e një jackpot-i fiks, sinonim i lojërave elektronike me 3 rrotulla.

Raporti i pagesës së ruletës së dyfishtë është më i madh se ruleta standarde. Në vend të raportit normal 35:1, lojtarët gëzojnë 17.5 (bast i ndarë), 1.05 (baste të jashtme dhe shumë të ulëta) dhe 36:1 (bast direkt). Varet tërësisht nga lojtari nëse do të vazhdojë me një rrotë apo do të përdorë rrotën e dytë. Basti automatik dhe dyfishimi i bastit të fundit janë opsione të dobishme. Së fundmi, ruleta me dy rrota mund të luhet me madhësi të ndryshme të çipave dhe vjen me kufizime fleksibël. Ndonëse perfekte për rrotulla të larta, dy rrotat e tij janë miqësore me aksionet e ulëta.

Si të luani me rrota të dyfishta me ruletë të drejtpërdrejtë