Evolution Gaming

January 25, 2022

Si të luani Blackjack-in krejt të ri Lightning të Evolution

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Evolution Gaming aktualisht krenohet me një formacion mbresëlënës të zgjidhjeve të lojërave blackjack në çdo rast kazino live. Kjo përfshin të tilla si Blackjack 7 Speed, Blackjack Infinite, Power Blackjack, dhe sigurisht, Lightning Blackjack. E para është shtesa më e fundit në katalogun e gjerë të Evolution, duke debutuar së fundmi më 17 nëntor. Pra, çfarë ka të gjitha për këtë blackjack live?

Si të luani Blackjack-in krejt të ri Lightning të Evolution

Çfarë është Lightning Blackjack i Evolution?

Lightning Blackjack është një variant i blackjack live dhe i personit të parë që përmban pagesa të zgjeruara dhe të shumëfishuara. Siç është norma me shumica e lojërave nga Evolution Gaming, Lightning Blackjack përmban grafikë superiore 3D dhe një buton "GO LIVE" që lëshon variantin e tregtarit të drejtpërdrejtë. 

Sipas Todd Haushalter, Shefi i Produkteve të Evolution, lojtarët patjetër do ta pëlqejnë këtë lojë. Kjo për shkak se ruan kuptimin e vërtetë të blackjack-ut ndërsa u jep atyre pagesa të zgjeruara, falë shumëzuesve Lightning. Sigurisht, nëse keni luajtur Lightning Roulette, atëherë do ta dini se për çfarë po flet.

Si të luani Evolution's Lightning Blackjack?

Siç pritej, kjo lojë ruan rregullat standarde të blackjack-ut dhe përdor tetë kuverta me 52 letra në çdo kazino të drejtpërdrejtë në internet. Me fjalë të thjeshta, lojtarët (ju) duhet vetëm të synoni për një rezultat më të lartë se tregtari pa humbur ose tejkaluar 21. 

Thënë kështu, dora më e mirë në këtë variant të lojës së tavolinës është blackjack. Dhe për ta marrë atë, dy letrat tuaja të para duhet të jenë gjithsej 21 – as më shumë, as më pak. Gjithashtu, do të luani kundër tregtarit dhe një numër i pakufizuar lojtarësh mund t'i bashkohen argëtimit. Tingëllon e njohur, a?

Shumëzuesit Lightning Blackjack të Evolution

Sidoqoftë, gjërat janë pak më ndryshe në Lightning Blackjack. Kjo për shkak se ju duhet të paguani tarifën e detyrueshme 100% të Lightning në fillim të çdo raundi bast për të financuar shumëzuesit. Kjo do të thotë, nëse vendosni një bast 10 dollarë në fillim të një raundi bast, një shumë e barabartë zbritet nga bilanci juaj për të bërë që shuma totale e bastit të jetë 20 dollarë. Thjesht shikojeni atë si një bast anësor.

Duke folur për shumëzuesit, ato mund t'u caktohen vlerave të dorës prej 17 ose më pak. Shumëzuesit e mundshëm përfshijnë:

  • 2x – 4-17 vlera dore.

  • 2x - 18

  • 3x - 19

  • 4x - 20

  • 5x - 21

  • 6x - Blackjack

    Një dorë e zakonshme fituese mund të paguajë midis 2x dhe 15x, ndërsa një dorë blackjack paguan çdo gjë midis 6x dhe 25x bastit fillestar. Mos u shqetësoni; këto shifra do të shfaqen në panelin prapa tregtarit. Shumëzuesi bartet në raundin pasues nëse e mposhtni tregtarin. 

    Ende nuk e kuptoni? Ja një shembull; ju vendosni një bast $5 plus një bast të detyrueshëm të një sasie të barabartë. Pastaj, ju mundni tregtarin duke krijuar 20 kundër 17 në dorën e tyre. Më pas, me një shumëzues rrufeje prej 4 herë, ju fitoni bastin prej 5 dollarësh plus një shumëzues 4 herë në dorën tjetër. Fitimi i raundit tjetër ju jep 20 dollarë (4x5 dollarë).

RTP dhe pagesa e Lightning Blackjack e Evolution

Është e vështirë të mos e duash RTP-në e kësaj loje. Evolution reklamon një normë RTP prej 99.56%. Por nëse shikoni nga afër, shumëzuesit dhe tarifa e Rrufesë e bëjnë RTP-në më të paqëndrueshme. Pra, norma e pagesës funksionon vetëm gjatë dorës së parë.

Sa i përket tabelës së pagesave, një dorë e zakonshme fituese paguan me një normë prej 1:1. Kjo do të thotë që vendosja e një basti prej 5 dollarësh ju jep 5 dollarë shtesë, duke e bërë atë 10 dollarë në total. Nëse jeni me fat për të krijuar një blackjack, ju gëzoni një pagesë prej 3:2, ndërsa basti i sigurimit paguhet në 2:1. 

Mendimet përfundimtare të Lightning Blackjack të Evolution

Nuk ka asgjë të re për Lightning Blackjack përveç tarifës së detyrueshme të Lightning dhe shumëzuesve. Thjesht thuaj se të gjitha aspektet e lojës ngjajnë me një blackjack të rregullt, vetëm se ju shijoni mundësitë e shtuara të fitimit në këtë lojë. Për më tepër, Evolution e lëshoi këtë lojë me fletën e vet të mashtrimit të personalizuar. Nuk mund të jetë më mirë!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme